Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 20:15 CET
0 : 3
(0:3)

Bulharsko - Anglie 0:3

Anglie dokázala přesvědčivě zvítězit v Sofii a z Bulharska si tak odváží další tři body. Svěřencům Fabia Capella pak hraje do karet i prohra Černé Hory ve Walesu, čímž se tak tradiční celek notně přiblížil účasti na závěrečném turnaji.

Od začátku bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Výrazně obměněná a především pak omlazená Anglie chtěla zapomenout na poslední nepovedená utkání s Černou Horou a Švýcarskem a dnešní zápas si přála od úvodních minut jasně opanovat. To se povedlo, hned první příležitost hostujícího celku skončila vedoucím gólem. Psala se třináctá minuta, na přesný pas Barryho si naběhl stoper Cahill a svým premiérovým reprezentačním zásahem otevřel skóre - 0:1.

I další velká příležitost Angličanů skončila brankou. Ve 21. minutě centroval pro změnu Downing, na míč si naběhl v poslední době znovuzrozený Rooney a pohodlně zvýšil na 0:2. V poslední minutě prvního dějství pak potáhl míč aktivní Walcott, následně předal Youngovi, který osvědčil dobrou sehranost z klubu a přesnou přihrávkou našel Rooneyho, který pak mohl pohodlně zamířit - 0:3.

V úvodu druhé půle mohli Bulhaři utkání ještě zdramatizovat, Stiliyan Petrov ovšem po rohovém kopu svého bratra Martina trefil pouze připraveného Harta. Na opačné straně mohl po Downingově pobídce navýšit skóre Walcott, mezi tři tyče ale zamířit nedokázal. V závěru potom neuspěli ještě znovu Walcott a Rooney, ani to je však mrzet nemusí, jejich tým je i vzhledem k výsledku z Cardiffu na nejlepší cestě k přímému postupu.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com, uefa.com