Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

07.10.2011 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

Řecko se výhrou nad Chorvatskem přiblížilo účasti na Euru

Řecko dokázalo zásluhou zlepšené hry ve druhé půli, kterou zúročilo brankami Samarase s Gekasem porazit Chorvatsko, které tak zároveň vystřídalo na čele. Pro svěřence Fernanda Santose teď bude důležité zvládnout i poslední duel v Gruzii.

Zpočátku se v hledišti i kvůli ekonomickým problémům sužovaného Řecka objevili nepokoje, které možná nahráli hostům, kteří měli lepší start. První velká příležitost přišla po dvaceti minutách hry, kdy se ke střele zpoza pokutového území dostal Eduardo a jen těsně minul Tzorvasovu svatyni.

Na druhé straně zkoušel soupeře napodobit Papastathopoulos, jeho dalekonosný pokus se však stal pro Pletikosu snadnou kořistí. Dalším hráčem, který se odhodlal ke střele z dálky byl Mandžukić, jeho rána si ale vůbec cestu mezi tři tyče nenašla. Největší šanci prvního dějství měl potom hlavičkující Papadopoulos, pozorný Pletikosa si ale i tentokrát věděl rady.

Po přestávce pokračoval nepříliš pohledný fotbal. Oba celky se sice snažili hrát, ale jejich snaha povětšinou končila ještě dříve, než mohlo dojít k nějakému nebezpečnému vyústění. Bezgólovou remízu ale nakonec v 71. minutě protrhl Samaras, který se ve vápně dostal k míči a přesnou střelou otevřel skóre - 1:0.

Otevírací branka evidentně dodala Řekům tolik potřebné sebevědomí, což bylo z jejich herního projevu ihned patrné. Za dalších osm minut už to bylo o dvě branky. Parádní centr poslal do pokutového území Karagounis a Gekas, jak je jeho dobrým zvykem se z malého vápna nemýlil - 2:0.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com