City koupí Andersona za astronomickou sumu, Forest uvádí ještě víc. Kde je pravda?

Včera, 23:22, aktualizováno dnes, 07:12
Aktuality
Elliott Anderson (© Stu Forster / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Manchester City se údajně dohodl s Nottinghamem na rekordním přestupu Elliota Andersona (23). Celková částka za anglického reprezentanta má podle informací sdělených přestupovým insiderům z kempu Forestu činit 130 milionů liber, protistrana z Etihad Stadium ale briefuje "jen" 116 milionů liber fixně bez bonusů. Tak či tak se záložník stane historicky nejdražším britským hráčem.

Jednání mezi oběma kluby se táhla dlouhé týdny. Evangelos Marinakis, majitel Nottinghamu, tvrdě vyjednával o struktuře plateb, přičemž největším zádrhelem byla výše fixní částky a podmínky jednotlivých bonusů, uvádí britský list The Daily Telegraph.

Manchester City však nakonec požadavky splnil, čímž porazil ostatní zájemce včetně městského rivala United, a uzavřel obchod, který přepíše historické tabulky anglického fotbalu. Zároveň překoná dosavadní klubové maximum, které Citizens učinili u transferu Jacka Grealishe. Ten v roce 2021 vyšel na rovných 100 milionů liber.

Anderson by měl v nejbližší době podstoupit lékařskou prohlídku přímo ve Spojených státech, kde momentálně pobývá s národním týmem Three Lions na mistrovství světa. Anglický trenér Thomas Tuchel svolil, aby si hráči během turnaje své přestupové záležitosti vyřizovali.

Mladý záložník nastoupil v uplynulé sezoně Premier League do všech 38 zápasů a vytvořil si bilanci 4+4. Celkem v náročné klubové sezoně zapsal 50 startů napříč soutěžemi. Nyní plní reprezentační povinnosti ve dresu Albionu, za nějž pravidelně nastupuje v základu.

Pro středopolaře byl přesun do Manchesteru absolutní prioritou, a to i přesto, že na lavičce po sezoně skončí legendární kouč Pep Guardiola. Toho má mimochodem brzy nahradit Enzo Maresca.

Autor: Patrik Sandev, Šimon Votava

Komentáře (85)

Přidat komentář
alcantara

Zaujimava cena, to je krizenec Iniestu a Casemira?

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Whitemedia

Enzo by neměl jít za míň.

Reagovat
Salfovic

130 milionů liber za tohle

Reagovat
Bonetti1

taky to nedokážu pochopit.

Reagovat
fenixLFC

u teba to ale neprekvapuje

Reagovat
Sandst0rm

Za co? Anderson kreativnější Rice

Reagovat
fantomas10

Kdy naposledy se poradne vyplatil hrac za 100+? Napada me Zidane nebo Nedved

Reagovat
Bozz

Rice

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Profesor Ikebara

Kdo to je?

Reagovat
Patron

Starého Rice syn

Reagovat
Front hell

Důležitý článek v týmu mistra Anglie

Reagovat
Sandst0rm

Rýže

Reagovat
pivoaklobása

Antony

Reagovat
Aldeano

Bale

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Čenda

Naposledy loni, nejakej Rice.

Reagovat
Salfovic

Loni

Reagovat
Čenda

Pardón, tak nakonec to je blíž nedvedovi nez loňsku, sry.

Reagovat
janinho

Isak (newcastlu)

Reagovat
Witcher

Beran

Reagovat
Neutron

Aky Nedved?

Reagovat
fantomas10

Z lazia do juve

Reagovat
Neutron

On siel za 100+?

Reagovat
skorpikk

kane do bayernu

Reagovat
Bozz

City, Liverpool a Tottenham ten trh v Anglii posouvají na jiný level

Reagovat
LFCreds

Jj, Arsenal minule leto minul 300 mega, predal hráčov za 15 mega, ale iné mužstva posúvajú trh na iný level, pritom Arsenal kúpil prvý hráča za 100 mega so City

Reagovat
fenixLFC

ze mu na to skaces a ani si neoveris ze este pred riceom prisiel grealish

Reagovat
LFCreds

Veď píšem, že so City

Reagovat
Bozz

Rice za 100 je vzhledem k výkonům zadarmo, což se o Wirtzovi a IP Isakovi říct nedá. Však my další nejdražší přestupy máme kolem 70-75 mega a teď se podívej, za kolik jste se nechali natáhnout minulé léto za trojici Isak, Wirtz, Ekitike. Takže gratulki, ale i díky vám jsou ty přestupové částky nesmyslně nastřelené.

Reagovat
Hardrada

Reagovat
icemike

Reagovat
iamek

Reagovat
Busby babes

Te cenovce nema sanci dostat a bude zajimavy sledovat jak se s tim popasuje. Vyborna posila pro city

Reagovat
sylarko

a potom niekto bude pisat, ze alvarez za 150m je vela, ked tento tu moze ist za 130m

Reagovat
Busby babes

Ano je

Reagovat
sylarko

za oboch je to vela. ale co narobis..v dnesnej dobe uz hraci neprestupuju len tak pod 100m

Reagovat
fenixLFC

jedine co zvysuje cenu alvareza je suma za ktoru uz prichadzal do atletica. ale furt viac pochopim sumu za andersona nez za alvareza

Reagovat
Fairplay

on vždycky předvede těch svých 6 týdnů kdy se o něm začne mluvit jak kdyby to byl 2020 Mbappe a pak co měsíc to by měl mít cenu -15 mega. Jak říkáš, kdyby nešel do Atlétika za 90, ale byl to odchovanec, tak jde dneska za 70 max

Reagovat
sylarko

je to mozne

Reagovat
sylarko

ani jeden ani druhy nemaju taku hodnotu, ale bohuzial trh je uz dnes taky

Reagovat
fantomas10

Reagovat
iamek

Reagovat
Churro

tak těch 130 liber je 150 euro, čili stejná cena navíc, ale souhlas jinak

Reagovat
Neutron

Vole….Alvarez

Reagovat
fenixLFC

najlepsie na tomto prestupe je ako sem zas nabehnu fans z inych sekcii a rovnako ako pri riceovi budu mat jasne ze to je kopyto a stoji tu sumu len preto lebo je anglican

Reagovat
Truffaldino

Je to kopyto a ta suma je daná tím, že je Angličan. Spokojen?

Reagovat
Lupi_1927

Reagovat
ratusek

Reagovat
Lojzík

Reagovat
Pepesma

Reagovat
fantomas10

Coz je slusny paradox, protoze u anglicanu by mela byt cena automaticky snizena o 30%

Reagovat
Profesor Ikebara

Reagovat
Kluivert9

Reagovat
kilobyte

Proč? V PL jsou nedostatkové zboží.

Reagovat
alcantara

Stale lepsie a relevatnejsie ako Tvoje hodnotenia Pedriho

Reagovat
Marv

Tak zrovna u něj to tak z velké části je. Kopyto je silné slovo, ale najdeš lepší hráče, kteří za podobné sumy nejsou. A to, že Angličané bývají dražší je prostě fakt.

Reagovat
Bonetti1

Enzo musí být potom za 140

Tak pojďte……

Reagovat
SunFells

140 od Štrasburku

Reagovat
Bonetti1

Hm zkus lepší vtip

Reagovat
Freedo

Stejnej typ přestupu jako Rice. Hráč, kterej nemá až takový jméno jako ofenzivní hvězdy, ale s potenciálem vyhrát ti titul. Velká škoda, že nešel do MU, ale naprosto ho chápu.

Reagovat
Busby babes

at si tu druhou ligu uzije

Reagovat
Modroočko

Retardované sumy, presne pre toto je klubový futbal na grc.

Reagovat
Bonetti1

Jsi tady jen na skok doufám

Reagovat
LFCreds

Reagovat
Neutron

Pokial na ihrisku sledujes hracov a nie cenovky nechapem co ti moze vadit…

Reagovat
Bozz

https://www.instagram.com/p/DaAPPSPjGFQ/?igsh=MXU2cHZ0amo0dnRpMQ==

Wow, nečekal jsem, že by Benny Blanco mohl být ready ještě během léta

Reagovat
Churro

To byl ten Gordon ještě levnej

Reagovat
Kinky7

No za tu cenu z toho ani radost moc nemám....

Reagovat
Witcher

Fešák

Reagovat
icemike

Za polovinu možná...

Reagovat
MichaJel

Ceny jdou šíleně nahoru, a to i za hráče, kde ta reálná hodnota je možná poloviční. Jestli vůbec.

Kdyby FIFA byla opravdu, co k čemu (a nejednalo by se o pouhou společnost, které jde jen o zisky), tak dávno nastavila hranice maximální přestupové částky. Tohle jednou skončí strašným průserem, který bude mít pro fotbal nedozírné následky...

Na druhou stranu aspoň vidíte, že Perez nelhal. Teď přivede Enza za 140 mega a fanouškům Realu to prodá tak, že jim ještě deset mega ušetřil!

Reagovat
fantomas10

A realne by to fungovalo jak? Daji strop 100, takze hvezdy pujdou za 100, stejne tak tihle prumeraci pujdou taky za 100? A pripadny prodej taky za 100?

Reagovat
Neutron

Aj vstupenky by mohli zastropovat….vsade by stali 50£ a bolo by to super

Reagovat
Neutron

Ono je problem prave ta “realna” hodnota

Reagovat
Mastný Chobot

Aj keby to bola len tá nižšia suma, tak je to stále príliš veľa za hráča, ktorý rozhodne nedosahuje levelu, na akom boli Rice alebo Caicedo pri prestupe. Ani nečakám, že ho niekedy dosiahne. Ale tak pre City to bude prinajhoršom len ďalší v rade megalomanských obchodov, ktoré nedopadnú nijak hviezdne a len sa prejdú mlčaním.

Reagovat
Cechino

Reagovat
fantomas10

Neprestali uz tyhle obchody delat? Aspon subjektivne mi prislo ze davali v poslednich letech ty prestupy smysl

Reagovat
Kinky7

Vyjma Phillipse jsme snad ná žádném transferu v posledních letech úplně neztratili. Snad ještě grealish za tu cenu nic moc ale vzhledem k tomu že i díky němu vyšel treble tak to tolerujeme

Reagovat
Mastný Chobot

Myslím, že Nica, Marmousha a Gvardiola tam môžeš s vysokou pravdepodobnosťou zarátať tiež.

Reagovat
Grahf

A teraz tých 115 poprosím

Reagovat
lexxes

Když se dávaly rakety jen za ofenzivní hvězdy, tak se nadávalo, jak jsou DMka a obránci nedocenění. Tak tady to máme. Absolutní nesmysl za hráče s jednou dobrou sezónou.

Reagovat
Neutron

Skoda, ze nesiel do United za 15 mega

Reagovat
janinho

kua City... nemohli ste to zjednat symbolicky na 115 mega?

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele