FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

FC Metz - AS Saint-Étienne 3:0

Mety boj o udržení v Ligue 1 rozhodně nevzdávají. Vypadá to, že se pod Frédérikem Hantzem opravdu zvedli nejen výsledkově, ale i herně a k záchraně jim teď chybí pouhých sedm bodů.

Preview: FC Metz - AS Saint-Étienne

Ještě před pár týdny Méty kde kdo odepisoval, ale svěřenci trenéra Frédérica Hantze v posledních týdnech přece jenom vykazují zlepšení. A jejich situace není tak bezvýchodná, jak by se na první pohled mohlo zdát. St. Étienne je ovšem jejich pořádně neoblíbený soupeř. Naposledy se nad ním ze třech bodů radovali před skoro 17 lety.

Dijon FCO - FC Metz 1:1

Dijon šel sice hned v úvodní minutě do vedení, nicméně Mety pokračují v nesmělém sbírání bodů a mají osmnáct zápasů na to, aby se vyhrabali z posledního místa a uchránili Ligue 1 i pro příští sezonu.

Preview: Dijon FCO - FC Metz

Mety mají před sebou devatenáct utkání, ve kterých se pokusí udělat něco s velice nepříznivou situací. Prvním soupeřem bude Dijon, který se na podzim prezentoval hodně zajímavými výkony.

Mandjeck se ze Sparty vrací do Met na půlroční hostování

Kamerunský záložník Georges Mandjeck opouští pražskou Spartu a bude hrát za Mety. V klubu, odkud v létě na Letnou přestoupil, bude devětadvacetiletý fotbalista hostovat do konce sezony. Poslední celek francouzské ligy o tom informoval na svém webu.

FC Metz - Racing Strasbourg 3:0

Mety díky výborné druhé půli zvládly derby se Strasbourkem, připsaly si tak druhou výhru v řadě a na nepostupovou příčku ztrácejí pouhých osm bodů, což není žádná propast. V Racingu naopak vědí, že také ještě není vyhráno.

Preview: FC Metz - Racing Strasbourg

Méty v letošním ročníku nejvyšší francouzské soutěže mají obrovské problémy a budou mít co dělat, aby dohnaly obrovské manko a ještě se pokusily o záchranu. Momentálně jsou v tabulce na beznadějně posledním dvacátém místě s pouhými osmi body, na devatenácté Angers ztrácí osm bodů. Naopak nováček ze Štrasburku může být s účinkováním celkem spokojen, v osmnácti střetnutích získal solidních čtyřiadvacet bodů a je devátý.

Montpellier HSC - FC Metz 1:3

Překvapivý výsledek se zrodil na půdě Montpellieru. Domácí tým senzačně padl s posledními Métami, když o osudu utkání rozhodla závěrečná šestiminutovka. Méty vyhrály v sezoně teprve podruhé a to takřka přesně po třech měsících. Vítěznou branku si připsal Emmanuel Riviére.

Preview: Montpellier HSC - FC Metz

Na první pohled jednoznačná záležitost pro Montpellier, na druhý ale přeci jenom těžká práce. Jakkoliv jsou Méty poslední, bude to proti nim hodně nepříjemné. Zvláště, když už Méty v minulém kole sahaly po vítězství.

FC Metz - Stade Rennes 1:1

Zcela podceňované Méty nebyly vůbec daleko svému prvnímu vítězství, na které čekají už od půlky října. Pořádně si vyšláply na ve formě hrající Rennes, které odpovědělo na úvodní trefu Florenta Molleta z první půle až čtyři minuty před koncem díky Firminovi Mubelemu. Hosté remizovali vůbec poprvé od sedmého kola, kdy se střetli se St. Étienne.

Preview: FC Metz - Stade Rennes

Trápící se Méty marně hledají recept, jak se dostat z téměř bezvýchodné situace. Všudy všeho získaly jen čtyři body, pouhých šest gólů vstřelily, a beznadějně se nacházejí na posledním místě tabulky. Že by si měly reputaci napravovat zrovna proti rozjetému Rennes, s tím se tedy příliš nepočítá. I vzájemné zápasy totiž hovoří jasně v jejich neprospěch.

OGC Nice - FC Metz 3:1

Nice zvládlo tříbodovou povinnost a poslední Méty porazilo 3:1. Hosté se sice dokázali gólově prosadit po více než 400 minutách a odpovědět na branku Pléy, nicméně rozhodující slovo měl Mario Balotelli a jeho branka z volného přímého kopu. Na konečných 3:1 pak zvyšoval Saint-Maximin.

Preview: OGC Nice - FC Metz

Ještě před měsícem hrozilo, že Nice se s Méty utká v čistě záchranářském duelu, ale domácí borci přece jenom zabrali a nedovolili, aby se loni bronzový tým Ligue 1 namočil do sestupu. OGC má teď jedinečnou možnost poskočit v tabulce, protože přivítá aktuálně nejhorší tým francouzské nejvyšší soutěže FC Méty.

FC Metz - Olympique Marseille 0:3

Mety prohrály i osmý domácí zápas a na první nesestupové místo teď ztrácejí jedenáct bodů. Marseille naopak jasným vítězstvím využila zaváhání Lyonu a Monaka a posunula se na druhou příčku za patrně už nedostižné PSG.

Marseille zajíždí na půdu posledních Mét.

Pomyslný souboj Davida s Goliášem uvidí stadion Saint-Symphorien v Métách. Domácí FC se s pohými čtyřmi body krčí na posledním místě, zatímco ambiciózní Marseille stoupá tabulkou vzhůru. Les Phocéennes nic jiného, než tři body neberou!