Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Lyon cestuje do Ruska, kde dosud nikdy nevyhrál

CSKA Moskva má za sebou tři soutěžní duely v roce 2018 a ještě ani jednou ještě neinkasovalo. Lyon by pro něj měl být podle papírových předpokladů poměrně velkým oříškem, jenže jeho forma upadá.

Preview: Montpellier HSC - Olympique Lyon

Už pětkrát za sebou Lyon v domácí soutěži nezvítězil. A jestli opravdu ještě chce reálně zabojovat o pozici vicemistra, musí bezpodmínečně svou negativní šňůru co nejdříve utnout. V tuhle chvíli totiž ztrácí na Monaco, které v sobotu skolilo Bordeaux, už deset bodů. V Montpellieru ho přitom v žádném případě nečeká jednoduchá práce.

Olympique Lyon - AS Saint-Étienne 1:1

Už čtyřikrát v řadě se Lyonu nepodařilo v Ligue 1 zvítězit, dokonce za toto období urval na své konto jen jeden bod. Tentokráte byl ale opravdu velmi blízko k přerušení této negativní bilance. V Derby Rhone-Alpes vedl nejtěsnějším možným způsobem až do poslední minuty díky Marianovi Díazovi, než v závěru srovnal Mathieu Debuchy.

Preview: Olympique Lyon - AS Saint-Étienne

Lyon a St. Étienne čeká historicky 116. Derby Rhone-Alpes. A především hosté mají od podzimu svému rivalovi co oplácet. Před vlastními fanoušky totiž utrpěli jeden z největších debaklů vůbec a od Les Gones inkasovali dohromady pět branek. S formou na tom nejsou aktuálně špatně, takže by si mohli v Parc Olympique Lyonnais věřit.

Villarreal doma nestačil, těsně vyhrál postupující Lyon

Villarreal v domácí odvetě nestačil na francouzského soupeře a prohrál. Postaral se o to jedinou brankou utkání Bertrand Traoré, který skóroval pět minut před koncem utkání. Tou dobou už domácí Žlutá ponorka hrála v početním oslabení. Vzhledem k porážce v prvním utkání se tak španělský celek loučí.

Lyon si do Španělska veze pohodlný náskok

Před týmem trenéra Callejy stojí velká výzva. Jednak se Žluté ponorce zase tak moc nedaří a především musí zdolat manko, které utrpěla v Lyonu. Dokáží domácí na stadionu La Cerámica zvrátit nepříznivý stav a postoupit?

Lille OSC - Olympique Lyon 2:2

Lyon sice nad Lille vedl po prvním poločase už o dvě branky, nicméně o záchranu bojující hosté se nevzdali a nakonec vydolovali alespoň bod. Pod Galtierem se tým přeci jen zvednul a největší adepty na sestup je třeba hledat jinde.

Preview: Lille OSC - Olympique Lyon

Lille se pokusí potřetí za sebou obrat o všechny body Lyon. Les Gones budou chtít odvrátit čtvrtou ligovou porážku v řadě, k čemuž by jim mělo dopomoci i čtvrteční vítězství proti Villarrealu v rámci Evropské ligy.

Lyon nastřílel Villarrealu tři góly a do osmifinále nemá daleko

Jeden z nejatraktivnějších duelů čtvrtečního večera slibovalo střetnutí Lyonu s Villarrealem, které skutečně nezklamalo. Ve Francii byly nakonec k vidění hned čtyři góly a vítězství domácího celku 3:1, po němž lyonští půjdou příští týden do odvety jakožto favorité na postup. Úvodní trefy Ndombeleho s Fekirem v samém úvodu druhé půle dokázal zmírnit cenným gólem z hřiště soupeře Fornals, avšak osm minut před koncem střídající Memphis Depay vytáhl exkluzivní pumelici zdálky, která vrátila Lyonu dvoubrankový náskok a dobrou výchozí pozici.

Preview: Olympique Lyon - Villarreal CF

Lyon i Villarreal hledají útěchu po menší krizi, kterou si oba soupeři procházejí. Najít by ji mohli v Evropské lize, která oba populární celky svedla dohromady. Lyon si musí dát pozor, protože Žlutá ponorka má na kontě nejvíce gólů a nejvíce výher v Evropské lize.

Olympique Lyon - Stade Rennes 0:2

Stade Rennes předvedlo proti Lyonu velice dobrý výkon a bere tři body. Situace na druhém až čtvrtém místě se tedy po pětadvacátém kole změnila.

Preview: Olympique Lyon - Stade Rennes

Dvakrát v řadě Lyon v lize padl a musí co nejrychleji na danou nepříjemnost zareagovat. Stát v cestě mu bude Rennes, které by po dvou porážkách rovněž potřebovalo konečně zabrat. Oba týmy tedy nejsou v úplně nejlepším rozpoložení, a jestli chtějí usilovat i nadále o své cíle, měli by svou zatím krátkou šňůru negativních výsledků co nejrychleji zastavit.

Chtěl bych si zahrát na mistrovství světa, přiznal útočník Mariano

Hodně vydařenou sezónu prožívá Mariano Díaz. Španělský kanonýr svými brankami táhne Olympiaue Lyon, sám pak přiznává, že by si chtěl zahrát na nadcházejícím mistrovství světa...

AS Monaco - Olympique Lyon 3:2

Ačkoli Monaco hrálo celý druhý poločas o deseti mužích v poli, dokázalo urvat tři body z důležitého souboje proti Lyonu. Ten prohrál podruhé v řadě a ztrácí na druhou příčku již tři body. A to přitom Les Gones vedli dokonce o dvě branky. Jenže soupeř se nevzdal, do přestávky vyrovnal, a dvě minuty před koncem se ještě trefil Rony Lopes.

Preview: AS Monaco - Olympique Lyon

Důležitý souboj o druhou příčku spolu svedou Lyon a Monaco, celky, které se zatím marně snaží držet s vedoucí Paříží. Především hosté potřebují napravit poslední porážku na půdě Bordeaux, oba dva přitom chtějí zareagovat na páteční vítězství Marseille nad Métami. V letošních dvou vzájemných zápasech uspěli Les Gones.