Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Lyon slaví nadějné vyhlídky. Díky Tousartovi si poradil s Juventusem

Juventus podal v Lyonu bezkrevný výkon a především v první půli se jeho obvyklá jistota vytratila. Narůstající tlak v závěru už na nadějnější výsledek nestačil, takže jediným střelcem utkání se stal Lucas Tousart.

Ronaldova oblíbená část nadchází. Jako první se ho pokusí zastavit Lyon

Středeční večer uvede do hry mimo jiné plány Juventusu na tolik vytoužený triumf v Lize mistrů. V prvním utkání zajímavého dvojzápasu se podívá na Parc Olympique Lyonnais, který je pro domácí Lyon opravdovou tvrzí. Utkání milionářské soutěže zde neprohrál už více než tři roky.

Lyon v generálce na Ligu mistrů zvítězil v Metách

Olympique Lyon čeká ve středu osmifinále Ligy mistrů proti Juventusu, proto své ligové klání odehrál už v pátek večer na hřišti Met a byl úspěšný. Les Gones zvítězili 2:0, když je na konci prvního poločasu poslal do vedení Moussa Dembélé a v nastavení pojistil výsledek Houssem Aouar.

Lyon se v Metách hodlá naladit na zápas s Juventusem

Debut v novém dresu se u Bruna Guimarãese minulý týden nekonal. Brazilský záložník sice byl přítomen na lavičce náhradníků, do utkání Lyonu se Štrasburkem ovšem nezasáhl. Nicméně teď by se jeho zařazení do sestavy již mělo konat. Les Gones nutně potřebují získat všechny body na půdě Met, neboť svou pozici v boji o evropské poháry citelně oslabili.

Lyon se Štrasburkem pouze remizoval

Tým Rudiho Garcii nadále padá tabulkou. V současné době okupuje až jedenáctou příčku. Ztráta na poháry však stále činí pouhých sedm bodů. Racing si naopak zase o kousek polepšil a po pětadvaceti kolech mu patří hezké sedmé místo.

Lyon nevyhrál v lize třikrát v řadě. Utne svou sérii proti Štrasburku?

Lyon sice nemá v Ligue 1 ideální postavení, ale přesto dělá všechno pro to, aby se do evropských pohárů probojoval i na příští ročník. Daří se mu totiž v obou francouzských pohárech, které bere jako jakousi zálohu, kdyby se náhodou nepodařilo uspět v lize. Ani tam nemá nic ztraceno. Potřeboval by v ní však zažehnat menší krizi proti Štrasburku.

Aouar posunul Lyon do semifinále Coupe de France

Až gól devět minut před koncem rozhodl o dalším semifinalistovi francouzského poháru, kterým se stal Olympique Lyon. Svého tradičního rivala z jihu Francie porazil jedinou brankou po jinak vyrovnaném a nepříliš záživném průběhu. K vidění byla také zahozená penalta, Dembélého vychytal Pelé.

Olympique Lyon ve čtvrtfinále Coupe de France vyzve Olympique Marseille

Pohár Charlese Simona je jednou z možností, jak v letošní sezoně získat nějakou trofej. Lyon ani Marseille nemají v konfrontaci s PSG příliš šancí na ligový titul, přestože hosté se drží na skvělém druhém místě. Coupe de France berou se vší vážností a rádi by po letech tuto trofej opanovali. Čtvrtfinálové měření se uskuteční na horké půdě Les Gones.

PSG dál neohroženě kráčí za titulem

O síle pařížského klubu se v rámci čtyřiadvacátého kola Ligue 1 přesvědčil Olympique Lyon. Poslední návštěva Parku Princů dopadla v roce 2018 debaklem 5:0. Tentokrát se svěřenci Rudiho Garcii snažili sehrát vyrovnanější partii. A de facto hodinu hry se jim to i dařilo. Jenže úřadující šampion zkrátka i přes občasná zaváhání nemá konkurenci.

Vedoucí PSG by mělo na Lyon vyrukovat i s Neymarem

Zase se mohlo zdát v uplynulém týdnu, že pohoda v kabině PSG není na požadované úrovni. Na chvilku se zranil Neymar po předminulém utkání s Montpellierem, útočník Kylian Mbappé se v něm pohádal s trenérem Thomasem Tuchelem, který ho předčasně vystřídal. Samozřejmě že takové negativní skutečnosti můžou hrát jedině do karet Lyonu.

Překvapení v Lyonu. Uhrál jen bezbrankovou remízu s Amiensem

S tímhle bodem se v Amiens rozhodně nepočítalo. Lyon jednoduše nepotvrdil papírové předpoklady, nedokázal horlivě zachraňujícímu se celku Ligue 1 vstřelit ani jednu branku a své sebevědomí si po minulé porážce v Nice opětovně mohl srazit dolů. Přitom měl jedinečnou možnost dostat se v tomto vloženém kole na dostřel čtvrté pozici.

Lyon chce prohru v Nice napravit ve vloženém kole. Střetne se s Amiensem

V novém roce Lyon načal úctyhodnou sérii, napříč všemi soutěžemi neprohrál už sedmkrát za sebou, nicméně o minulém víkendu byla jeho šňůra ukončena, a to na půdě Nice. Vrátit se zpátky na vítěznou vlnu tak bude chtít bezpochyby proti zachraňujícímu se Amiensu, aby i nadále mohl stoupat tabulkou výše. V tomhle duelu bude jednoznačným favoritem.

Nice oplatilo Lyonu tři dny starou porážku

Osmifinále Coupe de France skončilo výsledkem 2:1 ve prospěch Les Gones, když v poslední minutě řádné hrací doby proměnil penaltu Houssem Aouar, přičemž přesně minutu před ním vyrovnal Ounas. Tentokrát se výsledek opakoval, ale v opačném gardu.

OGC Nice touží v zápase s Lyonem po odvetě

Oba celky se v rámci Ligue 1 střetnou přesně tři dny poté, co Les Gones vyřadili Les Aiglons v rámci osmifinále Coupe de France, když se o góly na straně vítězného týmu postarali Moussa Dembélé a Houssem Aouar, jenž proměnil penaltu v poslední minutě. Dějiště zůstane i pro ligový duel stejné - stadion Allianz Riviera.

Lyon koupil brazilského záložníka Guimarãese

Bruno Guimarães opouští CA Paranaense a vydává se na své první evropské angažmá. O mladého brazilského záložníka byl na starém kontinentu zájem a boj o jeho služby nakonec vyhrál Olympique Lyon, francouzský klub zaplatí dvacet milionů eur, do Jižní Ameriky navíc pošle dvacet procent z dalšího hráčova prodeje...