Neodpískaná penalta? Nejsem si jistý, zda VAR na šampionátu pořád je, zlobil se Queiroz

Dnes, 10:02
Aktuality
Rozhodčí zákrok na Adua penaltou nepotrestal. (© IMAGN IMAGES via Reuters/David Butler Ii)

Trenér Ghany Carlos Queiroz (73) zkritizoval po úterní bezgólové remíze s Anglií na mistrovství světa videorozhodčího, o němž sarkasticky prohlásil, že "šel na kafe". Zkušený portugalský kouč se dožadoval pokutového kopu za zákrok na plzeňského útočníka Prince Adua ze 79. minuty.

"Zas jednou šel VAR na kafe. To je pochopitelné, i já bych si rád dopřál kávu, ale tohle byla jasná penalta a červená karta," řekl Queiroz sarkasticky na tiskové konferenci. Adua v samostatném úniku v pokutovém území tvrdě atakoval anglický obránce Ezri Konsa, přičemž podle televizních záběrů nezasáhl míč.

Honduraský rozhodčí Said Martínez nicméně zákrok jako faul neposoudil a k přezkoumání ho nevyzval ani asistent u videa. "Nejsem si jistý, jestli VAR na šampionátu pořád je. Máme ho vlastně ještě? Funguje?" pokračoval v kritice Queiroz, jenž je už na svém pátém mistrovství světa.

Ghana má po remíze v tabulce L čtyři body a prakticky jistý postup. "Člověk tu musí zaplatit vysokou cenu za to, aby získal body. Možná je to proto, že jsme ve Spojených státech, kde je všechno drahé," přidal Queiroz. Jeho svěřenci se na závěr skupiny střetnou v sobotu s Chorvatskem.

Statistiky zápasu. (©Opta by Stats Perform)

Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit

Autor: ČTK

Komentáře (31)

Přidat komentář
Lemond Laws 2

A já už si připadal divně, když u televize jsem si řikal, že jsem asi jediný, komu to přišlo jako jasná penalta

Reagovat
Salfovic

Kdybys tu poctivě četl diskuse, nemusel ses cítit tak osamoceně.

Reagovat
Hachim Mastour

Penalta byť mala. A vy čo kritizujete výkon Anglicka, neviem prečo ste potom nekritizovali výkon PSG vo finále LM.

Reagovat
$d0lar$

PSG hralo rychlej fotbal plnej sanci. Anglie se prochazela.

Ale jinak to prirovnani dost sedi, Ghana hrala nechutnej beton jako Arsenal celou sezonu.

Reagovat
oli9

pockej a Arsenal je jako Ghana nebo jak to mame chapat?

Reagovat
Stellantis

Počet opálenejch v kádru by skoro i odpovídal...

Reagovat
Y.N.W.A

...jj, stejně hnusnej fotbal jako Arsenal...

Reagovat
Stellantis

Penalta, bez debat.

Reagovat
Hlahart

Plus jasná červená Bellinghama, nebo?

Reagovat
Pepesma

vypadalo to tak

Reagovat
Well

Nechápu za co pak chtějí dávat penalty.

Reagovat
Salfovic

Největší zářez na MS nebo vás napadá větší ?

Reagovat
Transkamarket

Jo, nominace Chorýho.

Reagovat
Hachim Mastour

Reagovat
Well

Ten trest na 3 zápasy...

Reagovat
Salfovic

To jo, ale já myslel zářez rozhodčích, ne disciplinárky.

Reagovat
Hardrada

Messi bez karty

Reagovat
fabec1222

Protezovani Messiho

Reagovat
veikko

V celkovém důsledku jo, jinak neodpískaná penalta pro Francii proti Senegalu byla taky solidní.

Reagovat
andkoo

toto a tiez ta penalta na Mbappeho..ale tak neviem co sa ludia cuduju, tito exoticki rozhodcovia robia vzdy vela chyb, v playoff to uz bude lepsie

Reagovat
fantomas10

Ta penalta ma mnohem vetsi dopad samozrejme, ale obecne tento sudi nedal vcera asi 2-3 naprosto jasny zluty a obecne sudi po tech 2 hracich dnech prestali temer zlutit, silena nekonzistence i mezi vykony, tam kde jeden pousti cokoliv jiny piska hned

Reagovat
fantomas10

Penalta na mbappeho jasne, ale co treba sudi odpustili v tom zapase francii a ve druhem proti Iraku to bylo taky vyzivny

Reagovat
Univerzál

Je fakt, že jsem se celkem divil, že nikdo z komentátorů vůbec nezmínil, že by třeba za ten zákrok mohla být penalta.

Ghana si sice za ten výkon nezasloužila ani ten bod, ale penaltu zkrátka kopat měla.

Reagovat
D10S

Že toto sa ešte môže stať v období VAR na MS mi teda hlava neberie.

Reagovat
Salfovic

Tak třeba v PL se tohle děje celou sezonu Zas takovej šok to není.

Reagovat
Trump je chuj

Sestava nejlepších hráčů po odehraném 2. kole zákl. skupin MS:

E. Room - A. Freeman, S. Khalilzadeh, J. Opoku, N. Mendes - T. Buchanan, F. Kessie, C. Gakpo - I. Sarr, J. David, M. Oyarzabal

Náhradníci: A. Beiranvand, D. Munoz, C. Romero, I. G. Gueye, J. Manzambi, Vinicius J., A. Ueda

Reagovat
jenage

Trump je chuj je chuj.

Reagovat
nani92

penalta + redka odpustená

Reagovat
oli9

Jasna penalta

Reagovat
$d0lar$

Jasna.

Reagovat
Modroočko

Som šokovaný, že favoritom sa pripiskuje. Ale veď čo čakať, roky mediálnej mašinérie dali aj rozhodcom podprahovo najavo, kto si penalty zaslúži a kto nie.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele