Arménie - Lichtenštejnsko 2:1

Arménie zvládla vstup do Ligy národů proti outsiderovi z Lichtenštejnska, ovšem na třech bodech se pořádně nadřela a jednoduchý zápas to pro ni v žádném případ nebyl. Po půl hodině hry šla sice do vedení, nicméně hosté vzápětí srovnali a poté dlouhou dobu drželi krok. Domácí navíc zhruba dvacet minut před koncem neproměnili pokutový kop, teprve po vyloučení Michela Polverina vsítili rozdílovou trefu na 2:1 a hubený náskok nakonec udrželi.

Preview: Arménie - Lichtenštejnsko

V nově vzniklé Lize národů se i mezi těmi největšími trpaslíky bude bojovat o jednu vstupenku na evropský šampionát a tato motivace je silným lákadlem pro všechny. Ve čtvrté skupině poslední výkonnostní kategorie budou největšími favority na postup do závěrečného play-off Makedonie s Arménií, nicméně také Lichtenštejnsko rozhodně není bez šance a může překvapit. Ostrý start ho čeká právě v Arménii.

Makedonie - Lichtenštejnsko 4:0

Makedonie snadno získala své celkově třetí vítězství ve skupině, trpaslíka z Lichtenštejnska skolila hned čtyřmi brankami a upevnila si svou konečnou pátou pozici ve skupině. Hosté ve Strumici drželi nerozhodný stav zhruba do první třetiny zápasu, pak však domácí vzali otěže utkání pevně do svých rukou a zaslouženě uzmuli všechny body.

Preview: Makedonie - Lichtenštejnsko

Makedonie se na závěr kvalifikačního cyklu utká se slaboučkým Lichtenštejnskem a nic jiného, než výhra se neočekává. Fotbalový trpaslík prohrál všechny zápasy, přesto se ve skupině dočkal historického zápisu.

Lichtenštejnsko - Izrael 0:1

Izrael potvrdil úlohu favorita a půdě trpaslíka z Lichtenštejnska, nicméně i přes absolutní statistickou převahu zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0. Jedinou trefu vsítil krátce po dvaceti minutách hry, poté se na více nezmohl. V tabulce skupiny G zůstal na čtvrté pozici s dvanácti body a hůře už skončit nemůže, naopak na třetí Albánii má manko jednoho bodu. Domácí výběr je i po devíti zápasech stále poslední s nulovým bodovým ziskem a se skóre 1:35.

Preview: Lichtenštejnsko - Izrael

Ve skupině G je o postupujících přímo na MS i do dodatečné baráže prakticky rozhodnuto. První je Španělsko a druhá Itálie s šestibodovým náskokem na třetí Albánii, za určitých okolností se může měnit pouze vedoucí pozice. O konečné třetí místo by ještě rád zabojoval Izrael, který se nyní představí v Lichtenštejnsku a na závěr proti Španělsku. Momentálně je čtvrtý s devíti body, na Albánii ztrácí čtyři body a před pátou Makedonií je o body dva.

Lichtenštejnsko - Španělsko 0:8

Čekal někdo něco jiného? Španělsko si hravě poradilo s Lichtenštejnskem a potvrdilo roli lídra svojí kvalifikační skupiny. Trenér Lopetegui vsadil oproti duelu s Itálií na jinou sestavu a vidět byl zejména dvougólový Iago Aspas. Skórovali ovšem i jiní.

Preview: Lichtenštejnsko - Španělsko

Souboj tradičního fotbalového obra s trpaslíkem uvidí diváci ve Vaduzu. Domácí Lichtenštejnsko čeká ostrý zápas proti Španělům, kteří se po minulé výhře nad Itálii osamostatnili na čele skupiny G a hodlají získat další body. Což by proti domácím neměl být problém.

Albánie - Lichtenštejnsko 2:0

Ani jednou se nepodařilo Lichtenštejnsku vystřelit na soupeřovu branku, a s takovou statistikou v Elbasanu jednoduše nemohlo uspět. Albánie si jakožto favorit střetnutí dokráčel pro povinné tři body a udržel své šance na postup nad vodou. Skórovat se jí ovšem podařilo až po přestávce, a to zásluhou Odiseho Roshiho a Ansiho Agolliho.

Preview: Albánie - Lichtenštejnsko

Být v jedné skupině se Španělskem a Itálií, to je prostě boj s větrnými mlýny, v němž se dá opravdu jen těžko uspět. Nejlépe si v této tvrdé konkurenci prozatím vede Albánie, která ovšem na oba dva fotbalové giganty ztrácí již sedm bodů. Proti Lichtenštejnsku, poslednímu celku tabulky, se bude snažit zachovat naději na šampionát v Rusku.

