Stále jde jen o tři body, řekl Conceição po další výhře nad Benficou

09.02.2020, 12:17
Aktuality
Ozdobou sobotního sportovního programu byl šlágr portugalské nejvyšší soutěže mezi FC Porto a Benficou a ten dopadl lépe pro domácí tým. Svěřenci Sérgia Conceiçãa se vrátili do boje o mistrovský titul, svého konkurenta přestříleli 3:2...

Porto nashromáždilo všechny góly do prvního poločasu. Na úvodní trefu Sérgia Oliveiry rychle odpověděl Vinícius Morais, který se do listiny střelců zapsal i v úvodu druhé půle, mezitím se ovšem dvakrát radovali domácí - v závěru prvního poločasu proměnil penaltu Alex Telles a následně zamířil do vlastní sítě Rúben Dias.

Stav 3:2 vydržel až do závěrečného hvizdu a FC Porto díky tomu snížilo manko na lídra na čtyři body. Benfica s Portem letos prohrála i druhý zápas, všech ostatních osmnáct dosavadních ligových duelů ovládla a má 54 bodů.

"Věříme neustále, ale tohle je jenom jeden zápas a jde pouze o tři body," mírnil nadšení Sérgio Conceição.

"Nikoho nebude zajímat výhra nad Benficou, pokud v dalším zápase neuhrajeme tři body v Guimarãesi. Je to maraton a zůstáváme ve hře, protože věříme tomu, co děláme každý den. Teď si užijeme saunu, hráčům pogratulujeme a budeme se připravovat na další utkání," dodal.

Autor: Tomáš Pavlík / abola.pt