Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Finále je zatím daleko, ví Garde

Zatímco ve francouzské lize se Lyonu příliš nedaří, v obou domácích pohárových soutěžích zatím zůstává stále ve hře. V Ligovém poháru naposledy Olympique přešel v prestižním duelu s Marseille do semifinále. Trenér Rémi Garde si ale uvědomuje, že je předčasné pomýšlet na trofej.

Olympique Lyon - FC Sochaux 2:0

Desátou porážku na venkovním hřišti si v této sezóně připsali fotbalisté Sochaux. Na Stade de Gerland neměli co ztratit, a ačkoli v první půli soupeře několikrát nepříjemně potrápili, Lyon nakonec roli favorita uhájil. Na branky si ovšem musel počkat až do druhé půle - tu první zařídil Grénier, druhou Gourcuff.

Preview: Olympique Lyon - FC Sochaux

Lyon měl jen málo času na to, aby se vzpamatoval z podzimní blamáže, a přes Vánoce spořádal plány na vylepšení současné mizerné desáté příčky. Snad se definitivně bude moci spolehnout na služby kapitána Maximeho Gonalonse, který nakonec v klubu zůstává. Zápas se Sochaux? Povinné tři body, jinak ho brát domácí ani nemůžou.

Gonalons: Všichni vědí, že mě chce Neapol

Záložník Lyonu Maxime Gonalons potvrdil, že o jeho služby usiluje Neapol. Podle italských médií má být přestup hotový během čtyřiadvaceti hodin, to ale Gonalons popírá. Všechny strany budou teprve jednat a čtyřiadvacetiletý záložník nehodlá odejít proti vůli svého klubu.

Poločas v Ligue 1: Několik poznámek k podzimní části (1/2)

Remízou 2:2 ve šlágru mezi PSG a Lille skončila úvodní půlsezona francouzské nejvyšší soutěže, která vedle potvrzení obecně stoupající kvality nabídla hned několik rekordů a zajímavých statistik. V první části se podíváme na to, jak se v uplynulých měsících dařilo týmům bojujícím ve středu tabulky a o záchranu.

Gourcuff nechá jednat agenta, v Lyonu necítil dostatečnou důvěru

Yoann Gourcuff kdysi v Bordeaux skvěle nastartoval svou kariéru, zklamání ale často představují jeho výkony po přestupu do Lyonu. Francouzského záložníka brzdí zdravotní problémy, dle jeho slov se pak na výkonech podepsala i nedostatečná důvěra ze strany klubu...

Z Lyonu odejdu, potvrdil Gomis. Rád by do Marseille

Bafetimbi Gomis nebude v příští sezoně hrát za Lyon, osmadvacetiletý útočník potvrdil, že v létě končící smlouvu neprodlouží. Zatím není jasné, kam další Gomisovy kroky povedou. Samotný hráč se nechal slyšet, že nejraději by v kariéře pokračoval v konkurenční Marseille.

FC Lorient - Olympique Lyon 2:2

Lyon vedl na půdě Lorientu už 2:0, ale domácí nakonec zůstali věrni své skvělé aktuální formě a díky brance Alaina Traorého z nastavení dokázali urvat bod za remízu 2:2. Konec roku 2013 se Les Merlus vydařil skutečně výborně, neprohráli už sedm utkání v řadě.

Preview: FC Lorient - Olympique Lyon

Lyon ani zdaleka nestihne před zimní pauzou napravit, co zpackal. Zase se však může ve svém posledním utkání tohoto roku opřít o dobrý prosinec, ve kterém z šesti zápasů podlehl jen vedoucímu PSG. I Lorient je ovšem ve velké pohodě, pět ligových výher v řadě ho katapultovaly na devátou příčku.

Olympique Lyon - Olympique Marseille 2:2

Lyon ztratil dvoubrankové vedení a v souboji s Marseille se stejně jako v minulém vzájemném střetnutí nakonec rozešel smírně. Domácí vedli zásluhou dvou nejlepších střelců týmů Lacazetteho a Gomise, hosté však ještě před přestávkou snížili Gignacem a jedenáct minut před koncem vyrovnali vlastním gólem Bedima.

Aulas chce mít brzy jasno o Gomisovi i Gourcuffovi

Prezident Lyonu Jean-Michel Aulas chce co nejdříve vyřešit budoucnost Bafetimbiho Gomise a Yoanna Gourcuffa. Oba odmítají podepsat nové smlouvy, a tak se očekává jejich odchod. Především v případě Gomise je to aktuální, protože už v létě může odejít zadarmo.

Preview: Olympique Lyon - Olympique Marseille

Šlágr 18. kola Ligue 1 bude k vidění na Stade de Gerland, přičemž výsledky z posledních zápasů vcelku jednoznačně favorizují domácí celek.

Lyon po vítězství na hřišti Vitórie slaví prvenství ve skupině I

Nedávno ještě neochvějný král Francie dal zapomenout na ligové trápení a po vítězství nad Vitórií Guimarães se mohou svěřenci Rémi Gardeho těšit na další účinkování na evropské fotbalové scéně.

Preview: Vitória SC Guimarães - Olympique Lyon

Vitória Guimaraes sice dokázala v těžké skupině I získat 5 bodů, ale díky plichtě v posledním duelu na půdě chorvatské Rijeky přišla o možnost postoupit do další fáze; utkání s Lyonem tak bude labutí písní portugalského celku. Les Gones mají postup jistý, ale stále bojují o první příčku.

SC Bastia - Olympique Lyon 1:3

Trápící se Lyon se stal vůbec prvním týmem v této sezóně, který oloupil o všechny body Stade Armand Cesari. Prožil jeden z nejlepších poločasů tohoto ročníku a dokázal se vzpamatovat po inkasování Raspentina ze 34. minuty. Po obrátce strhl vítězství na stranu hostů Lacazette, Benzia a Gomis.