FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

FC Metz - Stade Caen 2:1

Překvapení se událo v Métách. Tam totiž poslední tým Ligue 1, domácí FC, obralo o všechny body dobře postavené Caen. Netradiční tříbodový zisk pro domácí celek zajistil proměněnou penaltou Gueye.

Preview: FC Metz - Stade Caen

Zápas v Métách by ještě před měsícem měl jasného favorita v hostujícím týmu, po posledních výkonech Caen by ale případná výhra domácího celku nebyla zase takovým překvapením.

Olympique Lyon - FC Metz 2:0

V souboji prvního týmu s posledním se v sobotu na Stade Gerland v Lyonu potkal domácí Olympique s Métami. Přestože hosté nebyli bez šancí a hlavně v prvním poločase nehráli vůbec špatně, nakonec Lyon vyhrál přesvědčivě 2:0 a upevnil si první místo v tabulce Ligue 1.

Preview: Olympique Lyon - FC Metz

První versus poslední, tak by se také mohl nazývat duel mezi vedoucím Lyonem a dvacátými Métami. Domácí čeká do konce sezóny ještě těžká bitva s Bordeaux o ligový titul, hosty od sestupu do nižší soutěže zachrání snad jen zásah fotbalového Boha.

Valenciennes chce opakovat duel

Předseda francouzského klubu Valenciennes žádá, aby se opakoval sobotní ligový zápas jeho týmu v Metách, který domácí vyhráli 2:1. Tým Valenciennes si stěžuje na to, že kapitán Abdeslam Úaddú musel během utkání čelit rasistickým urážkám.

FC Metz - Valenciennes FC 2:1

V Métách po dlouhé době zažívají radost z vítězství, když výsledkem 2:1 zdolali Valenciennes. Pro domácí je to teprve druhý tříbodový zisk v sezóně, na jejich beznadějně posledním místě se nic nemění.

Preview: FC Metz - Valenciennes FC

Dvacetšest. To je číslo, které dokazuje bodový rozdíl mezi sobotním soupeři FC Metz a Valenciennes FC. Domácí, kteří jsou s katastrofálním počtem získaných bodů (9) poslední, se už pomalu připravují na Ligue 2. Zato hosté myslí na poháry.

Girondins Bordeaux - FC Metz 3:0

Bordeaux nedovolilo překvapení a s Métami si jednoznačně poradilo 3:0. Skóre otevřel ve 26. minutě Cavenaghi z penalty, ten samý hráč se trefil i sedmnáct minut před koncem. Tečku za utkáním udělal Diarra a rozhodl o jednoznačné výhře domácích.

Preview: Girondins Bordeaux - FC Metz

Druhý tým tabulky z Bordeaux hostí beznadějně poslední mužstvo Mét. Domácí jsou jasnými favority, pokud se chtějí přiblížit vedoucímu Lyonu, musí "z povinnosti" zvítězit.

FC Metz - Stade Rennes 1:1

Letos se, jak je obecně známo, na Saint-Symphorien jezdí pro body. V sobotním duelu domácím Métám zachránil aspoň ten jeden bodík gól z osmdesáté minuty, který vstřelil Momar NDiaye. Za Rennes se trefil Olivier Thomert.

Preview: FC Metz - Stade Rennes

Domácí mají jednu z posledních šancí na vzkříšení šance na záchranu. Přestože Rennes v posledních zápasech nijak nezáří, málokdo Métám věří.

Paris Saint-Germain - FC Metz 3:0

Paris Saint-Germain napodobil své minulé domácí vítězství, beznadějně poslední Méty smetl i tentokráte jednoznačně 3:0. O branky PSG se postarali Luyindula, Rothen a Diane.

Preview: Paris Saint-Germain - FC Metz

Čtrnáctý Paris Saint Germain bude ve středu v rámci jedenadvacátého kola doma v Parku princů hostit Méty. Ty jsou na to ještě hůře a zatím beznadějně okupují poslední příčku. PSG půjde o to, pokusit se alespoň trochu zachránit sezónu.

FC Metz - AS Monaco 1:4

Mladý útočník Menez vstřelil dva góly a měl největší podíl na jednoznačném vítězství Monaka na hřišti posledních Mét. Knížecí klub si odváží všechny body za vysoké vítězství 4:1.

Preview: FC Metz - AS Monaco

Monako je sice v roce 2008 ještě neporaženo, ovšem Jeremy Menez, záložník Monaka, ví, že jeho tým má na víc. S plánem vylepšit stávající osmou pozici pojede Monako na půdu posledních Mét a nečeká se nic jiného než výhra hostů.