Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Faerské ostrovy - Itálie 0:1

Italové splnili povinnost a z Faerských ostrovů si vezou vítězství 1:0. Herně však příliš nepřesvědčili, přeci jenom vstřelit jedinou branku fotbalovému trpaslíkovi není zrovna k vychloubání. Autorem rozhodující trefy je Antonio Cassano.

Favorizovaní hosté si vypracovali první velkou šanci po šesti minutách hry, ocitl se v ní Cassano a to poté, co mu namazal Montolivo. Útočník milánského AC jí ještě nepřetavil ve vedoucí trefu, na to si musel pár minut ještě počkat. V 11. minutě mu parádně přihrál ještě nedávno spoluhráč z Milána Andrea Pirlo a Cassano se tentokrát Reneho Torgarda překonal - 0:1 pro Itálii. V tu chvíli málokdo věřil, že to bude jediný zásah Squadry Azzurry. Také domácí dokázali ohrozit soupeřovu branku, ale s pokusem Joana Edmundssona si poradila italská obrana. Ve 24. minutě zkusil štěstí z třicetimetrové dálky Suni Olsen, ovšem ke kýženému a překvapivému vyrovnání to nevedlo. Za deset minut napodobil Olsena také Daniele De Rossi, Torgard byl pozorný.

Šance Italů pochopitelně přibývaly, Rossi mířil vedle a netradiční zakončovatel Criscito nechal vyniknout brankáře Targarda. Trenér Cesare Prandelli udělal první změnu po hodině hry, kdy nahradil Rossiho Pazzinim. Forvard Interu Milán se mohl ihned blýsknout, ale jeho hlavička po centru Maggia mezi třemi tyčemi neskončila.

Faerské ostrovy vycítily šanci italského favorita pořádně potrápit a možná i obrat o body. Holst ve spolupráci s Elltorem dokonce orazítkoval brankovou konstrukci! O chvíli později Justinussen donutil k zákroku Buffona. Italové si vedení vzít nenechali a mají tři body.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com