Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

AS Saint-Étienne - Olympique Lyon 0:5

Totální katastrofou dopadlo pro St. Étienne derby s největším rivalem. Lyon mu na jeho hřišti uštědřil nepopulárního búra, potvrdil, že je před reprezentační přestávkou v náramné pohodě, a celkově uzmul už své šestí vítězství v řadě napříč všemi soutěžemi. Les Verts naopak podlehli už potřetí během uplynulých čtyř zápasů.

Preview: AS Saint-Étienne - Olympique Lyon

To nejlepší si 12. kolo francouzské nejvyšší soutěže schovalo na konec. Derby RhoneAlpin mezi St-Étienne a Olympiquem Lyon láká fanoušky. Dva úhlavní rivalové se utkají v boji o pohárové příčky, přitom lepší výchozí pozici má třetí Lyon. St-Étienne je až šesté.

Lyon doma nadělil tři branky Evertonu, ten končí

Lyon doma nezaváhal, ale spíš zaválel. Hostům z Anglie nadělil tři branky, ti naopak dohrávali bez vyloučeného záložníka Schneiderlina a po další kruté porážce nemohou počítat s postupem ani teoreticky. První půle se ještě obešla bez branek, ale ve druhé se trefili Traoré, Aouar a také Depay.

Olympique Lyon přivítá potápějící se Everton

Everton cestuje do Lyonu s vědomím, že pokud prohraje, může jej již v tomto kole vyřadit výsledek z utkání Atalanty. Pokud tomu chce zabránit a ještě si zachovat teoretickou šanci na postup, musí domácí Lyon porazit. Francouzský celek se ale veze na vítězné vlně.

Olympique Lyon - FC Metz 2:0

Metám zatím ani odvolání kouče Hinschbergera nepomohlo. Lyon díky dvěma trefém v úvodní dvacetiminutovce neponechal nic náhodě, a protože Nantes prohrálo, vyhnoupnul se na třetí příčku.

Preview: Olympique Lyon - FC Metz

Lyonští by rádi v tabulce poskočili. Samozřejmě to samé platí i o Metách, ačkoliv tohle rozhodně nevypadá na zápas, ve kterém by si poslední tým tabulky měl připsat druhou výhru v sezoně.

ES Troyes - Olympique Lyon 0:5

Lyon ukázal, že je aktuálně v opravdu velké pohodě, prodloužil svou sérii neporazitelnosti už na šest zápasů v řadě a zaslouženě se vyhoupl na čtvrté místo tabulky. Nováčkovi ligy z Troyes uštědřil opravdu tvrdou lekci, jeden ze svých nejlepších výkonů v dresu Les Gones přitom předvedl Memphis Depay, jenž za 21 minut zkompletoval hattrick.

Preview: ES Troyes - Olympique Lyon

Lyon je aktuálně v opravdu velké pohodě. Až na jednu jedinou porážku v sezóně se mu slušně daří jak v Ligue 1, tak i v Evropské lize, a svou solidní formu by rád potvrdil i na půdě Troyes. To si jako nováček soutěže vede ovšem velmi slibně, drží pozice ve středu tabulky, a navíc už celkem třikrát v řadě nezažil pocit porážky.

Everton selhal i proti Lyonu a postup se mu vzdaluje

Trable Evertonu a jeho manažera Ronalda Koemana zdánlivě neberou konce. Liverpoolský klub totiž pokračuje v sérii bídných výkonů jak v domácí Premier League, tak Evropské lize, kde nyní na domácí půdě podlehl francouzskému Lyonu 1:2. Hosté šli do brzkého vedení zásluhou Fekirovy proměněné penalty, a přestože po změně stran dokázal srovnat Ashley Williams, hosté vzápětí znovu strhli vedení na svou stranu, když skóroval Bertrand Traoré. Tentokráte již evertonští na nepříznivý vývoj skóre odpověď nenašli a jejich šance na postup do jarní vyřazovací fáze se čím dál více ztenčují.

Preview: Everton FC - Olympique Lyon

Ve skupině E zatím vládne překvapení jménem Atalanta Bergamo a tradiční Lyon je trochu upozaděn. Nový optimismus mu ale do žil může vlít poslední výhra v lize, díky níž se na další duel lépe připravil. Jeho soupeřem bude domácí Everton, které má také mnohem vyšší ambice.

Olympique Lyon - AS Monaco 3:2

Velký šlágr mezi Lyonem a Monakem skončil vítězstvím domácích Les Gones, kteří vstřelili rozhodující branku doslova za pět minut dvanáct. Užuž to vypadalo, že si oba týmy připíšou po bodu, když v páté minutě nastavení rozhodl Nabil Fékir! Šancí bylo v zápase jako máku a možná by oběma celkům slušel nerozhodný stav, nicméně za závěr si Lyon výhru asi zasloužil.

Preview: Olympique Lyon - AS Monaco

Soubojem dvou ambiciózních francouzských gigantů odstartuje po reprezentační přestávce v pořadí deváté kolo Ligue 1. Dle pořadí v tabulce je na tom v současné chvíli lépe Monaco, které ztrácí na vedoucí příčku pouhé tři body, jenže tentokráte se bude muset obejít bez útočníka Radamela Falcaa. Toho by mohl aktuálně osmý Lyon využít.

Angers SCO - Olympique Lyon 3:3

Lyon neudržel dvougólové vedení a s Angers jen remizoval 3:3. Domácí zaslouží pochvalu, protože ani za nepříznivého stavu neházeli flintu do žita.

Preview: Angers SCO - Olympique Lyon

Oba celky si představovaly určitě lepší start do sezóny, byť první pohled na jejich výsledky neznačí nějakou velkou tragédii. Angers v uplynulých sedmi kolech pouze jednou prohrálo, ale na druhou stranu také jen jednou jedinkrát urvalo plný počet bodů. Lyon získal sice slušných dvanáct bodů, za těmi nejlepšími celky Ligue 1 ovšem zaostává.

Olympique Lyon - Atalanta Bergamo 1:1

Lyon si připsal opět jen bod a další zklamání, takže se jeho cesta skupinou vůbec nevyvíjí dobře. Dnes tradiční velikán evropských pohárů narazil na překvapení z Bergama, které ukázalo, že to s postupem myslí opravdu vážně. Krátce před koncem první půle sice poslal domácí do vedení Bertrand Traoré, ale ve druhém poločase srovnal na konečných 1:1 Alejandro Gómez.