FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Hradec Králové se hned pokusí dotáhnout na Bohemians

Fotbalisté Hradce Králové se sice po podzimní části nachází až na dvanáctém místě, devátým Bohemians jsou však vzdáleni jen na tři body. A právě s Klokany změří síly v rámci úvodního jarního kola.

Hradec Králové chce ligové jaro zvládnout bez větších nervů

Hráči Hradce Králové si před jarní částí sezony nedávají konkrétní cíl v podobě umístění. Dvanáctý celek tabulky chce dohrát prvoligový ročník bez větších nervů a vyhnout se bojům o záchranu. Východočeši budou dál spoléhat na sílu domácího prostředí. Svěřenci trenéra Václava Kotala na novém stadionu získali během podzimu většinu bodů.

Brankářská rošáda v Hradci: Bajza na odchodu, nahradit ho může Knobloch

V Hradci Králové končí po roce a půl slovenský brankář Pavol Bajza. K týmu trenéra Václava Kotala se připojí v přípravě na jarní část sezony bývalý liberecký gólman Milan Knobloch, který byl naposledy ve Zlatých Moravcích. O formě jeho působení ve východočeském celku se jedná...

Hradec má první zimní posilu, vypůjčil si záložníka Kaštánka

První zimní posilou Hradce Králové se stane Daniel Kaštánek. Dvacetiletý záložník míří do východočeského prvoligového týmu z pražské Sparty, kde hrál za B-tým. Formu jeho působení oba kluby podle vyjádření na svých webech dolaďují.

Poradci Hradce pro prodej fotbalu budou Havel & Partners a Česká spořitelna

Poradcem města Hradec Králové pro prodej akcií městského prvoligového klubu a pro výběr provozovatele nového stadionu bude sdružení právnické firmy Havel & Partners a České spořitelny.

Hradec Králové pracuje na prodeji klubu

Poradci města Hradec Králové pro prodej akcií městského prvoligového klubu a pro výběr provozovatele nového stadionu by mělo být sdružení právnické firmy Havel & Partners a České spořitelny. Novinářům to dnes řekla primátorka Pavlína Springerová (Hradecký demokratický klub). Výběr sdružení schválila rada města, ještě jej budou projednávat zastupitelé. Hradec Králové vlastní 100 procent akcií klubu, který v minulém ligovém ročníku skončil na osmém místě.

Olomoučtí remizovali s Austrií Vídeň a vyhráli turnaj na Maltě

Olomoučtí remizovali na závěr přípravného turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cup s Austrií Vídeň bez branek. Sigma zůstala ve třech zápasech na ostrově ve Středozemním moři neporažená a s pěti body za vítězství a dva nerozhodné výsledky díky lepšímu skóre šestý ročník tamního podniku ovládla.

Hradec Králové začal beze změn, příchody ale nejsou vyloučené

Hradec Králové odstartoval zimní přípravu beze změn v kádru. Trenérovi Václavu Kotalovi nadále chybí obránce David Heidenreich, který se připravuje individuálně po operaci zkříženého vazu v koleně. "Votroci" o tom informovali na svém webu.

Hradec si přijel na oblíbenou Letnou pro nadílku. Vysoká výhra dopřála Zlínu klidnější Vánoce

Zlín si v 19. kole Fortuna ligy vybojoval jistotu, že zimní přestávku nestráví na chvostu tabulky, jelikož se po přesvědčivé výhře 4:0 nad Hradcem Králové vzdálil Českým Budějovicím na rozdíl čtyř bodů.

Zlín chce ještě před Vánoci zabrat. Poradí si s Hradcem i bez vykartovaných hráčů?

Po určitém vzestupu potřebuje Zlín opět zabrat, nejlépe pak zvítězit. "Ševci" i kvůli náročnému losu dlouho nebodovali a dnu ligové tabulky se vyhýbají jen díky tomu, že České Budějovice hrají ještě hůř. Nadělí si Moravané předčasný vánoční dárek proti Hradci Králové, jenž ve středu po výsledkovém strádání konečně vyhrál?

Komorní atmosféra Dynamo neprobrala. Hradec zavzpomínal na slavnostní otevření stadionu

České Budějovice prohloubily v 17. kole FORTUNA:LIGY trápení, když na vlastní půdě prohrály s Hradcem Králové 0:2. Hosté rozhodli o osudu utkání již v první půli, když na brzký gól Lukáše Čmelíka navázal v nastaveném čase Jakub Kučera. Votroci tak i podruhé v letošním ročníku na Jihočechy vyzráli. Poprvé soupeře porazili při slavnostním otevření Malšovické Areny, kde Hradečáci zvítězili vysoko 5:1. Naopak pro Dynamo, které nezvykle nechalo uzavřít část vlastní tribuny kvůli nepokojům fanoušků v Plzni, se jednalo již o osmou soutěžní prohru v řadě.

Budějovice po "ostudě ostud" přivítají Hradec. Dočkají se konečně bodů?

Nálada v Českých Budějovicích se blíží bodu mrazu. Tamní Dynamo prohrálo sedm soutěžních zápasů za sebou, navíc se rozkmotřilo z vlastními příznivci, kteří kvůli nařízení klubu nebudou vpuštěni do sektoru, v němž sídlí kotel. Navzdory tomu však Jihočeši hodlají proti Hradci Králové ukončit čekání na bodový zisk.

Baník zarazil hradecký domácí sběr bodů. Ostravané v závěru přejeli Votroky Tankem

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v 18. kole Fortuna ligy v Hradci Králové 3:2. Do vedení se sice jako první dostali hosté, černobílí nicméně ještě do poločasu zásluhou asistence a proměněné penalty Václava Pilaře vývoj duelu otočili. To ovšem nebyl poslední zvrat, který byl v Malšovické Aréně k vidění. V závěrečné desetiminutovce totiž zužitkoval dva přesné pasy Jiřího Klímy Abdullahi Tanko a dvěma góly zvrátil stav utkání zpět na stranu Slezanů. Ostravané tak narušili dosud stabilní výkonnost Východočechů na jejich nově otevřeném stadionu, kde doposud nasbírali podstatně více bodů než na hřištích soupeřů.

Hradec chce zapomenout na pohár. Spraví si chuť v zápase proti Baníku?

Zatímco Baník od týden staré sněhové kalamity čekal celou dobu na soutěžní zápas, Hradec Králové zvládl absolvovat osmifinále národního poháru. To pro Východočechy nedopadlo úspěšně, proti Ostravanům si tak budou chtít spravit chuť.

Slavii víkend na cestách poznamenal. Urputný Hradec v prodloužení doplatil na zničený trávník

Slávisté zvítězili v osmifinále MOL Cupu v Hradci Králové 2:0 po prodloužení a nadále mohou snít o obhajobě trofeje. Navzdory tomu, že hosté nastoupili prakticky v plné sestavě, se jejich postup nerodil vůbec snadno. Houževnatí Votroci totiž drželi nerozhodný stav až do 109. minuty, kdy jejich naděje na penaltový rozstřel potopil rozhodujícím gólem Conrad Wallem. Norskému mladíkovi pomohlo zablácené místo před brankou domácích, díky kterému se míč šťastně odrazil za záda Adama Zadražila.