UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

Betis nebude cestovat daleko, zavítá do Almeríe

Almería bude v neděli odpoledne pokračovat v honbě za prvním vítězstvím v La Lize v sezóně 2023/24, kdy na stadionu Power Horse Stadium přivítá Real Betis. La Union je na dně tabulky se třemi body, zatímco Real Betis je na sedmém místě, jen o bod za pátým Athleticem Bilbao.

Skvělý start Almeríe k první výhře nevedl. Getafe nastartoval výstavní trefou Greenwood

Fotbalisté Getafe porazili ve 14. kole LaLigy na domácím stadionu Almeríi 2:1 a prodloužili svou neporazitelnost napříč soutěžemi na devět zápasů. Utkání se pro ně však od úvodu nevyvíjelo podle představ, jelikož po brzké trefě Largieho Ramazaniho prohrávali. Ještě v první půli ale po nádherné pumelici Masona Greenwooda a osmém gólu Borji Mayorala v ligové sezoně skóre otočili. Tím zároveň Almeriensistas, kteří stále čekají na první triumf v ročníku, uštědřili už 11. porážku.

Zoufalá Almería doufá proti domácímu Getafe v první letošní výhru

V LaLize stále ještě existuje mužstvo, které se ani jednou v dosavadním průběhu neradovalo z výhry. Další pokus bude mít Almería v sobotu navečer, kdy se podívá na Estadio Coliseum s netrpělivě čekajícím Getafe.

Ligou mistrů nabuzený Sociedad tápal v Almeríi. Očekávanou výhru vynesla až pozdní penalta

Fotbalisté Realu Sociedad zvítězili ve 13. kole LaLigy na půdě Almeríe 3:1. V první půli byl z kádru hostů vidět na trávníku pouze nigerijský útočník Umar Sadiq, který však svou aktivitou skóre změnit nedokázal. To se povedlo až kapitánovi Basků Mikelu Oyarzabalovi, jenž ozdobil svůj 260. ligový start gólem. Rojiblancos sice srovnali, avšak v nastavení úspěšnou penaltou urval všechny body pro favorita, který si v týdnu vybojoval místenku v osmifinále Ligy mistrů, Carlos Fernández.

Poslední Almería se pokusí po letech zaskočit Real Sociedad

Real Sociedad musí dělit svoje síly mezi Ligu mistrů a dění v domácí LaLize, což mu zatím dělá mírné obtíže. Zpátky na pohárové příčky se bude chtít baskický celek vyškrábat v sobotu odpoledne, kdy navštíví Almeríu.

Selhání potomka rumunské legendy Alavés mrzet nemuselo. Sedlar se naučil gólové řemeslo

Almería se nedočkala teprve druhého bodového zisku ze hřišť soupeřů, když na stadionu Alavésu prohrála ve 12. kole LaLigy 0:1. Domácí v průběhu první půle stupňovali svůj tlak a v jejím nastaveném čase měli ideální možnost skórovat, když Ianis Hagi kopal penaltu. Syn nejlepšího rumunského fotbalisty 20. století Gheorgheho Hagiho však přestřelil. Po změně stran se již do hry dostali také Rojiblancos, nakonec se ovšem přece jen prosadili modrobílí zásluhou Aleksandara Sedlara. Srbský obránce se radoval z první ligové trefy na Pyrenejském poloostrově, na němž působí už od roku 2019.

Alavés se utká s Almerií

Nejhorší útok na straně jedné, nejhorší obrana na straně druhé, i tak by se dalo hovořit o záchranářském utkání dvanáctého kola, kdy se proti sobě na Estádio Mendizorrotza ve Vitorii-Gasteiz postaví sedmnáctý Alavés a poslední Almería. Ta na svém kontě stále nemá ani jednu výhru, dokáže nepříznivou sérii prolomit na dvanáctý pokus?

Almería prohloubila své trápení i proti nováčkovi z Las Palmas, do kolen ji poslal gól v nastavení

Las Palmas porazilo v 11. kole LaLigy Almeríi na její půdě 2:1. Úvodní gól zápasu vstřelil hostující odchovanec Barcelony Munir El Haddadi, jenž se v letošním ročníku trefil poprvé. Na jeho branku sice dokázal odpovědět střídající Largie Ramazani, rozhodující moment však přišel až v nastaveném čase, kdy hostům zařídil výhru Sory Kaba. Rojiblancos tedy s 11 ztrátami v řadě i nadále setrvali jediným celkem v lize, který čeká na první triumf v sezoně. Poslední tříbodovou radostí tak pro Almeríi zůstala květnová výhra nad Mallorkou.

Almería se chce odrazit ode dna proti Las Palmas

Na posledním místě zůstává Almería a jako jediná z celé soutěže ještě nevyhrála. Změnit se to pokusí v sobotu odpoledne, kdy na svém stadionu přivítá Las Palmas. Předloni se tyto kluby potkávaly v nižší soutěži a vzájemnou bilanci mají vyrovnanou.

Girona prohání giganty ve velkém stylu. Proti Almeríi ji nerozhodilo ani dvougólové manko

Girona navzdory zpackanému úvodu zápasu porazila v 10. kole LaLigy Almeríi 5:2. Poslední celek tabulky přijel na hřiště štiky soutěže v pozici jasného outsidera, přesto ve 24. minutě vedl po trefách Léa Baptistaa o dva góly. Domácí se z šoku oklepali ještě do přestávky a třemi brankami v rychlém sledu otočili stav utkání, přičemž dvěma zásahy se na tom podílel Arťom Dovbyk. Po změně stran již Gironistes na hřišti vládli a došli si pro osmou výhru v sezoně, kterou se navíc dotáhli na vedoucí Real Madrid.

Girona se stále drží, doma chce tři body proti Almeríi

Největší překvapení probíhající sezony - fotbalisté Girony - se po reprezentační pauze představí domácímu publiku a soupeřem bude poslední Almería. Výsledky hostů jsou zcela v protikladu a Almería je nejenže poslední, ale jako jediná z LaLigy ještě nevyhrála.

Almería vyřešila otázku trenéra, Morena nahradil Garitano

Vedení Almeríe oznámilo jméno nového trenéra, jehož úkolem bude zachránit klub mezi španělskou elitou. Na lavičku usedne osmačtyřicetiletý Gaizka Garitano.

Athletic rozohnilo zranění klíčového stopera. Otloukánek z Almeríe padl rozdílem třídy

Fotbalisté Athleticu porazili v předehrávce devátého kola LaLigy 3:0 Almeríi. O svém úspěchu rozhodli už v 10. minutě, kdy jejich premiérové zakončení mezi tři tyče proměnil ve vítěznou trefu Gorka Guruzeta. V tu chvíli již nebyl na trávníku zkušený stoper Yeray Álvarez, jenž musel střídat po ošklivém pádu z výšky. Domácí si jednoznačnou výhrou upevnili pozici v horní části tabulky, Andalusané naopak zůstali na dně tabulky.

Athletic Bilbao se sbírá po debaklu v derby a těší se na poslední Almeríu

Deváté kolo Laligy se nezadržitelně blíží a v pátek je na programu jediné utkání. Domácí Athletic se v něm pokusí reagovat na poslední porážku z derby a vítá Almeríu. Tedy jediný tým v celé soutěži, který pořád ještě čeká na vítězství.

Duel týmů bez formy přinesl velkolepou podívanou. Granada po pauze stáhla třígólové manko

Almería nezaznamenala v osmém kole LaLigy premiérovou výhru v ročníku, když na vlastním hřišti remizovala s Granadou 3:3. O výsledku duelu mezi celky pohybujícími se v sestupovém pásmu zdánlivě rozhodl závěr úvodního dějství, v němž domácí během pěti minut nasázeli hned tři branky. O všechny jejich zásahy se postaral Luis Suárez, kterému pokaždé asistoval jeho kolega z útoku Largie Ramazani. Jenže hosté po změně stran na trávníku dominovali, a i když nejdříve neproměnili penaltu, bod jim nakonec vystřelil Myrto Uzuni.