Shledání s oblíbeným trenérem? Chelsea chce získat bývalého kapitána Arsenalu

Chelsea začala pracovat na jedné z největších přestupových senzací letošního léta. Podle informací novináře Floriana Plettenberga z německé stanice Sky Sport se záložník Granit Xhaka (33) ústně dohodl s londýnským klubem na podmínkách smlouvy. The Blues nyní musí najít společnou řeč se Sunderlandem, kde má Švýcar platnou smlouvu do roku 2028.
Ostříleného záložníka chce do Chelsea přivést nový trenér Xabi Alonso. Xhaka pod jeho vedením nastupoval během vydařeného angažmá v Bayeru Leverkusen, kde společně v sezoně 2023/24 oslavili zisk bundesligového titulu i domácího poháru.
Xhaka přitom do Sunderlandu přišel teprve před rokem z Leverkusenu za 15 milionů eur. U nováčka Premier League se okamžitě stal kapitánem a patřil mezi klíčové postavy týmu. Za Black Cats odehrál 36 soutěžních zápasů s bilancí jednoho gólu a šesti asistencí.
???????? EXCLUSIVE DETAIL | Granit Xhaka and Chelsea have already reached a full verbal agreement over a transfer. Personal terms have been fully agreed. #CFC
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) June 27, 2026
Chelsea are already in contact with Sunderland.
Xabi Alonso is pushing hard to sign Xhaka post Blick and various English... pic.twitter.com/1RZOILpyVz
Chelsea podle anglických i švýcarských médií už navázala kontakt se Sunderlandem ohledně možného přestupu. Xhaka, který momentálně reprezentuje Švýcarsko na mistrovství světa, měl odsouhlasit smluvní podmínky. Rodák z Basileje se údajně chce vrátit do Londýna.
Případný transfer by měl pro fanoušky pikantní rozměr. Xhaka totiž mezi lety 2016 až 2023 nastupoval za londýnského rivala Arsenal, kde dokonce nosil kapitánskou pásku.
Komentáře (7)
Přidat komentářNevim no, nejsem z tohohle přestupu nijak nadšený.
Já jsem z toho fakt v sedmém nebi. Z příchodu Xhaky ani tak ne, ale z toho, jak se budou kroutit ti nejhlasitější fanoušci, co pořád chtěli, aby si posily vybíral trenér a aby ho vedení za každou cenu podpořilo. Něco podobného jsem i očekával, akorát teda spíš toho Grimalda nebo něco takového.
A do toho ještě spekulace, že se nám Italové perou o Chalobaha.. no to je ale krásný den
A až odejde Chalobah, tak Xabi řekne vedení, že si teď úplně vzpomněl na to, že trénoval Alabu a teď je beze smlouvy
Xhaka není kdovíjaký mega fotbalista, ale vítěznou mentalitu by mu mohla závidět i většina hráčů z nejúspěšnější éry Realu Madrid.
Je to velmi kvalitní fotbalista, nedělej z něj nějakýho nekopu.
Dobrej tah když nebude stát 30 mega
No já jsem právě slyšel tuto částku, tak snad je to blbost, když mu je 33.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele