Na San Siru se schyluje k velkému loučení. Leao oznámil touhu odejít z Milána

Křídelník Rafael Leao (26) po sedmi sezonách uzavře svou kapitolu v AC Milán. Portugalský fotbalista o víkendu potvrdil, že chce po blížícím se mistrovství světa okusit novou ligu. Se San Sirem se loučí jako jeden z klíčových hráčů posledních let, který milánskému celku výrazně pomohl mimo jiné k zisku mistrovského titulu.
Své rozhodnutí oznámil ofenzivní tahoun během propagační akce vlastní oděvní značky v rozhovoru pro stanici Sport TV. Podle svých slov už italskému velkoklubu odevzdal naprosté maximum a po letech cítí potřebu posunout se v kariéře dál. "Milán mi nesmírně pomohl v mém růstu a podpořil mě i v těch nejtěžších chvílích. Jsem hrdý na to, že jsem se mohl zapsat do jeho historie. Každý má ale ambice a mým snem je teď okusit novou výzvu v jiné soutěži," uvedl jasně Leao.
Kam přesně povedou jeho další kroky, zatím není jasné. Přestože se na přestupovém trhu pravidelně hovoří o zájmu celků z anglické Premier League, španělské LaLigy i o lukrativních nabídkách ze Saúdské Arábie, portugalský reprezentant chce svou budoucnost řešit až po reprezentačním vrcholu sezony. Nyní se plně soustředí na mistrovství světa. Poté si vyhodnotí dostupné možnosti, přičemž preferuje setrvání na vrcholu evropského fotbalu.
???????? BREAKING: Rafa Leão has decided to LEAVE AC Milan this summer. ????⚫️????????
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 30, 2026
"I’m proud as I made history at AC Milan but I want new chapter. I feel ready to play in another league” ????
"I did my best for Milan, but it’s time to try another challenge”, told @sporttvportugal. pic.twitter.com/qCb2PaKduh
Leao přišel do Milána v roce 2019 z francouzského Lille za 35 milionů eur. Postupně se vypracoval v jednu z hvězd italské ligy a převzal i ikonický dres s číslem deset. Za Rossoneri odehrál 291 utkání, v nichž nastřílel 80 gólů a přidal k nim 65 asistencí. V sezoně 2021/22 se stal nejužitečnějším hráčem Serie A při cestě za ligovým triumfem a o rok později dovedl tým do semifinále Ligy mistrů.
V aktuálním ročníku ovšem tým herně i výsledkově klopýtal. Leao si v 31 zápasech napříč soutěžemi připsal 10 gólů a tři asistence. Konečným impulzem k odchodu se tak s největší pravděpodobností stal propad celého mužstva, který vyvrcholil ztrátou pozic zaručujících postup do nadcházejícího ročníku Ligy mistrů.
Tabulka
Komentáře (47)
Přidat komentářNeeeee
Jste jenom provinční a slabý tým bez ambicí se zašlou slávou z minulosti...... žádný div, že od vás chce každý odejít ve snaze hledat skutečné výzvy. :))
Provinční?
když nevíš co to znamená,ale cítíš se sofistikovaně když to napíšeš
Vy ho tady neznáte asi. To je Novak.Usykovic, nebo také Tanaka, nebo Abstinence, Lobotomie a tak dál, jeho nicků je mnoho, stejně jako je mnoho jeho tváří demence.
On věří jen ve svůj vysokoškolský titul z fakulty sociálních studií (zřejmě soukromá), v neochvějnou dokonalost Arsenalu a ve svou povýšenost nad ostatními tady.
On neví, kde leží Milán, on neví nic, netřeba jej brát vážně, je to jen coglione
Skutečná výzva je spíš obnovení zašlý slávy, ne?
Naopak, jeho odchod je pro AC ve vysledku posileni.
Ano. Pokud odejde tak na tom AC jen vydělá. Minulou sezónu bylo by to akorát.
To bude Chelsea
On bude v palici vyramovanej jak Garnacho a herně je na tom dost podobně když se mu nechce, snad do něj Chelsea nechce jít to smrdí pruserem
Půjde, nejprve Alonsa odstřelil Vinicius v RM a teď ho odstřelí Leao v Chelsea
V Chelsea nastala revoluce a posily ma vybirat manazer
Jestli někdo k těm líným náladovým sráčům u nás pasuje jak prdel na hrnec, tak je to tenhle hnůj.
Né. Srovnávat ho s Garnachem je moc vedle. Rafa je v pohodě, jen v AC měl jednu dobrou sezónu a šlo to dolů. Třeba se chytí v jiném klubu ale rozhodně ho srovnávat s tak slabým hračem, který je i charakterově špatnej je opravdu kec. Leao je o několik úrovni výš.
ten tak Saudi alebo Galatasaray
Ten půjde rovnou za Ronaldem, je vyřízený..
Podle čeho soudíš? Ja bych s tebou nesouhlasil. S leaem při podepisovaní smlouvy nikdy nebyli problémy jako třeba s Dollarrumou...
tož Donarumma je jiná kategorie...uvidíme v létě, ale nevšřím v pokračování v Evropě. Možná jedině Turecko, které bere tyto odpadlíky s velkým platem. Viz. Galatasaray (Icardi, Osimhen)
Potom jak se Mou vyjádřil o Tureckých klubech tak se divím, že tam někdo chce jít. Ty kluby mají prej žalostný stav sportovních zařízení. Já si myslím, že Leao by rád zkusil PL ale neřekl to, neví jaká nabídka příjde. Zatím jen řekl, že je čas na změnu.
Jiná kategorie? Brankář? Debil? Tak to rozhodně.
Tohle je hrozně náladový hráč. Divil bych se někomu z PL, kdyby si ho vzal. I když u Chelsea člověk nikdy neví..
Jasný Inter.
Highlightovy hrac s silenym platem? Jasny Marottuv rukopis. Tohohle zevlaka v zadnem pripade
Idealny do Bologne
Včera bylo pozdě.
Ked to bude oficialne strelim sampanske ! Uz len zmena majitelov a odchod cigana, plus talentovany trener a bude dobre. Takze mozno za 10 tokov
Změna majítele? To jsi dobrej blázen. Tak to bych rozhodně nechtěl. To neni cikán jako které vidíš kolem sebe na Slovensku. Nechápu, že sis na cikány ještě nezvyk po tolika letech. Jsi stejnej jak ti cikáni o kterých mluviš. Jak si je vychováváte tak oni vám nastavují zrcadlo. Možná to bude tím, že nejste moc vzdělaný národ. Jó možná tak na afriku, někde uprostřed zebříčku.
Ja nie som rasista, ale Ibru takto budem volat kym neskonci v AC. Ak niekto robi zle meno AC nechcem ho tam. Fanusikovia ho tam nechcu, dokonca verejne to dali najavo. https://football-italia.net/milan-fans-new-insults-ibrahimovic-cardinale/. Ak by mu zalezalo na svojom mene a na AC ako to tvrdil v minulosti ked za klub hral, sam by skoncil a odisiel. On sa naopak drzi zubami nechtami toho miesta akoby to bol jeho zivotny ciel. Maj si svoje nazory, kludne nadavaj, kazdy podla svojho svedomia. Je viac ludi ktori Ibru nechcu ako ti co ho v klube chcu. To je fakt.
No dobrý. Tohle jsme řešili jinde. Tohle je článek o Leaovi...
Sorry asi som zle skopiroval. Skus toto - https://football-italia.net/ibrahimovic-role-confusion-complicates-milan/
Nikto tam nechce ist hlavne kvoli nemu.
Ibra prakticky zastupuje rozhodnutí Cardinaleho. Nemyslím si, že odchod Ibry by to změnil. A pokud si nějaký sportovní ředitel nebo trenér myslí, že do týmu nebude zasahovat majítel tak je na omylu. Jo takovou práci bez šéfa by chtěl každý ale za dob AC se nikdy nestalo, že by majítel nerozhodoval a nechal to na manažerských pozicích.
Ano ale pamatam ako kazdy hrac a dokonca aj tie hviezdy ako Ronaldinho, Ronaldo, Kaká, Sheva... hovorili ako vedel Berlusconi zaposobit na hracov a mat s nimi skoro vztah ako otec-syn, prisiel ich povzbudit pred tazkym zapasom alebo aj utesit ked prehrali. Galliani deto. To v sucasnom AC chyba velmi. Taka ta rodinna atmosfera. Berlusconi aky bol magor klub miloval a zil s nim. Aj ked iba na kratko ale predsa dotiahol skoro vsetkych naj hracov svojej doby. Ta predlzena ruka v podobe Ibru mi nikdy nebude sediet. Jednoducho ako bol Totti pre AS alebo Del Piero pre Juve, Zanetti pre Inter, presne taky clovek ma byt v AC. Ked to majitel a prezident nechapu, vobec nerozumeju futbalu a mali by ist investovat inde. Len moj nazor.
Je pravda, že vést firmu nebo klub je něco jiného. Ale žádnej učenej z nebe nespadl. Berlusconimu se hlavně dařilo, protože ovládal Itálii, když kupoval AC. Měl největší telefoní společnost, byl to významný politik a v tý době mu nikdo neřekl ne. Jenže ta mafiánská doba skončila. Ale ma druhou stranu Berlusconi vždy nakupoval hráče, kteří si jméno vybudovali jinde.
Ano, pravda
No kdybychom měli někoho lepšího tak by se to možná dalo říct ale dikybohu za něj. I když poslední sezóna ukázala, že mu odchazí motivace.
Ahoj, zavři za sebou dveře.
Nevidím důvod být vůči němu nepříjemný, protože práci odvedl dobrou.. s Hernandézem tvořili dvojici, která byla o levely víš než ostatní hráči. Až na poslední sezónu byl vytěžován dost.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele