Přestavba United odstartovala. Carrick získá brazilskou posilu do středu zálohy

Manchester United dohodl příchod první velké letní posily. Rudí ďáblové se podle BBC domluvili s Atalantou Bergamo na přestupu záložníka Edersona (26), za kterého by měli zaplatit 35 milionů liber (40,5 milionů eur). Součástí dohody mají být rovněž bonusy ve výši 4,5 milionu eur. Brazilec na Old Trafford podepíše čtyřletou smlouvu s opcí.
K dokončení přestupu musí Ederson absolvovat lékařskou prohlídku. Podle zdrojů BBC by měl být jeho příchod oficiálně oznámen na začátku července před startem letní přípravy United.
Ederson se stane první posilou klubu od jmenování Michaela Carricka stálým trenérem. Manchester United chce do nové sezony přebudovat střed zálohy, kterou oslabí odchod brazilského krajana Casemira, jehož smlouva vyprší na konci června.
???? Éderson will only be the first midfield signing at Man United, at least another one has been planned.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 2, 2026
Casemiro and Ugarte to leave so #MUFC will add one more, could be two under certain conditions.
???? https://t.co/2Znubkw6dt pic.twitter.com/N4z3EecxuQ
Brazilec během angažmá v Bergamu prokázal velkou univerzálnost. V dresu Atalanty odehrál celkem 180 soutěžních zápasů a vstřelil 16 gólů. Přestože se objevil v širší nominaci Kanárků pro mistrovství světa, do konečného výběru trenéra Carlo Ancelottiho se nakonec nevešel.
United chystají další změny
Red Devils ale nezůstanou pouze u Edersona. Klub nadále sleduje také záložníka Mateuse Fernandese ze sestupujícího West Ham United nebo Elliota Andersona z Nottinghamu Forest, který však má preferovat odchod do Manchester City. United chtějí získat také posilu na levou stranu a do útoku, kde hledají podporu pro Benjamina Šeška.
Řeší se také obsazení brankářského postu. Ve hře zůstává Radek Vítek, který zazářil na hostování v Bristolu City, kde získal všechna klubová ocenění pro hráče roku. Bývalý český mládežnický reprezentant už dříve přiznal, že chce pravidelně chytat, což naznačuje, že se nehodlá vrátit do pozice náhradníka. Naopak kamerunský brankář André Onana dostal svolení k hledání nového angažmá.
????Radek Vítek is expected to go on pre-season with the club in the summer before a decision is made on his future.
— Manchester United Forever (@UtdForever7) May 6, 2026
He wants to play rather than be a backup to Lammens, but United will need options in the squad should 28-year-old Altay Bayindir look to leave.#MUFC... pic.twitter.com/sG2csyOIhi
Nové vedení United mezitím výrazně posílilo analytické oddělení pod dohledem menšinového vlastníka Jima Ratcliffa. Na výběru posil se podílí bývalý inženýr Mercedesu ve Formuli 1 Michael Sansoni společně s ředitelem pro fotbal Jasonem Wilcoxem. Carrick už potvrdil, že se jednání o přestupech aktivně účastní od ledna, kdy dočasně nahradil Rúbena Amorima.


Komentáře (157)
Přidat komentářHodne prisne k Onanovi, podle me by si tu sestou sanci jeste zaslouzil
Hodně přísný asi ne. Šanci by si klidně zasloužil, kdyby se podle toho choval, ale aktuálně je se složením Lammens/Vítek/Bayindir úplně zbytečný mu jí dávat
Heaton podepsal novou smlouvu.
osobne bych se nedivil, kdybychom se pres leto zbavili vsech tri, Vitka, Bayindira i Onany a privedli novou dvojku
Dúbravku - na dvojku uplně OK
Jedlicku
Staňka
Koláře
Vítek toho nemá smysl držet, ideál někde hostovat. Bayindir ať táhne taky do pr..... prodat okamžitě a koupit prostě nějakou slušnou 2ku. Onanu taky vykopat, ale tak kdo by nechtěl zvýšenej plat, kterej má ale zvýšenej jen kvůli tomu, že nechytal
rozhodne nezaslouzil
Zaslouzil
píše "šestou šanci", takže očividně ironie
ani ironickou sanci by si nezaslouzil
chápu
vzhledem k tomu jak se Lammens chytil, tak neni duvod mu davat dalsi sanci. Potrebujeme ho prodat.
Ok borci to jsem vazne necekal, ze to nekdo vezme jako vazne
kdo vzal dvojici onana/bayindir mel letet na hodinu takze tolik k tomu
Podle mě Onana není tak špatný ale zkrátka je v této zemi stále zakořeněný rasismus
Stříleli na něj moc silně.
Právě, střílení na černochy je dnes považováno za nevhodné
"Na výběru posil se podílí bývalý inženýr Mercedesu ve Formuli 1"
Pozeral som, ze aka kvalifikacia, mozno bude hracom tunit auta
35m+bonusy a 75-80k/w je teda docela fajn, i když by to asi mohlo být méně kdybychom je vyčekávali. Co jsem koukal, tak není podobný ani Mainoovi ani Casemirovi (https://www.reddit.com/r/reddevils/comments/1tumdbs/%C3%A9derson_a_statistical_analysis_of_the_player/), prostě nějaká physical presence do středu zálohy a určitě nebude horší než Ugarte. Třeba bude i lepší
Mě teda lepší jak Ugarte nepřijde, ten přestup mi nedává smysl
s tim platem bych pockal, protoze zatim jsem to videl jen od italskych zdroju a tam to casto davaji v cistem...
Tomu prostě odmítám věřit
taky bych z toho nebyl nadseny a moc by mi to nesedelo k filosofii noveho vedeni, ale 80K mi prijde strasne malo. cekal bych 100-150K
Mělo by to být 4,5 mega eur v čistém.
https://www.nytimes.com/athletic/7297774/2026/06/02/ederson-manchester-united-analysis/?unlocked_article_code=1.nFA.1_JY.7hH864EznXxZ&source=athletic_user_shared_gift_article_copylink&smid=url-share-ta?source=twitteruk
podle nekterych dat je jak fernandes z west hamu
Ederson patří dlouhodobě mezi nejlepší záložníky Serie A. Pro United velmi dobrej přestup. A k dnešním cenám není ani tak drahý. Toho budu Účkám hodně závidět.
Každej tejden už dvě desítky let.
Na druhou rozdíl mezi SA a PL je čím dál tím větší. Hodně hráčů, co v PL nehráli nic moc, se v SA skvěle chytlo. Budu ale doufat , že se Ederson jako přestup povede a ta cena je super, dává nám to možnost přivést do zálohy ještě jednoho hráče, což je třeba
Je to pracovitý hráč, který vyváží nedostatky ostatních. DM.
Dost se ale opomíjí role De Roona, který tu zálohy Atalanty s jejím podivným stylem hry defacto řídí.
Ale v záložní trojce bude výborný.
Manchester přeplatí každého, s rokem smlouvy tu hodnotu nemá, ale před rokem nebo dvěma by si Atalanta 50 řekla a moc lepších hráčů v lize na té pozici není.
A podle mě je Casemirovi dost podobný, jen ten herní styl Atalanty trochu ubírá záložníkům na číslech, je to svéráz.
Prý Gas projevil zájem o Arneho Engelse ze Celticu. Takovej mix Koopmeinerse z Atalanty a právě De Roona.
Ze Skotska chtěl O´Rileyho a ten se akorát trápí, kam vkročí, i když highlighty měl skvělé, tak jsem zvědavý, co tento chlapec.
Celtic ho bral za 13, to budou chtít min. co jsme dali ze Neila, nebo více. Aspoň, že netrvá na Riosovi, kupovat ho z Benficy by byl provar století.
Já už to nějak neřeším, kdo přijde. Prostě si to Gasp poskládá dle sebe a účty složí taky sám :)
Přesně tak. Dejme mu, co chce, a uvidíme, kam to povede. Když nás dlouhodobě zařadí na špičku Serie A s pravidelnou účastí v LM, tak super. Když ne, je na něm veškerá odpovědnost a bude se zodpovídat.
Teď jsem si vzpomněl, že jsme se Celticem hráli a toho kluka si nepamatuju, vůbec, vlastně nikoho
Ale pamatuješ, to byl ten, jak nedal penaltu
Kolik je tak šance, že by Vítek posadil Lammense?