Itálie - Lichtenštejnsko 5:0

Italové doma deklasovali Lichtenštejnsko pěti góly a zejména druhá půle se jim povedla na výbornou. Mezi střelce se zapsali ofenzivně ladění Insigne, Belotti, Éder, Bernardeschi a také Gabbiadini.

Preview: Itálie - Lichtenštejnsko

Italové si ve skupině G mohou připsat relativně snadné tři body, které by jim hodně pomohli před vzájemným duelem se Španělskem. Proti nim totiž stojí Lichtenštejnsko, které zatím sídlí až na posledním místě skupiny a ještě nezískalo ani jeden bod.

Lichtenštejnsko - Makedonie 0:3

V souboji dvou výběrů, které v dosavadním průběhu skupiny G nezískaly ani bod, jasně dominovali hosté z Makedonie. Ty na půdě největšího outsidera z Lichtenštejnska zvítězili celkem hladce 3:0 a díky premiérovému tříbodovému zisku si upevnili páté místo v tabulce. Úvodní gól vsítili na konci prvního poločasu, po přestávce ještě dvakrát skóroval Ilija Nestorovski. Domácí celek je jasně poslední šestý s hrozivým skóre 1:19.

Preview: Lichtenštejnsko - Makedonie

Makedonie a Lichtenštejnsko patří mezi největší outsidery kvalifikační skupiny G a po čtyřech zápasech nemají na kontě jediný bod, nyní určitě chtějí tuto situaci změnit. Domácí celek se prozatím trápí, dokázal pouze jednou skórovat a hned šestnáctkrát inkasoval. Makedonci přeci jen vzdorovali svým soupeřům o něco více a alespoň k remíze měli blízko, jenomže nakonec nedotáhli dobře rozehrané zápasy do úspěšného konce. Lichtenštejnsko hned na úvod muselo skousnout ostudu ve Španělsku, z Leónu si odvezlo málo vídaný debakl 0:8. Poté podlehlo 0:2 Albánii, v Izraeli i přes vstřelenou branku prohrálo 1:2 a minule nemělo šanci ani s Itálií (0:4). Se svým pátečním protivníkem se neutkalo již od roku 2005, kdy v přátelském střetnutí padlo1:2. Pamětníci si jistě vzpomenou i na kvalifikační duel o MS 1998, kdy se zrodil dvojciferný výsledek. Makedonci totiž tehdy zvítězili na půdě soupeře v téměř neuvěřitelném poměru 11:1, podobný průběh se však v současnosti očekávat nedá. "Doba se hodně změnila a našim cílem je zvítězit. V této situaci nemáme postupové ambice, ale rádi bychom neskončili poslední. Prát se můžeme i o čtvrtou příčku, nicméně tento cíl se zdá být celkem vysoko. Pevně věřím, že nezklameme a uspějeme," uvedl makedonský trenér Igor Angelovski. Jeho svěřenci se nejprve představili v Albánii a v zápase hranném nadvakrát prohráli 1:2 brankou v předposlední minutě. Stejným poměrem nestačili vzápětí ani na Izrael, pak byli blízko velkému překvapení s Itálii. Nad výběrem z Apeninského poloostrova vedli ještě čtvrthodiny před koncem 2:1 a alespoň o bod přišli v 90. minutě. Minule neměli šanci ve Španělsku po jasné porážce 0:4. "Lichtenštejnsko má dobře poskládaný kádr a i přes nízké procento držení míče dokáže vážně hrozit z rychlých protiútoků. Musíme se připravit na pozornou defenzívu protivníka a nesmíme za žádných okolností podléhat panice. Pokud budeme dostatečně koncentrovaní po celý průběh, tak si můžeme odvést všechny tři body," dodal závěrem čtyřicetiletý rodák ze Skopje Angelovski.

Lichtenštejnsko - Itálie 0:4

O tom, kdo je favoritem v kvalifikačním utkání mezi Lichtenštejnskem a Itálií, nebylo třeba dlouze pochybovat. Od čtvrtfinalistů letošního mistrovství Evropy se očekává tuhý boj o první místo ve skupině se Španělskem, a od ostatních účastníků skupiny se nedá příliš čekat, že by se do boje o postup na mistrovství světa do Ruska výrazněji zapojili.