Hotelové pokoje egyptských fotbalistů prý nevykradli zloději, ale prostitutky, které si tam hráči přivedli. S odvoláním na policejní zdroje o tom dnes informovala jihoafrická média.

Egyptu se do cesty za postupem postaví USA

Egypt se v neděli porve o překvapivý postup z papírově těžší základní skupiny. To reprezentanti USA by si chtěli především připsat alespoň první body a neskončit tak jako jediní z osmi účastníků s nulou na kontě.

Egypt oslavuje výhru nad Italy jako nejpamátnější v historii

Fotbalisté Egypta jsou sice šestinásobnými šampiony Afriky, ale žádný z těchto triumfů nebyl tak oslavován jako čtvrteční výhra 1:0 nad mistry světa Italy v základní skupině Poháru FIFA. Egypťané se stali prvním týmem z afrického kontinentu, který dokázal nad Italy vyhrát. I proto jde prý o nejpamátnější vítězství v historii země.

Egypťané přelstili Itálii

Egypt navázal na dobrý výkon z utkání proti Brazílii a na rozdíl od posledního utkání si proti Itálii připsal plný zisk bodů. Jediný gól zápasu vsítil ve 40. minutě Homos a dal Egyptu šanci na postup do semifinále poháru.

Potrápí Egypťané i mistry světa z Itálie?

Po vítězném zápase s USA si budou chtít mistři světa z Itálie připsat další tři body v utkání s Egyptem. Pokud by se tak stalo, zajistila by si Squadra Azzurra postup do další fáze této soutěže. Na vítězství myslí i Egypt, který chce po Brazílii potrápit dalšího velkého favorita.

Brazílie nakonec vydřela proti Egyptu tři body

Již třetí zápas na turnaji nám málem přinesl překvapení. Egypt dokázal Brazílii konkurovat déle, než se čekalo, a byl skutečně velmi blízko k remíze 3:3. V 90. minutě však inkasoval z penalty a je bez bodu.

Překvapí Egypt favorizovanou Brazílii?

Brazílie, zástupce Jižní Ameriky, se předvede na úvod turnaje v utkání s Egyptem. Proti nejlepšímu celku Afriky bere jedině vítězství, na tři body se však určitě pořádně nadře.

Mido nenominován na Pohár FIFA

V egyptské nominaci na Konfederační pohár, který se uskuteční příští měsíc v JAR, se překvapivě neobjevilo jméno hráče anglického Wiganu Mida. "Mido byl vyřazen z taktických důvodů," řekl asistent trenéra Shawki Gharib.