Únava českých reprezentantů? Sionko má jasno: Ostatní týmy na MS jsou na tom stejně

Libor Sionko (49) zažil v české reprezentaci velké turnaje jako hráč a poté i jako její manažer. Sám si zahrál na světovém šampionátu v roce 2006 a byl také u postupu výběru trenéra Jaroslava Šilhavého do čtvrtfinále na Euru před pěti lety. Rok nato ale u národního týmu skončil a šel pracovat úplně mimo fotbal do IT sektoru.
Jak ho jeho současná profese naplňuje? Jak se mu líbí probíhající světový šampionát a výkony českého týmu? A proč už se do fotbalu nikdy nechce vrátit? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s Liborem Sionkem.
Ten se v úterní epizodě vyjádřil i ke spekulacím a hlasům, že za mdlými výkony národního mužstva může být únava po těžké sezoně a ze složitých logistických podmínek.
"Z vlastních zkušeností jako hráče i jako manažera si nepamatuji, že bych byl někdy zatavený z reprezentačních tréninků. Vždy to ale bylo o komunikaci hráčů s trenérem, takže jsem přesvědčený, že to takhle funguje pořád. Neznám trenéra, který by dělal opak, než chtějí hráči. Chápu, že Češi jsou unavení, ale co ty ostatní týmy? Ty jsou na tom lépe? Taky mají po sezoně a MS je skoro vždy po náročném ročníku. Troufám si dokonce tvrdit, že někteří hráči mají v nohou ještě víc zápasů než ti naši," říká Sionko.
V úterní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také probírali:
Proč odešel z reprezentace?
Co je podle něj největší problém českého fotbalu?
Proč se nechce vrátit do fotbalu?
Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách - Spotify a Apple Podcasts.
Komentáře (24)
Přidat komentářO čem se to furt bavíme ty vole. To vymýšlejí novináři nebo kdo? Jaká únava proboha.
Ne, nevymýšlí to novináři. Napadne to asi každého, kdo ty zápasy viděl.
To nevidíš že podprůměrné naše ligové mužstvo by je čistě po fyzické stránce i na konci sezóny klidně sežralo? Všechny herní nedostatky každý tušil dopředu, ale to že naši budou posledních 30 minut proti pomalému JAR jen klusat čekal málokdo.
No já to vidím, jenom to nechápu. Pořád s tou únavou.
Krejčí to totiž naznačil v rozhovoru.
Aha, neviděl jsem. Blbé výmluvy. Po dvaceti letech jedou na MS, jejich hlavní téma přece nemůže být únava.
On to neřekl jako hlavní téma.
Každopádně to s tou únavou na mě neustále vyskakuje z médií.
Nevyskakuje.
Ale vyskakuje. Teď, v reportážích české televize. Řeší se furt únava, nadmořská výška, horko. Furt dokola.
vždyť to říkal po zápase sám Krejčí
Neviděl jsem. A stejně nechápu. Z čeho jsou jako unavení?
dedek je pretezuje trenovanim mezi zapasama a cestovanim
Tak je retard nebo co? Nebavi se o poctu zapasu, ale o trenincich mezi zapasy na MS. Kolik ma Sionko treninku pod Koubkem? Cekal nekdo, ze by byvaly manager repre kritizoval repre? Uplne blbe tendecni clanek
Sionkoooooo dva dva dva dva.
Za všechno debilní může vždy nějakej debil s příjmením na K
Koubek
Kalousek
Klaus
Kožený
atd.
KokotBabiš
Stačilo říct Kabiš
Krejčíř, Kajínek
Kozohorský a Kalous
Koutinho
Kacinka, Kurek, Kajchl, Keman, Kabiš, Kutin, Kovečkin
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele