Cancelo měl pozitivní test na koronavirus, Portugalci povolali Dalota

Z portugalského kádru pro mistrovství Evropy vypadl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus Joao Cancelo. Obránce Manchesteru City dva dny před zahajovacím zápasem obhájců titulu s domácím Maďarskem nahradil člen reprezentačního výběru do 21 let Diogo Dalot z AC Milán.

Hloupé chyby vše zbořily, zlobili se Rusové po prohře na ME s Belgií

Ruští fotbalisté byli po prohře v úvodním utkání na mistrovství Evropy naštvaní na své obranné chyby. V domácím prostředí v Petrohradu také kvůli nim nestačili na Belgii a po porážce 0:3 si výrazně zkomplikovali boj o postup ze základní skupiny.

Je to traumatická zkušenost, snažíme se dát dohromady, řekl dánský trenér

Za traumatickou zkušenost označil trenér dánských fotbalistů Kasper Hjulmand kolaps záložníka Christiana Eriksena v sobotním utkání mistrovství Evropy proti Finsku. Lékaři hráči přímo na trávníku zachránili život. Poté co nabyl vědomí a ve stabilizovaném stavu byl převezen do nemocnice, se obě mužstva rozhodla zápas dohrát.

Belgičané mysleli i na Eriksena, kouč Martínez věří, že tým nabere na obrátkách

Navzdory emocím ohledně zpráv o kolapsu dánského fotbalisty Christiana Eriksena vstoupili belgičtí reprezentanti do mistrovství Evropy jasnou výhrou nad Ruskem 3:0. O dvě branky se v Petrohradu postaral Romelu Lukaku, jenž je také Eriksenovým týmovým spoluhráčem z Interu Milán. Urostlý útočník mu po utkání svůj výkon i věnoval.

Bereme to jako odrazový můstek, řekl Bale po remíze Velšanů se Švýcarskem

Za odrazový můstek do dalších bojů označil úvodní remízu 1:1 na mistrovství Evropy kapitán velšských fotbalistů Gareth Bale. Ačkoliv obhájci semifinálové účasti prohrávali po brance Breela Embola, dokázali 16 minut před koncem srovnat zásluhou hlavičkujícího Kieffera Moorea. V zápase proti aktivnějšímu soupeři získali cenný bod v boji o postup.

Vidím sklenici z půlky plnou než prázdnou, řekl po remíze s Walesem kouč Švýcarů

Za nepříjemné zklamání označil trenér Švýcarska Vladimir Petkovic úvodní remízu na mistrovství Evropy s Walesem 1:1. Jeho tým vedl od 49. minuty zásluhou Breela Embola, ale vedení neudržel a po brance Kieffera Moorea bral jen bod. Kouč ze "země helvétského kříže" přesto věří, že se svými svěřenci může uspět i v příštím duelu proti Itálii.

Povstane konečně hrdá Anglie? Na úvod šampionátu narazí na Chorvatsko

Ta situace se opakuje snad před každým turnajem. Vždycky se o Anglii hovoří jako o jednom z největších favoritů, pořád však v její historii není zapsané jediné prvenství v rámci měření sil nejlepších mužstev Evropy. Svou pouť na nynějším šampionátu započne proti Chorvatsku, které jí v minulosti působilo velké problémy. A mnohokrát na něj nevzpomínala v dobrém.

Severní Makedonie při své premiéře na evropském šampionátu bude chtít zaskočit Rakousko

Skupina C odstartuje zápasem, který bude mít jasného favorita, ovšem Rakušané si musí dát na houževnaté Severní Makedonce velký pozor. Rakousko se probojovalo na evropské mistrovství podruhé za sebou, na druhou stranu ještě nikdy nepostoupilo ze skupiny a teď bude chtít tuto metu konečně překonat. K tomu potřebuje v nedělním utkání uspět, nicméně výběr z Balkánského poloostrova nemá co ztratit a může jen překvapit.

Belgie si na úvod smlsla na Rusech. Dva góly vstřelil Lukaku

Jeden z největších adeptů na celkové prvenství vstoupil do evropského šampionátu tou správnou nohou a i bez své největší hvězdy Kevina De Bruyneho přehrál v Petrohradu nevyzpytatelné Rusko po výsledku 3:0. Svěřenci trenéra Stanislava Čerčesova se snažili držet krok, ovšem hlavně v prvním poločase se dopustili několika chyb a i přes zlepšený výkon po změně stran náskok Belgičanů nedohnali.

Krmenčík: Zápas se Skoty bude alfou omegou, ve finále budeme s Itálií

Útočník Michael Krmenčík věří, že čeští reprezentanti na mistrovství Evropy vyhrají pondělní úvodní zápas skupiny proti Skotsku a odrazí se tím k velkému úspěchu. Tipuje, že tým dojde až do finále, kde změří síly s Itálií. Krmenčík je mezi pěticí útočníků připravený na jakoukoliv roli a je přesvědčen, že může rozhodovat zápasy i jako střídající hráč v posledních minutách.

Dánové prohráli s Finskem. Zápas přerušil kolaps Eriksena

Dánsko na úvod mistrovství Evropy prohrálo doma v Kodani s Finskem 0:1. Suomi slaví v premiérovém utkání na velkém turnaji výhru. Jedinou branku utkání vstřelil v 60. minutě Joel Pohjanpalo. Dánové nevyrovnali ani z penalty, kterou neproměnil Pierre-Emile Höjbjerg. Zápas ovlivnil kolaps dánského záložníka Christiana Eriksena, kterého museli na konci prvního poločasu záchranáři na trávníku resuscitovat. Podle posledních zpráv je ale v nemocnici při vědomí a sám požádal spoluhráče, aby utkání dohráli. Duel tak po hodinu a půl dlouhém přerušení nakonec pokračoval.

Eriksen zkolaboval, na hřišti jej oživovali záchranáři. Dánové s Finy zápas dohráli

Dánský fotbalista Christian Eriksen na konci prvního poločasu utkání mistrovství Evropy zkolaboval a přímo na hřišti jej museli oživovat záchranáři. Přímo na trávníku probíhala masáž srdce a použit byl defibrilátor. Utkání bylo na hodinu a půl přerušeno, ale nakonec se dohrálo. Dánské fotbalisty o to měl z nemocnice požádat sám Eriksen, který už by měl být ve stabilizovaném stavu.

Češi naposledy trénovali na Strahově a bez Pavlenky odletěli do Skotska

Čeští reprezentanti si dnes před polednem naposledy před pondělním vstupem do mistrovství Evropy v Glasgow proti Skotsku zatrénovali na pražském Strahově a odpoledne už odletí do dějiště zápasu. Všech 26 hráčů v nominaci je zdravotně v pořádku.

Z nominace české reprezentace vypadl Pavlenka, po Skotsku ho nahradí Koubek

Z nominace české reprezentace těsně před vstupem do mistrovství Evropy vypadl zraněný brankář Jiří Pavlenka. Po pondělním úvodním utkání národního týmu v základní skupině se Skotskem v Glasgow ho nahradí Tomáš Koubek. Vedení mužstva o tom informovalo v tiskové zprávě.

Švýcarsko neudrželo vedení a rozešlo se s Walesem smírně

Úvodní sobotní zápas mezi Walesem a Švýcarskem nakonec vítěze nepoznal. Favorizovaní Švýcaři se po změně stran ujali vedení, ostrovní celek ale čtvrthodiny před koncem srovnal na 1:1. Vzápětí mohl znovu prohrávat, ovšem gól střídajícího Maria Gavranoviče nebyl uznaný pro ofsajd.