K selhání na MS se postavil čelem. Korejský kouč rezignoval po neúspěchu v české skupině

Trenér korejských fotbalistů Hong Myung-Bo (57) po vyřazení z mistrovství světa rezignoval. Se svým týmem na šampionátu vyhrál ze tří zápasů jeden hned na úvod proti české reprezentaci, poté podlehli Korejci domácímu Mexiku i Jihoafrické republice a tři body jim k postupu nestačily. O odstoupení podle korejské agentury Jonhap informoval kouč dnes na tiskové konferenci v Zapopanu.
Myung-Bo prožíval u reprezentace své země druhé angažmá. Skončil nyní stejně jako v roce 2014 rovněž po MS, na němž se Korejcům také nepodařilo vybojovat postup ze skupiny. Druhou smlouvu měl od předloňského léta.
"Rád bych se omluvil našim fanouškům, kteří milují korejský fotbal a podporují národní tým. Nedosáhli jsme výsledků, kteří fanoušci očekávali, a odpovědnost leží výhradně na mně jako na hlavním trenérovi," řekl.
???????????? ????????????????????????????????:
— Micky Jnr (@MickyJnr__) June 28, 2026
Hong Myung-bo has resigned as South Korea head coach after their early exit from the 2026 World Cup.
End of an era in Korean football. ❌#WorldCup #SouthKorea #WorldCupwithMicky pic.twitter.com/PwzV9Vonzc
Jeho tým skončil ve skupině A na třetím místě se třemi body za výhru nad Českem (2:1), ale nepodařilo se mu kvalifikovat mezi osm nejlepších celků ze třetích míst. Myung-Bo vedl národní tým od roku 2024 do 23 zápasů s bilancí 12-6-5.


Komentáře (33)
Přidat komentářSlušně to posrali
Hong Mjong: "Odpovědnost leží výhradně na mně, rezignuji."
Dědek Koubek: "Hráči se nedotkli svého maxima, ale už se mi v hlavě rodí nové myšlenky."
To ani nepočkal na analýzu??
Byla blesková, jak vidno.
Taky si říkám
amater, ten se ma jeste hodne co ucit
Korejci porazili jenom nas -> jasna rezignace
Zato my jsme pro jistotu neporazili nikoho -> rezignovat netreba, protoze to hraci jsou spatni, je treba vydrzet ve funkcich co nejdele abychom nejake pouzitelne behem nasledujicich 20 let vychovali
Jeste bych doplnil - ani nejde o to jak nas prejeli, ale prezentovali se celkove daleko lepsim fotbalem nez my, i tak je z jejich pohledu rezignace na miste
něco takového je možné? jiný svět
Svět cti
mezitim trener tymu, ktery byl v te skupine jeste horsi.. NIKDY NEODSTOUPIM
niqdy neodctupim, niqdy
Zrovna u nich se dal cekat postup
asi uvěřili naší taktice, že stačí 3 body
Naše taktika byla získat 2 body
Jako překvapilo mě, že postoupil jen jeden tříbodový tým.
byt takovych hongu v ceskym fotbale vic tak jsme postoupili ze skupiny
Porazil jen nejslabší tým na šampionátu, tak není divu. Ovšem odstoupit bez důkladné analýzy, to je na zamyšlení. Budou si muset zkopírovat v Koreji tu naší až za tři roky spatří světlo světa a poučit se.
Meanwhile Koubek s Nedvedem
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkhh8D8_f0rszwMRCiukJYjG3J3StBCJdmvjiuDWV30s0pXCXWjqzVHSCQ&s=10
Charakter
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele