Kričfaluši na odchodu z Baníku, defenzivní univerzál má nečekaného zájemce v Belgii

03.06., 10:45
Aktuality
Kričfaluši odehrál za Baník jen 32 soutěžních zápasů. (© Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia)

Ondřej Kričfaluši (22) se v Ostravě zřejmě dlouho nezdrží. Český mládežnický reprezentant přišel do Baníku teprve v září, už nyní má však namířeno pryč. Univerzál, jenž dokáže zahrát ve středu obrany i záložní řady, by měl podle serveru inFotbal.cz přestoupit do belgického Royale Union SG. Právě druhý tým Jupiler League, který v předkolech zabojuje o Ligu mistrů, je připravený aktivovat jeho výstupní klauzuli.

Kričfaluši svou výkonností a typologií budil dlouhodobě zájem na hned několika adresách. O odchovance Slavie jevila zájem Plzeň a skloňoval se rovněž zájem italské Monzy.

Momentálně však informace serveru inFotbal.cz ukazují do Belgie. Tamní Royale Union měl již poslat do Ostravy informaci, že se chystá aktivovat výstupní klauzuli, která činí pět milionů eur (asi 121 milionů korun).

Vedle velké univerzálnosti může belgický celek v českém mládežnickém reprezentantovi, jenž hrál v minulosti nejvyšší soutěž také za Teplice, získat rovněž střelce. Kričfaluši odehrál v dresu Baníku 32 zápasů, v nichž dokázal vstřelit hned osm branek - pět v Chance Lize, tři v MOL Cupu.

Autor: Livesport.cz

Komentáře (87)

Přidat komentář
veikko

Ať to klapne, to je výborná adresa a posune ho to dál. Ondra má fakt obrovský potenciál a chybět sice bude, ale Baník, zvlášť ten letošní, přerostl podle mě i víc než třeba Šín.

Reagovat
Badbravo

Reagovat
Cotton

Reagovat
Kucka

Reagovat
Puskas

Reagovat
Baníczech

Reagovat
Čenda

Reagovat
ACSeRw!n

skoda, trosku sem tusil, ze by mohl skoncit u nas.. tak zase nic

Reagovat
meno

Reagovat
Freedo

Reagovat
Hlahart

Reagovat
Kepy_FCB

nevěřím...

Reagovat
Baníczech

Ty jsi Ervín

Reagovat
doshcz

Reagovat
Mönchengladbach

Brabec by měl Prekopovi s LuftJardou postavit sochy.

Reagovat
doshcz

Reagovat
ghjghj3

Nema slavie nejaka procenta? Ale jinak jo. Nakup prekopa je teda epic fail. Ostrava letos byla hrozna, ale nakonec to prezila a pak je nakonec jedno jestli byla 10, nebo 15. Ted zas od nuly. Ale penize zustanou.

Reagovat
Mönchengladbach

Pochybuji. Tehdy se akorát psalo, že na Šancla s Plankou (kteří šli společně s Kričfalušim za Prekopa) má předkupní právo, ale na Kričfalušiho ne. O procentech ani popel.

Reagovat
thewall

Nějaká procenta, a asi ne malá, pro Slavii určitě budou. Kričfaluši měl dlouhodobě jasný potenciál na prodej ven a Slavia si určitě smluvně pohlídala, aby z toho měla podíl.

Reagovat
Hlahart

Jako ten deal celej stojí z jehich pohledu úplně na hovno, tam argument tím, že by si to určitě (racionálně) pohlídala, neobstojí

Reagovat
thewall

Jedna věc je, jak Slavia vnímala hodnoty jednotlivých hráčů, kteří byli předmětem "transakce" s Baníkem a jak je vnímal Baník nebo kdokoliv jiný (ty, já, ...). Druhá věc jsou standardní nastavení smluvních podmínek, mezi které procenta z dalšího prodeje určitě patří. A Kričfaluši byl jednoznačně hráč, u kterého se předpokládalo, že půjde dříve nebo později ven za zajímavou částku. To by někdo musel v rámci přípravy smlouvy udělat delete a vymazat celý přednastavený odstavec, který řeší procenta z dalšího prodeje místo toho, aby jen napsal konkrétní domluvené procento v rozmezí 10 až 50.

Očekávám, že Slavia bude mít tak 30%. Myslím si, že ta výkupka byla nastavena na naše poměry relativně vysoko z důvodu, aby z toho taky Baník měl trochu zajímavou částku.

Reagovat
Hlahart

To je úplně jedno, co je standardní, jde o to jestli s tím Baník souhlasil a jak moc si Slavia cenila Prekopa. Já ty zprávy v době přestupu o % z přestupu nezaznamenal

Reagovat
Salfovic

Ty % jsou většinou 10 - 15. 30 by byl dost extrém.

Reagovat
žrout

Na tom přestupu Prekopa nebylo standardní doslova nic a stal se z něho reálně nejdražší hráč v historii ligy, ale ty argumentuješ standardními %? A ještě tam napíšeš 30%? Tak určitě

Normálně jste nás podělali jak týpek patnáctiletou holku, která se do něj bezhlavě zamiluje, i když všichni okolo vidí, že je úplně blbá. Přesně takhle debilně se zamiloval realizák do Prekopa, i když všichni okolo věděli, že jsou mimo, a nechal celou Slavii kvůli své romantice odrbat o stovky milionů.

Reagovat
Baníczech

Reagovat
PBLead

Reagovat
Freedo

U nás by si tolik nekopl.

Reagovat
Bakary3

kreténi

Reagovat
Cotton

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
HanzBP

Tak snad má naše skautingové oddělení vytipovaný seznam posil, do kterých ty peníze smysluplně otočíme. Jo no jo vlastně, tak nic...

Reagovat
ratusek

Jo vrazí to do Plavšiče

Reagovat
Badbravo

Podpisový bonus

Reagovat
kilobyte

Reagovat
Freedo

Reagovat
ladyboy arsenal

to mně ho vyndej

Reagovat
Lemond Laws 2

Super Jak destinace, tak cena...

Reagovat
ratusek

Pro něj výborná adresa

Reagovat
Trener_co_trenuje

Přeju mu hodně štestí. Prosadit se sám svojí vlastní vůlí, pílí a umem v zahraničí, bez EUdotací a bez EUneziskovky, je obrovsky těžké.

Reagovat
kilobyte

Co to zas plácáš?

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
Trener_co_trenuje

Tomu ty nemuzes rozumet. Visis za šálu uškrcenej na klandru v ochozech.

Reagovat
mupi23

Přemýšlel jsem, koho dalšího z odchovanců bychom letos mohli poslat do prdele výměnou třeba za Cedidlu a on už nikdo nezbyl.

Reagovat
arvncrtx

Můžete zkusit nabídnout např.: Halinský, Kohout, Szywala, Cedergren + 3 mega €. Na to by Jablonec mohl slyšet.

Reagovat
soukup

stáhli jste si zpět Hunala, ten se jako protihodnota za nějaký nepotřebný kopyto přímo nabízí

Reagovat
Cuntona

Chybět bude, ale pět mega je dobrá cena. Teď už jen konečně rozjet to skautingové oddělení a za deset třeba někoho objeví.

Reagovat
Cuntona

deset let. Deset mega Brabec určitě na přestupy nepustí.

Reagovat
thewall

Pět mega z toho Baník mít určitě nebude. Minimálně Slavia si ukrojít pořádný kus. Možná agent a nevím, komu půjde výchovné. A ani nevím, jak k té sumě přiřadit náklady na příchod Kričfalušiho. Vlastně jsem nikde neviděl nějaký ověřený popis a finanční rozpis celého toho multihráčského obchodu se Slavií.

Reagovat
Kepy_FCB

v tom už se možná nevyznají ani v FCB i SKS

Reagovat
doocetung

Prekop za 4mega €

Kričfaluši za 1,5mega €

Planka za 1mega €

Šancl za 500k €

“Slavia si ukrojí pořádný kus” .. no i kdyby měla 20% z dalšího prodeje , což nemá (spíš 10-15%) tak je to rozdíl z přestupové částky, takže si ukrojí 350k-700k € , což bych teda nenazýval “pořádný kus” . Na to že Baník hrál do posledního kola o záchranu, tak je to neskutečný deal pro Baník, prodat jednoho hráče za rok s +- 3mega € profitem.

Reagovat
GariCZ

Kričfaluši musel přijít za 2 mega euro (spíše více), nejdražší posila co Brabec koupil, tehdy se ukazovaly částky a on tam měl nějak 62 milionu korun.

Reagovat
Zaschrona

Prodej pěkný pro klub i hráče, teď jen aby to skončilo tím, že Baník to nainvestuje do 3-4 nových hráčů, co ten klub posunout. Tam bude, bojím se, problém...

Reagovat
Igner Farnsworth

Kde chces sehnat 4 hrace za 5m euro, ktery te v nasi lize posunou? Vsak to je uplny scifi

Reagovat
kilobyte

Ve Slavii?

Reagovat
ratusek

podruhé už to nevyjde

Reagovat
kilobyte

Brabec to s Tvrdíkem asi umí. Stačí ho něčím navnadit a je to.

Reagovat
Igner Farnsworth

Jo ja myslel tabulkou nahoru a ne dolu, spatne jsem si vylozil text

Reagovat
kilobyte

Horší už asi nebudou.

Reagovat
Rezan

Reagovat
Zaschrona

Myslím, že by úplně stačilo, kdyby byl Baník schopný přivést 4 další podobné jako Planka nebo Jedlička, pak se posunou zpátky z bojů o záchranu někam minimálně do středu tabulky. Že většina musí být ze zahraničí, to je celkem jasný.

Reagovat
ratusek

Planka by přímo z Karviné za tak málo nešel. Jedlička začal trucovat, jinak by ho Baník v životě neukořistil. A Baník na hráče typu Planka asi nemá peníze, Brabec sice říká že ano (5x Beran), ale realita bude jinde. Buď se na ty ceny hráčů přistoupí nebo z klubu (jakéhokoliv) bude nezajímavá, provinční součást ligy, nic víc nic méně

Reagovat
Coromandel

Banik se radi zpet do prumeru ligy a je jedno, zda to bude stylem 1 rok 3. misto a dalsi 14, anebo kazdy rok neco kolem.8. Ta sance se letos propasla a dlouho nebude. I takovy Kvasnica, ktery je vcelku kriticky, razi teorii, ze kdyz bude Banik hrat s mladymi pohodovy stred tabulky, tak bude vetsina Banikovcu hykat blahem. No ja bohuzel, ne.

Reagovat
ratusek

tak když budou v týmu třeba tři mlaďoši, tak pohoda. K tomu nějaký fakt kapitán a ne ti, co nosili pásku do teď. Akorát top6, potažmo poháry z toho holt nebudou. Loni ten pohár byl nízko, letos ještě níž. To už se nikdy opakovat nebude a vůbec proklouznout do top6 a nemít velkou ztrátu na pohárovou příčku, to bude od příští sezony ještě těžší.

Otázka je, co vše uplynulé udělá s návštěvami. Plno lidí bude srát na pojebanej chacharpass. A jsem zvědav na permice. Ikdyž jak píšeš, kotelníkům se zavře huba mlaďochy z béčka a všichni budou spokojení a těch 8k bude chodit pořád. A venkovní výjezdy budou vyprodané taky.

Brabec si udělá další tetování, bude se dělat, že uplynulá sezona neproběhla. Bělákovi se udělá tytyty (zakážu ti stýkat se s dcerou) a s Kordulou a bez skautského oddělení za lepšími zítřky

Reagovat
veikko

Hele, popravdě prý jdou zákulisím zvěsti, že Škrkoň chce pryč a Baník se tomu nebrání a zároveň jsou prý k mání Míček i Dvořáček. Jako jestli je to pravda, tak si vedení s celým klubem jen vytírá zadek a maluje nám to vytřené na obličeje.

Reagovat
ratusek

Počkej, to myslíš vážně? Jestli to tak dopadne, tak ať si Brabec kecy o své slavné akademii, která bude zásobovat všechny kromě Baníku, strčí do prdele

Reagovat
veikko

Třeba jsou to jenom klepy. Uvidíme, třeba maluju čerta na zeď.

Reagovat
Coromandel

Docela bych tomu i veril. Z meho pohledu Brabcovi neverim, po te lonske blamazi, ze mu jde v prvni rade o sportovni uspechy Baniku, ani trochu.

Reagovat
ratusek

No ale rozprodáním mladých si nasere kotelníky nejvíc. Tak by mě zajímalo, jak by na to reagovali oni. Protože on u nich má pořád auru boha, tak těžko říct

Reagovat
Badbravo

ten je má úplně omotané kolem prstu, jim stačí říct že chtěli odejít a že takové tu nechceme

Reagovat
Badbravo

Já bych i tomu věřil protože to tím směrem směřuje. A ještě to nevypadá na změny v obraně, akorát že může odejít Bewene.

Reagovat
veikko

Uvidíme, no. Za Beweneho si každopádně teď můžeme říct raketu, když je oficiálně nigerijský reprezentant.

Reagovat
Igner Farnsworth

No nevim, prijde mi ze dneska uz chodi z kdejaky ligy hraci za 2m tak mi to prijde nerealny

Reagovat
Pesojen

vysvětlí mi prosím někdo v čem je Kričfaluši nadstandartní hráč?

Reagovat
ACSeRw!n

je vysokej

Reagovat
Pesojen

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
veikko

Kombinuje výšku a sílu v soubojích s hodně nadstandardní rozehrávkou. Ještě v Teplicích to byl snad hráč s nevíce přesnými kolmými průnikovými přihrávkami (line breaking passes) v celé lize. Na tu výšku to navíc není žádný kolohnát. Není vyloženě rychlý ani super agilní, ale na 194 cm vysokého borce má ty vlastnosti na slušné úrovni (a to je to jeho největší slabina). Navíc díky intenzitě pohybu hrával dřív i box-to-box záložníka. A jako bonus ještě navíc dává góly. Suma sumárum to byl od Slavie totální provar, že nám ho pustila, notabene za Prekopa.

A v Belgii pod tamními trenéry, zvlášť v RUSG, z něj může brzy vyrůst opora reprezentace, vůbec bych se tomu nedivil.

Reagovat
Pesojen

díky

Reagovat
KnoxXx

len dalsie potvrdenie, kto je historicky najdrahsi transfer v lige

Reagovat
Puskas

Mohl by pak v zápase o LM vyřadit Slavii.

Reagovat
Wazz Wazz

Reagovat
Design23

Úplně tomu nevěřím

Reagovat
jari591919

dobrý kšeft za hráče,který je akorát velký,ale fotbalově nemá ani na ligu

Reagovat
veikko

Bewene reprezentant Včera plných 90 minut proti Polsku, které hrálo v plné palbě. Asi dobrá práce agenta

Reagovat
HorajzmAmmann

debilní příspěvek, hrál naprosto fantasticky a fans Nigerie jsou z něj úplně unešený.

Reagovat
veikko

Tak já jsem to myslel z hlediska nominace. Nigérie je zákulisními čachry všeho druhu pověstná. Pozvánku dostal i Samson Tijani z Dukly, naopak třeba Moses ze Slavie ne. Vůbec jsem tím nechtěl snižovat Beweneho, ale dost pochybuju, že by o něm bez zákulisního pošťouchnutí Nigérie věděla.

Reagovat
Zaschrona

Jako ale hustý je, že hráč Baníku hraje v základu Nigérie, ani na něj není hype. Ještě nedávno by to znělo jako sci-fi.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele