Hyský zuřil po prohře v Edenu: První poločas nebyl hoden Plzně, hráli jsme to jako přátelák

Fotbalisté plzeňské Viktorie sice měli před závěrečným kolem nadstavbové části Chance Ligy jistotu konečného třetího místa, nicméně způsob, jakým se rozloučili se sezonou na hřišti mistrovské Slavie, zanechal na západě Čech obrovskou pachuť. Porážka 0:3 a zejména herní projev v úvodním dějství vytočily plzeňského kormidelníka Martina Hyského k nepříčetnosti.
Západočeši v Edenu inkasovali dvakrát hned v úvodní desetiminutovce a ještě před odchodem do kabin dostali třetí branku z penalty. "Jednoznačně je to obrovské zklamání. Jsem hodně nespokojený s tím, jak jsme se tady prezentovali, a není to hodné Viktorie Plzeň. První poločas byl z naší strany odsouzený, hráli jsme to jako přátelské utkání, ne jako ligový zápas. To jsou věci, které se mi samozřejmě vůbec nelíbí," pálil v televizním rozhovoru Oneplay sport do vlastních řad.
Do druhých pětačtyřiceti minut poslal Hyský tým s jasným cílem nepříznivý stav alespoň korigovat a zdramatizovat. Ačkoliv se obraz hry opticky zlepšil, k vytouženému gólu to nevedlo. "Myslím si, že ve druhé půli, když odhlédnu od těch emocí, už to bylo z naší strany mnohem lepší. Přístup i výkon se zvedly. Bohužel jsme ale nedostali balon pořádně do vápna do nějaké čisté gólové šance. Nešly nám ani standardky," vypočítával nedostatky hostující kouč.
Zároveň ale zdůraznil, že herní procitnutí po pauze porážku nesmaže. "Hraje se to na devadesát minut a z pohledu celého zápasu nemůžeme být vůbec spokojení. A já nejsem."
Při celkovém bilancování sezony od doby svého příchodu do Plzně zvolil kouč Viktorie jedno výstižné slovo: nekonstantní. Zatímco na domácí scéně Plzeňští střídali lepší momenty s horšími, na mezinárodním poli dělali českému fotbalu skvělé jméno.
"Splnili jsme třetí místo. Po podzimu jsme samozřejmě přemýšleli o druhém, to se nám nepovedlo. Na druhou stranu, dohrát to do třetího místa a mít zajištěnou Evropu, respektive předkola Evropské ligy pro příští sezonu, to byl ten minimální cíl, který jsme splnili," rekapituloval Hyský. "Evropské zápasy byly od nás výborné, tam jsme se prezentovali skvěle," našel na ročníku i pozitiva.
Související články



Komentáře (47)
Přidat komentářFandím jim víc než Spartě. Hlavně Šádkovi.
Strnad příští sezónu pojede.
na to se nedá říct nic jiného, než:
Lukáš 12,51–53
„Myslíte, že jsem přišel dát zemi pokoj? Ne, pravím vám, ale rozdělení! Neboť od této chvíle bude rozděleno v jednom domě pět lidí: tři proti dvěma a dva proti třem. Budou rozděleni otec proti synu a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni.“
Můj novej nejoblíbenější citát z bible
Lk 11:17-18: "On ale znal jejich myšlenky, a tak jim řekl: „Každé království rozdělené samo proti sobě pustne a dům rozdělený proti domu padá. Pokud je i satan rozdělen sám proti sobě, jak obstojí jeho království?
Matouš 12:24
"Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“
Zj 22:18: "Každého, kdo slyší prorocká slova této knihy, ujišťuji: Kdokoli k nim něco přidá, Bůh mu přidá ran v této knize zapsaných."
"Protože veškeré vědění je jen ubohý komentář k této pravdě!"
Proto pravda neustále říká:
Sir 21:14: "Nitro hlupáka je jak prasklý džbán, veškeré vědění z něj uniká."
Btw. Bibli je spousta takových citátů.
Nejvtipnější pro Tebe jsou ty s čísly 66.6.
Dost mozna budou pristi sezonu velkej favorit..Slavka bude asi prestavovat,kadr, to potrva nez si to sedne a Sparta je zahada klasika
a Plzeň už má tu přestavbu za sebou?
Tak z velky casti jo..Hysky si doplni par jmen jeste..navic se Strnadem ted maj i vetsi moznsti.
Snad bude příští sezóna lepší. Teprve v ní se ukáže, jestli na to Hyský má.... jaro bylo rozpačitý
Nemá, což ukázal už několikrát a opakuje se to stále dokola. Tým už poněkolikáté nepřipraven na zápas. Když jedeš do Edenu, nesmíš dostat gól. A připravíš tým tak že je to za 6 minut 2:0.
Vidim to stejně.
Osobně mam pocit, že mu chybí flexibilita v tom přepínání mezi držení se striktně svých metod a nějakým upravováním obvyklý taktiky ve vztahu k protivníkovi...Příprava na způsob hry protivníka mi přijde žalostná a taky něm nejsem přesvědčenej
Problém je přístup některých hráčů. Nemá tam dostatek bláznů jako ve Slavii.
Tady je vše špatně i na přestupovém trhu. Utratilo se X milionů eur za hráče, kteří jsou úplně k ničemu. Zlatě bylo za éry, kdy jsme vyhmátli zadara Mosqueru, Jirku, Traorého atd. Ale když se na to podíváš dneska, co to jako je? Kdo je Lawal nebo Touré? Tyhle peníze se s přehledem daly utratit za hráče i u nás. A hlavně by mě zajímalo, jak si představují, že takové hráče jednou zpeněží. Jakože Lawal půjde jednou někam do PL za 12 mega? Přijde mi, že i Šádek už ztrácí soudnost, protože kdyby dal takové prostředky Koubkovi, tak by ho za tenhle projev už dávno vyrazil. Ten tým dává ve většině případů celé jaro góly ze standardek nebo penalt. A to je práce Bakoše, ne Hyského. Povedl se jen Hrošovský, ale ten vlastně ani není lepší než Darida. Dneska nemáš komu dát kapitánskou pásku. Má ji Vydra, nad čímž jsem se pozastavil už před sezonou ve smyslu - "to už nám jako došli lídři týmu"? Nebo Červ, ok ten je dobrej, ale na kapitána Plzně to prostě není. To třetí místo je vlastně skvělý, protože jsem před sezonou tipoval 6. Ztratili jsme vlastně matematicky v každém zápase této sezony 1 bod. Udělali jsme o 2 body stejný výsledek jako poslední Bílkovu sezonu, kdy se uhrálo asi 22 bodů za celé jaro včetně nadstavby. A to za Bílkem v krizi třeba po Baníku na jaře (1:2) chodil Šádek Bílka seřvat, že co to jako je?? Dneska? On na to toho Hyského neřekne půl špatnýho slova. Tam je vidět, že on ten klub v těchto věcech už prostě neřídí nebo na to je víc lidí a on si tohle už prostě pod Strnadem nemůže dovolit.
Na druhou stranu. V Plzni to bylo s trenéry vždy celkem rychlé. Když už na něj ukázali, tak bych se divil, kdyby ho teď odstavili, nicméně Trousila už určitě taky sledujou.
Koubek moc dobře věděl, proč si Trousila vybral. To, co svého času udělal s Vyškovem, tak v tom teď pokračuje v Pardubicích. Hrají v tom roli samozřejmě zkušenosti, ale v tuhle chvíli je to buď pragmatismus v podobě Franca, rozumný pokrok v podobě Horejše a nebo risk v podobě někoho jako Trousil, či Janotka. Tím, že byl v Plzni vždy tlak na výsledky se taky Plzeň dostala tam, kde je a je to nejlepší český klub poslední dekády a půl a nejúspěšnější je i v pohárech. V tuhle chvíli jsme zpátky, kde jsme byli s mikrotrenérem a po takových pokusech vždy zvítězilo to, že se klub vrátil k pragmatismu.
On umi naucit hrat muzstvo peknej fotbal..ale neumi takticky pripravit na soupere..to uz ukazuje dlouhodobe. I s karvinou dostaval vetsinou debakly od eSek
V Karviné to nevadilo no, tam bylo důležitější, aby držel zajímavý herní projev a ukazoval hráčské schopnosti. Ale furt bych mu to šanci dal, má teď prostě léto na to se poučit ze svých chyb, víc si složit mužstvo podle svých představ. Pokud mu to ale nebude šlapat, tak se asi holt ukáže, že na to asi nemá.
Vás zachrání vyloučení Karviné z Evropy a vaše jistá skupina pohárů. Ubydou vám zrádná předkola a tým bude mít čas se nějak sehrát včetně posil. Obávám se však, že Hyský bude i tak tápat a v září/říjen bude odvolán a sám jsem zvědav na náhradu.
to se podle me stane presne takhle ... kdyz nebude mit Svedik vysledky v 1. lize, zkusil bych ho vykoupit
Svědík má rád dlouhodobější práci a myslím, že si minimálně celou jednu sezónu s Brnem v lize dá bez ohledu na výsledky...
asi jo
To nedává moc smysl. Jakože když Svědík nebude mít se Zbrojovkou výsledky, tak to z něj udělá kandidáta na složitější pozici v Plzni?
Brno je slozity dost samo o sobe
yep yep
Rozzuřeně odejít
Nakopnout židli
Však to byl přátelák.
neporazit nas bez 17 hracu a dostat trojec od mixle sestavy Slavie v kocovine.. nejsem klidny byt panem Sadkem
Mě zase vytáčí k nepříčetnosti tvoije zacházení s Panošem, Hyskej! Klasicky si dřevák chladí komplexy na technickém hráči a dá mu jednu základní sestavu za sezonu, hovado jedno. Potom u nás má vyrůst nějaké dělo světové kvality.
V Karviné jsem si chvíli myslel, že na to bude mít, ale jaro mě zase vrátilo zpátky na zem. Po žních k .....
Zatim jsem neprisel na to co vlastne chces hrat....tak brutalni narust ztrat micu oproti Koubkovi a Bílkovi ukazuje pouze dve veci:
Budto nemas na hristi kvalitu, ktera je schopna plnit co po nich chces nebo to do nich nejses schopen dostat i kdyz tu kvalitu na to maji.
Ale dobře se na to dívá, ten průměr gólů u zápasů Plzně je určitě na vysších číslech, než minulý rok. No potřeboval by to stabilizovat, pravda.
A nebo že hrají riskantněji dopředu a nejen si přihrávají míč do obrany a zpátky.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele