Slovensko skolilo Poláky 2:1, rozhodující branku vstřelil Škriniar

Vítězně začali na šampionátu i svěřenci Štefana Tarkoviče. V petrohradské aréně skolili Polsko 2:1 díky brankám Róberta Maka a Milana Škriniara. Polsko po nemasném a neslaném prvním poločase po změně stran rychle vyrovnalo, ale klíčové vyloučení Krychowiaka mu "zlomilo" vaz.

Šilhavý: Ulevilo se mi jen do příštího zápasu, k postupu bude třeba ještě bod

Trenér Jaroslav Šilhavý si po výhře 2:0 nad Skotskem a povedené premiéře v roli hlavního kouče na velké akci pochvaloval, že čeští fotbalisté na úvodní zápas základní skupiny Eura dobře načasovali formu. Národní tým se podle něj výrazně přiblížil k postupu do vyřazovací fáze, předpokládá však, že bude muset získat ještě aspoň bod.

Zapadlo to tam asi nejlíp, jak mohlo, řekl po lobu přes půl hřiště Schick

Patrik Schick oslnil na mistrovství Evropy nádherným lobem téměř z poloviny hřiště, kterým podtrhl vítězství české reprezentace 2:0 nad Skotskem v úvodním utkání základní skupiny. Pětadvacetiletý útočník si pochvaloval, že míč zapadl přes brankáře do sítě nejlépe, jak mohl. Podle uefa.com se kanonýr německého Leverkusenu prosadil ze vzdálenosti 49,7 metru.

Coufal byl rád, že ho Vaclík poslechl a chytil několik šancí Skotů

Obránce české reprezentace Vladimír Coufal měl radost, že ho brankář Tomáš Vaclík poslechl a v prvním utkání na mistrovství Evropy proti domácímu Skotsku vychytal několik šancí, čímž přispěl k vítězství 2:0. Coufal si vychutnal atmosféru na glasgowském Hampden Parku i závěrečnou děkovačku s desítkami českých fanoušků.

Nejlepší gól mistrovství Evropy, chválí Schickovu trefu osobnosti

Osobnosti ocenily na sociálních sítích druhý gól českého reprezentanta Patrika Schicka v úvodním vítězném zápase mistrovství Evropy proti Skotsku (2:0). Výstavní trefa útočníka Leverkusenu téměř z poloviny hřiště byla opakovaně označena za nejkrásnější branku šampionátu.

Eriksen z nemocnice povzbudil spoluhráče, čekají ho další vyšetření

Dánského fotbalistu Christiana Eriksena čekají v kodaňské nemocnici další detailní vyšetření, která by měla pomoci odhalit příčinu srdeční zástavy, jež ho postihla v sobotním úvodním zápase mistrovství Evropy proti Finsku. Podle dnešního vyjádření jeho agenta je hvězda Interu Milán v dobrém rozmaru a na dálku povzbudil i spoluhráče před nadcházejícím zápasem s Belgií.

Češi vstoupili do Eura vítězně. Schick ohromil svět

Dvě branky Patrika Schicka zajistily českému národnímu týmu úspěšný vstup do mistrovství Evropy. V Glasgow vyhrál výběr Jaroslava Šilhavého nad Skotskem 2:0. Oba góly vstřelil Patrik Schick. Tem druhý ohromující střelou z poloviny hřiště, kdy přeloboval brankáře Marshalla.

Italové chtějí povinné kurzy pro hráče

Italský fotbalový svaz chce pro hráče tří nejvyšších soutěží zavést povinné kurzy první pomoci. Po kolapsu dánského záložníka Christiana Eriksena z Interu Milán na mistrovství Evropy to prohlásil šéf svazu Gabriele Gravina.

Blind nevěděl, zda po kolapsu Eriksena nastoupí, sám žije s defibrilátorem

Nizozemský obránce Daley Blind přiznal, že musel po sobotním kolapsu Christiana Eriksena překonat mentální blok, aby se odhodlal nastoupit k úvodnímu utkání mistrovství Evropy proti Ukrajině. Jednatřicetiletý Blind má po potížích se srdcem od roku 2019 implantovaný defibrilátor a zdravotní potíže jeho dánského kamaráda ho vystrašily.

Prohra s Nizozemci je k vzteku, ale jdeme dál, řekl ukrajinský kouč Ševčenko

Za velmi frustrující označili Ukrajinci úvodní porážku na mistrovství Evropy, poté co podlehli v Amsterodamu domácím Nizozemcům 2:3. "Žlutomodrým" se podařilo v utkání smazat dvoubrankové manko, jenže po trefě Denzela Dumfriese pět minut před koncem vyšli bodově naprázdno. Navzdory bolestné zkušenosti byl přesto ukrajinský kouč Andrej Ševčenko na svůj tým hrdý.

Největší drama mé kariéry, uvedl autor vítězné branky nad Ukrajinou Dumfries

Za nejdramatičtější zápas kariéry označil Nizozemec Denzel Dumfries nedělní vítězství nad Ukrajinou 3:2 při vstupu "Oranjes" na mistrovství Evropy. Poté co jeho tým po bezbrankovém poločase ztratil ve druhé půli dvougólový náskok, rozhodl pětadvacetiletý obránce o třech bodech přesnou hlavičkou pět minut před koncem.

Rakušané chválili po historické výhře "žolíky", Gregoritsch plakal dojetím

Jako zápis do historie označil trenér Rakouska Franco Foda triumf svých svěřenců na mistrovství Evropy, kteří na úvod šampionátu zdolali Severní Makedonii 3:1. Rakušané vybojovali své vůbec první vítězství na ME a hlavní chvála se snesla na dvojici střídajících útočníků Michaela Gregoritsche a Marka Arnautovice, kteří se v závěrečných 12 minutách postarali o rozdílové skóre.

Severní Makedonie může být hrdá, řekl po prohře s Rakouskem kouč Angelovski

Podle trenéra Igora Angelovského mohou být fotbalisté Severní Makedonie na svůj debut na mistrovství Evropy hrdí. Navzdory tomu, že nováček turnaje podlehl v prvním utkání skupiny C Rakousku 1:3, držel v Bukurešti ještě v závěrečné čtvrthodině s papírovým favoritem nerozhodný stav. Zkušený kouč proto věří, že houževnatý tým neřekl na šampionátu poslední slovo.

Češi se v zahajovacím utkání Eura pokusí zlomit skotskou kletbu

Čeští reprezentanti se po pěti letech opět vrací na velkou akci, s pouhými třemi familierními tvářemi a taky v odlišné úvodní roli. Zatímco na startu minulých dvou mistrovství Evropy čelili vždy rovnou tomu nejsilnějšímu soupeři, tentokrát šampionát otevírají s tím papírově nejslabším, což v minulosti bývalo dobrým znamením. Potvrdí svěřenci Jaroslava Šilhavého úlohu mírného favorita?

EURO bez Sergia Ramose i Ibrahimoviće. Španělsko na úvod šampionátu vyzve Švédsko

Oba celky se na tomto turnaji budou muset obejít bez dvou velkých fotbalových osobností. Zatímco Španělsku chybí v konečné nominaci rekordman v počtu reprezentačních nástupů Sergio Ramos, Švédsku historicky nejlepší střelec Zlatan Ibrahimović. Oba týmy tak jako tak každopádně nehodlají hrát na šampionátu druhé housle a míní se porvat o cenné vavříny.