15.07.202416:59

Barcelona potvrdila operaci Arauja

Ronald Araujo má před sebou pravděpodobně několikaměsíční nucenou přestávku. Barcelonský obránce si během Copa América poranil stehenní sval a podrobné vyšetření odhalilo nutnost operačního zákroku.

vi.nl
14.07.202410:17

Suárez stanovil nový rekord

Luis Suárez je od dnešní noci nejstarším fotbalistou, který kdy skóroval na Copě América. Uruguayskému útočníkovi je 37 let a ve druhé minutě nastavení srovnal stav duelu proti Kanadě na 2:2, jeho tým následně uspěl v penaltovém rozstřelu a obsadil třetí místo.

sport.optus.com.au
14.07.202408:38

Suárez dostal cenu pro hráče utkání

Uruguay vybojovala třetí místo na letošní Copě América a její útočník Luis Suárez si vedle bronzové medaile odnesl i cenu pro nejlepšího hráče nočního duelu proti Kanadě. Zkušený fotbalista nastoupil na druhý poločas, ve druhé minutě nastavení poslal duel do penaltového rozstřelu.

x.com/CopaAmerica
14.07.202408:20

Bronzové medaile pro Uruguayce

Výsledek utkání o třetí místo na letošním jihoamerickém šampionátu: Kanada - Uruguay 2:2, 3:4 na penalty (22. Koné, 80. David - 8. Bentancur, 90.+2 Suárez).

11.07.202408:06

Kolumbie druhým finalistou Copy

Výsledek nočního semifinále Copa América: Uruguay - Kolumbie 0:1 (39. Lerma).

09.07.202409:06

Araújovi hrozí dvouměsíční pauza

Ronald Araújo si přivodil svalové zranění a není vyloučeno, že problém je hodně vážný. Uruguayskému obránci Barcelony hrozí až dvouměsíční pauza, vedle vyvrcholení jihoamerického šampionátu by mohl přijít i o začátek nové sezony španělské ligy.

mundodeportivo.com
07.07.202410:30

Araújo mimo hru

Barcelonské hráče trápí zranění i na mezinárodní scéně. Po Pedrim se v noci ze soboty na neděli zranil také Ronald Araújo. Ten si přivodil svalové zranění, když se ve čtvrtfinále Copy América snažil v dresu Uruguaye zmařit jeden ze střeleckých pokusů Brazílie. Hřiště poté opouštěl v slzách. Doba rekonvalescence zatím stanovena nebyla.

football-espana.net
07.07.202408:10

Copa América - výsledky

Výsledky nočních čtvrtfinálových utkání Copa América: Kolumbie - Panama 5:0 (8. Córdoba, 15. Rodríguez, 41. Díaz, 70. Ríos, 90+4. Miguel Borja z pen.), Uruguay - Brazílie 1:0 po penaltách.

02.07.202408:55

Uruguayci čekají na zprávy o Araújovi

Maximiliano Araújo byl zvolen nejlepším hráčem prvních dvou zápasů Uruguaye na letošní Copě, na třetí vystoupení už tak dobré vzpomínky mít nebude. Uruguay sice porazila USA 1:0, křídelník ale duel nedohrál, v první půli utrpěl zranění hlavy.

01.07.202408:14

Bielsa dalším potrestaným trenérem

Na jihoamerickém šampionátu dostal další trenér distanc na jeden zápas kvůli tomu, že jeho tým po poločasové pauze pozdě nastoupil na hřiště. Mistrům světa Argentincům už chyběl Lionel Scaloni, Chilanům Ricardo Gareca, Venezuela postrádala Fernanda Batistu a v úterý se Uruguay obejde Marcela Bielsy. Všichni potrestaní trenéři jsou shodou okolností Argentinci.

Bielsovi uškodil pozdní nástup uruguayského mužstva v zápasech proti Panamě i Bolívii. Po prvním následovalo varování, po druhém trest. "Ale oni ty stopky pustí hned po skončení poločasu, přitom správně by to mělo být až ve chvíli, kdy se dostanete do kabiny. Na některých stadionech jsou šatny kilometr daleko," prohlásil Bielsa. Tým nepovede v zítřejším utkání s domácím USA v Kansas City.

ČTK
28.06.202411:04

Araújo je znovu hráčem zápasu

Uruguay za sebou má druhé vystoupení na jihoamerickém šampionátu a nejlepším hráčem utkání byl opět zvolen Maximiliano Araújo, křídelník tentokráte řídil vysokou výhru nad Bolívií (5:0).

24.06.202410:55

Araújo získal individuální ocenění

Uruguay porazila Panamu 3:1 a velký podíl na tom měl Maximiliano Araújo. Křídelník v první půli otevíral skóre, i díky tomu byl zvolen nejlepším hráče utkání.

24.06.202409:29

Uruguay dohrávala bez obránce Araúja

Jenom poločas odehrál v noci Ronald Araújo. Uruguayskému obránci se během zápasu proti Panamě začala točit hlava, trenér Marcelo Bielsa ho proto o přestávce nechal v kabině.

30.05.202420:16

Cavani už nebude hrát za Uruguay

Jedna z největších ikon uruguayského reprezentačního týmu Edinson Cavani oznámil prostřednictvím sociálních sítí konec reprezentační kariéry. Učinil tak jen pár týdnů před blížícím se turnajem Copa América. V dresu La Celeste odehrál současný hráč Bocy Juniors celkem 136 utkání, během nichž nastřílel 58 branek.

instagram.com/cavaniofficial21
28.05.202416:44

Vecino už nebude reprezentovat

Matías Vecino odehrál za uruguayskou reprezentaci 69 zápasů a toto číslo už zůstane konečné, záložník Lazia několik týdnů před startem jihoamerického šampionátu ohlásil konec v národním týmu.

abola.pt
25.04.202419:47

Muslera už nebude reprezentovat

Uruguay již nemůže počítat se službami Fernanda Muslery, jenž ve 37 letech oznámil konec reprezentační kariéry. Dlouholetý brankář Galatasaraye za národní tým nastřádal 133 startů, čtyřikrát se zúčastnil mistrovství světa a v roce 2011 pomohl La Celeste k výhře na Copa América.

abola.pt
25.03.202420:27

Araújo má lehké zranění

Obránce Barcelony Ronald Araújo se odpojil od reprezentace Uruguaye a zamířil zpět do katalánského klubu. Na vině je svalové zranění, 24letý fotbalista by se měl brzy vrátit do tréninku.

23.03.202411:03

Baskicko se zase postaví k zápasu

Španělské autonomní společenství Baskicka bude zase jednou mít komu naplno fandit - po dlouhých třech a půl letech se Baskové postaví k přátelskému utkání, a to rovnou symbolicky s Marcelem Bielsou vedenou Uruguayí. Argentinský kouč zanechal velkou stopu v baskickém Bilbau, nyní hrdému regionu přinese první dávku akce od listopadu 2020.

twitter.com/SweeperPod
18.03.202417:45

Uruguay přišla o Núñeze

Z nominace Uruguaye na nadcházející zápasy vypadl Darwin Núñez, útočník Liverpoolu je zraněný.

Fabrizio Romano
14.01.202412:20

Suárez chce nominaci na Copu Américu

Luis Suárez se v sobotu znovu setkal se svým bývalým spoluhráčem z Barcelony Lionelem Messim. Na tiskové konferenci vyjádřil zkušený útočník naději, že přestup do Interu Miami zvýší jeho šance na účast na červnovém turnaji Copa América v dresu Uruguaye. "Fotbal je vždy o výzvách. A Inter Miami mi umožnil snít o vítězství v MLS, což se tomuto klubu ještě nikdy nepodařilo," nebál se stanovit si vysoké cíle pro sezonu, která začíná 21. února. "V listopadu jsem nastoupil po zásluze díky dobrým zápasům v brazilské lize. Teď to bude stejné, záleží jak na tom budu fyzicky a jak budu hrát. Chci, aby trenér viděl, že mohu týmu přispět. Pokud nastoupím, bude to kvůli mým výkonům a ne kvůli jménu, které mám," doplnil k možné reprezentační účasti.