Queiroz: Účast na MS ztrácí hodnotu. Po rozšíření se na šampionát dostane skoro každý

Trenér ghanské reprezentace Carlos Queiroz (73) zpochybnil přínos rozšířeného mistrovství světa za účasti 48 týmů, přestože jeho svěřenci i díky novému formátu postoupili do vyřazovací fáze. Podle třiasedmdesátiletého Portugalce přichází šampionát o část svého kouzla, a to včetně kvalifikace. Queiroz o tom mluvil na tiskové konferenci po porážce 1:2 s Chorvatskem v závěrečném kole skupinové fáze.
"S tolika týmy na turnaji nemá samotná účast už takovou hodnotu. I kvalifikace v Evropě a Africe ztrácí na významu, protože se na šampionát dostane skoro každý. Formát mistrovství světa by měl být takový, aby se už v kvalifikaci o něco hrálo a nebylo snadné z ní postoupit," řekl Queiroz.
Mistrovství světa letos hraje poprvé 48 mužstev. Díky tomu postoupily do vyřazovací fáze nejen první dva celky ze všech dvanácti skupin, ale i osm nejlepších týmů ze třetích míst. Mezi nimi byla i Ghana, která ve skupině L získala čtyři body za výhru nad Panamou a remízu s Anglií.
"Nová podoba šampionátu přinesla spoustu novinek a malých detailů. Jejich přínos bude nutné do budoucna pečlivě zvážit," podotkl zkušený kouč, jenž je na MS už popáté. V minulosti na něm vedl Portugalsko a třikrát Írán.
Ghana postoupila do vyřazovací fáze poprvé od roku 2010, kdy došla až do čtvrtfinále. V úvodním kole ji čeká Kolumbie, hrát se bude v Kansasu v sobotu od 3:30 SELČ. "S Chorvatskem jsme sice prohráli, ale bylo tam dost poučných momentů. Z tohohle zápasu si vezmeme opravdu hodně, může nám to pomoct," uvedl Queiroz.
Bronzový tým z minulého mistrovství světa Chorvatsko narazí ve vyřazovací fázi na Portugalsko.
Související články




Komentáře (35)
Přidat komentářU ME je to dobře, protože v Evropě je ten druhý sled opravdu široký a nemáš tam takové rozdíly v kvalitě jako na MS
Je to úplně stejné, ano, odpovídající kvalitou v parametrech UEFA. Ale sportovně se to degradovalo.
U ME je to právě úplná katastrofa, protože předtím se hned od těch skupin jelo naplno a navíc jsi měl dobrej formát o 16 týmech a ne paskvil o 24.
Tady u MS mě to vadí míň. U Eura mě to vadí hodně.
Tady to není taková hrůza, jen ty postupy jsou nespravedlivé. Plus by to navíc chtělo, aby rozhodovalo skóre, aby se nemohlo stát, že nějaký tým bude vyřazen už po dvou kolech.
Ono by to právě bylo lepší na MS. Ale museli by se ty místa rozdávat podle kvality
No fakt len skoro. Su taki, co to nedokazali
Ale u ME to pomohlo ne?
Tak to ještě nebyl trenér
To su prvé MS ktore nesledujem. Šialenstvo čo za kopyta tam nabrali...
Metoda trestání učitele učitelem
Tak on nikdo nečekal, že nějak uhalužíme postup.
Který kopyta máš na mysli? Jediný kopyta co tam byli jsou Tunisko, JAR, Katar a možná Irák.
A my samozřejmě
Panama Uzbekistan Jordansko Irak SA Kapverdy Iran Tunisko Curacoa Haity Katar. v Podstate tymi ktoré nemajú hráčov z top 5 Európskych lig.
Tak minimálně s Panamou, Kapverdama a s Haiti nemůžu souhlasit. Asi jsi neviděl zápasy Haiti, třeba ten brutální kolotoč Skotska, které betonovalo celý zápas a nevěděli kde jim hlava stojí.
to je zase blábol
Skupiny jsou slabší a míň zajímavé ale zase teď tohle kolo play off co je navíc to vynahradí. Takže je to ok. Samozřejmě 32 týmů je nejlepší. To samé Euro 16týmů. Jen prostě peníze jsou důležitější.
Otázka je zda si podobné věci říkali i v letech 1982 a 1998, kdy se dvakrát rozšiřovalo. Co se týče kvality účastníků, tak tam bych takový problém neviděl jediné týmy co výrazně zaostávali jsme byli my, Tunisané a Uzbeci (Haití a Irák jsou diskutabilní, měli hodně těžký skupiny), což jsou paradoxně týmy, které by se na MS asi dostali i při 32 týmech.
Co mě osobně vadí je degradace rekordů - více zápasů proti snadnějším týmům, to se to pak Mbappému s Messim střílí.
Na druhou stranu MS je jednou za 4 roky a některé týmy by byla velká škoda za takhle dlouhou dobu nevidět.
Z mého pohledu by mohla pomoct regulace postupových míst (klidně i na základě postupu do play-off, tj. při větší jak 66% procentuální úspěšnosti příští rok poměrně navýšit, při menší snížit. Stejný počet pro Afriku i pro Asii je prostě vtip.)
Obávám se však, že si FIFA prosadí navýšení počtu účastníků na 64 a Nová Kaledonie oslaví historický úspěch v postupu
Uz jsem tady psal několikrát. Uz od Kataru je MS uplne na piču. Zbytečně moc týmu co tam nemá co dělat . Zbytečně moc zápasů. Uz mě to začíná nudit. Některé zápasy jsou strašné a zbytečné. Treba dnes začíná vyřazovací zápas JAR-Kanada
A takových bude víc. Ten plevel musí brzo skončit. Jak by bylo fajn už osmifinále a vidět zápasy jako Kolumbie- Holandsko nebo Argentina- Anglie a ne to co dnes
„I kvalifikace v Evropě a Africe ztrácí na významu“
Tak zrovna Evropě to rozšíření moc nepomohlo.
Ale znelo to dobre
Ale Trunda rikal ze… tak jak to teda je?
Kdy ty kopyta přičtou v tipovačce body za skupiny?
Ten zkurvený admin mě furt vypíná
Tak at. Já nechápu ty řeči. Stejně se tam nedostali týmy jako Dánsko Irsko.
MS je prostě svátek, proč by si ho nemohlo užít více států? A takové Kapverdy ukázali že můžou i něco ukázat.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele