Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Lyon přetlačil těsně Lens, hosté dvoubrankové manko po obrátce nedohnali

Po minulém selhání na půdě Nice si Lyon výrazně napravil reputaci a před vlastními fanoušky si poradil s aktuálně druhým Lens, jelikož zvládl lépe první poločas. Hostující celek rozhodně nesehrál špatnou partii, akorát že dvougólové manko nedohnal. Celkově si v Ligue 1 zapsal třetí porážku, jeho sok naopak zaznamenal páté vítězství a posunul se v tabulce o něco výše.

Podaří se Lyonu zastavit rozjetý RC Lens?

Jasným vítězstvím z minulého klání proti Métám si Lens pojistilo senzační druhé místo v průběžném pořadí Ligue 1. Uchovat si ho po tomto kole nebude pro celek ze severu Francie vůbec jednoduché, poněvadž zavítá na půdu jednoho z francouzských velikánů. Lyon si však zatím nevede letos dle vlastních představ a jeho nevalného rozpoložení by hosté mohli využít.

Nice v závěru zápasu s Lyonem senzačně otočilo výsledek

Poslední desetiminutovka tohoto utkání na stadionu Allianz Riviera přinesla tři góly v síti Anthonyho Lopese. Po prvním z nich byl vyloučen hostující Tino Kadewere, načež "Orli" dostali křídla a přemožitel pražské Sparty ze čtvrtečního duelu v Evropské lize tak odjel zpět na východ Francie s prázdnou.

Už po obědě se ve šlágru střetnou OGC Nice a Olympique Lyon

Ve 13 hodin našeho času se v Allianz Riviéře utkají dva ambiciózní týmy - OGC Nice a Olympique Lyon. Půjde o přímý souboj o evropské poháry. Oba celky mají shodný počet bodů, avšak "Les Aiglons" mají o jedno odehrané utkání méně.

Sparta promrhala skvělý úvod a nakonec ze zápasu s Lyonem nebere ani bod

Začalo to víc než skvostně - dvěma brankami během prvních dvaceti minut. Co však vypadalo jako velká show Lukáše Haraslína se postupem času proměnilo v obří zahozenou šanci a hotovou noční můru. Lyon zvládl během necelých 50 minut třemi góly otočit a čtvrtou, ve výsledku rozhodující branku přidal dokonce v oslabení. Krejčího snížení už přišlo moc pozdě...

Kapitán Lyonu: Pokud zítra Spartu porazíme, budeme blízko prvenství ve skupině

Podle kapitána Léa Duboise se Lyon výrazně přiblíží prvenství ve skupině, pokud ve čtvrtečním utkání 3. kola skupiny Evropské ligy zvítězí na hřišti Sparty. Olympique se na Letné pokusí navázat na výhry nad Glasgow Rangers (2:0) a Bröndby Kodaň (3:0). Největší sílu Pražanů vidí Dubois v útoku.

Sparťané se v Evropské lize pokusí zaskočit favorizovaný Lyon

Sparťané se v pátém vzájemném pohárovém duelu pokusí poprvé porazit sedminásobného francouzského mistra Lyon, s nímž se ve čtvrtek utkají ve 3. kole hlavní fáze Evropské ligy. Zároveň půjde o přímý souboj o první místo ve skupině A. Oba celky v úvodních dvou zápasech neprohrály a neinkasovaly, Olympique je navíc stoprocentní.

Lyon přehrál Monaco, úspěšnými střelci Toko Ekambi a Denayer

Souboj dvou francouzských velikánů dopadl lépe pro Lyon, jenž vykazoval v ofenzívě přece o něco lepší čísla a konečné vítězství si asi i více zasloužil. Monaco tak v Auvergne-Rhône-Alpes padlo v rámci Ligue 1 už počtvrté za sebou, byť docela dlouhou dobu chovalo naději na remízu. Nicméně ve druhém poločase se dokázali trefit Karl Toko Ekambi a Jason Denayer.

Souboj dvou francouzských velikánů: Lyon po reprezentační pauze vyzve Monaco

Lyon ani Monaco zatím v tabulce neokupují ty pozice, o které by chtěly usilovat dlouhodobě. Oba celky možná od začátku sezóny přece trochu stabilizovaly svou výkonnost, pořád ovšem mají ke svým ideálům daleko. V tomhle vzájemném střetnutí možná půjde hlavně o to, jak se oba vypořádají především s nedávnou reprezentační přestávkou a návrat hráčů do klubů po ní.

"Derby Rhône-Alpes" vítěze nepoznalo

Prestižní utkání mezi Saint-Étienne a Lyonem skončilo remízou 1:1 a pro oba týmy je to ztráta. V zápase byla k vidění spousta šancí na obou stranách, avšak jejich řešení nebylo optimální. Lyon na stadionu Geoffroye Guicharda dlouho vedl a o nadějný stav přišel až v páté minutě nastaveného času.

Saint-Étienne si chtějí v prestižním "Derby Rhône-Alpes" napravit pošramocenou reputaci

Historicky jeden z nejlepších týmů francouzské ligy se trápí. Saint-Étienne dosud ani jednou nevyhrálo a v tabulce je úplně poslední. Před ostře sledovaným derby s Olympiquem Lyon to není ideální, na druhou stranu "les verts" se upínají k "Derby Rhône-Alpes" jako ke zlomovému okamžiku sezony.

Lyon porazil Brøndby 3:0 a zůstává stoprocentní

Bezproblémového vítězství dosáhl Olympique Lyon s dánským Brøndby. Francouzský celek byl od začátku lepší a soupeři nepovolil ani jednu střelu na branku. Sám zasypal Hermansena devíti přesnými pokusy a z toho třikrát rozvlnil síť. Dvakrát se trefil Karl Toko Ekambi, jednou Houssem Aouar.

Olympique Lyon si proti Brøndby může pojistit vedení ve skupině

O druhou výhru v řadě bude usilovat favorizovaný Olympique Lyon. Francouzský celek před čtrnácti dny porazil skotský Rangers FC a podle papírových předpokladů by si měl poradit i s dánským protivníkem. Brøndby doma uhrálo v prvním zápase remízu 0:0 se Spartou.

Oslabený Lyon ztratil další body

Pouze remízu 1:1 dokázal vyválčit Olympique Lyon. Před zápasem s Lorientem jistě cílil na tři body, ale brzké vyloučení Emersona všechno zhatilo. Když pak po dvaceti minutách vstřelil vedoucí gól Lauriente, vypadalo to dokonce na porážku. Naštěstí pro "les gones" zaúřadoval ve druhém poločase Ekambi.

Lyon doma přivítá letošní vzezření Ligue 1 z Lorientu

Lyon si po porážce na pařížské půdě přece jenom zlepšil náladu, a ačkoli proti Troyes neměl utkání zcela pod kontrolou, hlavně v prvním poločase, dokázal nakonec ve středu uzmout tři body. Pokračovat ve sbírání vítězství by měl rozhodně i proti papírově slabšímu Lorientu, ale dávat si pozor by v tomto případě nemělo být od věci. Soupeř je totiž dokonce v tabulce výše.