20.11.2012 20:45 CET
1 : 0
(0:0)

Galatasaray porazil United a živí naději na postup

Béčko Manchesteru United utkání s tureckým mistrem nezvládlo, ale trápit ho to nemusí. Už před zápasem měli svěřenci Alexe Fergusona jistý postup z první pozice, prakticky šlo jen o to, jak se Galatasaray vypořádá s velkou výzvou. Díky brance Buraka Yilmaze zvítězil 1:0 a vše má ve svých rukou.

Turci měli více ze hry většinu střetnutí, první půle ovšem příliš zajímavého nenabídla a největší šanci si v ní vytvořil naopak klub z Manchesteru. Už v páté minutě nicméně střílel Yilmaz a Lindegaard jen s obtížemi nepříjemnou ránu vyrážel. Podobně skončila situace za půl hodiny, tentokrát pálil Altintop, ale ani on Lindegaarda nepřekonal.

Ohlušující atmosféra, tak typická pro turecké prostředí, dělala své, obě mužstva dělala chyby v rozehrávce a při dlouhém držení míče se z ochozů ozýval silný pískot. United se do šance dostali jedinkrát, ale stálo to za to. Tři minuty před odchodem do kabin se po centru Cleverleyho na zadní tyči objevil Powell a rozezvonil břevno.

Klíčový okamžik zápasu se stal osm minut po změně stran. Na začátku gólové situace stál Felipe Mělo, který naložil parádně s centrem Ebouého, nicméně jeho střelu ve vynikající osamocené pozici Lindegaard dokázal s vypětím sil vyrazit na roh. Od praporku ale kopal Inan přímo na hlavu Buraka Yilmaze, který hlavou překonal nejen dánského golmana, ale i Rafaela stojícího u zadní tyče - 1:0.

Poté se hra lehce vyrovnala, šancí nepřibývalo a další velké vzrušení přišlo až v 78. minutě. Tehdy se napřáhl zpoza vápna Altintop a jeho povedená dělovka trefila břevno. Tím však příležitosti v utkání víceméně vzaly za své, Galatasarayi to však stačilo. Díky kýžené výhře udržel krok s Kluží a v posledním utkání mu "stačí" vyhrát v Braze.

Autor: Marek Ustohal