Premier League - souhrn 38. kola: West Ham sestupuje, Tottenham zůstává. Chelsea mimo poháry

Dramatický nedělní finiš si pro své fanoušky přichystala anglická Premier League. Jasno je po 38. kole mimo jiné o posledním sestupujícím, kterým se i přes výhru 3:0 nad Leedsem stal West Ham s českým reprezentantem Tomášem Součkem. Tottenham s Antonínem Kinským v bráně totiž zdolal Everton 1:0 a zachránil se. Evropské poháry si v příští sezoně nezahraje Chelsea, která skončila po porážce 1:2 v Sunderlandu až desátá, kvalifikaci do nich naopak slaví právě její soupeř.
Brighton & Hove Albion - Manchester United 0:3
Góly: 33. Patrick Dorgu, 44. Bryan Mbeumo, 48. Bruno Fernandes
Manchester United v posledním 38. kole s přehledem porazil Brighton 3:0 a na závěr sezony tak potvrdil skvělou formu. Vítězství režíroval Bruno Fernandes, který vstřelil gól a na další přihrál, čímž stanovil nový rekord v počtu asistencí v jedné sezoně anglické nejvyšší soutěže na 21. Domácí však nemusí tolik smutnit, jelikož se i přes porážku v příští sezoně představí v evropských pohárech, konkrétně v kvalifikaci o Konferenční ligu.
Brighton do závěrečného kola vstupoval s tím, že hraje o místo v evropských pohárech, což potvrdil v úvodních 20 minutách, kdy byl aktivnějším celkem. Proti houževnaté obraně United se však šance tvořily těžko. Nejblíže úvodní brance byl Maxim De Cuyper, který si ve 20. minutě z levé strany navedl míč na střed, avšak jeho následná technická střela těsně minula vzdálenější tyč. United na svou první střelu čekali až do 33. minuty, avšak hned ta byla úspěšná. Patrick Dorgu, který se teprve nedávno vrátil po dlouhém zranění do sestavy Red Devils, hlavou usměrnil rohový kop Fernandese do sítě, čímž poslal United do vedení. Kapitán hostů zároveň zaznamenal svou 21. asistenci v probíhajícím ročníku Premier League, což je absolutní rekord soutěže.
Po tomto gólu se momentum zápasu zcela převrátilo a hosté byli blízko okamžitému zvýšení náskoku, když Luke Shaw vyslal prudkou ránu jen těsně vedle branky Barta Verbruggena. Svěřenci Fabiana Hürzelera se z šoku už pořádně nevzpamatovali a těsně před přestávkou inkasovali podruhé. Amad Diallo přihrál Masonu Mountovi, který mu míč vrátil do běhu, a reprezentant Pobřeží slonoviny následně předložil míč před prázdnou branku Bryanu Mbeumovi, jenž se nemýlil. Kamerunec si připsal druhý přesný zásah ve dvou po sobě jdoucích zápasech a zároveň devátý přímý podíl na gólu v Premier League proti Brightonu.
Domácí fotbalisté odcházeli do kabin za pískotu tribun a nálada fanoušků se po změně stran ještě zhoršila. Ve 48. minutě se Dorgu vyhnul ofsajdové pasti, převzal přesnou přihrávku od Dialla a následně našel nabíhajícího Fernandese, který nekompromisně prostřelil brankáře a přidal třetí gól hostů. Zaskočené domácí od ostudy zachránil jen skvělý Verbruggen, jenž následně vychytal šance Dorgua a Dialla.
Na druhé straně Senne Lammens ve druhé půli skoro neměl práci a blízko snížení byl pouze Diego Gomez, ten však svou přízemní střelu poslal těsně mimo. Brighton tak v posledním utkání sezony opět prohrál, avšak i přesto si evropské poháry zahraje, jelikož díky skóre zůstal alespoň na osmé příčce zaručující kvalifikaci Konferenční ligy. Naopak rozjetí Red Devils šest utkání v řadě neprohráli a po celkové třetí příčce se v příští sezoně mohou těšit na Ligu mistrů.
Burnley FC - Wolverhampton Wanderers 1:1
Góly: 47. Zian Flemming - 5. Adam Armstrong (pen.)
Již jistí sestupující Burnley a Wolves zakončili své působení v Premier League vzájemným zápasem v 38. kole, který skončil remízou 1:1. Vlky poslal do vedení krátce po startu Adam Armstrong z penalty, za Clarets ale dokázal po změně stran zareagovat Zian Flemming, a rozhodl tak o dělbě bodů. Ladislav Krejčí odehrál 66 minut.
Snaha Burnley o úspěšnou domácí rozlučku s fanoušky dostala tvrdou ránu hned v úvodu. Rozhodčí po přezkumu u videa nařídil v páté minutě penaltu za ruku Florentina Luíse a Armstrong se i přes dlouhé zdržení nemýlil, když nekompromisní střelou otevřel skóre. Domácí sice po zbytek půle diktovali tempo hry, ve finální třetině hřiště však byli naprosto bezzubí. Naopak hosté hrozili z bleskových protiútoků. Druhý zásah Vlků měl na kopačce Mateus Mané, jehož nádherný technický obstřel ale Max Weiss konečky prstů vytáhl na brankovou konstrukci.
Zhruba deset minut před koncem poločasu musel domácí brankář hasit další požár. Hugo Bueno měl na kopačce gól, když pálil z bezprostřední blízkosti z voleje. Německý strážce tyčí ale včasným vyběhnutím jeho tutovku zablokoval. Přestože Burnley na trávníku opticky dominovalo, na první vážnější ohrožení brány Wolves se čekalo až do nastavení. José Sá však střelu Luíse bezpečně zlikvidoval skokem k tyči.
Zatímco v prvním poločase chyběl Burnley ve finální fázi větší klid, po změně stran domácí bleskově seřídili mířidla. Flemming sice v 47. minutě neměl na hranici šestnáctky vůbec jednoduchou pozici, zachoval však chladnou hlavu a precizním technickým pokusem placírkou překonal marně se natahujícího brankáře hostů trefou na 1:1. Burnley poté usilovalo o vítězný gól a málem se ho dočkalo po individuálním průniku Hannibala Mejbriho, Sá však na druhý pokus dokázal míč z brankové čáry odklidit.
Vzhledem k jistému sestupu obou celků se hrálo víceméně už jen o čest. Burnley sice díky bodu končí na 19. místě, ale jeho série bez domácí výhry se natáhla už na 15 zápasů. Wolves potvrdili poslední příčku tabulky, za celou sezonu si připsali pouze tři ligové výhry.
Crystal Palace - Arsenal FC 1:2
Góly: 89. Jean-Philippe Mateta - 42. Gabriel Jesus, 48. Noni Madueke
Arsenal zvítězil ve 38. kole Premier League na půdě Crystal Palace 2:1, čímž se naladil na titulové oslavy. Duel obměněných týmů, které ještě čekají evropská finále, gólově načal Gabriel Jesus. Kdykoliv Brazilec v anglické nejvyšší soutěži skóroval, jeho tým neprohrál. Max Dowman se pak ve věku 16 let a 144 dní stal vůbec nejmladším hráčem v základu v PL. Gunners završili sezonu se sedmibodovým náskokem na Manchester City a bez jediné červené karty či zaviněné penalty.
V předposledním kole Arsenal ukončil 22 let dlouhé čekání na titul, proti Palace se proto trenér Mikel Arteta rozhodl hned k osmi změnám v sestavě. Jedna z nich vysloužila Dowmanovi rekord coby nejmladšímu hráči startujícímu v Premier League. V útoku pak nastoupil Jesus, jehož nedostatek herní praxe byl v úvodu znát.
Brazilec se již ve čtvrté minutě ocitl ve vyložené šanci poté, co Jefferson Lerma neodhadl trajektorii míče. Jesus však trefil pouze vzdálenější tyč, dorážka Noniho Maduekeho byla pro gólmana Deana Hendersona v souboji dvou Angličanů povolaných na mistrovství světa lahůdkou. Jihoameričan ve dresu Gunners krátce nato převzal průnikovou přihrávku a pelášil vstříc brankáři, následným horším umístěním střely mu ale dovolil vyniknout.
Kolem čtvrthodiny hry se musel na druhé straně činit Kepa Arrizabalaga při svém prvním ligovém startu v této sezoně. Aktivní teenager Rio Cardines vybídl centrem k hlavičce druhého wingbeka Daniela Muňoze, nadějný pokus k levé tyči ale Španěl zneškodnil. Až krátce před poločasovou přestávkou konečně udeřil Jesus. Arsenal se k nelibosti domácího kouče Olivera Glasnera až příliš snadno prokombinoval středem pole. V akci měl prsty i Dowman, na jejím konci byl s tečovanou trefou k bližší tyči brazilský forvard.
Artetova poločasová střídání pak okamžitě přinesla ovoce. Kai Havertz nahrál na gól hned ve 48. minutě, když po rohu na zadní tyči hlavou sklepl na úspěšně zakončujícího Maduekeho. Utkání poté bylo spíše exhibičního charakteru s nižším tempem. Při chuti byl Gabriel Martinelli, na asistenci na první gól utkání ale nenavázal, jelikož Havertz pohrdl jeho nabídkou.
V 89. minutě snížil přesně hlavičkující Jean-Philippe Mateta. Nahrál mu Yéremy Pino, jenž o několik sekund později málem obstaral zhořknutí oslav Gunners a utnutí Jesusovy kletby. Jeho vyrovnávací gól ale neplatil kvůli teči v ofsajdu se nacházejícího spoluhráče.
Crystal Palace tak zakončil sezonu na 15. místě, zatímco Arsenal se mohl vrhnout do víru oslav. Oba týmy ale ještě čeká jedna mise. Kanonýři budou 30. května doufat ve vůbec první triumf v Lize mistrů proti PSG, Eagles můžou o tři dny dříve rovněž vytvořit historii skolením Vallecana v Konferenční lize.
Fulham FC - Newcastle United 2:0
Góly: 20. Issa Diop, 80. Tom Cairney
Fulham zakončil svou sezonu v Premier League na Craven Cottage vítězstvím 2:0 nad Newcastlem. Domácí nejprve poslal do vedení Issa Diop a v závěru utkání výhru pojistil druhým gólem Tom Cairney. Londýnský celek si tak připsal teprve třetí výhru z posledních 13 ligových zápasů.
Oba týmy doufaly v umístění v horní polovině tabulky, ale byl to Fulham Marca Silvy, který se krátce před polovinou prvního poločasu ujal vedení. Kevinův přímý kop z 23 metrů sice zasáhl břevno, Diop ale pohotově dorazil míč hlavou do sítě.
Newcastle po inkasované brance dobře zareagoval a postupně se dostával do hry díky Brunu Guimaraesovi, který v záloze udával tempo. Hosté při snaze o vyrovnání hrozili z protiútoků zásluhou Williama Osuly a Jacoba Murphyho, takže Bernd Leno musel před přestávkou předvést několik důležitých zákroků.
Po změně stran bylo patrné, že jde o typický zápas závěru sezony, kterému chyběla větší intenzita. Oba trenéři se pokusili hru oživit střídáními, ale hráči obou celků už jako by byli myšlenkami jinde. Joe Willock to sice zkusil z dálky, jeho slabá střela však jen podtrhla nevýrazný průběh utkání.
Fanoušky nakonec zvedl ze sedadel Cairney, který se opřel do míče a z 18 metrů vyslal nechytatelný projektil do levého horního rohu. Góly v každém poločase nakonec Fulhamu stačily k tomu, aby své letošní vystoupení zakončil pozitivně.
Sezona, která v jednu chvíli vypadala velmi slibně a nabízela možnost boje o evropské poháry, nakonec skončila poněkud rozpačitě. Otázkou nyní zůstává, zda Silva setrvá u kormidla. Oproti tomu Eddie Howe bude rád, že už je tento ročník u konce. Před příští sezonou Premier League bude muset svůj tým v Tyneside přebudovat a najít novou motivaci.
Liverpool FC - Brentford FC 1:1
Góly: 58. Curtis Jones - 64. Kevin Schade
Liverpool v posledním 38. kole Premier League na domácí půdě remizoval s Brentfordem 1:1, díky bodu si definitivně pojistil páté místo zaručující účast v Lize mistrů. Utkání bylo speciální především tím, že se loučili dvě liverpoolské legendy - Mohamed Salah, který jedinou branku domácích připravil, a Andrew Robertson. Naopak hostům ani cenný bod z Anfieldu nakonec na vysněnou osmou příčku nestačil a Konferenční ligu si v příští sezoně nezahrají.
Brentford do závěrečného kola Premier League vstupoval s nadějí na evropské poháry, a tak se čekala velká aktivita hostů, avšak úvod byl z obou stran vlažný. Na první velkou šanci se čekalo do 19. minuty, kdy Ryan Gravenberch po individuální akci vybojoval přímý kop v nadějné pozici. K míči se pak místo obvyklého exekutora Dominika Szoboszlaie postavil Salah a málem se dočkal velkého momentu, avšak jeho povedený pokus skončil pouze na tyči. Loučící se křídelník byl při chuti a o chvíli později prověřil svého bývalého spoluhráče Caoimhina Kellehera, když střílel z ostrého úhlu.
Irský brankář měl chvíli poté další práci, když nejprve zpoza vápna střílel Gravenberch, a těsně vedle pak pálil Rio Ngumoha. Největší šanci poločasu si i přes převahu domácích nakonec vypracoval Brentford, ale Alisson se dokázal včas zorientovat a skvělým zákrokem zblízka vychytal Kevina Schadeho. Domácí po tomto zákroku okamžitě vyrazili do protiútoku, na jehož konci však Michael Kayode skvěle zblokoval hlavičku Codyho Gakpa. Gól tak nakonec první půle nenabídla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
I po změně stran byl největší hrozbou domácích Salah, což se naplno ukázalo v 58. minutě. Egypťan poslal perfektní šajtlí míč před branku, kde byl připravený Curtis Jones a ten míč dopravil do sítě. Podobně jako v první půli se však zničehonic dostal do šance Schade a tentokrát už nezaváhal, hlavou překonal Alissona a po šesti minutách vyrovnal.
Při chuti hrající Salah se nakonec rozhodující trefy nedočkal, jelikož 20 minut před koncem za bouřlivých ovací celého Anfieldu střídal. V závěru utkání se podobného momentu dočkal i Robertson, který se s Liverpoolem také loučil. Do konce utkání si však ani jeden z celků větší příležitost nevypracoval, a tak se liverpoolské legendy musely smířit s rozlučkou bez vítězství.
Manchester City - Aston Villa 1:2
Góly: 23. Antoine Semenyo - 47. Ollie Watkins, 61. Ollie Watkins
Manchester City prohrál ve 38. kole Premier League na vlastním stadionu s Aston Villou 1:2. Domácí sice poslal brzy do vedení Antoine Semenyo, krátce po změně stran se ale dvakrát trefil Ollie Watkins. Citizens se tak s končícím trenérem Pepem Guardiolou rozloučili domácí porážkou. Španěl překonal rekord odtrénovaných zápasů u Sky Blues, 593. duelem předčil Lese McDowalla. Tým navíc obohatil o 20 trofejí během 10 let.
Villans v týdnu oslavili historický triumf v Evropské lize, když skolili Freiburg jednoznačně 3:0. Citizens pak definitivně ztratili naději na zisk titulu, nedělní duel však patřil rozlučce trenérské legendy Guardioly, jehož jméno nese před výkopem slavnostně otevřená severní tribuna na Etihad Stadium s kapacitou sedmi tisíc lidí. Vůbec poprvé v historii Premier League provedly oba týmy alespoň osm změn v základní sestavě.
Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří zahrozili už v páté minutě po rohovém kopu, na který si naběhl Savinho a křižnou ránu z voleje zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče Marca Bizota. O pět minut později se brazilský křídelník šikovně protáhl po levé straně a vybídl Tijjaniho Reijnderse, jenž však z malého vápna rozvlnil jen boční síť.
Tým z Manchesteru nadále diktoval tempo hry s tím, že další možnost nabídla až 23. minuta, v níž se dostal dokonce do vedení po rohu. Ten rozehrál Reijnders směrem ke vzdálenější tyči, kde byl perfektně naběhnutý Semenyo, jenž se do protipohybu gólmana nemýlil. Velkou šanci měl Savinho ve 29. minutě, kdy se k němu dostal balon od Rica Lewise, jenže Brazilec trestuhodně minul branku Bizota z prostoru pokutového území.
Začátek druhého dějství zachytili lépe hosté, když ve 47. minutě vyrovnali. Leon Bailey rozehrál roh, jenž se odrazil k Watkinsovi, který zamířil přesně k tyči. Anglický forvard se znovu radoval v 62. minutě, kdy jej vyslal do samostatného úniku Ross Barkley. Připsal si 16. branku, čímž vyrovnal svůj ligový počin z minulé sezony. Domácí zahrozili poprvé až v 68. minutě, kdy z hranice šestnáctky napřáhl k dalekonosné ráně Rayan Cherki, jenže branku Bizota minul.
Obrovskou tutovku měli hosté v 76. minutě. Po rychlé akci se dostal k zakončení z ostrého úhlu Bailey, jenže orazítkoval pouze tyč. V závěru se už nic závažnějšího nestalo a hosté si svůj hubený náskok pohlídali.
Manchester City tak skončil druhý v tabulce, sedm bodů za mistrovským Arsenalem. Villans si dokonce oproti loňskému ročníku o dvě pozice polepšili a získali čtvrtou příčku.
Nottingham Forest - AFC Bournemouth 1:1
Góly: 34. Morgan Gibbs-White - 54. Marcus Tavernier
Bournemouth v posledním kole Premier League pouze remizoval na hřišti Nottinghamu 1:1. Forest šel do vedení, když se trefil nejproduktivnější střelec týmu Morgan Gibbs-White. Marcus Tavernier pak dokázal vyrovnat, otočit skóre se už ale Cherries nepovedlo. Hosté tak přišli o šanci na Ligu mistrů, přesto se s trenérem Andonim Iraolou rozloučili historicky prvním postupem do evropských pohárů.
Vzhledem k tomu, že smazání šestigólového manka na Liverpool bylo méně pravděpodobné než naděje, že hosté budou těžit z pátého místa Aston Villy - díky čemuž by i šestá příčka znamenala postup do Ligy mistrů - se hosté snažili splnit alespoň svou část úkolu. Bournemouth navíc chtěl potvrdit svou neporazitelnost proti Nottinghamu, kterou držel ve všech osmi předchozích vzájemných duelech v Premier League. V úvodu Iraolův tým málem poslali do vedení Alex Tóth a Tyler Adams, oba ale pálili těsně vedle.
Štěstěna se při protiútocích brzy přiklonila na stranu Nottinghamu, který si před úvodním gólem vytvořil několik velkých šancí. Igor Jesus nejprve ztroskotal na bližší tyči, kde ho vychytal Djordje Petrovič, a Chris Wood následně hlavičkoval jen do brankové konstrukce. Skóre se tak měnilo až díky největší hvězdě domácích. Omari Hutchinson přiťukl z přímého kopu míč pro Gibbse-Whitea, jehož prudká střela podskočila zeď Bournemouthu a skončila v dolním rohu branky.
Hosté po slibném úvodu na delší dobu vypadli z rytmu, krátce po přestávce se jim ale podařilo vyrovnat. Adrien Truffert se prodral z levé strany až k brankové čáře, odkud našel nabíhajícího Taverniera, který technickou střelou zamířil přesně do horního rohu. Iraolův výběr pokračoval v tlaku a nebezpečný Eli Junior Kroupi donutil Matze Selse k výbornému zákroku. Na druhé straně musel zasahovat Adam Smith, který včasným zásahem zabránil Gibbsu-Whiteovi v tom, aby vrátil Forestu vedení.
Vzhledem k tomu, že se ostatní zápasy nevyvíjely podle představ hostů, tempo v závěru opadlo a posledních 10 minut se dohrávalo v poklidu. Bournemouth sice v tabulce Premier League obsadil konečnou šestou příčku, protože se ale Villa nepropadla na páté místo, zahrají si Cherries v příští sezoně Evropskou ligu.
Forest opět nedokázal Bournemouth porazit, záchranu v nejvyšší soutěži však má jistou a pod vedením Vítora Pereiry se bude snažit na letošní výkony po letní přestávce navázat.
Sunderland AFC - Chelsea FC 2:1
Góly: 25. Trai Hume, 50. Malo Gusto (vl.) - 56. Cole Palmer
Sunderland v závěrečném kole Premier League porazil Chelsea a v přímé bitvě o Evropu senzačně uzmul místenku do Evropské ligy, k čemuž mu pomohla i souhra ostatních výsledků. Blues po porážce klesli až na 10. místo a v příští sezoně budou na mezinárodní scéně chybět. Černé kočky nasměroval k triumfu Trai Hume, na jehož trefu po pauze navázal nešťastným vlastencem Malo Gusto. Naději pro hosty sice vykřesal snížením Cole Palmer, jejich odpor ale definitivně zlomila červená karta pro Wesleyho Fofanu. Sunderland si zahraje v evropských pohárech poprvé od sezony 1973/74.
Tři květnové zápasy bez porážky daly Sunderlandu před posledním kolem sezony naději na evropské poháry. K přeskočení Chelsea a případnému zisku vytoužené místenky však domácí potřebovali bezpodmínečně zvítězit. Nadějné úvodní výpady hostujících Palmera a Enza Le Féeho sice vyšly naprázdno, ale Černé kočky brzy převzaly otěže zápasu a dostaly soupeře pod soustavný tlak. Ten se vyplatil ve 25. minutě, kdy se míč ve vápně příhodně odrazil k Humeovi, jenž ho z první pohotově usměrnil z voleje k bližší tyči, a poslal tak domácí do vedení 1:0. Chelsea, která v lize neudržela čisté konto už 16 zápasů v řadě, sice hledala rychlou odpověď, před pauzou však slibnou šancí pohrdla, když Joao Pedro hlavičkoval mimo.
Poločasové skóre na dalších stadionech hrálo Sunderlandu do karet a posouvalo ho do Evropské ligy. Domácí byli 45 minut od senzace a po změně stran rozhodně nehodlali brzdit. Hned v úvodu musel Robert Sánchez v souboji tváří v tvář hasit tutovku Briana Brobbeyho. Netrvalo to ale dlouho a stadion jásal podruhé po gólu na 2:0. Brobbey v 50. minutě centroval pod sebe a Gusto si míč nešťastně nasměroval do vlastní brány.
Blues se ale bleskově vrátili do zápasu. Už za šest minut zamířil přesně k tyči Palmer, jehož přízemní projektil propálil Robina Roefse. Opora Blues tak utnula dlouhé 14zápasové čekání na gól na klubové i reprezentační scéně. Slibný závan naděje ale netrval dlouho. V 62. minutě dostaly evropské ambice hostů další tvrdou ránu, když Fofana inkasoval druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch.
Teprve druhá výhra v 17 závěrečných zápasech sezony v Premier League má pro Sunderland obrovský význam. Sezonu zakončil na sedmém místě a po sérii čtyř zápasů bez porážky se může těšit na evropské poháry.
Tottenham Hotspur - Everton FC 1:0
Góly: 43. João Palhinha
Tottenham v posledním kole Premier league zvítězil nad Evertonem 1:0 a nehledě na souběžně hrané klání West Hamu si zaručil setrvání v anglické nejvyšší soutěži i příští sezonu. O záchraně svěřenců Roberta De Zerbiho rozhodl těsně před odchodem do kabin Joao Palhinha. Český gólman Antonín Kinský se s ročníkem rozloučil čistým kontem, odehrál sedm celých zápasů v řadě.
V posledním duelu sezony přivítal Tottenham s Kinským v bráně Everton. Pro Spurs bylo toto střetnutí klíčové. Nutně totiž potřebovali bodovat, aby se v boji o sestup nemuseli ohlížet na výsledek souběžně hraného klání West Hamu s Leeds. Toffees naopak měli jistý klidný střed tabulky bez šance na pohárovou Evropu.
Přiblížit svůj tým žádoucímu výsledku mohl hned v sedmé minutě Conor Gallagher, po závaru ve vápně ovšem střílel pouze do boční sítě. Další příležitost Spurs měl na svědomí Kevin Danso, po odraženém míči z rohového kopu však bránu vůbec netrefil. Přestože si domácí celek i nadále udržoval herní převahu, hrozil zejména ze standardních situací. Po jedné z nich hlavičkoval do rukavic připraveného Jordana Pickforda opět Danso.
Další roh už nicméně Tottenhamu přinesl ovoce. Centr si tentokrát našel Palhinha, který ho sice nejprve usměrnil do tyče, avšak balon se k němu vrátil a druhým pokusem už poslal Londýňany těsně před poločasem do vedení.
Po změně stran pak domácí výrazně snížili aktivitu a začali se soustředit především na pevnou defenzivu. To se jim ostatně dařilo, jelikož si Everton připsal první střelu mezi tři tyče až v poslední minutě nastavení. Kinský tudíž příliš práce neměl, a jeho tým tak udržel nejtěsnější vedení až do finálového hvizdu.
Tottenham tak završil nepovedený ročník alespoň odvrácením sestupové potupy. Everton po porážce obsadil 13. příčku. Oba celky tak obhájily umístění z minulého ligového ročníku.
West Ham United - Leeds United 3:0
Góly: 67. Valentín Castellanos, 79. Jarrod Bowen, 90+4. Callum Wilson
West Ham v posledním kole aktuální sezony Premier League porazil Leeds 3:0. Úvodní gól zápasu vstřelil v 67. minutě Taty Castellanos, na něhož navázali Jarrod Bowen a Callum Wilson. Přesto má londýnský klub jistotu sestupu a poprvé od roku 2012 nebude hrát nejvyšší anglickou soutěž. Kladivářům totiž nepomohl Everton, který v souběžně hraném utkání podlehl Tottenhamu, čímž se Spurs v Premier League definitivně zachránili. V základní sestavě Hammers nastoupil i Tomáš Souček.
West Ham měl v posledním utkání sezony zároveň poslední šanci odvrátit sestup z anglické nejvyšší soutěže. K tomu, aby se to Kladivářům podařilo, potřebovali naplno bodovat a spoléhat na prohru Tottenhamu. Paradoxem je, že osud West Hamu ležel z velké části i v rukou Davida Moyese, jejich bývalého trenéra. Ten totiž momentálně působí v Evertonu, který byl soupeřem druhého londýnského celku ohroženého sestupem, tedy Spurs.
Domácí si vypracovali první velkou příležitost po čtvrthodině hry. Střelu Pabla zevnitř pokutového území ale usměrnil mimo tři tyče jeho spoluhráč Souček. Následně se ke střele z velké dálky odhodlal Matheus Fernandes. S jeho tvrdým projektilem měl hostující gólman Karl Darlow problémy, ale dokázal ho vytěsnit mimo branku.
V 35. minutě se poprvé osmělili i fotbalisté Leedsu. Na levé straně se s míčem bravurně vymotal Lukas Nmecha a předložil míč na penaltu Dominicu Calvertu-Lewinovi, ten ovšem ztroskotal na vyběhnuvším Madsi Hermansenovi. Krátce před změnou stran pálil zevnitř vápna Jayden Bogle, jeho střela ovšem rozvlnila jen boční síť Hermansenovy brány.
Hned zkraje druhého dějství se ve výborné pozici sám před Darlowem zjevil Castellanos. Dobré přihrávky Crysencia Summervilla ale nevyužil, jelikož v pádu nedokázal pořádně zakončit. Stejný hráč byl velmi blízko úvodní brance, když se k němu šťastně odrazil míč po zmatku ve vápně hostů. Nabídnutou šancí nicméně trestuhodně pohrdl, jelikož z velké blízkosti vysoko přestřelil odkrytou bránu.
Napotřetí to už argentinskému útočníkovi ovšem vyšlo. Bowen v 67. minutě vyslal od rohového praporku výborný centr, který Castellanos hlavou uklidil k levé tyči. Na stadionu domácích bylo o pár chvil později ještě veseleji, Bowen byl totiž na konci rychlé akce, kterou zakončil precizní střelou na zadní tyč. V závěru ještě pečetil výhru domácích střídající Wilson. Kladiváři se ale navzdory výhře loučí s Premier League, jelikož Tottenham v souběžně hraném klání dokázal zdolat Everton.
Tabulka

Komentáře (261)
Přidat komentářKretinsky je fakt kouzelnik. Kamkoliv do fotbalu vkrocil, tak to slo do prdele.
O co ti jde? Vždyť sestupuje ManCity. Má o bod míň.
Na druhou stranu, pokud odvolání bude úspěšné, tak nakonec fakt sestoupíte. Závisí to na pár lidech. To v životě tak bývá...
Proc by meli Spurs sestoupit?
Promiň, Tottenham v tom není
no teraz začína tá zábavnejšia časť, špekulácie Holandských posíl
Dukla se loučila stylovějšími třemi góly
Yeeeeeeeeeeeeeeeees. Máme to ????. Jsme v EL
tak ju vyhrajte, není to v dnešnej dobe tak ťažké
Tam mám obavy, ten kádr bude potřebovat zlepšit ještě o dost. Ale ne smyslem, že přivedeme samé pány fotbalisty. My potřebujeme hráče se srdcem. Sunderland je to nejspeciálnější místo v Anglii. Sunderland till I Die. Ha'way the Lads!!!
Gratulace
fantastická sezóna na nováčka, jsem rád že jsme vám k tomu dnešní výhrou pomohli
Jo, ty jseš MU. S Brightonem brutálně neumíte. Dneska jsem byl úplně v klidu, až na posledních pár minut. Equalizer by nás srovnal se zemí tzv.
Gratulace
Přeju vám to.
Zaslouženě
Úleva, ale nic pozitivního se o týhle sezoně říct nedá. Lange a Vinai okamžitě ven.
Příští sezónu budeme muset zvládnout 2 soutěže. Ouuu
Sunderland moc hezky
Díkyyyy
Též se připojuji ke gratulaci, není nic hezčího než hned po návratu do EPL urvat poháry a ještě skončit nad Magpies
Je to sen. Hlavně díky Granit Xhaka...
Neskutečná persona, byla hodně vidět jeho absence.
Nám právě někdo takový chyběl kor když se zranil Bruno který po návratu nebyl oný Brunem.
Miluji jo. We've got Granit Xhaka, we've got Granit Xhaka, glad you are mine...
Kinský zachránil Spurs, měl by být jasná jednička na MS.
Další twl
Dneska čelil ohromujícím jedné střelám
Ale tak nohama hral super , predelse zapasy je zachranil 2x na konci zapasu a ty body nakonec fakt chytil on
Krute, ale WH si to prohral sam…je dobre, ze nakonec nerozhodl nejaky imaginarni potencialni bod z Arsenalu…Soucek bude resit budoucnost…na Champ nebo nedej boze Slavii ma casu dost
Kruté možná ano, ale příště si musí uvědomit že liga se hraje na 38 zápasů a ne, že se budou snažit urvat to v posledních zápasech.
De Zerbi byl gamechanger! Za tak krátkou dobu ten tým otočit. Klobouk dolů. A to jsem mu neveřil.
Dále se nesmí zapomenout na famózní formu Kinského. Tohle byla ta pravá jistota v bráně. Zákroky, rozehrávka. Fakt super.
Příští rok priorita celá utočná trojka, návrat marodů a hlavně bez Vinaie a Langeho.
treti...
Udělali jsme víc bodů v nejvyrovnanějším ročníku plném silných týmů než vy v nekolika sezónách v 90´s and 2000´s.
Arsenal > MU ... FOREVER! hihi
Hele, takhle to není. Spousta týmů měla kolem 50 bodů, to tu dlouho nebylo. Arsenal to letos měl snadné, ostatní to pěkně kazili. Bournemouth a MY úplně to the moon. Ostatní celky nejsou spokojené.
Ještě AV, ti taky. Sorry.
Villa a Pool rázně utly postup šestého týmu do LM
Tohle si EPL nepohlídala
Liverpool jak po celou sezonu, tak i na konci, zase nic přesvědčivý a ani 3 body
jestli fakt naivně chceme věřit, že přestupák to otočí a budeme hrát o titul, tak rip další sezonu se Slotem
Šampioni z Arsenalu v nejsilnějším a nejvyrovnanějším ročníku PL, kde jsou anglické týmy 3 anglické týmy ve finále evropských pohárů, udělali 85 BODŮ!
Pojďme si to srovnat s jinými ročníky:
Liverpool 2024/25 - 84 bodíčků
ManU 2002/03 - 83 bodů
ManU 2010/2011 - 80 bodů
MU 2000/01 - 80 bodů
MU 96/97 - 75 bodů :DDDD
Leicester 2015 - 81 bodů
Arsenal jsou nejlepší. V nejtežší éře dostali parádní počet bodů.
hihi
Aha, ty jseš ten skřítek hihihi...
Nějaké roky ti vypadly. Třeba 18/19 nebo 19/20.
Ale chápu, ze tohle se do tvé hihi statistiky nehodí
To bylo na mě? Na pana Hihi?
To snad vidíš ne
Já mám taky někdy svoje dny (haha, asi menstruace klučičí), ale hihi level nejsem ani zdaleka.
Já neříkám, že Arsenal měl nejsilnější sezónu všech dob. Na druhou stranu ManCity 18/19 bych nepočítal vůbec, těm by se měly body odebírat za jejich korupční podvody a 115ctky. A stále doufám, že nějaké tituly přiřknou Arsenalu (a vlastně i Liverpoolu).
Liverpool 19/20 uznávám, dobrá sezóna. Ovšem kolik anglických týmů bylo v tom roce ve finále LM či EL? No žádný.
Takže letos v tomto ročníku byly anglické týmy mnohem silnější v nejprestižnějších evropských soutěžích. Naopak týmy byly slabší v ročníků 2019/20. Navíc na druhou stranu, kdo posbíral více titulů a bodů od roku 1992 v PL? Arsenal nebo Liverpool? No Arsenal.
Celkový počet bodů: Arsenal získal 2 470 bodů, zatímco Liverpool nasbíral 2 401 bodů. (Arsenal má náskok 69 bodů).Počet titulů: Arsenal má 4 tituly (1997/98, 2001/02, 2003/04 a čerstvý z roku 2025/26), zatímco Liverpool vyhrál 2 tituly (2019/20 a 2024/25).
Arsenal je zkrátka fenomenální. A to vše dokázal i s půjčkou za stadion. Liverpool stavět nemusel nic, to se to pak hraje.
Asi dostaneš přezdívku Sam Hawkens ten byl ve Vinnetouovi stejně ujetej “jestli se nemýlím, hihi”
WHU dělal co mohl, svojí část splnil, ale bohužel Everton nepomohl i díky super zákroku Tondy v závěru
objektivně je potřeba uznat, že výměna trenéra u Spurs byl ten klíčový faktor, který Tottenham zachránil a všichni hráči šli za ním a ti ho nezklamali
WHU ještě měl i tak šanci, stačilo, aby Fernandes dal tu tutovku v posledním zápase s Arsenalem a mohli brát 3 body a dnes by to byl WHU, kdo by slavil záchranu, škoda a uvidíme, kdo kam půjde a jestli WHU bude mít sílu na to se za rok vrátit
To je moc
Je to možné toto?
Ser na ně
VY to nevíte, ale v červnu bude finální verdikt -40 bodů pro MC, což právě, právě stačí pro sestup. Projekt skončil. Pro skončil. Celé City jsme skončili...
Odchod Pepa, odchod klíčových hráčů. Odchází I Haaland. Zpackaný závěr a milost pro Arsenal... Tohle není náhoda! V červnu bude verdikt. Sám Pep verdikt dostal. Teď se čeká na oficální vyjádření. Pep Giardiola by takto neodešel. Proto vymyslel, že je unavený.
zní to hezky....jediný, co můžu napsat, kéž by se tak stalo no
Ale jo, postup do EL se musí oslavit
Coute neblbni nedělej z něj supermana určitě to za Tebe udělají jiní. Nedá se mu upřít, že chytil formu ve správnou dobu pro Slípky, ale tohle byl prostě jen dobrej zákrok.
Kladívka nedělali co mohli protože jim 38 zápasu nestačilo na záchranu
asi bych to rozdělil a vzal z většího kontextu
před rokem a půl jsem jako jeden z mála, možná jediný mu věřil, že může Vicaria nahradit, cca ten rok to trvalo, než se okolnosti vyvinuli tak, jak jsem předpovídal už při jeho příchodu
trvalo to, zastánci Vicaria měli silnější karty v tom prvním roce, ale postupně se to začalo obracet, Vicario dělal hrubky, trenéři se měnili a pro Tondu přišla šance, tu první nevyužil v LM, ale ukázal, že je silná mentalita, mraky jiných brankářů by to položilo např. Karius, ale jeho ne
za ty poslední kola, co chytal pravidelně PL, klobouk i před De Zerbim, že mu věřil i dal, tak výrazně pomohl Spurs v tom, že měli jistotu v bráně, vychytal několik důležitých bodů, např. ta výhra na Wolves, ten přímák v 90+7 nebo kdy to bylo
a i díky tomu nebylo potřeba po návratu ze zranění Vicaria nic měnit
takže tady si chci trochu přihřát polívčičku, že brankář, kterýho jsem od začátku dost propagoval v PL sekci, tak ukázal svoje kvality a já svůj správný odhad
co se týká West Hamu, tak souhlas, že teď už jsem bral toto poslední kolo, případně ten závěr, ale je pravda, že WHU poztrácel mraky bodů v té 1. polovině sezony, ale i tak se to dalo uhrát, 39 bodů není málo, dost týmů se často s tímto bodovým ziskem zachrání, ale bohužel WHU tentokrát ne
takže je to smutný z pohledu Součka, Dioufa a dalších, ale nedá se nic dělat
naopak mám radost z Tondy, že po tom průseru v Madridu se z toho oklepal a ukázal všem svojí kvalitu
Asi jsem to špatně napsal
Vůbec jsem nezpochybňoval Tvé předpovědi v otázce Kinďoura spíš šlo o to zdali se ještě najde někdo, kdo mu důvěru dá.
no, teď otázka....vypadalo to před pár měsíci, že jasný odchod, nějaké hostování, ale na druhou stranu, proč by měl utíkat, když kvalitu ukázal, ukázal jí trenérovi, který v něj má důvěru a pomohl týmu taky k záchraně
De Zerbimu ukázal, že na to má.....nepochybuju, že Tottenham určitě nějakýho brankáře, pokud Vicario odchází, tak bude hledat a koupí, ale Tonda se nemusí bát, má daleko silnější pozici než před pár měsíci a Tottenham v něm má dobrou investici, takže proč po těchto zápasech ho vyndávat ze základu
leda, že přivedou někoho za 2-3x tak víc a bude tlak, aby dražší brankář chytal, ale jinak se ukázalo, že Tonda na PL má, už si zvyknul na vše a umí vyhodnotit, jak se v daných situacích rozhodovat
Ten zakrok zas tak super nebol. Bol v zásade do prostred brány, len kinský nebol dobre postavený. Plus by to stále bola len remíza.
Tým však neznizujem jeho zasluhu na záchrane spurs, tá j určite je. Ale zas nie je to tak, že by to zachránil týmto savom.
musel ukázat reflex, nerozlišuju, kdyby to šlo o metr do prava z našeho pohledu a on o metr stál napravo, tak stejně by toto musel vytasit
jo, bylo by to případně na 1:1 a pro Everton už málo času na případnou otočku, takže tento zákrok dal razítko na to, že neexistuje ani teoretická šance na otočku v tom závěru
j, proto jsem: i díky super zákroku Tondy v závěru, takže nejenom kvůli tomuto
* j, proto jsem psal:
jo, asi jo, chápu ten pohled.....já ho trochu víc propaguju, protože jsem mu při přestupu do PL predikoval tuhle pozici, rok a půl to trvalo, ale stalo se a teď se uvidí, co přinese další sezona
ale obávám se, že Tottenham si tam natáhne ještě někoho dražšího, zvučnějšího, takže i toto nepomůže
Ktovie, hovorilo sa trochu o Chevalierovi. Ja osobne by som šiel all in do Svilara. Každopádne ten tím potrebuje jedného stopéra, beka, ľavé krídlo a hrota... je dosť možné, že Kinský dostane šancu vyslovene skrz to, že sú v zostave pálčivejšie posty. Ja osobne by som napríklad strelil aj takého Porra a privádzal hráča aj tam. Ten káder potrebuje rez a brankár je asi najmenší problém.
j, určitě do toho šlápnou v těch dalších postech, už trochu říznuli, mají Robertsona, Senesiho a určitě pojedou dál...velký posílení bude i postupný návrat zraněných hráčů, Maddison pomalu naskakoval a jsou tam další, co pomůžou, až budou ok (Kudus, Kulusevski např.), takže to pak taky dost může otočit karty
u brankářů, tak souhlasím, nemusí to úplně hrotit, ale jestli odejde Vicario, jako že asi jo, tak stejně někoho hledat budou a asi hledají viz ty spekulace Chevalier či teď ten Svilar, takže nejdou do žádnýho, kterýho by kupovali jen tak jak do počtu, takže tohle nebude i lehký pro Kinskýho si udržet místo jedničky, což on taky nemusí chtít riskovat
jak ho mám navnímanýho, tak on určitě nechce už zažít to, aby byl dvojka od nové sezony, takže pokud si nebude jistý pozicí č. 1, tak půjde radši někam jinam hostovat, takže bude to zajímavý, ale celkem se začínám teď naklánět tomu, to hostování v jeho očích i přes ten super finish v dokončené sezoně může bejt jistější než riskovat pokračování a třeba přijít o pozici č. 1 kvůli novému zvučnému nákupu brankáře
takže bude to zajímavý sledovat, ale spíš se nakláním k tomu, pokud přijde Svilar, tak on bude jednička a Kinský půjde pryč
Vicario odíde určite ide len o to, či chcú fakt jednotku alebo skôr a polku a začne kinský a tie peniaze rozbit inde.. no uvidíme...
Ak príde Svilar tak ten musí byť jednotka. Ten chlap je reálne medzi top golmanmi sveta, len sa o ňom toľko nehovorí lebo je v Ríme.
Tottenham nebude mít problém ty prachy poutrácet nejenom pro brankáře, ale i další posty, takže si nemyslím, že si řeknou, nabombíme to do hráčů v poli a do brankáře tolik ne, takže budou chtít všechny posily co nejlepší a na peníze tolik koukat nebudou nebo budou, ale ne v tom směru, aby kupovali třeba hráče na lavičku nebo zkrátka ne top hráče, kteří by neměli jít do základu, ale co největší kvalitu, což pro Kinskýho může bejt problém, který nebude chtít podstupovat, pokud od trenéra nebude mít jistotu, že bude chytat dál
7 bodů náskok
slušný bottle job
Tak City už o nic dneska nehráli, takže se dalo čekat, že třeba i ztratí s tím nasazením. Rozhodl prostě VAR, který popotáhl vaší káru do cíle.
Tak ještě že City ty situace neměli,ale klidně se tím uklidnuj
lebo my sme hrali o vela, aj ta zostava tomu zodpovedala
Historicky hned několik týmů MU, Liverpool loni či Leicester posbíraly méně bodů než Arsenal.
Jak v tom případě může být Arsenal fanoušky těchto týmů být považován za slabý? Dyť tím v podstatě shazují své vlastní týmy.
Nebo Arsenal 97/98. Proč tímto shazujes samotný Arsenal?
Já nebyl první, kdo tu začal shazovat tento ročník PL jako slabý bez důvodu. Pouze nastavuji zrcadlo Greaberum, Csaplárvce pastičce, R.mrazik, Iamek, Andersonovi a dalším nezvládajkům.
Pokud vím, tak žadný fanoušek Arsenalu neoznačil letošní ročník nebo i ten minulý za slabý.... Ačkoli loni bylo Shitty objektivně slabší atd.
Je mi lito Nuna, ktery po ty vyjebavce od Marinakise s Eduem musi spolknout dalsi horkou pilulku. Zaroven jsem zvedavej jak si West Ham poradi s navratem do PL. Cekam ze minimalne trio Bowen, Fernandes a Diouf nezustanou.
WHU nesestoupil, 39 bodů právě stačí. Nino pokračuje.
V červnu totiž vynesou rozsudek.
A mohou se jim teda při spravedlivém rozsudku bez korupce odebírat i body za sezóny v posledních 5 letech?
Myslím, že bylo řečeno, že to bude jednorázově a že nebudou odebírat trofeje. City se odvolá, možná, že to změní na -24 bodů...
a ako to dopadlo?
lebo toto znie ako strašná bold predikcia
Nemáte zač, Spurs. Těžko jste si mohli na poslední zápas přát lehčího soupeře...
Jestli mají naši noví majitelé jakékoliv ambice, snad to byl poslední zápas Moyese v klubu. Tolik utracených peněz a posun přesně o 1 bod proti minulým dvěma sezónám a předváděná hra není o moc jiná než ta hrůza, co na závěr servíroval Dyche. Rozvoj mladých dohromady žádný. Využití 2. nejdražší posily v historii klubu skandální, zatímco Ndiaye nic nepředvádí skoro půl roku a stejně pořád hraje. Na krajích obrany celý rok stoper a LB, co neumí kopnout do balonu. A můžeme pokračovat... Mezitím je těch příkladů jen v PL celá řada, co za podobné peníze vybudovala mnohem zajímavější tým. Momentálně sázím na to, že příští rok bojujeme o záchranu.
Já už teď stíhám koukat akorát naše zápasy, takže mě popravdě překvapilo, jak moc zoufalí jste byli. Jestli se chcete posunout vejš, tak jiného trenéra určitě potřebujete. Jenže... ono se to snadno řekne. Vem si nás s Angem, nás s Frankem, WHU to zkoušel s Potterem, Lopetegui...
A tref jako udělal Burnley s Kompanym je spíš pomálu.
Jasně, může to být průšvih, ale to přece nemůže být argument pro to tam nechávat kouče, co je při nejlepším "garance" stagnace. I když i o tom pochybuju, který mladý hráč po téhle sezoně u nás podepíše, každý dá logicky přednost skoro všem ostatním PL týmům...
Poslední týden jsem četl spekulace, že s námi jsou ochotní bavit se Iraola i Glasner. I když oba nakonec téměř tutově skončí v klubech nabízející evropské poháry, celkem úspěšně jde pochybovat, že nemáme šanci podepsat zajímavého kouče, co ty hráče je schopný i někam posunout.
To je jasný. Držím palce, ať vám to vyjde. Nesnáším vás, ale mám vás rád
Jako po dnešku to je jasný, to pro nás bude mít každý fanda Spurs hezké místečko v srdíčku.
Everton byl nepříjemný, Sunderland třeba my jsme s nima bojovali těžce. Nevyzpytatelnej soupeř. Máte dobrý materiál, můžeš být v klidu.
To samé bychom mohli říci o Mackems
Jo, tak my jsme urputní típci, myslím, že my jsme tak resistence by odpovídalo po anglicku. Bohužel tam nežiji, ale byl jsem na zápase WHU - SUN a pak SUN - BUR. V Sunderlandu jsem byl row 3/17 seat. Den po zápase jsem se cítil v Newcastle úplně jak v heaven, levnější ubytování tam bylo o dost. Krásné to časy. Magnificent...
Dobře to dopadlo. Totáč zachráněn, WHU pápá
Arsenal titul
Nejlepší goal difference, 7 bodů náskok. Titul v suchém triku
A více bodů než loni Liverpool
Obrana, 27 obdržených branek je špička, 19 čistých kont pro Rayu
nešli už před dvojzápasem s PSG
jsem teď asi přehnaně negativní ale tvl i City udělali důstojnější rozlučku s hráči než my... oni tam zcela logicky zahrnout i Gundogana a my musíme koukat na to, jak Hendo sleduje nástupy těch dvou z tunelu... a teda někdo z majitelů taky mohl na hřiště rozloučit se s top 5 hráčem historie klubu...
Jak se k nim chovali celý rok, tak se chovali včera...
Tak sezóna je na konci...
4 miesto a trofej
kto by to po tých prvých piatich zápasoch povedal?
som moc na chlapcov hrdý
Každopádne škoda Westhamu , gratulácia do Tottenhamu k záchrane...
A ospravedlnenie fans United za ten trápny hate ale teraz šlapete pekne a držím palce
A tiež fanúšikom Arsenalu za tie moje komentáre, zbytočné vo väčšine. Gratulácia k titulu .
A ešte aby som nezabudol :
GOOD EBENING
tak tu trofej kľudne ja, veď minule boli vo finále Spurs - ManUtd a tí skončili v lige dole
Pro vás krásná sezona.
Nádherná sezóna . Som zvedavý čo sa stane v lete a ako bude ten tím vyzerať v budúcej sezóne. Rogersa asi neudržime a budeme musieť hľadať niekoho nového. Navyše potrebujeme určite omladiť tím
A kde by měl jít? Zaznamenal jsem jenom spekulace ohledně Chelsea, ale tak blbý snad není, aby tam v současné době šel.
Tomu bych se teda vůbec nedivil, prý je dlouhodobě oblíben u těch klaunů nahoře, takže asi není úplně nereálné, že odejde Fernandez a bude velký zájem dotáhnout Rogerse.
Dosť bude záležať ako sa ukáže na MS myslím. Ale cenovka bude vysoká
Díky za ten respekt co hráči a fans Villy projevili vůči Berniemu. To bylo fantastický.
Aj voči Guardiolovi a Emery mu dal aj nejaký dar
Moc hezké.
Stejne najlepší záber z tej rozlúčky bol na Slota
Škoda. S Vicariem by sestoupili, takto to zbylo na WHU.
Krása WH
druhá liga jim bude slušet. Snad je v PL aspoň 10 let neuvidíme
Začíná party na Sellhurst Parku
https://www.arsenal.com/live#!commentary
https://x.com/drsportsmedia/status/2058151001685651477?s=20
arsenal ma titul...vesmir umrel, to mame za to...
Na case si zvykat
na takovou hudebni produkci? tak to potes koste
Na tituly v Arsenale
Ale PL momentální euforii po tolika letech musím uznat
Chápu
Ale po…..
71 bodů, 3. Místo
Bruno rekord
Sezóna nakonec částečně zachráněna. Poslední zápas ve velké pohodě, takže docela příjemná očekávání od letní přípravy. Musíme hlavně nutně vyřešit zálohu, kde je velká díra.
Bruno rekord, je to výborný hráč. Nesouhlasím s jeho cenou pro hráče roku, ale ten hráč Vás táhne podobně jako Gerrard táhnul Liverpool. Na druhou stranu, ten rekord asistencí..... už se to řešilo vedle.... Henryho asistence a jeho zápis má větší hodnotu než zápis Bruna, jelikož většina asistencí Bruna byla ze standartek, ale Henryho asistence byly ze hry. Asistence Bruna jsou hodnotné více z týmového hlediska... Henryho asistence např. 2002/03 byly hodnotné více z individuálního hlediska. Jinými slovy jedna Henryho asistence ze hry = 3 asistence Bruna ze standartky. Henry to navíc udělal z pozice útočníka..... zkrátka skrze koeficient je Henryho zápis rekordní, ne Brunův.
Brunův zápis je spíše papírový.
Vy musite byt s touto sezonou spokojeni nad ocekavani
#survivedAmorim
Je inak veľmi vtipné sledovať miestnych hejterov, ktorí psychicky nezvládli našu výhru celej PL ako argumentujú, že oproti iným sezónom je táto najľahšia a že preto Arsenal vyhral.
Pričom už letný pohľad na tabuľky z minulých sezón hovorí jasnou rečou: minulú sezónu bol majster iba so 6 bodmi navyše od našich terajších 85-tich bodov. Inú sezónu to boli zase 4 body alebo dokonca jeden (asi 4 sezóny dozadu). Takže ako fans Arsenalu môžeme každý takýto výpad odbiť jednoduchým odkazom na tabuľky
A City boli už takí marní, že nevyhrali s Čeršňami a teraz dokonca prehrali s tímom, ktorý je v hlbokom opojení po bujarých oslavách výhry Európskej ligy.
Lol, všetko čo tu napíšu miestni nezvládajkovia, bude nás fans Arsenalu iba baviť
tvý koni právě zvědaj trofej a ty se tady radši ukájíš posměšky rivalům
Blbosť, toto je čerešňa na torte.
A teraz prepínam na hokej
A fandit slovensku v hokeji a neustále řešit druhe
Velmi vtipne je prave sledovat, jak jate si tak moc jisti svoji pravdou ze mate neustalpu potrebu ji vsem cpat
A jeste si kvuli tem “nezvladajkum” projizdis zpetne tabulky a pocitas rozdily..
doprdele
Oslavy pekne, lepsie sa nedalo vzhladom na away zapas. Aj ked fakt mohli zavolat Wrighta, ci Henryho aby doniesol trofej namiesto Kroenkeho .
Ale teda ta hymna. Aj po 100 krat ked to pocujem.
náhodou to má něco do sebe slavit s travelling fans
Kroenke to celý zacvakal, takže jsem rád, že to nesli Stan a Josh
Ved ta hymna je bozska prave.
Whatever.....
the weather
naživo náhodou super, určitě jedna z nejlepších v lize co se té atmosféry okolo týče :)
Arteta zvedal vůbec tu trofej?
Hej, 2x sa s ňou otočil.....
Jo
Chelsea bude pristi rok dobra, asi bych jako fanousek nemel obavy. Xabi je takticky prumerny trener, ale kondicne a mentalne to muzstvo prevede na jiny level. Ze jeho treninky nevonely hvezdam v Madridu je jedna vec, ale tady pod nim budou zrat travu, tim jsem si jisty.
plus navic mimo pohary. muzou dopadnout klidne jako MU letos
Souček je charakter, následuje svého kapitána
Jinak teda stojí za to si zrekapitulovat klauniádu těchto majitelů, potažmo sportovních ředitelů Chelsea.
Dejme tomu, že sezónu 22/23 odepíšeme, tam byl totální bordel, v létě se pak rozprášil kádr a a postavil se tým nový.
Chtěli 4 přestupová okna a chtěli, aby kádr byl ready na boj o titul/poháry ve chvíli, kdy Klopp a Guardiola skončí.
Rok dozadu jsme udělali Champions League, vyhráli ten CWC a byla možnost posunout se dál. Bylo úplně jasný, kde má ten kádr slabiny a mezery a taky bylo jasný, že ta sezóna může být hodně složitá kvůli nulové přípravě.
Realita? Nové smlouvy pro sportovní vedení, žádná smlouva/vylepšení podmínek pro kouče. Příchod tuny nezkušených hráčů, co chtěl trenér, to se ignorovalo. Absentující stoper se vyřeší Sarrem ze Strasbourgu, tak to přece v Premier League funguje.
Realita je teda taková, že skončil Klopp i Guardiola, skončili jsme desátí a kádr se přes léto “rozpadne”, protože je evidentní, že se to bude budovat celé úplně znovu.
Pokud by se naplnil negativní scénář a reálně odešel Enzo, Cucurella a Joao Pedro, tak je to kvalitou tým přinejlepším tým na střed tabulky.
Vůbec nechápu, proč ti lidi mají údajně ve světě fotbalu docela dobrou pověst. Tohle mi přijde jako naprosto šílený výkon, v každém jiném klubu by po týhle čtyřletce snad museli skončit.
Příchod Xabiho Alonsa je bomba, to je jedno zrnko optimismu, co mě naplňuje nadějí, že příští sezóna bude dobrá. Jenže i ten jeho příchod byla totální náhoda - když skončil Maresca, měl klub plán B? Neměl, jenom tam dosadil Roseniora. Kdyby byl Rosenior páty nebo šestý, vyhodili by ho? Asi ne.
A do další sezóny bychom tak měli mladýho, nezkušenýho kouče místo někoho ověřeného… Tam prostě není žádný plán, oni si furt myslí, že ze všech lidí s potenciálem udělají hvězdy, ale to prostě nejde.
Musím většinou souhlasit a dodat, že jsem brutálně nasraný a zklamaný ze všeho co se děje. Ale absolutně nejvíce z toho kde to Boehly company dovedli.
Hele kádr je furt ten stejný, co vyhrál CWC, kdy měl cajk podzim, včetně přejetí Barcelony. Reálně to příští sezónu půjde hrát na 15-16 hráčů bez evropských pohárů. Pokud se (konečně) jednou rozumně posílí, tak s přípravou věřím, že Xabi může předvést dobré věci. Samozřejmě je otázka, koho udrží a koho přivedou.
Ale naprosto souhlasím, že ty diletanty Winstanleyho se Stewartem bych hnal ze Stamford Bridge bičem. Pro ně označení blbý a blbější je pomalu pochvala.
Před časem si tady Miguel a spol pochvalovali, jak přišel Maresca, jak přislo x mladých talentovaných hráčů, jak se to sehraje a bude to válec... Odepsal jsem, že za rok tady ten trenér nebude a všechno se bude skládat znovu. Borci se dohadovali, že ne, že je to nalajnovaný, že dostane prostor, že ten tým je do budoucna... A mrd...
No jenže Miguel
Taky jsem před lety dostal bídu, že úspěch určitě přijde. Jejich managment to hraje jak 12leté dítě FM a myslí si, že to může fungovat i v reálném životě. Dokud se k hráčům nezačnou chovat jako k lidem , budou podceňovat psychologický profil a budou kupovat dementy jako Garnacho, tak protečou ještě miliardy liber, ale k titulům to nepovede
Luke Shaw becomes 5th Manchester United outfield player to start every match of a Premier League season
hotový Ironman
Před sezónou prý absolvoval nějaký speciální trénink v Dubaji aby předešel zranění, jen škoda že to neudělal takových 8 let zpátky
spis uz toho nenabeha tolik, co driv. Mozna se i podvedome setri... + samozrejme malo ostatnich zapasu
posledni hrac u ktereho by to nekdo tipoval
Premier League points swings table 24-25 to 25-26:
Man United +29
Arsenal +11
Man City +7
Spurs +3
Bournemouth +1
Everton +1
Aston Villa -1
Fulham -2
Brentford -3
West Ham -4
Brighton -8
Crystal Palace -8
Chelsea -17
Newcastle -17
Nottingham Forest -21
Wolves -22
Liverpool -24
Progres
o 2-3 dekady buchame zase na branu LM
Arne Slot on plans for next season: “We brought in a lot of players last season. When they're available again, that will be a change”.
“Every football club will sign one or two and we will do that. We need everyone available and then our results will be better”
tak kámo jesti přivedeš 2 hráče a dál budeš vsázet na Maccu, Frimponga nebo Gakpa tak stíhneš s rodinkou ještě nějakej last minute v září
Last minute v září
Tam je v hajzlu to ze on pojede ty svoje holandske koně
neustale
Tie jeho tlacovky su katastrofa. Redflag jak svina. Co maju hraci spolocne s tou hnusnou nudnou hrou co ordinuje?
West Ham proste rupnout mel…. Od odchodu Moyese ktery jim nebyl dost dobry a experimenty s tou stacklu co hrali proste byli adept od zacatku na sestup
Snad se za rok vrátí
Jinak Tonda Kinsky jsem rad
ze po tom fiasku v LM dostal sanci a ukazal, ze na to ma
a byl důležitou součástí k zachrane
Liverpool tato sezona tragédie, herne i výsledkově . Kabina v hajzlu, jak naznacil Mo neni tam vitezna mentalita… Slotova hra nema ani hlavu ani patu a dokud bude na lavce tak se na tu sezonu ani netesim…
Snad se nevrátí.
Jako jestli ho tam chtějí nechat že s odřenýma ušima urval LM, tak příští rok opět sotva boj o TOP4, což je škoda když Pepek aspoň na minimálně rok končí.
tak chceme ho tam nechat, protože vyhrál ligu, zahájil rebuild a neohrozil ekonomiku klubu nepostupem do CL... ono to jde i pochopit, ale na mě je těch signálů, že ten decline nemá šanci zvrátit, až moc...
Když se na to nepodíváš očima fanouška Liverpoolu, který sleduje každej zápas a vidí tu bídu a sleduje tiskovky ale zvenčí co se píše, co říkají novináři blízcí klubu.
Slot, pokud občas promluví, i Hughes neustále opakují rebuild kádru. Jak ho loni začali a udělali tři okna v jednom a jak je teď potřeba to dokončit. Jak byla velká pravděpodobnost, že bude takový výsledkový propad protože nový hráči, aklimatizace atd... mezi řádky si opakovaně stěžuje že nemá ty správné hráče (správní jsou ti, které přivedou oni, ne ti po Kloppovi). Poté už bude všechno jak má být a Liverpool bude neporazitelný a dekádu ho nikdo nesesadí. Chce se to jen držet plánu, cesta je trnitá a pořád mu někdo hází klacky pod nohy (mezitím jeho sebereflexe nulová nic není jeho chyba) ale až jednou všechno zacvakne, pak uvidíte co jsem slíbil.
Oni ten tým po Kloppovi nezničili omylem ale s úmyslem protože si mysleli jak nepřijdou s něčím revolučním. Dokud ten "plán" nedokončí vedení nad ním asi bude držet ještě ruku. Už jen to, že odchází legendy jako Salah nebo Robbo a on zůstává ukazuje na jakou stranu se vedení rozhodlo postavit.
Jak když vezmeš lopatu zvenku, který nahradí kolegu v práci a kterej to má za ty roky vychytaný. Jenže novej je modernější, zná přece nový metody a nebude pokračovat v zajetých kolejích. Po krátké chvilce rozmrdá ve firmě úplně všechno. Obhajovat se bude tím že dokud všichni nedělají podle něj, nemůže jeho systém fungovat. K vedení umí mluvit a získává si další a další čas ale jde to úplně do řiti. Vedení si všimne že to nefunguje až v momentě, když stojí několik zaměstnanců s výpovědí v ruce, protože už na to nemají nervy. Mimochodem tohle jsem nejednou zažil v osobním pracovním životě
Začínám si myslet, že vedení to Slotovi zkrátka žere. Titul netitul už u nás neměl vůbec být, maximálně se měl včera loučit.
Jediné co mi nejde do hlavy je jak se k tomu (ne)staví Edwards. Jestli to má tak na háku protože nevyšel multiklub a už vyhlíží odchod?
Byl u nás dlouhý roky. Udělal si ve fotbalovým prostředí obrovský jméno a ono to čím dál tím víc vypadá, že byl jen ve správný čas na správným místě (u Kloppa). Protože před Jurgenem i po něm je práce Edwarda na přestupovém trhu slabá.
Chápeš vůbec, že oni ten tým po Kloppovi neničí?
Ten tým akorát přirozeně zestárl, z hlediska taktiky přišel po taktickém mágovi (který má jasně daný styl) spíše manažer (ve smyslu toho, že za mě nemá jasně definovaný styl hry, ale víc se přizpůsobuje prostředí a hráčům, kdy se to nastavení snaží upravit tak, aby to jednomu/dvěma hráčům extrémně sedlo), ale ten kádr prostě přirozeně stárne.
Přestavbu zahájili loni, zcela objektivně lze říct, že se to nepovedlo, protože se utratila spousta peněz a došlo k velkýmu zhoršení výkonnosti.
Ale u Salaha máš letos opravdu velký propad ve výkonnosti. Což je zásadní problém. Proč? Protože je to nejlépe placený hráč kádru, zároveň mu bude 34 let, takže se jenom těžko dá čekat zlepšení. A taky je to hráč, co je prostě zvyklý být alfou a zvyklý akce zakončovat. Jenže ty už máš další hráče, kteří ho mají nahradit, čili tohle do sebe úplně nezapadne + on nebude v pohodě s tím, když bude některý zápasy hrát a některý ne.
Robertson byl výkonností na hranici základní sestavy už loni, přivedla se náhrada, rok ji Robbo zaučoval, teď se docela přirozeně otáčí list. Jasně, opět to nevyšlo úplně optimálně.
Ale to tvoje nastavení, že někdo chce schválně ničit tým, co po sobě zanechal Klopp, to mi přijde vtipný. Ti hráči jenom zestárli a zhoršili se, to je celý, proto je musíte postupně nahrazovat.
Slot se ukázal jako super taktik v první polovině titulové sezóny. Tam je fakt za co chválit a co obdivovat. Ale jsme o rok a půl dál a obzvlášť v uplynulé sezoně se o nějakým definovaným stylu hry nebo přizpůsobování soupeřům případně ušití taktiky na míru pár hráčům opravdu nedá mluvit. Prakticky celou sezónu hrajeme stejně. Každej soupeř viděl co na nás platí a on to od září nedokázal změnit naživu během zápasu. Zde tedy úplně nesouhlasím, že má nejsou svou vizi a hráče obměňuje dle ní. Možná má ve své hlavě ale není to nikde vidět.
Klopp mi předal tým po přestavbě. Po povede přestavbě a on s tím kádrem vydržel jeden rok a už zahájili s Hughesem novou představu. Ten kádě rozhodně není přestárlej. Týká se to vlastně jen Virgila, Salaha, Robeeronsa a Alissona (End nepočítám tam se s odchodem počítá). Robertsona bych dokázal vstřebat kdyby s ním aspoň byla nabídka prodloužení smlouvy konzultována. O tomto sem se rozepisoval už jinde, možná jsi to četl možná ne, ale on by i podepsal smlouvu s menší minutáži a mzdou ale nedošlo k žádným jednáním. Klub se zkrátka už v létě 25 rozhodl, že bez rozdílu jeho výkonosti nebo Kerkezove Robbo skončí a nahradí ho Tsimikas.
Salah dropnul a dropnul dost ale za mě je to pořád too hráč kterej ještě jednu sezonu mohl udělat. Totálně dropnul celej tým ale pouze u Salaha se bere, že už na to nemá. Úplně stejně bychom museli odstřelit i Virgila. Problém co u Salaha mám je, že ze systému kterej mu vyhovoval a z kterýho jsme těžili se přešlo na systém (po jeho nejlepší a možná historicky nejlepší individuální sezóně hráče PL) k novému systému pro nové posily který paradoxně nesedí ani jim. Jasne byly tam zranění a polehčující okolnosti ale úplně jsme zabili našeho nejlepší hráče minulého ročníku, který to mohl ještě rok potáhnout (samozřejmě na něco nižší úrovni než byl) a nekupovat hned Wirtze, Isaka ale možná slabší, levnější hráče kteří by po boku těch velikánů během toto 1-2 vyrostli a přebrali to. Proč jsme vlastně Salahovi tu smlouvu dávali když se hned v létě rozhodli jít jinou cestou? Za mě zkrátka takto velký rebuild přišel brzo.
Jsem frustrovaný možná víc než bych měl ale.
Nemyslím to tak, že Slot chce vyhodit každého hráče kterého přivedl Klopp ale že dalším na řadě vypadá být Alisson, velice pravděpodobně Jones, Macca, Konaté.
Celkově za Slota odešli Quansah, Elliott, Nunez. Tohle jsou všechno hráči kteří byli pro budoucnost a kvůli Slotovi odchází. Důvod jsou neshody, minutáž atd...
Když k tomu přičtu za mě předčasný odchod starších hráčů ten počet není malý. Jasný vždycky se najde někdo s kým si nesedneš ale během dvou let si Slot nesedl s 1/3 šatny.
Kdyby se mohl aspoň ohánět povedenými přestupy ale jak píšeš ty se taky nepovedly.
já ti nevím, vůbec to nečtu tak jak ty
kdo za Slota odešel:
Darwin - ten už se viděl při koupání v petrodolarech o půl roku dřív, logickej prodej
Kelleher - vidina uvolnění postu č.1 nulová, chtěl odejít už rok před tím, už ho nešlo držet
Trent - všichni víme
Quansah - snad jedinej hráč, kterýho Slot přijde mi úplně nefeeloval, on zároveň chtěl jít někam hrát, u nás nereálný, logickej prodej
Díaz - tohle jde hodnotit oběma způsoby, nicméně obchodně supr deal, vyhli jsme se zavazovat si 28,5 letýho hráče na 4+ roky na 200-250k/week a zároveň získali 60M, můžem jen hádat, nakolik odejít chtěl a nakolik by ho přesvědčilo zůstat, kdyby Hughes zamával měšcem...
Morton - těžký no, pendloval po hostovačkách, mohli jsme si ho nechat, ale minutáž by byla mizerná a to on určitě nechtěl.
no a teď odchází Salah po příšerné sezoně a Robo, který tu výkonnost nemá už druhej rok v řadě. Jasný, můžem spekulovat, že Salahovi se nelíbí směřování klubu, nižší work ethic než by si představoval a tak radši opouští loď, ale pořád platí, že jeho letošní přínos byl fakt malej a za ten plat vyloženě překážel v tom posunout klub dál. Robbo chce zas velkou minutáž a tu zcela správně u nás nedostane, protože už to tam prostě není. Jako back-up do 10-15 zápasů by byl suprovej, ale to on nechce, tak co s ním... Pokud odejde Alisson, nebude důvodem to, že jsme se ho chtěli zbavit.
Já naopak obměnu vítám, protože jde prostě vidět na spoustě hráčů menší hlad po úspěchu, a šlo to hezky vidět při srovnání nasazení v PL a CL, kde by i slepej poznal, na čem jim záleží víc. Btw Klopp překopal celou zálohu a až na Salaha i útok, aby se ten tým vrátil do boje o titul...Grav a hlavně Macca letos naprosto podprůměrní, Konaté jak sinusoida, Gakpa nechci ani komentovat, nejhorší hráč sezony. Problém, jakej s vedením a Slotem mám, je spíš ta zvolená strategie recruitmentu. Frimpong, jako proč ? nehrajem na WB, v obraně slabej, malej a na křídlo naprosto hloupej hráč. Navíc už tam máme jinýho pokemona Chiesu. Leoni zatím smůla, tak uvidíme, ale u něj mám docela vysoký očekávání, Jacquet snad to stejný. Kerkez OK, byl obvious variantou, bohužel zatím mu chybí software, hardware má suprovej, absolutně nefunguje spolupráce s křídlem, což je trenérská chyba, ale postupně bych řekl že se do toho v sezoně dostával. No a pak prodáš Díaze a jdeš po dvou hroťácích a Wirtzovi, kvůli kterýmu musíš měnit systém, aby ti tam jakž takž fitnul... A teď v létě samozřejmě bude křídlo hlavní priorita, surpise surprise tvl...
Ono se to samozřejmě nestane, čemuž nasvědčuje i to co Slot říká, ale ten tým potřebuje reálně aspoň 4 hráče: 2 křídla, záložníka a pravýho beka. Blbý je, že tam budou další rok smrdět Endo s Chiesou, kterých se nezbavíme, čili přijde spíš jedno křídlo a žádnej top záložník, a ti dva se budou považovat jako relevantní varianty na lavku
Ono by som ani nebral, že uhral LM keď borec skončil na 5. mieste
ale tak no čo, možno prekvapí a bude rovno PL, LM a FA Cup
Arne Slot:
“I haven’t been perfect but I can tell you I would’ve answered this question exactly the same in the year we won the league. As a manager, you can never be perfect… all the decisions I’ve made this season has only been with one idea and that is being very well prepared… [all the decisions] I thought about really well. Not every decision can be the right one so it would be stupid for me to say all my decisions have been the right one. Every time I made a decision it felt like the right one, but a lot of times I never had to make a decision or choices because this was maybe the first time this season that they were no academy players on the bench and that has been an exception. One word to describe this season I would describe it as injury.”
pořád ta stejná písnička, injuries....
fakt strašně doufám, že ten kádr bude zdravej, abychom měli tu čest sledovat ten koncert, kterej už asi 3 měsíce slibuje... absolutně nemluví o tom, jak nefunugje obrana a záloha, kde až na Bradleyho byli všichni celou sezonu zdravotně v poho...
a že mu to žádnej ten novinář nevmete do xichtu
Vychádzať ich všetkých od Edwardsa po posledného Slotovho neschopného trénera
tak Ekitikeho má mimo celú ďalšiu sezónu, takže...
Ano, minulej rok se mu nikdo nezranil a teď čeká, že tomu bude tak každý rok
Ale ved to je blbost cele. Co maju zranenia so stylom hry? Problem je predvadzana hra nie nutne tabulkove umiestnenie. Nevie zapracovat posily a hraci sa po nim zhorsuju, nie zlepsuju. Ta krivka je ocividna.
tak se Slotem to nikdy nebude heavy metal fotbal, to si přiznejme. Chápu, že vsadil vpředu na Salaha, dva nový hroťáky a Wirtze přičemž Salah výkonnostně úplně shořel, Isak nebyl zdravej ani 3 týdny v kuse a Wirtz se v tom plácal, i když datově úplně špatnej nebyl... uvidíme, jsem na novou sezonu fakt zvědavej :D
Konečne koniec sezony, som zvedavý co prinesie leto, potrebujeme aspon 4 dobre posili.. otazka bude najväčšia aj tak na Arneho, na posledných tlačovkach toho nasluboval dost
Good ebening
Úžasný, krásný oslavy a nádherný oslavy. Kroenkovci, Mikel, Benny Blanco stahující Pierovi trenky, hymna, chanty vsech hráčů..
..a výbornej anglickej komentář, husina.
After 22 years of gloom, it's about to go BOOM!!! THE ARSENAL CANNON FIRES AGAIN!
Krása. Užívejte si to a serte na zbytek, dokonce i tem slípkám ten stastnej konec přeju i Brunovi rekord, je to baller.
Nádherná sezóna, ktera kurva jeste nekončí.
Přesně ten typ Zmrdeček co celý svůj fanouškovský život brečel a teď vylezl z díry a plácá a plácá. Člověk pak se nemůže divit, že vám ten titul nepřeje žádný fanda jiných klubů. Osobně jsem to přál asi pár lidem z vašich řad a klubu jako takovému. A dalo se to čekat
Ale takoví jako ty a je vás 80% nechápu.
By mě zajímalo proč fans Liverpoolu, MU a jiných klubů je to celkem v rovnováze, ALE právě fans Arsenalu je 80% moronů?
To z vás vyprskla ta dlouholetá nenávist všeho?
Právě VY jediní jste ti Nezvladajkové ( jak to tady někdo kdysi použil) .
Když měli tituly ostatní kluby tak se oslavovalo, ale tak nějak normálně. Vy Tragédi to je úplně jiný level. Smutné no.
Jinak Arsenal zaslouženě
A jéje, manželka neuhlídala flašku?
Nevim, jestli reaguješ jen na základě nicku, ale evidentně si můj příspěvek nečetl.. ale co čekat od krleše, no. Debil si byl zamlada a s věkem se to rozhodně nelepší.
Naopak ty jses dokonalej etalon vsech arsenal hejtru. Hloupej, hysterickej a absolutně ignorující to, co lidi napíšou, hlavně aby sis zablil, paráda.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele