Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Olympique Lyon - Stade Rennes 1:0

Renneský boj o poháry nadále podrývá špatná venkovní forma. Svěřenci Christiana Gourcuffa dnes podlehli Lyonu na jeho půdě 0:1 a venku prohráli už podeváté z posledních jedenácti pokusů. Jedinou trefu si připsal v první půli znovuzrozený Mathieu Valbuena, díky němuž Les Gones vystřídali svého konkurenta na čtvrtém místě tabulky..

Preview: Olympique Lyon - Stade Rennes

Rozhodně zajímavým střetnutím odstartuje nedělní program sedmnáctého kola Ligue 1. Lyon a Rennes jsou v současné chvíli velkými konkurenty v boji o pohárové příčky, rozdíl mezi nimi je pouze dvoubodový. Hosté už loni na půdě francouzského giganta vyhráli a nemají jediný důvod, aby v něco podobného nemohli věřit ani nyní.

Sevilla si z Lyonu přivezla postupový výsledek 0:0

Juventus do osmifinále Ligy mistrů doprovodí FC Sevilla. Poslední vítěz Evropské ligy udržel ve Francii remízu 0:0 a ta ho posouvá dále. Lyon měl několik možností, ale brankáře Sergia Rica, potažmo celou Sevillu, zachránilo břevno!

Lyonu nemusí proti Seville stačit ani výhra

Francouzský Olympique Lyon má před sebou rozhodující duel se španělskou Sevillou. Vzhledem k vývoji ve skupině mu ale ani výhra nemusí stačit. Sevilla je za Juventusem na druhé příčce ve skupině a brousí si zuby na postup, jenže ve Francii se mu dlouhodobě moc nedaří.

Ve Francii skončil ligový zápas poté, co gólmana zasáhla petarda

Utkání francouzské ligy mezi Metami a Lyonem bylo ve 32. minutě za stavu 1:0 předčasně ukončeno poté, co domácí fanoušci pyrotechnikou zranili brankáře hostů Anthonyho Lopese. Sudí nejprve zápas přerušil, ale po půlhodině se rozhodl duel ukončit. O dalším osudu utkání rozhodne vedení soutěže. Metám hrozí kontumační prohra.

FC Nantes - Olympique Lyon 0:6

Tak tohle byla ovšem ukázková demolice! Hráči Olympique Lyon se bez problémů oklepali z víkendové domácí porážky 1:2 s Paříží a Nantes na jeho půdě nadělili potupného "kanára". Při výhře 6:0 se trefilo hned šest hráčů - Tolisso, Lacazette, Gonalons, Valbuena, Diakhaby a Fékir. Les Gones se tak vrací na čtvrtou příčku, Les Canaris padají na předposlední.

Preview: FC Nantes - Olympique Lyon

Lyonu pomalu a jistě ujíždí vlak, co se možného postupu do příštího ročníku Ligy mistrů týče. Na třetí PSG, s nímž v této otázce o víkendu nezvládl důležitý souboj, ztrácí už deset bodů. Takové zápasy jako proti Nantes jednoduše musí začít zvládat, aby se znovu bojům o milionářskou soutěž nějakým způsobem přiblížil. Jeho soupeř hraje o holé přežití.

Olympique Lyon - Paris Saint-Germain 1:2

PSG zaznamenalo nesmírně důležité vítězství v Lyonu a nadále drží krok s čelem tabulky. Postaral se o to autor dvou branek Edinson Cavani, díky němuž obhájce titulu triumfoval 2:1; pro Uruguayce to znamená, že má na kontě aktuálně 99 tref v pařížském dresu, což jej řadí už na čtvrté místo historických tabulek.

Preview: Olympique Lyon - Paris Saint-Germain

Šlágr na slovo vzatý si na úplný konec víkendového programu schovala francouzská Ligue 1. Lyon se v posledních třech soutěžních zápasech drží na vítězné vlně, a tak PSG čelí možná v ten pravý čas. Obhájci titulu ovšem za minulých šest kol ztratili všehovšudy dva body...

Lyon těsně vyhrál na hřišti Dinama a stále usiluje o postup

Lyon dokázal urvat nejtěsnější možné vítězství na půdě Záhřebu a stále živí naději na postup do osmifinále Ligy mistrů, musí však v posledním zápase porazit Sevillu před vlastními fanoušky minimálně o dvě branky. Dinamo ani na pátý pokus nedokázalo skórovat a definitivně ztratilo naději na zisk alespoň třetí pozice.

Preview: Dinamo Záhřeb - Olympique Lyon

Lyon naposledy předvedl heroický výkon na půdě Juventusu a i nadále živí šanci na postup do osmifinále. Nesmí si však na půdě Dinama, které do této chvíle nezískalo jediný bod a s žádným vstřeleným gólem se zaslouženě nachází na dně tabulky, dovolit zaváhat. Zároveň si v Záhřebu může definitivně pojistit alespoň třetí příčku.

Lille OSC - Olympique Lyon 0:1

Lyon se před zápasem Ligy mistrů s Dinamem Záhřeb psychicky posílil o vydřené vítězství z půdy stále se trápícího Lille. O osudu utkání rozhodl jeden jediný moment už ze 3. minuty, kdy se dokázal prosadit Maxwel Cornet. Malátný soupeř na tuhle trefu odpověď nenašel, navíc hrál prakticky celý druhý poločas bez vyloučeného Younousseho Sankharého.

Preview: Lille OSC - Olympique Lyon

V Lize mistrů si Lyon v těžké konkurenci vede obstojně, v Ligue 1 však neobsazuje vyloženě chtěnou pozici. Na půdě Lille by jednoznačně chtěl urvat všechny tři body, tam ovšem vyhrál naposledy v roce 2008 v dobách své největší slávy. Možná že zase rozhodne faktor Alexandra Lacazetteho, současně druhého nejlepšího šutéra ligy.

Olympique Lyon - SC Bastia 2:1

Bylo možná na první pohled znát, že Lyon prostě má v nohách náročné utkání Ligy mistrů na půdě Juventusu. Proti Bastii držel po půli hubené vedení, které mu zařídil Alexandre Lacazette, dlouho však tříbodový zisk nemohl pojistit. Až nakonec domácím pomohla vlastní trefa Pierra Bengtssona. Hosté jen snižovali v závěru Enzem Crivellim.

Preview: Olympique Lyon - SC Bastia

Notně povzbuzený je Lyon o poslední velký úspěch v podobě remízy v Lize mistrů na půdě Juventusu a o minulé vítězství v Toulouse v rámci Ligue 1. Svou zlepšující se formu hodlá potvrdit také proti outsiderovi tohoto duelu Bastii, která v celém měsíci říjnu uhrála jen jednu hubenou remízu a hned čtyřikrát prohrála.