Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

09.09.2009 20:15 CET
1 : 1
(0:0)

Černá Hora - Kypr 1:1

Reprezentanti Černé Hory zůstávají i po dnešních kvalifikačních zápasech bez výhry. Doma si nedokázali poradit s Kyprem, s kterým remizovali 1:1.

Oba výběry přišly o možnost kvalifikovat se na závěrečný šampionát již před dlouhými měsící, a proto dnes hráli pouze o čest. První poločas skončil bezbrankovou remízou a diváci se nudili. Ty ale zvedl ze sedaček deset minut po přestávce průnik Stevana Jovetiče, jehož v pokutovém území fauloval Satsias a hlavní sudí Cyril Zimmermann nařídil pokutový kop. Ten proměnil zkušený útočník z AS Řím Mirko Vučinič a strhl vedení na domácí stranu.

V tu chvíli Černohorci věřili, že by snad mohli ukořistit své první kvalifikační vítězství, avšak příliš dlouho jejich naděje netrvaly. V 63. minutě totiž vyrovnal Okkas a stanovil konečný výsledek na 1:1. Černá Hora sice v závěru měla velký tlak, ale ten kyperská obrana ustála.

Autor: Ondřej Holzman / soccernet.com