FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Zprávy

Nejhorší útok proti rozjeté ofenzivě. Zastaví Teplice střelce Mladé Boleslavi?

"Kdo se bojí, nesmí do lesa," řekl kouč Teplic Zdenko Frťala před víkendovým střetnutím s Mladou Boleslavi. Pár důvodů pro strach před protivníkem ze Středočeského kraje by "Skláři" skutečně měli. Přesto se hodlají vyzbrojit odvahou a proti rozjetému soupeři se pokusí ukončit výsledkovou mizérii.

FORTUNA:LIZE v říjnu vládli boleslavský Kušej a karvinský Jarábek

Hráčem měsíce české nejvyšší soutěže se v říjnu stal mladoboleslavský křídelník Vasil Kušej. Mezi trenéry rovněž premiérově uspěl slovenský kouč Karviné Juraj Jarábek. Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která tradiční anketu pořádá.

Se Spartou to bude vždy speciální, řekl kapitán Boleslavi Matějovský

Kapitán mladoboleslavských fotbalistů Marek Matějovský si cenil toho, že jeho tým jako první v ligové sezoně dokázal porazit obhájce titulu Spartu. Na tiskové konferenci po nečekané výhře 3:1 uvedl, že zápasy proti jeho bývalému klubu pro něj budou vždy speciální.

Matějovský rozbalil dárek od bývalého klubu. Boleslav bavila fotbalem i při výhře nad mistrem

Pražská Sparta padla ve 13. kole Fortuna ligy v Mladé Boleslavi 1:3. Pod první porážku Letenských v ligovém ročníku se podepsal gólem a asistencí neúnavný Vasil Kušej. Rozhodující trefu však zavinil kvůli špatné komunikaci s obránci hostující brankář Peter Vindahl, jehož překonal bývalý hráč Rudých Marek Matějovský. Fotbalisté v modrém tak navázali na devítigólové představení ve Zlíně a posunuli se již na třetí příčku.

Sparta opět hájí ligové prvenství. Uhlídá ofenzivní vozbu Mladé Boleslavi?

I po dvanácti kolech drží Sparta v nejvyšší soutěži první příčku. Na ní určitě chce vydržet i po dalším ligovém střetnutí. Udrží Letenští prvenství i neporazitelnost také v Mladé Boleslavi, která uplynulý víkend předvedla nevídaný ofenzivní koncert?

Ve Zlíně se zrodil nejgólovější zápas historie. Boleslav nasázela nebohým Ševcům devět gólů

Zlín prohrál ve 12. kole FORTUNA:LIGY na svém hřišti s Mladou Boleslaví po neuvěřitelné podívané 5:9. Zápas odstartoval ve velkém stylu, když už v úvodní čtvrthodině nabídl tři branky. Nebylo to však nic proti tomu, co přinesl druhý poločas, v němž sice nejprve Ševci navýšili vedení, poté však hosté předvedli úchvatný obrat, když během 11 minut vstřelili čtyři góly. Dva z nich měl na svědomí Lamin Jawo, jenž se v základní sestavě objevil poprvé od poloviny srpna. Utkání, v němž na svou práci absolutně rezignovaly obě defenzivy, nakonec nabídlo 14 přesných zásahů, čímž o čtyři trefy překonalo dosavadní rekord samostatné české ligy.

Zlín i s novou akvizicí vyzve Boleslav, kterou hřeje cenný skalp z přípravy

Zlín se během reprezentační pauzy dočkal posílení kádru. Nová tvář na soupisce "Ševců" může naskočit již do zápasu proti Mladé Boleslavi. U Středočechů v uplynulých dnech nedošlo k zásadním změnám, přesto pojede mančaft z města automobilů na Moravu příjemně povzbuzen.

Vítězné tažení Bolky se zastavilo v Olomouci. Sigmu při absenci útočníků podrželi obránci

Sigma Olomouc porazila v 11. kole Fortuna ligy na vlastním stadionu Mladou Boleslav 4:0. Dominantní duel ze strany domácích rozsekl ve 26. minutě rozhodující trefou produktivní obránce Juraj Chvátal, na kterého po změně stran navázali všichni tři jeho kolegové ze zadních řad. Skvěle tak nahradili absentující ofenzivní tahouny a zasloužili se o posun Modré laviny na třetí místo neúplné tabulky české nejvyšší soutěže. Hosté se naopak museli po čtyřech soutěžních výhrách v řadě smířit s porážkou.

Olomouc chce zabránit třetí porážce v řadě. Zastaví rozjetou Boleslav?

Po vynikajícím vstupu do ročníku schytala Olomouc dvě facky. Třetímu políčku už se Hanáci chtějí vyhnout, budou se ovšem muset pořádně snažit. Na Andrův stadion totiž dorazí Mladá Boleslav se třemi výhrami po sobě v zádech.

Bohemians ve městě automobilů znovu narazili. Boleslavské vítězství obstarali bývalí "Klokani"

Mladá Boleslav zvítězila v 10. kole Fortuna ligy na domácí půdě 2:1 nad Bohemians. Na úvodní gól bývalého hráče hostů Yusufa ještě dokázal po změně stran odpovědět v dobré formě hrající Jan Matoušek, na trefu dalšího bývalého "Klokana" Matěje Pulkraba už ovšem klub z hlavního města reagovat nedokázal. Modrobílí tak znovu prodloužili vítěznou šňůru proti vršovickému celku, který na svém hřišti porazili již posedmé v řadě.

Zápas Mladé Boleslavi s Bohemians slibuje gólové hody

Pokud fanoušek české nejvyšší soutěže přemýšlí nad návštěvou gólově bohatého duelu, měl by do svých úvah započíst též střetnutí Mladé Boleslavi s Bohemians. Jejich vzájemné bitvy v uplynulé sezóně totiž zvedali diváky ze sedadel. Předvedou obě mužstva gólovou hitparádu také v aktuálním ročníku?

Kuličův návrat do jižních Čech dopadl na výbornou. Budějovicím nestačil ani gól polepšeného rebela

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Českých Budějovic 2:1. Úvodní trefu utkání si připsal již v osmé minutě hostující Dominik Kostka, který úspěšně zakončil rychlý ofenzivní výpad. Jihočeši na brzký gól našli odpověď až čtvrthodinu před koncem, kdy srovnal Zdeněk Ondrášek, jemuž před zápasem vypršel trest za červenou kartu. Trenéra hostí Marka Kuliče, jenž se vrátil do města, kde jako hráč strávil dva roky své bohaté fotbalové kariéry, však nakonec potěšil v 83. minutě vítěznou trefou Martin Suchomel.

Budějovice opět spoléhají na kouzlo Střeleckého ostrova. Poradí si s Boleslavi?

Po další porážce venku musí České Budějovice zase zabrat v domácím prostředí. Na Střeleckém ostrově přivítají Mladou Boleslav, která na jih Čech dorazí po vysoké výhře nad Hradcem Králové.

Třetí gól mi tam nikdy nespadne, litoval Mareček po výhře nad Hradcem

Záložník Daniel Mareček dvěma góly potvrdil střeleckou formu z posledních týdnů a v 8. kole první ligy pomohl fotbalistům Mladé Boleslavi k domácímu vítězství 5:1 nad Hradcem Králové. Pětadvacetiletý středopolař po vysoké výhře litoval pouze toho, že nedosáhl na premiérový hattrick v nejvyšší soutěži.

Hradecký návrat do Boleslavi dopadl tragicky. Při domácím poločase snů exceloval Mareček

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v duelu osmého kola v Mladé Boleslavi 1:5. Votroci, kteří využívali stadion ve středočeském městě minulé dva ligové ročníky jako svůj náhradní domov, absolutně nezachytili začátek zápasu. Svěřenci Marka Kuliče totiž potrestali nedůsledné počínání hostující defenzivy již v páté minutě, kdy domácí nasměroval k tříbodové pouti Daniel Mareček. Ten se navíc trefil do poločasové pauzy ještě jednou, a potvrdil tak skvělou formu z prvních měsíců nové sezony, v nichž rozvlnil síť už čtyřikrát. Svou pohádkovou půli navíc 25letý hráč obohatil i o asistenci na gól Ondřeje Karafiáta.