Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Olympique Lyon - AS Saint-Étienne 1:0

Olympique Lyon zvládl prestižní "Le derby" se Saint-Étienne, když jedinou brankou rozhodl ve druhém poločase Jason Denayer. Les Verts měli dobré příležitosti zejména v prvním poločase, ale domácí Olympique výborně podržel brankář Lopes.

Preview: Olympique Lyon - AS Saint-Étienne

Páteční večer ve francouzské elitní lize nabízí hodně atraktivní utkání. Jde totiž o Derby Rhone-Alpes mezi domácím Olympiquem Lyon a Saint-Étienne. Derby s pořadovým číslem 117 je umocněné také tím, že oba celky jsou v tabulce vedle sebe.

EA Guingamp - Olympique Lyon 2:4

Guingamp sice doma skvěle začal a ještě po hodině hry vedl na favorizovaným Lyonem, ale na body mu to přesto nestačilo. Lyon totiž ve druhém poločase začal s parádním obratem, který režíroval mladý útočník Memphis Depay. Tomu se povedlo dát dvě branky.

Preview: EA Guingamp - Olympique Lyon

Poslední Guingamp doma přivítá Olympique Lyon a rád by favorita zaskočil. U kormidla týmu už není Antoine Kombouaré, kterého od 12.listopadu nahrazuje starý známý Jocelyn Gourvennec. Proti Les Gones však bude na trenérské lavici ještě scházet.

Kadeřábek v závěru přisoudil Hoffenheimu bod z Lyonu

Český reprezentant Pavel Kadeřábek se stal klíčovou postavou hoffenheimského úspěchu. Hosté prohrávali po poločase už o dvě branky, prakticky celé druhé dějství dohrávali oslabeni o jednoho muže, přesto dokázali v Lyonu uhrát aspoň bod. A to právě díky Kadeřábkově trefě, kterou vyrovnával ve druhé minutě nastavení.

Preview: Olympique Lyon - TSG Hoffenheim

Lyon je zatím ve skupině jediným týmem ze všech čtyř zúčastněných celků, který nepoznal hořkost porážky. Přesto ani zdaleka nemá jistý postup do osmifinále, především by potřeboval získat své druhé vítězství, aby se svému toužebnému cíli více přiblížil. Zápas s Hoffenheimem může v tomto ohledu sehrát opravdu hodně důležitou roli.

Olympique Lyon - Girondins Bordeaux 1:1

Remízou 1:1 skončilo prestižní utkání Lyonu s Bordeaux a těžko říci, kdo je nakonec spokojenější. Domácí sice vedli, ale Bordeaux bylo v průběhu zápasu nebezpečnějším týmem a po vyrovnání dokonce sahalo po vítězství. Lyon poslal před koncem poločasu do vedení Aouar a za Girondins srovnával čtvrthodinu před koncem Cornelius.

Preview: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Po jedenácti kolech zůstává Lyon těsně za branami Ligy mistrů a zejména v domácím prostředí by neměl ztrácet. Platí to i pro zápas s jiným pohárovým zástupcem Girondins Bordeaux. Les Gones mají svému soupeři co oplácet, loni ho ani v jednom případě nedokázali porazit. Už v týdnu na oba celky čekají důležité zápasy na evropské scéně.

Angers SCO - Olympique Lyon 1:2

Lyon veze tři body z Angers, ačkoli se výhra nerodila vůbec snadno. Za celou první půli se favorit neprosadil ani jednou, i když od 34. minuty hráli domácí bez vyloučeného Traorého. Nakonec rozhodla dvojice Aouar s Depayem.

Preview: Angers SCO - Olympique Lyon

Olympique Lyon zavítá v rámci 11. kola na půdu nevyzpytatelného Angers. Les Gones se dokázali otřepat z pařížského výprasku a po výhře nad Nimes chtějí tři body i v Angers. Domácí SCO jsou desátí, ovšem pravidelně bodují a v minulé sezoně dokonce s Lyonem ani jednou neprohráli.

TSG Hoffenheim - Olympique Lyon 3:3

Nádherný zápas, šest gólů, tři zvraty a nakonec spokojenější domácí Hoffenheim, který díky gólu Joelintona ve druhé minutě nastavení vybojoval bod za remízu 3:3. Němci přitom krátce po pauze vedli 2:1, ale Lyon ve druhém dějství strhl vedení na svou stranu a dlouho to vypadalo na francouzskou radost. Zřejmě zasloužená remíza však drží v boji o postup oba dva celky.

Preview: TSG Hoffenheim - Olympique Lyon

Hoffenheim je zatím po dvou kolech základních skupin Ligy mistrů na posledním místě, teď navíc před vlastními fanoušky rozhodně nepřivítá nijak přívětivého soupeře, poněvadž proti němu stane vedoucí Lyon. Ten už dokázal například venku porazit největšího favorita Manchester City a určitě bude chtít na německé půdě bodovat.

Olympique Lyon - Nîmes Olympique 2:0

Fotbalisté Lyonu se před zápasem Ligy mistrů proti Hoffenheimu naladili vítězně a v lize porazili nováčka Olympique Nimes 2:0. Hosté sice drželi s Les Gones krok, ale gólově se neprosadili a definitivně odpadli po druhé brance v devadesáté minutě. Střelecky se znovu prosadili Dembélé a Depay.

Preview: Olympique Lyon - Nîmes Olympique

Už třikrát v řadě se nepodařilo Lyonu zvítězit. A především určitě hodlá napravit poslední pořádný nezdar na půdě PSG, odkud si domů odvezl pětigólový nášup. Po reprezentační přestávce přivítá před svými fanoušky Nimes, které si jakožto nováček soutěže nevede vůbec špatně, ale své tři body naposledy slavilo před dávnou dobou.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 5:0

Mělo to být velkolepé měření sil mezi dvěma dost možná nejsilnějšími týmy Francie. Paris Saint-Germain ale udělalo ze zápasu s Lyonem exhibici a po výhře 5:0 jasně ukázalo, kdo je v Ligue 1 nepřemožitelným pánem. Jako černá ruka řádil útočník Kylian Mbappé, autor čtyř přesných zásahů měl prsty i v prvním gólu a vyloučení. Červenou kartu nakonec viděly obě strany.