Uruguay

Další články

Uruguay popatnácté slaví triumf na Copa América

Poprvé od roku 1995 se fotbaloví reprezentanti Uruguaye mohou těšit z titulu pro nejlepší tým jihoamerického kontinentu. Ve finále tým Óscara Tabáreze porazil Paraguay 3:0. Triumf, díky němuž se osamostatnil na čele nejúspěšnějších týmů Copa América, oslavil v Buenos Aires, hlavním městě Argentiny, s níž se právě až dosud o prvenství dělil.

Ve finále Copy si to rozdá favorizovaná Uruguay s Paraguayí

Nestane se jím ani domácí Argentina, ani favorizovaná Brazílie a dokonce ani sympaticky hrající Kolumbie. Mistr Jižní Ameriky vzejde ze dvou překvapivých účastníků finále Copa América: Paraguaye a Uruguaye. Přičemž favoritem bude tým začínající písmenem U.

Suárez je jeden z nejlepších hráčů světa, chválí Tabárez

Uruguayci budou mít v neděli možnost získat rekordní patnáctý titul na Copě América a jejich hrdinou je bezesporu Luis Suárez, který rozhodl semifinále proti Peru. Svého hrdinu vyzdvihl i kouč Tabárez, zatímco jeho protějšek Makarían viděl za porážkou hlavně nezkušenost.

Suárez poslal Uruguay do finále

Poprvé od roku 1999 se může Uruguay těšit na finále Copa América. La Celeste ve druhém poločase udolali houževnaté Peru, když dvě branky v rozmezí několika málo minut vstřelil Luis Suárez a rozhodl o výhře. Naděje Peruánců pak definitivně pohřbil vyloučený Vargas.

Překvapení z Peru se postaví do cesty Uruguayi

Letošní Copa América fanouškům již od základních skupin servíruje jedno překvapení za druhým a věrná této tradici je i ve vyřazovacích bojích. Díky tomu v semifinále vyzve Peru Uruguay a bude se jí snažit vykolejit z cesty vedoucí k patnáctému triumfu.

Batista: Udělali jsme pro vítězství všechno

Fotbalisté Argentiny vypadli na domácím šampionátu Jižní Ameriky už ve čtvrtfinále. Lionel Messi a spol. nezvládli penaltovou loterii proti Uruguayi, se kterou v normální době i po prodloužení hráli nerozhodně 1:1. Drama rozhodl uruguayský gólman Fernando Muslera.

Argentina zlatý sen jenom snila, semifinále si zahraje Uruguay

Argentina ani letos nevyhraje žádnou trofej, na domácím mistrovství Jižní Ameriky totálně vyhořela a poroučí se již po čtvrtfinále. V něm nestačila na Uruguay, která hostitele zdolala po pokutových kopech.

Argentinu čeká prestižní souboj s Uruguayí

Ve druhém čtvrtfinálovém duelu Copa América 2011 se střetnou domácí Argentinci s Uruguayí. Poněvadž mezi sebou tyto dvě jihoamerické země cítí velkou rivalitu, jsou očekávání obrovská.

Uruguay si proti Mexiku zajistila postup

Uruguay si díky šťastnému gólu Álvara Pereiry ze čtrnácté minuty zajistila postup do čtvrtfinále letošní Copy, naopak Mexiko podle očekávání jede bez bodu domů. Uruguay narazí ve čtvrtfinále na domácí Argentinu.

Uruguay má nůž na krku, potřebuje porazit Mexiko

Zdá se, že ze skupiny smrti nakonec vzejdou dva vyřazené týmy. Mexiko si již pomalu zabalilo kufry a čtvrtý tým světa z Uruguaye nemá od vypadnutí taktéž příliš daleko.

Uruguay znovu remizovala 1:1, tentokráte se o body podělila s Chile

Letošní Copa América je hodně bohatá na nerozhodné výsledky a další z nich se zrodil v duelu Uruguaye s Chile. Čtvrtý tým z loňského světového šampionátu podruhé bere bod za výsledek 1:1, Chilané mají body čtyři...

Uruguay chce složit reparát proti Chile

V Uruguayi po remíze s Peru zavládlo mírné zklamání a pro čtvrtý tým světa tak neexistuje jiná možnost, než si udobřit fanoušky výhrou nad Chile. To naopak nervózní utkání s Mexikem zvládlo a vévodí tabulce skupiny C na Copě América.

Uruguay napodobila další favority, také ona na úvod jen remizovala

Uruguay je po Brazílii a Argentině dalším favoritem, který ve svém úvodním vystoupení na Copa América nesplnil roli favorita. Nejlepší jihoamerický tým na loňském světovém šampionátu nedokázal porazit Peru a nakonec bral jenom bod za remízu 1:1.

Uruguay chce zažít vítězný start, na úvod se střetne s Peru

Pro Uruguay odstartuje Copa América zápasem s outsidery z Peru. Favorizovaní svěřenci trenéra Tábareze nehodlají na úvod za žádnou cenu připustit nějakou ztrátu a berou jedině vítězství.