0,1%
Po tom závere sezóny asi veľmi malá. Ale stále to nie je Courtois a pod. aby po pár horších zápasoch nemohol byť posadený.
pokud se Lammens nezrani, tak mala. Zaver sezony mel vybornej
Zhruba ako, ze vyhrate MS
Takže tutovka
nechápu tenhle přestup, pro atalantu životní peníze, pro united další babrák typu Freda apod...
keby len tento prestup
Paráda
. Snad přitáhneme většinu posil před turné po Evropě
Vypadá to, že se hodně zaměřujeme na hráče, co nejeli na MS, takže to asi fakt chceme vyřešit, co nejdřív
Novej Fred
aspon nema meter pade ako fred
https://medium.com/@SilvaOB/about-%C3%A9derson-b6cff014dc9f
tady taky zajimava analyza
Rogers by bol skvela posila, ale ak ho chceme, tak by sme to mali spravit pred MS, lebo po nich bude jeho cena asi rapidne stupat. Uz teraz si zanho Villa bude pytat cez 80m asi.
zrovna jeho bych netipoval, ze na MS zahvezdi...
Uz loni po nas chteli 90+ pochybuju ze ted to bude min
tak je otazka, jaka bude situace, ze jo. klidne muze byt Arsenal jedinej zajemce ochotny zaplatit vic jak 60 mega a Villa bude muset prodavat a nikoho jineho moc asi za vetsi penize neprodaji?
Musí Villa prodávat?
Oni mají problém s psr nebo ffp teď nevím.
Někde jsem četl že musí prodat hráče za 100 mega.
Já právě četl že nemusí pokud nikoho nepřivedou proto jsem se ptal
Zaujima sa onho 4-5 klubov a villa vdaka LM uplne nutne predavat nemusi
to by pro Villu bylo super, ja videl jen nejakej vlaznej zajem u nas ale s tim, ze tolik penez na nej mit rozhodne nebudem.
proto rikam ze je rozdil mit zajem a mit ochotu zaplatit 80+
Ve sportovním vedení Chelsea má pár fanoušků už několik přestupových období, ta se pravděpodobně taky ráda zapojí, byť bez pohárů samozřejmě složitý.
zas bez poharu nemusite resit UEFA restrikce.
ok, o vas jsem treba nevedel.
Jasně Villa ho bude prodávat před MS
To bude, protože takovou hodnotu pro ně má. Pokud by se tohle stalo, tak by to bylo stejně kvůli tomu, že by Villa potřebovala do června srovnat knížky, poté to už pro ně nemá význam.
Za tu cenu skvělá posila. Přesně takový B2B dynamický záložník nám chyběl. Bude to jeden z aspirantů na přestup sezóny.
ja myslim, ze bduem radi, ze bude lepsi nez Ugarte.
Když přicházel ugarte, tak byl taky adept na přestup sezóny ne?
To určitě nebyl. Pochyby jsem u něho měl, protože už v PSG to byl dřevák a rádi se ho zbavili.
Já myslím, že tady byly dost pochyby o tom, že se ho PSG zbavuje
Z pohledu PSG ale
To je úplně jiný hráč než Ugarte. To ani není náhrada za Ugarteho. To už je typově spíš za Caseho.
Ugarte je hrac sirsiho kadru, Ederson bude hrac sirsiho kadru. urcite neprichazi jako posila do zakladu
Právě že přichází do základu k Mainoovi a před nimi Bruno.
to dost pochybuju. urcite budem chtit nekoho dalsiho do zalohy
No spekuluje se o Fernandesovi a Scottovi a to jsou spíš alternativy za Kobbieho.
My budem také potřebovat záložníka, nedivil bych se kdyby si Iraola přál právě Scotta.
Jo to je dost možné, že ho bude chtít.
Záleží, kdo dál přijde. Ale určitě se tam protočí všichni
ale jinak mas pravdu v tom, ze to je jiny hrac nez Ugarte. Imho by ale ta prestavba prave mela jit jinak nez kus za kus. Potrebujem primarne nekoho top, kdo bude vhodny k dvojici Mainoo - Bruno a pak dva hrace jako backup, co opet budou vhodne typove.
Carrick podle me nebude chtit hrat stejne jako ted, kdy se brutalne prizpusobil tomu, ze potrebuje Casemira na hristi co nejdele. Proto jsme treba moc nepresovali vepredu, protoze pokud bychom to hriste natahli, tak by Casemiro byl po hodine mrtvej, jak by tam lital v tom stredu.
Tak Ederson byl v Itálii TOP. Je otázka jak mu sedne rychlejší a intenzivnější PL, ale je to primárně posila do základu. Nebo ty snad čekáš, že přivedeme Tchouameniho nebo Andersona? Tři středáci si myslím že nepřijdou. Přijdou spíš dva.
ano, cekam, ze primarni cil do zalohy bude nekdo jinej nez hrac za 35 mega.
Tak čekej, ale podle mě se nedočkáš. Teda jestli nemyslíš primárním cílem Fernandese za 60 mega.
A nevím proč by se primární cíl měl odvíjet podle nejvyšší cenovky.
protoze to tak byva... mame budget asi 250 mega na tohle leto. Ederson je posila spis na rozsireni kadru, protoze budem hrat o 20 zapasu vic nez letos.
pokud se do zakladni 11 prosadi, jedine dobre.
Tak potřebujeme posílit ještě kraje obrany a útok. Dát cca 100 mega za 2 záložníky je tak akorát.
imho prijdou 3 zaloznici nebo se misto 3. promotne Fletcher z akademie, jeden krajni bek a LW, zalezi jestli se s Dorgu spis pocita na alternativu na LW nebo LB no. a pak nekdo levnej a zkusenej do utoku.
Kdyby o 20 zápasu víc, tak to budeme hrát v každé soutěži finále ne?
On Tě ještě překvapí, uvidíš.
budu jedine rad.
Myslíš 250 bez prodejů nebo s ?
bez
Hm tak věřím v ty 3 středáky kdy jedna 6 bude top a snad i někdo jako Fernandes plus další posty.
v to budu doufat.
Myslíš 250 bez prodejů nebo s ?
Hoši, hrál v Atalantě.
Ta hraje těžce neitalský fotbal, nebo do loňska hrála. Takový celoplošný presink nepředvádí od Kloppova konce v Liverpoolu nikdo.
On není úplně B2B záložník, ale v tom Gasperiniho fotbale se musí vytahovat vysoko a tlačit před sebou presink. V Salernitaně hrál klasického DM a byl výborný.
Ještě lepší bude jako klasický DM se B2B a tvořivcem v záložní trojce.
ja bych mel spis obavu z toho, ze jedna z jeho prednosti ma byt jeho atleticnost, jenze italska liga je v tomhle daleko mene narocna nez anglicka a v PL to muze byt jen prumer... no, jsem na nej zvedavy, jak se mu bude v PL darit.
Kontext.
Atalanta hraje více atletický fotbal než kdy United hrálo v historii, just saying, no offence.
On je zvyklý na celoplošný man-marking, intenzitu do všech stran a nutnost pokrývat hřiště od obranné linie až za trident.
mozna, ale v daleko mene atleticke lize, to je ten kontext. Proste tady bude mit jako soupere hrace jako Guimaresh prakticky v kazdem tymu v lize.
To, že balon chodí rychleji nahoru dolů, ještě neznamená, že hráči naběhají více, naopak, a zrovna Ederson 3 roky skoro nestřídá a hraje Evropu, ligu, v obrovské intenzitě.
Hráče jako Guimaraes v každém týmu ligy :)
ja nerikam, ze neubeha hodne, ale to je neco jineho nez o cem mluvim.
Ano, fyzicky silne hrace jako Guimaraes najdes v kazdem tymu v PL, az na nas
ale znova, ja nerikam, ze to bude pruser, jen rikam, z ceho mam obavu, ze by mohl byt problem. budu doufat, ze bude i v PL dobrej.
Este rok dozadu by ho vacsina brala vsetkymi piatimi, zrazu je to drevak ala Ugarte alebo Fred
fakt kuzelne
není to tak dávno, co někteří s nadšením vítali Ugarteho
V tej situacii co sme boli sa ani necudujem, tam by sme vitali aj Lukasa Zelenku
ja myslim, ze hodne lidi bylo spis zklamanych, protoze to znamenalo odchod Scotta.
mě spíš přišlo, že Scotty tady byl dost hejtovanej, ale možná se mýlím
Tak zaloha McFred mala svoje limity....niekedy sa tie limity prejavovali fakt vela....odchod McTominaya bol taky dost kysely pre fans United, ale jemu neuveritelne prospel, ma ulohu v time ktora mu sedi, u nas to bolo velakrat meh....
Fred byl v porovnání s Ugartem top
wtf?
tak hlavne my...aha
ty učkobrejle...a samozrejme, ze my dufame, ze bude lepsi ako Fred
Jo, ja to nemyslel nijak ironicky, se hned nečil, ty vokurko
Ano, zatímco vy vcelku střízlivě po bývalých zkušenostech doufate, ze bude aspoň lepší nez ugarte nebo fred, tak ta normální většina tady tvrdí, ze vcelku dobrej kup za výbornou cenu.
Lepší? Vole, ale ze my jsme hysterky, jasne
Vidis, ze to vies
No tady se moc hodnotit nedá dokzd něco neodehraje. Je to jen SA a když si vzpomenu na to co k nám od nich chodilo v minulosti. Snad to moc velký průšvih nebude
Nahodou velka kvalita....Taibi, Onana, Zirkzee
Chodí k Vám to, co vyberete a přeplatíte.
Mercato Manchesteru není měřítko žádné ligy, neumíte s hráčem pracovat, neumíte využít jeho silné stránky, díky kterým vynikl třeba v Itálii nebo klidně jinde v Anglii a nadto ještě za každého platíte dvojnásobek.
Máte brand a přeplácíte, tak pořád budou takoví jako Kvara, snící o angažmá v Manchesteru, ale ta organizace je prohnitá naskrz. Jeden Carrick nestačí.
*
samozřejmě
*
A velakrat jednoducho to co mu stacilo v Serii A proste na PL nestaci no
ale hej, nase prestupy stali dlho za hovno, hraco ako Darmian alebo Zirkzee nemali nikdy prist. Posledny prestupak bol vsak fajn a snad to bude pokracovat.
silné stránky ve slaboučké lize co nestačí na několikanásobně náročnější soutěž. To jsou pak ti silné stranky na hovno. Kupovat z italské sranda ligy je prostě obří risk.
To jsou sračky, do Manchesteru by měli chodit jen ti nejlepší hráči a Itálie má pár hráčů, kteří klidně mohli v Man Utd hrát.
Princip byl ten - Hojlund se ukázal v Atalantě, která tlačí v osmi lidech vápno, tak logicky v tom hovnu s Amorimem neukázal nic, Zirkzee je už od dob Bayernu specifický útočník, není to 9, spíš second striker, ale Motta ho používal jako false 9 s produktivními křídly a tlakovým fotbalem, diametrálně odlišné od toho, co hrál Amorim. A co vlastně skoro nikdo nebude hrát. Ale byl by mnohem lepší v nějakém 4-4-2 nebo 3-5-2, jako hraje Inter.
A můžu pokračovat i z hráči odjinud, je to úplně jedno. A jestli sis nevšiml, že ve fotbale už dávno nejsou klasičtí střední záložníci, co prostě řídí hru, stopeři, co skvěle brání, nebo tzv. forvardi - tj. pozičně nevyhraněný útočník - kteří zahrají dobře v každém systému, ale místo toho je hra přeplněná limitovanými role-players bez výtečných základů, kteří prostě často vyletí v jednom systému, ale v jiném jsou na pokraji amatérimu, tak by ses měl probudit.
To už ani není o United, ale obecně o scoutingu. Spousta klubů dělá tyto chyby.
A EPL není několikrátnásobně náročnější soutěž. Je přímočařejší, a bohatší. Polovina současného kádru United by se posrala strachy před tribunou fanatiků v Hellas, a to by se ještě ani nepísknul výkop. Šeško by to v 15. minutě vzdal po dvaceti sedmi faulech od chasníka v obraně soupeře, bez povšimnutí rozhodčího.
Je to silnější soutěž? Samozřejmě, protože přeplatí kohokoliv a stahuje nejlepší hráče, ale krom toho taky spoustu průměráků s cenovkou hvězdy. Ale ten nebetyčný rozdíl, kteří si fans EPL myslí, že tam je, je fakt jen ve Vašich hlavách. Francie je slabší liga a přesto jsou tam hráči, kteří budou v EPL vynikat, to samé v Itálii, méně již v Německu. Pár kluků ve Španělsku :)
I kdyby si napadla sebe další slovní průjem nezmění to nic na tom že špagetacka liga o několik tříd horší a každý kdo z ní prijde do civilizace je riziko tečka. Smiř se s tím.
Rashford za 11 mega liber do Barci, jim to fakt vyšlo ty vole, Laporta je úplně sedřel, 14+14 za 11 mega liber, no to mě poser, to mohlo FSG taky koupit pro Liverpool
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele