Z boje o záchranu ve Slovinsku za rok do Ligy mistrů. Slavia mě může ještě posunout, věří Šturm

To je tedy fičák. Kariéra slovinského křídelníka Danijela Šturma (27) nabrala neskutečné tempo. Před rokem bojoval o záchranu ve slovinské lize, teď má v kapse čtyřletou smlouvu s mistrovskou Slavií a těší se na vysněnou Ligu mistrů. "Je to úžasný pocit. Nečekal jsem, že už po šesti měsících přestoupím do největšího klubu v Česku. Další přestup a velký krok vpřed v mojí kariéře. Nemůžu se dočkat, až se pustím do práce," svěřil se oficiálním stránkám českého mistra střelec.
Šturm přiznává, že zírá, jak rychle se fotbalově posouvá. "Je to působivé. Před rokem jsem hrál o udržení s Domžale. Hráli jsme baráž a málem sestoupili. Za rok jsem se pak přes Celje a Sigmu dostal až do Slavie. Byl to neuvěřitelný rok, hodně se toho změnilo," hlásí spokojeně pro klubový web.
Když se objevila nabídka k přesunu do mistrovského klubu, neváhal. "Bylo to jednoduché rozhodnutí. Chápu, že fanoušci Sigmy budou trochu zklamaní, ale nejsem nejmladší. Jít do Slavie a zahrát si Ligu mistrů je něco, o čem každý hráč sní. Každý chce hrát v té nejlepší evropské soutěži," přiznává, že u změny dresu neváhal a myslí si, že mu styl Slavie mu bude sedět: "Věřím, že rychle zapadnu."
???????? Dobrodošel!#Šturm2030 pic.twitter.com/gIuQcdQZUK
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) May 27, 2026
Že by si řekl o angažmá ve Slavii ve vzájemném duelu, to si rozhodně nemyslí. "Nehrál jsem tak dobře, o půli jsem střídal. Každý zápas v české lize je těžký, obzvlášť proti Slavii. Je to náročné, ale teď když už jsem hráčem Slavie, tak se mi to možná trochu usnadní," usmál se s tím, že už se nemůže dočkat na atmosféru v Edenu. "Je fantastická. Nemůžu se dočkat, až budou takhle fandit mně," neskrývá.
Věří také, že přesun do Edenu jeho samotného posune po herní stránce. "Doufám, že mě posune ještě o level výš. Věřím, že na to mám a bude to úspěšná spolupráce. Vím, že nejsem nejmladší, ale když se mi podařil takový rok, tak se můžu posunout ještě dál," hlásí nadšeně chlapík, který zatím na evropské scéně sbíral zkušenosti v Konferenční lize.
"Každý jeden zápas jsou cenné zkušenosti. Podle mě už jsem docela zkušený hráč. Je mi jedno, kde nastoupím, ale nejradši hraji z levého křídla. Jsem rychlý, rád chodím jeden na jednoho a mám dobrý driblink. Doufám, že si mě fanoušci oblíbí," neskrývá sebevědomí posila sešívaných.
Připravený je i na velkou konkurenci. Tu dokonce vítá. "Je dobře, že je tu hodně kvalitních hráčů. Každý hráč, co je před vámi, vás posouvá až na limit. Jen tak se můžete zlepšovat. A já se chci zlepšovat každý den, každý trénink i zápas," uzavřel Šturm.



Komentáře (35)
Přidat komentářLol, ten Kovář. Takovej lišáckej pohled vždycky.
Nahodou působí celkem sympaticky. Přesný opak Tvrdolina
Ten musí být JT vděčný kam se jako maskot dostal.
Takovej Vindahl muže být taky vděčný, ale teď nemluvím o Slavii, ten je asi vděčnější svýmu týmu.
Stejnej jako tenkrát to foto z vířivky
Kam výš? Na MS v atletice ??
je výborný
akorát se bojím, co z něho udělá Jindřich
To ti řeknu úplně přesně.
Ten hráč bude hrát okolo Provoda dost často.
Dělo.
levýho beka
Ve Spartě ho mají levýho?
Nebo tam není levej Haraslín?
No má výhodu, že je hodně běhavej. Tenhle hrát bude.
takze Schranz fakt bude hrat stred zalohy
Meli vydyndat kolem 6m.
když slovinec tak Oblak
Zahovič
Ilicic, naprostej genius
https://www.youtube.com/watch?v=J4ewt53jpAY
Parádní hráč... ta jeho střelba
Kampl
Pogačar
Oblak nebo Handanović.
Kranjec
Kopitar
Dončič
Rozhodně se naučí víc běhat, líp bránit a víc komunikovat s fyzioterapeutem kvůli bolesti krku, jak bude 80 % zápasu zírat, kudy nad ním zrovna letí míč.
Když bude dost vysoko na tribuně, tak ani nemusí koukat nad sebe
Jj, jistě tě posunou v běhání, simulování, zákeřnosti a podvádění. Zdokonalíš se v urážení rozhodčích a soupeřů. Když vydržíš, tak tě Jarda s Tykačem naučí i tunelovat a Chorý nějaké ty gay praktiky. A když ti bude nejhůř, tak tě Douděra může zásobovat Neurolem. K povinné výbavě, jakou jsou kopačky a teplákovka, nafasuješ ještě kuklu a světlici a budeš chodit trénovat se strejdou Řehákem a fanoušky, jak se správně používají.
Ou... To už je trapnost trošku..
Není, má pravdu. Takhle to u vás je. Každý to vidí.
Ale no tak, udrzme trošku úroveň
A když budeš hrát na "pikaču", půjdeš do Sparty.
Odkdy bereme špatné hráče Slavie? Snaha za každou cenu kopnout do Sparty je příliš vidět. Raději přečti list Korintským
Korintským: Od Kuchty?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele