Montpellier HSC Francie - Montpellier HSC - Zprávy

V dobré formě hrající Montpellier vyzve Dijon

Montpellier na přelomu prosince a ledna vyhrál napříč všemi soutěžemi už čtyřikrát za sebou a rád by svou formu potvrdil i proti Dijonu, jenž se v tabulce nachází v dolních patrech. Taktéž burgundský klub však nevykazoval v poslední době špatné výsledky, zvítězil v novém roce hned třikrát v řadě, přičemž pět gólů naposledy nasázel Nimes v Coupe de France.

Montpellier přetlačil venku Amiens a slavil vítězství

I končenou remízu by o záchranu usilující Amiens z tohoto souboje určitě bralo především kvůli tomu, že ve druhé půli byl lepším mužstvem favorizovanější Montpellier. Ten nakonec ze Stade de la Licorne urval všechny tři body, protože se sedm minut před koncem trefil parádně Andy Delort. A to přitom domácí po prvním poločase vedli o jednu branku.

Trápící se Amiens přivítá Montpellier

Amiens od půlky listopadu chytilo poměrně velkou krizi, a i proto nakonec spadlo těsně před vánočními svátky na osmnáctou pozici. Pokud nechce dohánět záchranu na poslední chvíli, potřebovalo by vážně konečně zabrat. Proti nyní bude Montpellier, jenž v první polovině sezóny vykazoval slušné výsledky a usadil se ve středu průběžného pořadí.

Montpellier s přehledem vyzrál na Brest

Jihofrancouzský celek potvrdil, že doma na Stade de la Mosson se mu daří. Prozatím tam prohrál pouze dvakrát a ve statistice utkání odehraných na vlastním stadionu mu patří pátá příčka. I další počínání Brestu se však vyplatí sledovat. Namočí se do boje o záchranu nebo se dokáže znovu vyšvihnout vzhůru?

Ambiciózní Montpellier na závěr podzimu vyzve Brest

Montpellieru se v prosinci nijak výrazně nedařilo a rád by si připsal po delší době vítězství aspoň v posledním podzimním duelu proti Brestu, aby se případně vyhoupl aspoň do horní poloviny průběžného pořadí. Aktuálně má na kontě jen tři porážky v řadě, včetně té v Ligovém poháru, jeho soupeř naopak v posledních dvou zápasech slušně zahrál.

Lille pokračuje ve výhrách, Montpellier porazilo 2:1

V jednu chvíli to skutečně vypadalo, že LOSC opět zvítězí nejtěsnějším rozdílem, ale Montpellier dokázal na proměněnou penaltu Ikoného odpovědět a čtvrthodinu před koncem srovnat. Žádný export bodů do Okcitánie se ale nekonal, neboť poslední slovo měl v 84. minutě Renato Sanches. V poslední minutě ještě mohl pojistit výhru Osimhen, ovšem Rulli jeho pokutový kop zneškodnil.

Lille si může v souboji s Montpellierem pojistit třetí místo

V úterý hrálo Lille na Chelsea v rámci Ligy mistrů a náročný program pokračuje francouzskou nejvyšší soutěží. Už v pátek se "Dogy" představí doma proti Montpellieru a pokud vyhrají, pojistí si třetí místo. Lille chytlo v Ligue 1 dobrou formu a vyhrálo tři zápasy v řadě nejtěsnějším rozdílem. Montpellier sice naposledy prohrál s PSG, ale jinak zůstává v kontaktu s evropskými poháry.

Montpellier neudržel vedení a PSG doma podlehl

Prakticky až do vyloučení Mendese to vypadalo pro Pařížany na pořádný průšvih. Montpellier poměrně dlouho a úspěšně vzdoroval a držel po poločase jednobrankový náskok. Ten se rozplynul až čtvrthodinu před koncem, kdy PSG potrestalo početní převahu třemi góly, o které se rovným dílem podělili Neymar, Mbappé a Icardi.

Paříž si jede do Montpellieru pro další tři body

PSG už letos třikrát zaváhalo, ani to však nezabránilo jeho suverénnímu vedení. Náskok Pařížanů na prvním místě činí pět bodů a navíc mají jedno utkání k dobru. Zastavit francouzského hegemona se pokusí na vlastním stadionu Montpellier a v minulosti se mu to už párkrát podařilo, naposledy v dubnu přestřílel favorita 3:2.

Body se dělily, Dijon remizoval s Montpellierem

Montpellier na svého protivníka dlouhodobě prostě neumí. Když se naposledy radoval z vítězství nad Dijonem, bylo tomu před sedmi vzájemnými kláními v roce 2011. A ani v nynějším případě svou statistiku k lepšímu nezměnil. Alespoň prodloužil svou dosavadní slušnou sérii neporazitelnosti na sedm zápasů v řadě napříč všemi soutěžemi.

Dobře působící Montpellier se střetne s Dijonem

Když Montpellier působil v evropských pohárech naposledy, psal se rok 2012. Tehdy si jako překvapivý úřadující mistr Francie zahrál dokonce Ligu mistrů. Od té doby se marně snaží propracovat byť jen do Evropské ligy. Letos to ovšem vypadá, že by mohl konečně napsat úspěšný příběh. Svoje ambice bezpochyby chce nyní naplnit na půdě Dijonu.

HSC přestřílelo oslabený Amiens 4:2

Šest branek nakonec nabídlo utkání mezi Montpellierem a Amiens. Domácí tým vyhrál 4:2 a poskočil na čtvrté místo Ligue 1, zatímco náskok Amiens na sestupové pozice se ztenčil na pouhý bod. Klíčový moment celého klání přišel po změně stran, kdy Juan Ferney Otero uviděl červenou kartu. HSC pak početní převahu zužitkovalo a nastřílelo další tři góly.

Amiens potřebuje napravit minulou blamáž, střetne se s Montpellierem

Amiensu se uplynulá dvě kola nevydařila. Úplně ideální výkon nepředvedlo před reprezentační přestávkou v Rennes, daleko horší vystoupení ovšem zaznamenalo před týdnem proti Štrasburku, od nějž utrpělo před vlastními fanoušky nejhorší debakl od té doby, co postoupilo do nejvyšší soutěže, tedy od roku 2017. Teď zavítá do Montpellieru.

Zasloužená remíza, St. Étienne hrálo s Montpellierem bez branek

Utkání dvou týmů, které v tabulce dělily před úvodním hvizdem sudího Schneidera pouhé dva body, dopadlo asi tím nejrozumnějším způsobem. St. Étienne, které protáhlo svou sérii neporazitelnosti už na deset klání v řadě napříč všemi soutěžemi, si s Montpellierem, jenž venku od samotného začátku sezóny stále čeká na jakékoli vítězství, rozdělilo bod.

Saint-Étienne se tlači do první trojky, vyzraje nad Montpellierem?

Léčba pod Claudem Puelem zabrala a Saint-Étienne pod jeho vedení neprohrálo už devět soutěžních zápasů v řadě. Vzestup Les Verts se pochopitelně promítl i do tabulky, kde mají stejný počet bodů jako třetí Angers. Co však s týmem udělala reprezentační přestávka? To nám ukáže utkání proti Montpellieru, který si také nevede špatně.