Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

28.03.2009 21:45 CET
0 : 0
(0:0)

Portugalsko - Švédsko 0:0

Portugalsko doma jen remizovalo 0:0 s Švédskem a v první kvalifikační skupině má momentálně velmi zkomplikovanou situaci. Po výhrách Dánska a Maďarska totiž ztrácí na postupové příčky již čtyři body, stejnou ztrátu mají i Švédové, ale ti mají alespoň zápas k dobru.

Portugalci v předešlých dvou utkáních nedokázali vstřelit branku, jedním z oněch dvou střenutí bylo i to ve Švédsku 0:0, žádný útočný koncert se tedy čekat nedal. Debutant v domácí brance Eduardo mohl spíše chytat lelky, než vykonávat brankářské řemeslo, hosté totiž byli o ofenzivě naprosto sterilní. Ani domácí toho moc nepředvedli, diváky na Estádio do Dragão v první půli rozehřál snad jen Duda, jenž trefil brankovou konstrukci, zato Pepe, Cristiano Ronaldo, Bruno Alves i Simao mířili mimo.

Po změně stran zahrozili opět domácí prostřednictvím Dannyho, na druhé straně poprvé zaměstnal Eduarda Elmander. Po hodině hry přišel na hřiště Deco, jenž kvůli potížím se stehnem nehrál od začátku, a hned svým pokusem vyzkoušel Isakssona. Ani on ovšem nedokázal prolomit střeleckou nemohoucnost "evropských Brazilců”, a když i Ronaldova hlavička z 85. minuty mířila vedle, rozešly se oba týmy s jedním bodem v kapse.

Autor: Petr Vaněček / uefa.com