Mizerná jedna střela na bránu stačila. Čelili jsme extrémním nárokům, obhajoval de la Fuente

Španělští reprezentanti v zápase s Uruguayí trefili jen jednou branku a nebýt zaváhání soupeřova brankáře, těžko by slavili tři body. Hodně skromná bilance pro mistry Evropy a jednoho z největších favoritů na světovém šampionátu. Přesto trenér Luis de la Fuente na tiskové konferenci po utkání prohlásil, že je na své hráče hrdý.
"Čelili jsme extrémním fyzickým nárokům a jen díky velké odolnosti jsme to zvládli. Důležité bylo, že jsme zůstali koncentrovaní a nenechali se vyprovokovat soupeřovými fauly," řekl trenér vítězů.
Podle jeho mínění byla uruguayská tvrdost místy přehnaná a hráči se na trávníku několikrát zlobili na amerického rozhodčího Ismaila Elfatha, že hodně faulů přehlížel. Sudí oběma stranám odpískal 14 nedovolených zákroků, ale nakonec i jemu s Uruguayci došla trpělivost a v nastavení poslal Agustína Canobbio do sprch.
De la Fuente přiznal, že bylo těžké proniknout do uruguayské obrany. "Dařilo se jim udusit naši hru už po několika přihrávkách a vyvést nás z rytmu. Byl to úplně jiný zápas než minule," konstatoval s odkazem na hladkou výhru 4:0 nad Saúdskou Arábií.
Ze zápasu v Guadalajaře si dva španělští hráči odnesli bolestivé šrámy. Nico Williams, který se sotva vrátil do hry po zranění stehna, si v závěru opět stěžoval na potíže. Ještě hůř dopadl Yéremy Pino, který má pravděpodobně zlomenou klíční kost. "Je to hrdina, že zápas dohrál, ale pokud se zranění potvrdí, tak pro něj turnaj skončil," posteskl si trenér.
Stále ještě není k dispozici Víctor Muňoz, po vleklém zranění se teprve rozehrávají Merino i Gavi a ani Yamal po svalovém zranění není ve své obvyklé formě, i když dnes poprvé zvládl větší porci minut. Na otázku, jestli nezačíná mít Španělsko nedostatek hráčů pro hru po křídlech, ale trenér odpověděl, že má různé možnosti. "Pokud bude potřeba hrát bez křídel, budeme hrát bez křídel. Máme dost univerzálních hráčů, abychom to dokázali vyřešit," uzavřel De La Fuente.
Související články



Komentáře (13)
Přidat komentářUruguay dnes ukázal recept na Španielsko … nebyť Musleru mohla to byť úplne iná pesnička … a tomuto zápasu by svedčila určite skôr remíza .
Jaký recept? Hrát jako prasata a snažit se všechny zrakvit?
Hrali čo im rozhodca dovolil , nebuď úzkostlivý…
Takže čo to je za recept, keď ti to druhý rozhodca nedovoli?
No dobře, ale stejně si proti Španělům vytvořili 0.2 xG. Nevím, jestli je tohle dobrý recept na 120 min a doufat, že vyhraješ na penalty.
Taky je to recept.
South america style
Na fauly 14:14 a Uruguay nasbírala za zápas 3 žluté a 1 červenou kartu, což rozhodně není nic hrůzostrašného. Z toho ještě dvě karty na konci zápasu spíš z frustrace. A i ta červená karta byla hodně soft, rozhodně nešlo o nic nebezpečného. Mluvit o tom, že byla jejich taktika hrát jako prasata a snažit se všechny zrakvit je úplná píčovina.
Španělsko tady zatím neukázalo vůbec nic!
Tak jsem zvědavý až dojde na lámání chleba.
Bielsa najpreceňovanejší tréner súčasnosti. Chce to poriadný trénersky um nepostúpiť zo skupiny, v ktorej sú Kapverdy a Araby
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele