Tonaliho vábí Old Trafford, profitovat může i AC Milán. Newcastle žádá 100 milionů liber

07.06., 09:46
Aktuality
Sandro Tonali (© Stu Forster / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Italský reprezentační záložník Sandro Tonali by mohl po třech letech opustit Newcastle United. Vedení klubu za něj požaduje astronomických 115 milionů eur, přičemž největším favoritem na jeho zisk je aktuálně Manchester United, který soupeří s Arsenalem a Manchesterem City. Pokud k tomuto obřímu transferu skutečně dojde, výrazně na něm vydělá také AC Milán díky sjednanému procentuálnímu podílu z prodeje.

Spekulace o Tonalim odchodu ze St James' Parku sílí již několik týdnů. Italský středopolař přestoupil ke Strakám před třemi lety z AC Milán za 60,8 milionu eur bez bonusů. Součástí tehdejší dohody byla klauzule, která italskému velkoklubu zaručuje desetiprocentní podíl z jakéhokoli budoucího přestupu. Pokud se tedy spekulace naplní, na San Siro zamíří velmi zajímavá finanční injekce.

Podle italského deníku La Gazzetta dello Sport si Newcastle cení své opory na 115 milionů eur (přibližně 100 milionů liber). Ačkoli o kreativního záložníka projevily zájem také Arsenal a Manchester City, největší šance na úspěch se dávají Manchesteru United. Ten se snaží přebudovat záložní řadu, což dokazuje i fakt, že již dojednal příchod brazilského středopolaře Édersona z Atalanty za 45 milionů eur.

K definitivnímu dotažení Tonaliho transferu na Old Trafford však ještě zbývá ujít kus cesty. Rudí ďáblové totiž zatím na požadovanou sumu 115 milionů eur nekývli. Jak uvádí portál CaughtOffside, jejich aktuální nabídka se pohybuje v rozmezí 90 až 100 milionů eur. Vyjednávání tak budou v následujících dnech nepochybně ještě tvrdá, jelikož Newcastle ze svých vysokých finančních nároků nehodlá ustoupit.

Autor: Patrik Sandev

Komentáře (90)

Přidat komentář
Thelvin

Super hráč

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
M.Vaza

Newcastle se rozhodl to komplet rozprodat?

Reagovat
Beros

Bohužel musíme prodávat, abychom mohli nakupovat... Zrovna Sandra by mi bylo líto prodat a ještě někomu do PL Například bych se nebránil prodat takového Tina. Je dobrý, o tom žádná, ale skleněný...

Reagovat
Sigma Olomouc

Proč potřebujete prodávat? To chcete někoho lepšího, než je Tonali?

Reagovat
Maximm9

Podle mne kvuli FFP. Nemaji takove zisky, aby si mohli dovolit velke nakupovani. Tak radsi prodaji TOnaliho za 100m a pouziji to na nakup 2 hracu.

Newcastle ma nejbohatsiho majitele, tam podle me neni jiny duvod nez to FFP, ktere ne kazdy dodrzuje, ale Newcastle se porad jeste snazi.

Reagovat
Mato178178

Takze predate tonaliho a kupitr dalsich dvoch priemerakov, skvely plan

Reagovat
pistacik11

Aston Villa ide s kadrom priemerakov do Ligy Majstrov. Ak to minu rozumne, kupia nejake talenty tak mozu ziskat.

Reagovat
fenixLFC

Reagovat
Beros

Reagovat
Jméno

To nedáme, pokud bysme měli dát za záložníka 100+ mega tak radši dáme toho Andersona, navíc Newcastle už nemusí prodávat když střelil Gordona do Barcelony

Reagovat
Tommy$

Jenže anderson jde nejspíš do City, Tonali by byl super

Reagovat
Busby babes

jen asi ne za 100 mega

Reagovat
Tommy$

Cenovka přestřelená o tom žádná, ale myslím, že by to vedení klidně dalo kdyby byl Tonali priorita číslo 1.

Ederson a případně Fernandes by byli docela za dobrou cenu a nevěřím tomu, že by vedení občas nedalo raketu za jednoho hráče zvlášť teď když asi cítí, ze by mohli dotáhnout špičku ligy, ikdyz teď by to neměl být flop jako 75 Za hojludna a 90 Antony.

Reagovat
1joni

Reagovat
Neutron

Anderson preferuje vraj City

Reagovat
1joni

Já si zase myslím , že 105-110 dáme.

Reagovat
Busby babes

100 mega je moc, to si myslim ze nedame, zvlast kdyz bychom byli jedinej zajemce. Vyhruzka bud nam dejte 100 nebo ho prodame za 50 do AC Milan by uplne nemela fungovat... ale je to fotbal, kdo vi

Reagovat
masly008

tak zase oni ho úplně prodávat nemusí.

Reagovat
Busby babes

nemusi a na tom ten prestup pripadne padne, ze se nedomluvime na cene, to je v poradku.

Reagovat
masly008

Reagovat
fantomas10

AC vyrazne vydela kolik? Pokud by sel za 100 a meli treba 20%, tak je to porad “jen” 8 micu, neni to malo, ale za to mas dva Berany

Reagovat
Neutron

doslova sa tam pise, ze maju 10% podiel

Reagovat
Mato178178

10% z celkovej sumy, alebo len z rozdielu zo zisku?

Reagovat
Neutron

vacsinou to byva z rozdielu nakup/predaj, tam by potom vsak nedavalo zmysel spominat nejaku financnu injekciu pre AC

Reagovat
Nizzie

No, zase při současné finanční situaci italských klubů můžou být i ty drobný příjemná pomoc ne?

Reagovat
fantomas10

presne tak

Reagovat
fantomas10

Nectu clanky, bojim se banu

Reagovat
Beči

20% ze 100 je 8? Nehledě na to, že v článku se píše, že mají podíl 10%, stačí číst víc, než jen nadpis.

Reagovat
iamek

Je rozdíl 10% z celkové sumy nebo 10% z rozdílu nakup-prodej

Reagovat
Beči

Ale v článku se píše, že je to 10% podíl z budoucího přestupu, ne z rozdílu.

Reagovat
fenixLFC

Skoro vzdy to je rozdiel zo sum a u tskto velkych prestupov som to hadam nevidel inak. Podiel bez rozdielu byva hadam len u nejakych mladikov co kluby nakupili z mensich klubov za par drobnych

Reagovat
SunFells

Reagovat
Kucka

Nebo jaký je market standard?

Reagovat
fantomas10

Praveze to nebude 100, ale ten rozdil, coz autor podle me opomnel

Reagovat
Grahf

Však je to nezmysel, celý článek je postavý na vrabejka zdroji

Reagovat
Hachim Mastour

Arsenal have made an approach for PSG defender Emmanuel Mbemba on a free transfer this summer, according to the BBC.

The report suggests PSG have offered the 18-year-old a new contract but he is open to a move to the Premier League, favouring Arsenal.

The France youth international has played as a centre-back in PSG's youth teams but Arsenal are thought to view him as a long-term option at left-back.

Reagovat
Bozz

Vypadá, jako takový druhý Mendes

Reagovat
SunFells

Ale jdi

Reagovat
Bozz

Život byl hezčí, když jsi tu neotravoval.

Reagovat
SunFells

Kvalitní život teda

Reagovat
cr7sux

Reagovat
Hachim Mastour

No počkať a ty si videl toho obrancu hrať? Ja ani na videu, ale Mendes je brúsič lajny a toto má byť stopér čo vie zahrať na ľavej obrane.

Reagovat
Bozz

Viděl jsem jen videa. A hrál na nich obě pozice a připomínal mi pohybově i herně docela Mendese.

Reagovat
afc

Super zdroj

Reagovat
herbage

Jestli chceš trofeje, tak ser na MU a pojď do Arsenalu

Reagovat
Bozz

Moc nevěřím, že budeme do zálohy kupovat někoho za 80+ , když se tam teď ukázal MLS a uzdravil se Merino.

Reagovat
herbage

MLS bude točit na pozici 6 se Zubim a Merino bude hrát víc hrot/podhrot, takže za Rice není alternace. Vždyť druhou půlku sezóny tahali Rice/Zubi nohy

Reagovat
Miguel19

Jj a Tonali za 100 mega půjde dělat podrztasku Ricemu

Reagovat
herbage

uvidíme. Klidně může posadit Zubiho. Zápasů bude kolem 60, takže minut si zahraje dost

Reagovat
Miguel19

Tak pokud přijde Tonali za 80-100 mega tak si určitě zahraje dost, protože bude hrát většinu zápasů v základu s Ricem.

Reagovat
herbage

i to je možné, ale při porci 60 zápasů dělit hráče na základ/lávku mi přijde hloupé. Pro každý zápas se bude skládat sestava dle soupeře, formy, herního vytížení a zranění. Při 5 střídáních je pak základ úplně irelevantní, protože v první půli může být cíl soupeře utahat a v druhé dorazit

Reagovat
masly008

nejde o to kdo odehraje kolik zápasů,ale jaké ty zápasy jsou.

Reagovat
bbbauch

To by Tonali urcite rad slysel pri prestupu.. jestli budes zaklad nebo lavka? Takova hloupa otazka

Reagovat
Miguel19

Ano, pro každý zápas se bude skládat sestava, ale v drtivé většině v ní bude Raya, Gabriel, Saliba, Rice, Saka. A pokud přijde Tonali, tak i Tonali

Reagovat
Bozz

Jakože budeš kupovat alternativu k Declanovi za 80 míčů? Kdyby přišel, tak by šel k němu do základu.

Zubiho si Mikel utavil tím, že ho hrál skoro vše. Navíc, když nebyl zvyklý na intenzitu PL a nemít zimní pauzu. Norgaardovi absolutně nevěřil a zachránilo ho, že tam zkusil z nouze MLS, který se tam chytnul a ke konci PL tu zálohu pozvedl. Jinak Merino na podhrotu odehrál pár zápasů za specifických podmínek, ale tam už ho doufám neuvidím. Na hrotu je Gyokeres s Havertzem a pokud ještě výjde například Kroupi, tak tam není pro něho místo. Já vidím Merina v příští sezóně hlavně do rotace na osmičku.

Reagovat
Bozz

Ale pokud přijde do středu Fernandes/Tonali, tak Merino bude plnit roli letošního Norgaarda.

Reagovat
herbage

Merino bude žolík a hráč do rotace, jak píšeš níže. Nicméně jeho nejlepší zápasy u nás byli na hrotu/podhrotu, jinak v záloze se mi moc nelíbil. Tonali je min. 100 mega euro, spíš více, ale pokud prachy máme, tak radši 2 top class hráče prověřené ligou než nějaké wonderkidy. Když se bude více rotovat, tím lépe. Navíc Declan kopal všechny standardky a často zůstaval na hřišti jen proto, aby mohl kopat rohy. To s Tonalim odpadá

Reagovat
Bozz

Taky bych ho chtěl, ale jsem jen skeptický, že za něho budou chtít dát tolik peněz. Čekám spíš nějakou levnější variantu a odchod Norgaarda. Ale třeba překvapí, když Mikel mluvil o tom, že je třeba udělat důležitá rozhodnutí.

Reagovat
VARsenal

Hele já bych řekl, že United pod Carrickem budou čeřit vody v horních příčkách, možná nepůjdou vyloženě na titul, ale nějaký FA Cup by mohli urvat. A časem třeba i ten titul. Když je teď ScarFace Pep pryč, třeba zase převezmou nadvládu nad Manchesterem...

Reagovat
SunFells

Nah

Reagovat
VARsenal

Co nah? Myslíš, že Arsenal bude dominovat několik let teď?

Reagovat
SunFells

Pokud City kvůli verdiktu soudu nesestoupí, Manchester je furt jejich.

Reagovat
VARsenal

Tak City nesestoupí, jakože medvěd sere v lese a farář przní ministranty. To je jen vlhký sen. Já si spíš myslím, že jim bude chvilku trvat, naladit se na noty nového trenéra

Reagovat
Čenda

Teda jako kluci gunnerští, ja to beru, titul je zaslouženě náš etc etc..ale nebudeme tady spamovat s touhle hláškou cely léto a další sezónu, ze ne?

Abychom se pak nedivili, ze jsme tak trochu za kreténky, no..

..a ano, delaji to všechni, a prave proto bychom se mohli vytáhnout, ne?

Reagovat
herbage

Tyvole, člověk 2008-2013 poslouchá furt dokola "not arogant, just better", pak se tady poslední půlrok bojí napsat koment, aby nezakřikl titul, zatímco mufani hejtujou každý náš získaný bod a když se to po 22 letech zlomí, tak si ani nemůže člověk jemně rýpnout?

Reagovat
Čenda

ale jo, vsak jasně.. jen jak sem chodím často, tak uz to čtu asi po stoosmý. A hlavně to na mě působí takovým slepičím dojmem. Jako ok, vyhrát i tu lm, tak držím pec, ale my získáme titul po fakt dlouhý dobe a hned psát, pojďte do týmu, ktery vyhrává trofeje(!), mi i jako rypnuti proste nesedi. Moje chyba, sry.

Ale mame na vic, aspoň jsem v to doufal.

Reagovat
herbage

Dno je ještě hlouběji, stačí vzpomenout na Liverpool a class of 2020 Jinak LM mě vůbec nesere, celou dobu jsem ji bral jako bonus, hlavní je liga. Navíc projít celou LM bez porážky a prohrát titul na penalty, to bych bral klidně rok co rok. Stačí vzpomenout na Pepa, jak se v LM trápil s Bayernem a City, než ten titul vykopal a to 1:0 nad Interem, kde kdyby Lukaku nebyl dřevák, tak možná neměl vůbec nic

Reagovat
fenixLFC

Zas ta demagogia s class of 20202 Ked pouzivas ako argument toto tak to vas doslova mozme mlatit za kazdy novakov koment alebo hocijaky ojedinely komentar. Alebo tie silverove a nizieho (ci kto to bol) vyplakavabia o udajne skorumpovanej lige proti arsenalu. Pretoze to bolo dno

Reagovat
herbage

Však klid, tehdejší Liverpool byl skutečný válec a nebýt Pepa, tak máte třeba 5 titulů v řadě. Já vám to třeba přál, protože to, co letos prožívali my, tak vy jste prožívali pár let před náma. Proto nechápu, proč jste přáli titul City

Reagovat
SunFells

5 titulů v řadě

Reagovat
herbage

2017-2021 klidně

Reagovat
Hachim Mastour

united nesúhlasí

Reagovat
SunFells

Nejen United, Liverpool drželi max dvě sezóny po sobě. Herb si dobře ujel.

Reagovat
herbage

Tak 4 z 5, no

Reagovat
SunFells

Místo toho plácání se reálně podívej.

Reagovat
Čenda

fenix no, ten hejti arsik jak dolar

Reagovat
bbbauch

Ty fakt umis hezky psat.. bez chyb, hezky utrideny myslenky..

Akorat to sou hrozny picoviny

Reagovat
Bandita_Harry

Ja som vám ten titul prial a som rád že ho máte, až by mi bolo ľúto keby sa vám to nepodarilo, u niektorých je to iba škodoradosť, myslím že nestranných fanúšikov iba nebaví ten váš futbal a keď to nevyhrá ich tím tak nech to vyhrá City ktorí sú väčšine ukradnutí...

Reagovat
Čenda

Reagovat
iamek

Reagovat
kissak

To jsem nevěděl, že Heco je stále náš hráč a nebo se něco nepovedlo

Sparta by mohla získat významnou výhodu v boji o brankáře Martina Dúbravku, kterému brzy vyprší smlouva v Newcastlu. Britský deník The Sun informoval, že Leeds United, který o sedmatřicetiletého gólmana rovněž jeví interes, společně s Ipswichem v tuto chvíli spíše usilují o angažování Nicka Popea, tedy Dúbravkova konkurenta v bráně Newcastlu. Letenskému klubu se tak mohou zvýšit šance na příchod zkušeného slovenského reprezentanta.

Reagovat
Csaplárova past

Newcastle už dlouho nesestoupil, další sezónu má k tomu namířeno

Reagovat
Beros

Reagovat
SunFells

Arsenal are on track to achieve revenues in excess of £812m (€940m), up from £691m last season.

Reagovat
Thomus

100 mega za hraca nech nedavame. To za posledne roky tusim este nevyslo

Reagovat
masly008

jak komu

Reagovat
1joni

Reagovat
J0EL

Reagovat
Jméno

Tam Ederson nakonec nebude na přípravě od prvního dne, jede na MS místo Wesleyho

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele