Tonaliho vábí Old Trafford, profitovat může i AC Milán. Newcastle žádá 100 milionů liber

Italský reprezentační záložník Sandro Tonali by mohl po třech letech opustit Newcastle United. Vedení klubu za něj požaduje astronomických 115 milionů eur, přičemž největším favoritem na jeho zisk je aktuálně Manchester United, který soupeří s Arsenalem a Manchesterem City. Pokud k tomuto obřímu transferu skutečně dojde, výrazně na něm vydělá také AC Milán díky sjednanému procentuálnímu podílu z prodeje.
Spekulace o Tonalim odchodu ze St James' Parku sílí již několik týdnů. Italský středopolař přestoupil ke Strakám před třemi lety z AC Milán za 60,8 milionu eur bez bonusů. Součástí tehdejší dohody byla klauzule, která italskému velkoklubu zaručuje desetiprocentní podíl z jakéhokoli budoucího přestupu. Pokud se tedy spekulace naplní, na San Siro zamíří velmi zajímavá finanční injekce.
Podle italského deníku La Gazzetta dello Sport si Newcastle cení své opory na 115 milionů eur (přibližně 100 milionů liber). Ačkoli o kreativního záložníka projevily zájem také Arsenal a Manchester City, největší šance na úspěch se dávají Manchesteru United. Ten se snaží přebudovat záložní řadu, což dokazuje i fakt, že již dojednal příchod brazilského středopolaře Édersona z Atalanty za 45 milionů eur.
????️ @TyMarshall_MEN: "Tonali clearly wants out of Newcastle, and his only route to that is at a Premier League rival. If City sign Anderson, that rules them out. The Italian's agent made admiring glances towards Arsenal in January, and it might be that the Emirates or Old Trafford... pic.twitter.com/CTgcFduGt9
— The United Stand (@UnitedStandMUFC) June 6, 2026
K definitivnímu dotažení Tonaliho transferu na Old Trafford však ještě zbývá ujít kus cesty. Rudí ďáblové totiž zatím na požadovanou sumu 115 milionů eur nekývli. Jak uvádí portál CaughtOffside, jejich aktuální nabídka se pohybuje v rozmezí 90 až 100 milionů eur. Vyjednávání tak budou v následujících dnech nepochybně ještě tvrdá, jelikož Newcastle ze svých vysokých finančních nároků nehodlá ustoupit.
Související články










Komentáře (90)
Přidat komentářSuper hráč
Newcastle se rozhodl to komplet rozprodat?
Bohužel musíme prodávat, abychom mohli nakupovat...
Zrovna Sandra by mi bylo líto prodat a ještě někomu do PL
Například bych se nebránil prodat takového Tina. Je dobrý, o tom žádná, ale skleněný...
Proč potřebujete prodávat? To chcete někoho lepšího, než je Tonali?
Podle mne kvuli FFP. Nemaji takove zisky, aby si mohli dovolit velke nakupovani. Tak radsi prodaji TOnaliho za 100m a pouziji to na nakup 2 hracu.
Newcastle ma nejbohatsiho majitele, tam podle me neni jiny duvod nez to FFP, ktere ne kazdy dodrzuje, ale Newcastle se porad jeste snazi.
Takze predate tonaliho a kupitr dalsich dvoch priemerakov, skvely plan
Aston Villa ide s kadrom priemerakov do Ligy Majstrov. Ak to minu rozumne, kupia nejake talenty tak mozu ziskat.
To nedáme, pokud bysme měli dát za záložníka 100+ mega tak radši dáme toho Andersona, navíc Newcastle už nemusí prodávat když střelil Gordona do Barcelony
Jenže anderson jde nejspíš do City, Tonali by byl super
jen asi ne za 100 mega
Cenovka přestřelená o tom žádná, ale myslím, že by to vedení klidně dalo kdyby byl Tonali priorita číslo 1.
Ederson a případně Fernandes by byli docela za dobrou cenu a nevěřím tomu, že by vedení občas nedalo raketu za jednoho hráče zvlášť teď když asi cítí, ze by mohli dotáhnout špičku ligy, ikdyz teď by to neměl být flop jako 75 Za hojludna a 90 Antony.
Anderson preferuje vraj City
Já si zase myslím , že 105-110 dáme.
100 mega je moc, to si myslim ze nedame, zvlast kdyz bychom byli jedinej zajemce. Vyhruzka bud nam dejte 100 nebo ho prodame za 50 do AC Milan by uplne nemela fungovat... ale je to fotbal, kdo vi
tak zase oni ho úplně prodávat nemusí.
nemusi a na tom ten prestup pripadne padne, ze se nedomluvime na cene, to je v poradku.
AC vyrazne vydela kolik? Pokud by sel za 100 a meli treba 20%, tak je to porad “jen” 8 micu, neni to malo, ale za to mas dva Berany
doslova sa tam pise, ze maju 10% podiel
10% z celkovej sumy, alebo len z rozdielu zo zisku?
vacsinou to byva z rozdielu nakup/predaj, tam by potom vsak nedavalo zmysel spominat nejaku financnu injekciu pre AC
No, zase při současné finanční situaci italských klubů můžou být i ty drobný příjemná pomoc ne?
Nectu clanky, bojim se banu
20% ze 100 je 8?
Nehledě na to, že v článku se píše, že mají podíl 10%, stačí číst víc, než jen nadpis.
Je rozdíl 10% z celkové sumy nebo 10% z rozdílu nakup-prodej
Ale v článku se píše, že je to 10% podíl z budoucího přestupu, ne z rozdílu.
Skoro vzdy to je rozdiel zo sum a u tskto velkych prestupov som to hadam nevidel inak. Podiel bez rozdielu byva hadam len u nejakych mladikov co kluby nakupili z mensich klubov za par drobnych
Nebo jaký je market standard?
Praveze to nebude 100, ale ten rozdil, coz autor podle me opomnel
Však je to nezmysel, celý článek je postavý na vrabejka zdroji
Arsenal have made an approach for PSG defender Emmanuel Mbemba on a free transfer this summer, according to the BBC.
The report suggests PSG have offered the 18-year-old a new contract but he is open to a move to the Premier League, favouring Arsenal.
The France youth international has played as a centre-back in PSG's youth teams but Arsenal are thought to view him as a long-term option at left-back.
Vypadá, jako takový druhý Mendes
Ale jdi
Život byl hezčí, když jsi tu neotravoval.
Kvalitní život teda
No počkať a ty si videl toho obrancu hrať? Ja ani na videu, ale Mendes je brúsič lajny a toto má byť stopér čo vie zahrať na ľavej obrane.
Viděl jsem jen videa. A hrál na nich obě pozice a připomínal mi pohybově i herně docela Mendese.
Super zdroj
Jestli chceš trofeje, tak ser na MU a pojď do Arsenalu
Moc nevěřím, že budeme do zálohy kupovat někoho za 80+ , když se tam teď ukázal MLS a uzdravil se Merino.
MLS bude točit na pozici 6 se Zubim a Merino bude hrát víc hrot/podhrot, takže za Rice není alternace. Vždyť druhou půlku sezóny tahali Rice/Zubi nohy
Jj a Tonali za 100 mega půjde dělat podrztasku Ricemu
uvidíme. Klidně může posadit Zubiho. Zápasů bude kolem 60, takže minut si zahraje dost
Tak pokud přijde Tonali za 80-100 mega tak si určitě zahraje dost, protože bude hrát většinu zápasů v základu s Ricem.
i to je možné, ale při porci 60 zápasů dělit hráče na základ/lávku mi přijde hloupé. Pro každý zápas se bude skládat sestava dle soupeře, formy, herního vytížení a zranění. Při 5 střídáních je pak základ úplně irelevantní, protože v první půli může být cíl soupeře utahat a v druhé dorazit
nejde o to kdo odehraje kolik zápasů,ale jaké ty zápasy jsou.
To by Tonali urcite rad slysel pri prestupu.. jestli budes zaklad nebo lavka? Takova hloupa otazka
Ano, pro každý zápas se bude skládat sestava, ale v drtivé většině v ní bude Raya, Gabriel, Saliba, Rice, Saka. A pokud přijde Tonali, tak i Tonali
Jakože budeš kupovat alternativu k Declanovi za 80 míčů? Kdyby přišel, tak by šel k němu do základu.
Zubiho si Mikel utavil tím, že ho hrál skoro vše. Navíc, když nebyl zvyklý na intenzitu PL a nemít zimní pauzu. Norgaardovi absolutně nevěřil a zachránilo ho, že tam zkusil z nouze MLS, který se tam chytnul a ke konci PL tu zálohu pozvedl. Jinak Merino na podhrotu odehrál pár zápasů za specifických podmínek, ale tam už ho doufám neuvidím. Na hrotu je Gyokeres s Havertzem a pokud ještě výjde například Kroupi, tak tam není pro něho místo. Já vidím Merina v příští sezóně hlavně do rotace na osmičku.
Ale pokud přijde do středu Fernandes/Tonali, tak Merino bude plnit roli letošního Norgaarda.
Merino bude žolík a hráč do rotace, jak píšeš níže. Nicméně jeho nejlepší zápasy u nás byli na hrotu/podhrotu, jinak v záloze se mi moc nelíbil. Tonali je min. 100 mega euro, spíš více, ale pokud prachy máme, tak radši 2 top class hráče prověřené ligou než nějaké wonderkidy. Když se bude více rotovat, tím lépe. Navíc Declan kopal všechny standardky a často zůstaval na hřišti jen proto, aby mohl kopat rohy. To s Tonalim odpadá
Taky bych ho chtěl, ale jsem jen skeptický, že za něho budou chtít dát tolik peněz. Čekám spíš nějakou levnější variantu a odchod Norgaarda. Ale třeba překvapí, když Mikel mluvil o tom, že je třeba udělat důležitá rozhodnutí.
Hele já bych řekl, že United pod Carrickem budou čeřit vody v horních příčkách, možná nepůjdou vyloženě na titul, ale nějaký FA Cup by mohli urvat. A časem třeba i ten titul. Když je teď ScarFace Pep pryč, třeba zase převezmou nadvládu nad Manchesterem...
Nah
Co nah? Myslíš, že Arsenal bude dominovat několik let teď?
Pokud City kvůli verdiktu soudu nesestoupí, Manchester je furt jejich.
Tak City nesestoupí, jakože medvěd sere v lese a farář przní ministranty. To je jen vlhký sen. Já si spíš myslím, že jim bude chvilku trvat, naladit se na noty nového trenéra
Teda jako kluci gunnerští, ja to beru, titul je zaslouženě náš etc etc..ale nebudeme tady spamovat s touhle hláškou cely léto a další sezónu, ze ne?
Abychom se pak nedivili, ze jsme tak trochu za kreténky, no..
..a ano, delaji to všechni, a prave proto bychom se mohli vytáhnout, ne?
Tyvole, člověk 2008-2013 poslouchá furt dokola "not arogant, just better", pak se tady poslední půlrok bojí napsat koment, aby nezakřikl titul, zatímco mufani hejtujou každý náš získaný bod a když se to po 22 letech zlomí, tak si ani nemůže člověk jemně rýpnout?
Ale mame na vic, aspoň jsem v to doufal.
Dno je ještě hlouběji, stačí vzpomenout na Liverpool a class of 2020
Jinak LM mě vůbec nesere, celou dobu jsem ji bral jako bonus, hlavní je liga. Navíc projít celou LM bez porážky a prohrát titul na penalty, to bych bral klidně rok co rok. Stačí vzpomenout na Pepa, jak se v LM trápil s Bayernem a City, než ten titul vykopal a to 1:0 nad Interem, kde kdyby Lukaku nebyl dřevák, tak možná neměl vůbec nic
Zas ta demagogia s class of 20202
Ked pouzivas ako argument toto tak to vas doslova mozme mlatit za kazdy novakov koment alebo hocijaky ojedinely komentar. Alebo tie silverove a nizieho (ci kto to bol) vyplakavabia o udajne skorumpovanej lige proti arsenalu. Pretoze to bolo dno
Však klid, tehdejší Liverpool byl skutečný válec a nebýt Pepa, tak máte třeba 5 titulů v řadě. Já vám to třeba přál, protože to, co letos prožívali my, tak vy jste prožívali pár let před náma. Proto nechápu, proč jste přáli titul City
5 titulů v řadě
2017-2021 klidně
united nesúhlasí
Nejen United, Liverpool drželi max dvě sezóny po sobě. Herb si dobře ujel.
Tak 4 z 5, no
Místo toho plácání se reálně podívej.
Akorat to sou hrozny picoviny
Ja som vám ten titul prial a som rád že ho máte, až by mi bolo ľúto keby sa vám to nepodarilo, u niektorých je to iba škodoradosť, myslím že nestranných fanúšikov iba nebaví ten váš futbal a keď to nevyhrá ich tím tak nech to vyhrá City ktorí sú väčšine ukradnutí...
To jsem nevěděl, že Heco je stále náš hráč a nebo se něco nepovedlo
Sparta by mohla získat významnou výhodu v boji o brankáře Martina Dúbravku, kterému brzy vyprší smlouva v Newcastlu. Britský deník The Sun informoval, že Leeds United, který o sedmatřicetiletého gólmana rovněž jeví interes, společně s Ipswichem v tuto chvíli spíše usilují o angažování Nicka Popea, tedy Dúbravkova konkurenta v bráně Newcastlu. Letenskému klubu se tak mohou zvýšit šance na příchod zkušeného slovenského reprezentanta.
Newcastle už dlouho nesestoupil, další sezónu má k tomu namířeno
Arsenal are on track to achieve revenues in excess of £812m (€940m), up from £691m last season.
100 mega za hraca nech nedavame. To za posledne roky tusim este nevyslo
jak komu
Tam Ederson nakonec nebude na přípravě od prvního dne, jede na MS místo Wesleyho
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele