2 : 0
(2:0)
Olimpijskyj, Kyjev

Dynamo Kyjev - Dinamo Záhřeb 2:0

Fotbalisté ukrajinského celku potvrdili roli favorita a dokázali porazit chorvatského konkurenta, kterému nedali v domácím prostředí žádnou šanci. Díky tomu si zachovali naději na postup do osmifinále, naopak chorvatský celek bude mít hodně práce, aby se vůbec probojoval do Evropské ligy. V tuto chvíli zatím nevstřelil ani branku a pokračuje ve stejném tempu jako v minulém roce.

Ukrajinský celek se dostal velice brzy do vedení a tím v podstatě nasměroval průběh celého utkání. Chorvatský celek nebyl schopný gólově odpovědět a navíc po půlhodině hry znovu inkasoval, tím jeho naděje zhasly. Poté si sice už dal na zadní vrátka pozor, jenže nedokázal v žádném případě ohrozit obranu soupeře. Domácí vedli ve 3. minutě po brance Olega Guseva.

Naběhl si do vápna a povedenou hlavičkou pokořil gólmana Kelavu. O minutu později mohlo být v Kyjevě ještě veseleji, osamocený před Kelavou se objevil hlavičkující Veloso, nicméně gólman chorvatského celku předvedl skvělý zákrok. Hosté spálili největší šanci ve 25. minutě, kdy Callelo mířil do prázdné branky, nicméně Taiwo fantasticky odkopl balón z brankové čáry. Po půlhodině hry předvedl Kelava další skvělý zákrok špičkami prstů, poté ale inkasoval.

Ve 33. minutě po krásném centru z pravé strany chtěl míč odkopnout do bezpečí Josip Pivarič, jenže v souboji s Ideyem neustál celou situaci a zamířil do vlastní stě - 2:0. Ke konci poločasu mohli domácí zvýšit náskok, jenže po přihrávce Jarmolenka střílel Kranjčar příliš slabě. Po necelé hodině hry udělal velkou chybu domácí gólman Šovkovskij, když jeho odkop trefil Čopa, ten ovšem následně neměl čas zakončit.

Ihned na to se po fantastickém sólu dostal ke střele Gusev, avšak proti byl opět skvělý Kelava. V dalších obrovských šancích se objevil Veloso a Ideye, nicméně v prvním případě šla rána z třiceti metrů těsně vedle a střelu Ideyeho vykopával z brankové čáry Šimunič. Poté se už hra uklidnila a další velké šance k vidění nebyly, ukrajinskému Dynamu se povedlo dohrát zápas v klidu až do závěrečného hvizdu.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com