Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Preview: Olympique Lyon - Lille OSC

Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí nejvyšší francouzská liga. Lídr tabulky Lyon na svém stadionu hostí šestý celek soutěže z Lille.

Barcelona láká Benzemu

Karim Benzema je jedním z nejžádanějších fotbalistů na trhu a zájem o něho má řada předních evropských klubů. Jedním z nich je i Barcelona a její sportovní ředitel Txiki Begiristain v rozhovoru pro server www.frenchleague.com prozradil, že útočník Lyonu v létě odmítl nabídku z Katalánska...

Pagis smetl Lyon hattrickem

Tohle je určitě největší překvapení kola. Rennes dokázalo třemi góly smést mistrovský Lyon, co je ještě zajímavější, že veterán Mickaël Pagis ho pokořil hattrickem. Na prvním místě Lyonu však tento výsledek nic nezměnil.

Preview: Stade Rennes - Olympique Lyon

Dalším týmem, který se pokusí obrat o body dosud neporažený Lyon, je Rennes. Na lídra soutěže nečeká ale snadný soupeř, fotbalisté Rennes na svém hřišti letos ještě neprohráli.

Bayern se snažil, ale skóre proti Lyonu neotočil

Bayern Mnichov opět nepřesvědčil, když remizoval v Allianz Aréně s Lyonem 1:1. Úvodní gól utkání si nešťastně srazil do vlastní branky hráč Bayernu Demichelis. O zaslouženou remízu se ve druhé půli postaral Zé Roberto.

Bayern se pokusí o nápravu reputace proti Lyonu

Ve šlágru druhého kola Ligy mistrů přivítá Bayern Mnichov na domácím stadiónu francouzský Olympique Lyon. Oba soupeři patří mezi mužstva, která pravidelně postupují ze základních skupin Ligy mistrů, ale zároveň prahnou po velkém úspěchu v této soutěži.

Olympique Lyon - AS Nancy-Lorraine 2:1

Lyon si v sobotním večeru připsal na své konto další vítězství, na domácí půdě porazil Nancy 2:1. Domácí po půlhodině hry během pěti minut vstřelili zásluhou Benzemy a Freda dvě branky, hosté stačili o minutu později korigovat skóre na rozdíl jednoho gólu, ale srovnat už nedokázali a domů odjíždějí bez bodového zisku.

Preview: Olympique Lyon - AS Nancy-Lorraine

Vedoucí Lyon přivítá v sobotu na svém stadionu celek Nancy, kterému se v začátku letošní sezóny příliš nedaří. Hosté jsou se sedmi body na 13. místě tabulky.

Fred by rád zůstal v Lyonu

Útočník Lyonu Fred ztratil minulou sezónu místo v základní sestavě Lyonu. Brazilský útočník řešil také osobní problémy a zdálo se, že z týmu francouzského mistra odejde. Fred nakonec v Lyonu zůstal a rád by tu také prodloužil smlouvu.

Nic horšího jsem nezažil, říká o konfliktu s policií Mensah

Před deseti dny zadržela francouzská policie Johna Mensaha. Obránce Lyonu prý nerozuměl jejím pokynům a nakonec strávil noc v cele předběžného zadržení. Mensah od té chvíle nenastoupil k jedinému zápasu a na francouzské strážce zákona se velmi hněvá.

Le Havre AC - Olympique Lyon 0:1

Jediný gól z penalty rozhodl o hubeném vítězství Lyonu na hřišti Le Havre. Úspěšným střelcem byl na konci první půle Ederson. Hosté dohrávali utkání v deseti lidech, v druhém poločase byl vyloučen Govou.

Preview: Le Havre AC - Olympique Lyon

Vedoucí celek francouzské ligy Lyon zavítá na hřiště Le Havre, které už čtyři zápasy za sebou nedokázalo zvítězit. Hosty však v poslední době trápí obrana, což potvrdil i středeční zápas Ligy mistrů s Fiorentinou.

Byli jsme moc důvěřiví, mrzí Gilardina

Fiorentina měla středeční zápas Ligy mistrů v Lyonu skvěle rozehraný, dvoubrankové vedení zařídil Alberto Gilardino. Francouzský tým v závěru dokázal srovnat, kontaktní branka ale leží Fiorentině v žaludku.

Máme fantastického týmového ducha, upozorňuje Benzema

Lyon nezvládl vstup do loňského ročníku Ligy mistrů a body ztratil i v úvodním duelu nové sezony nejprestižnější klubové soutěže. V domácím duelu s Fiorentinou byl na pokraji porážky, v závěru ale dokázal smazat dvoubrankové manko a získal alespoň bod. Hrdinou zápasu z pohledu sedminásobného francouzského mistra byl Karim Benzema...

Fiorentina neudržela dvoubrankové vedení a z Lyonu veze bod

Olympique Lyon dokázal, že se při zápase vyplatí hrát naplno až do závěrečného hvizdu, dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce si totiž zajistil proti Fiorentině remízu 2:2.