Anderson prioritou City. Nottingham odolává, přestup může atakovat britský rekord

04.06., 11:22
Aktuality
Elliot Anderson se ocitl v hledáčku Manchesteru City. (© News Images / NurPhoto via AFP)

Manchester City chce před novou sezonou posílit střed zálohy a jeho hlavním cílem je Elliot Anderson (23) z Nottinghamu Forest. Citizens již na City Ground poslali úvodní nabídku, která však byla odmítnuta. Anglický reprezentant je žhavým zbožím na přestupovém trhu a očekává se, že během léta může překonat rekordní částku za britského hráče.

Anderson má za sebou vydařenou sezonu, v níž patřil k nejdůležitějším postavám Nottinghamu. Skvělými výkony si vysloužil nominaci anglického reprezentačního trenéra Thomase Tuchela na mistrovství světa, během něhož může řešit přestup na věhlasnější adresu. BBC už minulý týden informovala, že záložník preferuje Manchester City před rivalem United.

Vedení Forestu si ovšem svou hvězdu cení mimořádně vysoko. Spekuluje se o tom, že případný transfer by mohl překonat hranici 105 milionů liber, za kterou Arsenal v roce 2023 přivedl Declana Rice z West Hamu. Pokud by k tomu došlo, stal by se Anderson nejdražším britským hráčem v historii.

Rodák z Whitley Bay je odchovancem Newcastlu United, odkud v létě 2024 zamířil do Nottinghamu. V novém působišti se okamžitě zařadil k oporám a momentálně patří mezi nejvýraznější záložníky Premier League. City mají Andersona v hledáčku delší dobu a po odchodu kapitána Bernarda Silvy se rozhodli podniknout kroky pro jeho získání.

Anderson je hlavním kandidátem na posilu do zálohy, přesto ale není jediným sledovaným jménem. Citizens mají nadále vysoko na seznamu také Sandra Tonaliho z Newcastlu.

City plánují další změny

Naopak nejistá je budoucnost Nica Gonzáleze, jenž se nevešel do nominace Španělska na mistrovství světa. Záložník v minulé sezoně pravidelně nenastupoval, a jestliže dorazí zajímavá nabídka, City se zřejmě nebudou bránit jeho odchodu.

Vedle středu pole hledá anglický vicemistr také posilu na pravý kraj obrany. Klub chce na tuto pozici přivést mladého talentovaného hráče, který by doplnil a do budoucna třeba nahradil Matheuse Nunese. Portugalský reprezentant sice po přesunu ze zálohy na postu beka zaujal, vedení City však chce konkurenci a další variantu pro nadcházející roky.

Autor: Jiří Vojík

Komentáře (62)

Přidat komentář
Neutron

Anderson je skvely, ale take prachy na neho nemame...

Reagovat
pivoaklobása

Fred 2.0 bude na 6. místo stačit

Reagovat
Neutron

Daj si radsej pivo, tomu rozumies viac ako futbalu.

Reagovat
Csaplárova past

Reagovat
Mononukleoza

Týpek, co vypije 13 piv a pak píše chujoviny na EuroFotbal, neznamená, že rozumí pivu. Jen to je nudící ochmelka.

Reagovat
Neutron

A stale tomu pivu rozumie viac ako futbalu

Reagovat
cr7sux

Ten se nekupuje místo něj

Reagovat
Tommy$

Fernandes, Ederson a např. Tonali nebo Tchouchameni by byl asi strop na co máme, ale záleží na dalších pozicích, kam musí taky přijít posily

Reagovat
kissak

a za kolik myslíš, že by byl Newcastle ochoten pustit Tonaliho?

Reagovat
j_mrazik

Všichni mají pocit, že se dá koupit za pade, nebo já nevím.

Reagovat
Smith-Rowe

ten jestli tak půjde za 100+

Reagovat
smazaný uživatel

70-80

Reagovat
Tommy$

Určitě kolem 80-100M což si myslím, že by za něj vedení klidně dalo pokud by chtěl.

Reagovat
Neutron

Za mna Anderson, Tonali ani Tchouameni nie su realny.

Reagovat
MUTD_B4TM4N

ale musí být

Reagovat
Neutron

jezis

Reagovat
smazaný uživatel

Z těchto tří asi nejvíc Tonali.

Reagovat
Neutron

neviem, videl si minule leto tu sagu s Isakom....za mna no go....

Reagovat
smazaný uživatel

Loni měl NU silnější pozici, když se kvalifikovali do LM. Ale je fakt, že má smlouvu až do června 2029+1rok opce. Jo NU nemá důvod ho neprodat kolem 100. Beru zpět těch 70-80 Tchouameni by byl reálný jen pokud Real bude chtít, což si myslím, že nebude.

Reagovat
Neutron

tak vidis

zoberieme este Fernandesa a mozno dostane sancu Fletcher....

Reagovat
smazaný uživatel

Vidím to stejně

Reagovat
Neutron

Velmi by som si prial aby sa aspon jeden z Fletcherovcov presadil....hned by som dres kupoval

Reagovat
martin.b

@GrizzKhan

PSG, ARSENAL and LFC all involved in tugs of war over Diomande, Kroupi and Barcola. Intrigued to see who ends up where.

kdo uloví koho...

Reagovat
SunFells

Kdo to je?

Reagovat
J0EL

To je jedno, Kroupiho aj barcolu berieme

Reagovat
SunFells

Barcola by byl super, ale pouštět bychom měli spíše Trosse než Martinelliho a v takovém případě by hádám byly jiné preference. Kroupi by strávil roky s malou minutáží, nemyslím si že tam je takový zájem.

Reagovat
Mato178178

si myslis ze Martinelli posadi Kroupiho?

Reagovat
SunFells

real Maťo

Reagovat
Mato178178

?

Reagovat
smazaný uživatel

10 let by Kroupi strávil s malou minutáží, než by ho pustil Martinelli na hřiště

Reagovat
SunFells

Než by ho Raya pustil na hřiště

Reagovat
smazaný uživatel

S takovym

Reagovat
smazaný uživatel

humorem ses narodil

Reagovat
smazaný uživatel

nebo se z tebe stal komik

Reagovat
smazaný uživatel

az behem zivota?

Reagovat
martin.b

fanoušek/podcaster co má evidentně nějaký zdroje v klubu, protože se docela trefuje

Reagovat
kissak

přeci Diomande, Kroupi a Barcola, neznáš?

Reagovat
MoonKnight

Jako fans Liverpoolu bych nejradši Barcolu. My si nemůžeme dovolit jít do experimentu po Salahovi, ta strana musí fungovat a Barcola je furt hodně mladý a má zkušeností už dost. Pak Kroupi který alespoň už hrál PL.

Reagovat
Grahf

A čo tak keby ich už preradili dolu, nech ešte stihne prestúpiť do normálneho klubu.

Reagovat
kissak

prodej Andyho a Minteha byla největší chyba Magpies, kež by do smlouvy tenkrát dali alespoň sell-on klauzuli

Reagovat
celeb

Nico Gonzales sa paradne rozohral, ked Pep zistil, ze iny zaloznik mu Rodriho nenahradi a povedal by som, ze pri navrate Rodriho bol Nico dlho kvalitnejsiou volbou. Ak by to bolo za dobru cenu a City sa ho chceli zbavit, vedel by som si ho predstavit naspat v Barce. Sice mame 2 prdele zaloznikov, ale ani jeden nie je Busq-like typ. Nico by sa na tu rolu hodil skvele. A naopak, Bernardo je uz na Barcu moc stary + na jeho poste hra mrte dobrych hracov, tam to nedava absolutne zmysel.

Reagovat
SunFells

Podle HoA jsme se dohodli s Mongou

Reagovat
Higi

Krása, co říkáš na Calafioriho do Realu? Pustil bys ho za nějakej slušnej peníz vzhledem k jeho minulosti se zraněními?

Reagovat
SunFells

Myslím že se aktivně zajímali už když přestupoval do Arsenalu. Fit Calafiori má téměř význam Rice - i když se možná nedostaneme k bodu, kdy bychom to mohli vidět, nikdo za něj aktuálně nenabídne tolik, abychom se té možnosti vzdali.

Reagovat
Hlahart

Exclusive by @SamWallaceTel: Tottenham make bid for £70m-rated Jan Paul van Hecke

1 rok do konce smlouvy, Brighton odmítl.

Brighton je obecně asi alergickej na peníze ne? Ferguson - Baleba - van Hecke...

Reagovat
EZ

Reagovat
SunFells

White, Trossard, Cucurella, Pedro, Caicedo, MacAllister. Né že by za nimi ostatní nechodili často.

Reagovat
Hlahart

Jako jasný - White, Cucurella a Caicedo jsou obchodní úspěchy, ale zbytek je v zásadě tak nějak, co by člověk čekal, nebo zase spíš z pohledu Brightonu zlý (Trossard), ne?

Reagovat
SunFells

O Trossarda s MacAllisterem taky dost nechtěli přijít, nedostali moc na výběr. Jsou i další jako Bissouma, Estupinan, Gross, prostě moc změn, nikoho neplundrují tolik jako je.

van Hecke je docela pochopitelně pro ně vnímán jako klíčový hráč a odmítli zatím jen jednu nabídku ...což se asi nedá čekat že startovací nabídka od slepic bude dost dobrá.

Reagovat
avicii

Co za neho chcu pre boha?

Reagovat
Hlahart

No, pokud tomu rozumím dobře, tak těch 70 v librách

Reagovat
avicii

Akože masaker

Reagovat
Mastný Chobot

ved nepisu kolko ponukli

Reagovat
martin.b

ta nabídka mohla být klidně 40m

Reagovat
Hlahart

Já vím, že ne (výše to píšu, že to je to, co chtějí), a o tu nabídku mně ani nejde Jde o to, že chtějí opět 70 v librách, stejně jako u Baleby loni chtěli 100 a předtím u Fergusona taky 100 a opakovaně se teda brutálně spálili

Reagovat
SunFells

Opakovaně?

Reagovat
SunFells

Zranění může setnout každý talent btw.

Reagovat
Swarley

Tak asi to budou natahovat ne? Celkem o nej bude zajem

Reagovat
EZ

mas slusnu sancu ze bude hrat na MS vedla VVD, co moze potencialne zvysit zaujem, mozno aj prave Liverpoolu a zacat bidding war

Reagovat
EZ

aj ked vlastne prave VDV zo spurs moze byt target liverpoolu no kazdopadne sa to da sponovat po MS

Reagovat
Bandita_Harry

Minulé leto sme mali cieľ Isaka a alternatívu Ekitikeho a nakoniec máme oboch

Reagovat
Nikikrew

V City krásne zapadne. Top hráč

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele