Kováč má v Liberci nejistou pozici. Slovan začal monitorovat případné nástupce

03.06., 09:50
Aktuality
Radoslav Kováč by nemusel v Liberci pokračovat. (© ČTK / Taneček David)

Vedení Liberce se podle serveru inFotbal.cz připravuje na případnou změnu na trenérském postu. Přestože Slovan pravděpodobně vstoupí do nové sezony opět s Radoslavem Kováčem (46), nechtějí být generální ředitel severočeského klubu Jan Nezmar a spol. závislí pouze na jedné variantě - zejména proto průběžně sledují situaci na trenérském trhu.

Podle inFotbalu se klub dlouhodobě zabývá i otázkou případného Kováčova nástupce. Nejde přitom nutně o signál bezprostředního konce současného trenéra. V Liberci se spíše drží strategie, kterou prosazuje majitel Ondřej Kania - být připraven na různé scénáře, ať už by šlo o zájem jiného klubu, aktivaci výstupní klauzule nebo rozhodnutí samotného vedení.

Kováč během dvou sezon posunul Slovan mezi týmy bojující v horních patrech tabulky a v minulém ročníku dovedl mužstvo do skupiny o titul. Závěr sezony však přinesl zklamání. Severočeši v nadstavbě nezískali ani bod a znovu nedosáhli na účast v evropských pohárech.

Poslední výsledky Liberce. (©Livesport)

Vedení klubu se tak poohlíží i po dalších možnostech. Mezi trenéry, kteří měli být v kontaktu s generálním ředitelem Nezmarem, jsou kouč sparťanské rezervy Luboš Loučka a Pavel Šustr, jenž momentálně působí v Dukle. Není však jasné, zda šlo o jednání související s aktuální situací, nebo o součást dlouhodobého monitoringu trhu.

Definitivní rozhodnutí o budoucnosti trenérského štábu v Liberci zatím nepadlo.

Autor: Dominik Kočev

Komentáře (91)

Přidat komentář
soukup

Šustr? Jako fakt? S tím by se Kania nejpozději do měsíce dohádal

Reagovat
Greny

Šustr by mu ukázal kdo je vítěz

Reagovat
Sosi

Reagovat
ratusek

Slabej, slaboučkej

Reagovat
Greny

Pojďme do něj, rozbombardujem ho tady

Reagovat
Sosi

Reagovat
soukup

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
Euphael

Reagovat
Uwe háže buly

Reagovat
Lemond Laws 2

Kolik ty sis vydělal za léto?

Reagovat
Kryptos_

Reagovat
ratusek

On i ten Loučka působí "zajímavě"

Reagovat
Sosi

to vypada, ze spis chteji Kovace trosku popichnout...

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
doshcz

ted mu prodaj tri nejlepsi hrace, v rijnu ho vyhodej a pak vezmou Loucku ci Sustra.. to bude pruser jak krava

Reagovat
Uwe háže buly

Reagovat
ratusek

ale budou mít 7 mega éček a 3 hráče do základu k tomu, teda exse to říkal

Reagovat
meno

Reagovat
Bex5

sexse

Reagovat
KnoxXx

budu radi za prostrednu skupinu

Reagovat
doshcz

Reagovat
Pepe1911

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
fantomas10

No ok a Kovac do sparty misto priskeho?

Reagovat
Greny

Co by tam dělal, vždyť jako trenér v podstatě nic nedokázal, nechápu kde se kolem něj bere za aura skvelyho trenera

Reagovat
doshcz

v lize neni moc treneru co by neco dokazali Kovac aspon dobre rozviji hrace.. coz je na Spartu samozrejme malo ale na naky mid table tym idealni

Reagovat
Trener_co_trenuje

Ses fanousek, proto to nechapes.

Reagovat
Igner Farnsworth

Je hubenej

Reagovat
mupi23

Má styl, je mladej, umí mluvit, vypadá progresivně. To v našem rybníčku na nějakou dobu stačí.

Reagovat
Salfovic

Mladej a progresivní

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
ACSeRw!n

podle me se s tim do budoucna pocita ale jeste je cas

Reagovat
Nisevic

Ano prosím, vemte si Louku :)

Reagovat
Greny

Pěknej hnus, chápu že se neudělí licence, ale nechápu proč nejde dolů i Jihlava a prostě se to nedoplni z MSFL

Reagovat
Firkraag

A je z MSFL vůbec nějaký zájem?

Reagovat
Greny

No právě že by byl

Reagovat
Firkraag

Sorry, moc jsem to nestudoval. Ale někdo z MSFL postoupit musí, ne? To je povinnost. A ano, jinak by to bylo svinstvo.

Reagovat
Greny

No Třinec je na postupové pozici, ale co vím a proslýchá se tak minimálně Hodonín by klidně do druhé ligy sel a bylo by to zajímavé i tim že by se tam mohla vytvorit spoluprace s jednim klubem z prvni ligy

Reagovat
Figi

Majitel Hodonina nema o druhou ligu zajem...

Reagovat
Greny

Říkal kdo ???

Reagovat
Figi

Pred chvili to rikali v Zajici ve druhe lize..

Reagovat
Greny

A proto přihlásili nejvyšší možnou soutěž co mohou hrát a to druhou ligu, dostali licenci a už pracují na úpravách stadionu no

Reagovat
Figi

Tak o tom nic nevim a nevim ani o tom, ze by Hododnin uz licenci dostal.. Vim ze se dneska psalo, ze druhou ligu muze doplnit jeden z dvojice Trince x Hodonin.. A ze to bude zrejme Trinec, protoze Hodonin a pan Komarek o to momentalne nema zajem...

Reagovat
Figi

Tak licenci na pripadnou druhou ligu teda maji, ale zrejme ji stejne asi hrat nebudou, kdyz je pred nima Trinec.. To by Trinec musel odmitnout a to se nestalo....

Reagovat
Greny

Ještě může jít Opava níže a nevíme co s Karvinou bude navíc kdyby Hodonín dneska vyhrál jsou to tři body a co vím já hrát ligu chtějí a uvažuje se tam i o spolupráci s jedním klubem z první ligy atd

Reagovat
Figi

Opava pry dolu asi zatim nepujde, protoze ji nikdo aktualne neresi.. Vsichni resi Karvinou protoze je tlaci cas i kvuli evrope a na Opavu tak nikdo nema cas... Takze ta zrejme druhou ligu bude hrat dal.. Karvina by pry mela jit adminiatrativne do druhe ligy, ale porad je sance, ze bude hrat ligu s odpoctem bodu, aby se zase nehrala liga s 15 tymy.. Ta Karvina je celkem zamotana co s ni bude.

Reagovat
Lukáš_6

Kdyz máš vhled , tak zjistíš, ze tam vetsinou plácání úplný nesmysly do Hodonína mam taky inside vhled a pan Komárek chce do druhé ligy a uz začali rekonstruovat stadion , aby mohli hrát doma

Reagovat
Transfermarkt_2

No a Karviná MSFL,to je dá se říct tutovka

Reagovat
Figi

Nemyslim si.. Spise druha liga, ale porad je mozne, ze to bude jen odecet bodu v prvni, aby se liga nemusela hrat v 15 tymech..

Reagovat
John Obi Mikel

Tak Třinec jde místo Sparty B, Česká Lípa místo Budějovic, Kladno místo Chrudimi a Jihlavu nechali zachránit místo toho, aby tam šel nějaký z druhých týmů ve třetí lize.

Reagovat
ratusek

Vaculík si v Jihlavě oddychl, ale tak sestup odvrátí o rok, takže je to jedno

Reagovat
John Obi Mikel

To jsem četl pár týdnů zpátky, jestli by sparťanské béčko tehdy z patnácté pozice nemohl zachránit pád Baníku

a četl jsem, že při případném sestupu Baníku by měl přednost tým z ČFL, zatímco při neudělení licenci Budějovicím by měl přednost patnáctý tým, což tehdy byla Sparta B.

Reagovat
John Obi Mikel

Článek teď nemůžu najít.

Reagovat
Shevchenko

Při případném sestupu Baníku by měl samozřejmě přednost tým z MSFL.

Reagovat
John Obi Mikel

Myslel jsem MSFL a řekl jsem ČFL

Reagovat
Shevchenko

Reagovat
ratusek

Slyším D, píšu T, troubo!!

Reagovat
John Obi Mikel

řekl jsem 5 a myslel jsem 10

Reagovat
$dolar$

Tak spekuluje se o tom, ze Karvina jde o ligu dolu a do ligy jde Artis.

Coz potom nechapu, proc se nemluvi o Opave. Kdyz jde dolu Karvina, tak snad i Opava, ne?

A druha vec, Habanec prej odmitl Usti a prijal Opavu. Coz by naznacovalo, ze ma signaly, ze Opava zustane nepotrestana??

Reagovat
ratusek

Počkej a proč ne Táborsko? To bylo umístěno výše, i když ti asi nechtějí

Reagovat
$dolar$

Nechteji.

Reagovat
fantomas10

Taborsko jsem cetl, ze uplne rezignuji na ligu a cilem prisri rok bude zachrana ve druhe, uz odeslo 5 lidi ze zakladu, aj trener krondak

Reagovat
ratusek

Ještě nedávno, že chtějí do ligy a nahradit Budějovice a teď tam uplně rezignují. Tak snad tam nepůjde do hajzlu i hokej

Reagovat
zorz767

Protože jsou to zatím jenom spekulace. Řeší se varianty, nikdo ještě přesně neví, jak to bude.

Reagovat
Figi

Karvina pry liga druha a pokud se neodvola kvuli trestu, tak by se zachranila Dukla, protoze ligovej rocnik jeste neni uzavreny oficialne.. Pokud se ale Karvina odvola, tak se to cele casove protahne a liga se bude opet hrat jeden rok s 15 tymy...

Reagovat
Transfermarkt_2

Od Karviné dali všichni ruce pryč včetně vaší matky SKS. Pošlou je až do MSFL

Reagovat
mupi23

Kolik zápasů by Dynamo neodehrálo doma - 2, 3? To nechápu, proč nedají výjimku, když je rozdávají jak na běžícím pásu. Nopak to dají do nějaké prdele v české lípě nebo na ten kladenskejch "stadion". Kuba asi má dlouhý lokty

Reagovat
ratusek

tak v tom Kladně ten stadion nějak vypadá, ale Česká Lípa? To jako vážně budeme hrát druhou ligu na tomhle?

Reagovat
wjillm

Co je na Lípě špatného? Že chybí tribuny? Ta jedna stačí, zbytek diváků může případně čumět z mostu

Reagovat
$dolar$

Protoze je to politicky rozhodnuti.

Reagovat
arvncrtx

Jestli bude Kladno v 2. lize, tak by je mohl zase trénovat Koubek, jako vedlejšák k nároďáku.

Reagovat
John Obi Mikel

Nebo Šilhavý

Reagovat
Transfermarkt_2

Nebo Suchopárek

Reagovat
Čenda

Nebo Rulík, jako vedlejšák ke Kladnu.

Reagovat
Franta Jetel

To je ten slavnej projekt. Ve druhý sezóně na jaře téměř nejhorší tým herně i výsledkově. Výprodej a za tragickýho Kováče přijde na lavičku borec z rezervy Sparty. Ještěže můžeme chodit na hokej, tak krom nesrovnatelně lepšího sportovního produktu, z lidí taky nedělaj debily.

Reagovat
JavierZanetti4

Reagovat
$dolar$

Obe volby jsou pro me naprosto wtf ve spojitosti s Kaniou, Nezmarem a Libercem.

Reagovat
spider_8

Reagovat
ratusek

Reagovat
soukup

Reagovat
fantomas10

Na prvni pohled jo, ale myslim ze Sustr neni jen ten blazen z tiskovky, dukla byla herne a psychicky uplne v prdeli, to ze bojoval o zachranu do posledniho kola byl vicenene zazrak a jde to za nim, pak proste ten zarez v teplicich, do zapasu s banikem uz sli s hlavou na taliri, to uznavam ze misto breceni to chtelo vyhecovat trochu jinak

Reagovat
fantomas10

“blazen” v uvozkovkach, mne to prislo osovne docela ok, nebyl sprosty ani nemlel kokotiny od veci jako treba rada

Reagovat
soukup

Šustr je přesně takovej jako na té tiskovce. Přímej, autentickej, co na srdci, to na jazyku. To podle mě neni ani vzdaleně zpusob vystupování, kterej je vlastni Kaniovi a snažil by se ho usměrňovat. No a to by zas vadilo Šustrovi

Reagovat
spider_8

Vysledkove je vzdycky trochu za ocekavanim, ale alespon dokaze rozvijet hrace a nasledne je zpenezit, coz je pro klub taky uzitecne. Sustr a Loucka podle me neprinesou ani jedno

Reagovat
Cuntona

Kováč určitě není žádná hitparáda, ale v Loučkovi nebo Šustrovi žádný upgrade nevidím. Aby nedopadli jak Baník, když prodají celou osu týmu.

Reagovat
Aldeano

Kováč na podzim jako sportovní ředitel do Sigmy k panu Hapalovi jako trenérovi a na jaře to převezme i trenérsky.

Reagovat
krisa

on už jako Kováč není ten progresivní, nebo jak?

Reagovat
JavierZanetti4

Nikdy nebyl... To byly jen kecy aby se zavřela huba nám fanouškům. Na ty jednodušší to stačilo, my co vidíme ten obří progres tak řveme Kováč ven už dva roky. Navíc ty jeho kecy po každým zápase, xblití trenér. Ale je mediálně zajimavej, což je pro nás bohužel priorita. Mimochodem ani ten marketing se moc nepovedl, 1500-2500 lidí na zápase je podobná bída jako předtím. Hodně lidí naopak odradili, jako mě, loni jsem si po x letech ani nekoupil permici. Koukat na běhání po lajně bez jakéhokoliv systému můžu i doma u televize.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele