05.11.2013 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Olympiakos Pireus - SL Benfica 1:0

Fotbalisté Olympiakosu Pireus zvládli velmi důležité utkání o postup do osmifinále Ligy mistrů s portugalskou Benficou a díky brance už po necelé čtvrthodině hry si připsali do tabulky tři body. V tuto chvíli se nacházejí na druhém místě se třemi body a odskočili portugalskému výběru na rozdíl tří bodů, který už může být rozhodující. Hosté sice byli v utkání mírně lepší, jenže nedokázali proměnit své šance.

Řecký celek v podstatě skóroval ze své jediné vážnější možnosti tohoto duelu a nakonec těsný náskok udržel díky skvělému brankáři Robertu Jiménezovi. Benfica měla míč častěji ve své moci a také víckrát ohrozila domácí svatyni, jenže srovnat se ji nepodařilo. Vše přitom mohlo být jinak a hosté se mohli dostat do vedení již v 6. minutě. Po přihrávce z levé strany pálil Cardozo a mířil dobře k tyči, ovšem brankář Jiménez dokázal jeho pokus vyrazit.

O dvě minuty později měl na kopačce úvodní branku hostující Marković, jenže své sólo nedokázal zakončit a výtečného Jiméneze neprostřelil. Domácí potrestali soupeře za jeho špatnou produktivitu o pět minut později. Po centru Holebase téměř od rohového praporku si naskočil hlavou Kostas Manolas a přesně zakončil, i když se brankář Artur míče dotkl - 1:0.

Po půl hodině hry měl na hlavě vyrovnání Luisão, ale balón nakonec skončil těsně nad horní tyčkou. Ihned po přestávce se musel Jiménez znovu činit, když se před ním ocitl opět osamocený Marković a ani tentokráte ho nedokázal překonat. Deset minut po přestávce byl ve velké příležitosti Silvio, jenže po nahrávce Cardoza ho na zadní tyči vychytal brilantní Jiménez, bez kterého by Pireus prohrávalo v tuto chvíli o několik branek.

Čtvrthodiny před koncem vypálil asi z deseti metrů střídající Djuričić a míč už letěl do sítě, ovšem Jiménez reflexivně balón zasáhl a odvrátil další pohromu. Poslední šanci na vyrovnání hosté promarnili dvě minuty před koncem normální hrací doby, když po pasu Gaitána tečoval míč rozběhnutý Djuričić a Jimenéz i nyní čaroval. Závěrečné nákopy do šestnáctky domácích nebyly vůbec nebezpečné a Olympiakos tak hubený náskok s vypětím všech sil udržel.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, uefa.com