02.10.2012 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Galatasaray SK - SC Braga 0:2

Po trochu nečekané poslední porážce doma od Kluže se tentokráte Braze podařilo vše napravit a na horké turecké půdě získat své první vítězství. Jen o jeden vstřelený gól méně je tak v tabulce třetí za zatím druhým soupeřem z Rumunska. Galatasaray naopak ani na druhý pokus po zápase na Old Trafford nebodoval.

Istanbulská Türk Telekom Arena sice měla jako tradičně skvělé a bouřlivé publikum, bohužel se však nedočkala toho fotbalu, který by byl hodný Lize mistrů a který atmosféře nesahal ani po kotníky. Oba týmy na brankáře vystřelily jen sporadicky, a protože Braga přece jenom dvakrát dokázala rozvlnit síť, radovala se ze tří bodů.

První pokus mezi tři tyče obstaral ve 4. minutě Custódio, avšak hlavičkou zamířil jen nad branku, na druhé straně ze skoro té samé pozice hlavou pálil o minutu později Bulut, avšak ani on nenašel tu správnou mušku. Pár chvil na to Burak Yilmaz vyslal do šance Colaka, jeho však polapil gólman Beto.

Galatasaray následně byl o něco aktivnějším týmem, avšak po dalších nezdařených pokusech udeřil ve 27. minutě soupeř. Po rychlém protiútoku Éder přihrál Rúbenovi Amorimovi, který ještě gólmana Musleru nepřekonal, avšak Rúben Micael už po dorážce ano. Pro domácí to byla v tu dobu docela šokující zpráva.

A mohlo být přitom ještě hůře. Ve 33. minutě Édera našel krásný centr, po němž byl portugalský forvard ve vyložené pozici, jenže fantasticky ho vychytal reflexivním zákrokem Muslera. Po následném rohovém kopu od Alana se do zakončení dral také Paulo Vinícius, i s ním si však Muslera poradil.

Ani po přestávce se Sari-Kirmizililar k nějakému většímu náporu nedostali. První větší příležitost na sebe nechala čekat až do 60. minuty. Aydin Yilmaz nahrál do běhu B. Yilmazovi, nicméně Beto si s jeho následným pokusem poradil. Čím více se blížil konec utkání, tím více se dnes dobře bránící Braga stahovala dozadu do obrany.

Asi nejblíže byl Galatasaray vstřelené brance třináct minut před koncem. Aydin Yilmaz napřáhl asi z dvaceti pěti metrů a pustil míč směrem na branku, Beto ho konečky prstu malinko odchýlil, a ten tak skončil na břevně. Ve čtvrté minutě nastavení nakonec upravil skóre Alan, jenž přesně zakončil rychlý protiútok po Éderově centru.

Autor: Patrik Sandev / goal.com