02.04.2022 16:00 CET
0 : 3
(0:2)

Liptovský Mikuláš proti Trenčínu s prvou jarnou prehrou

Liptovský Mikuláš neuspel vo štvrtom kole nadstavby Fortunaligy, keď na domácej tráve v Poprade podľahol vedúcemu celku skupiny AS Trenčín vysoko 0:3 (0:2).

Hráči Tatrana v jarnej časti doposiaľ neprehrali. V úvode boli aktívnejší hostia, domácej obrane robil problémy pohyblivý Soares. Prvú väčšiu šancu mali domáci po chybe súpera v 27. minúte. Kukučka ale Šveca vychytal. Na opačnej strane nevyužil zaváhanie brankára Liptákov útočník hostí Kupusović, keď z otočky netrafil odkrytú časť brány. V 38. minúte po faule Pavúka na Hollého rozhodca odpískal pokutový kop. Ten s prehľadom premenil kapitán Trenčanov Kadák - 0:1.

O dve minúty neskôr útočnú akciu Trenčína potiahol Soares, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci. Domáci na chvíľu prestali hrať pre domnelé postavenie hráča mimo hru, čo po centrovanej lopte využil strelou z voleja Kupusović - 0:2.

Liptáci mohli znížiť už po troch minútach druhého dejstva. Strelu Jakuba Šveca zastavila konštrukcia Kukučkovej bránky. Vzápätí sa Mikulášania domáhali pokutového kopu. Za protesty si vyslúžil žltú kartu Nagy. Následne kapitán hosťujúceho celku Kadák peknou strelou vyskúšal Sváčekovu pozornosť, aby neskôr zblízka úplne prestrelil bránu Liptovského Mikuláša. V 56. minúte si Kadák obhodil brankára Liptákov a poľahky skóroval do prázdnej bránky - 0:3.

V 62. minúte domáci viacnásobne striedali. Do vyloženej pozície sa dostal striedajúci útočník Voško, ale Kukučka predviedol nohou veľmi dobrý zákrok. Desať minút pred koncom mohol na rozdiel štyroch gólov zvýšiť Madu; Sváček spoluhráčov podržal. V závere sa nebezpečnou strelou z ostrého uhla prezentoval útočník Trenčína Tučný.

Trenčín zvíťazil na pôde Liptovského Mikuláša 3:0 a upevnil si pozíciu na čele skupiny.

Autor: Dušan Guman / sport.sk