Puel: Šance mají oba týmy, je to padesát na padesát

31.03.2010, 10:45
Aktuality
Olympique Lyon má po prvním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů k postupu mezi nejlepší čtyři o něco blíže, než Bordeaux. Lyon včera dokázal doma vyhrát 3:1, v odvetě ho ovšem nečeká nic snadného a vědí to oba trenéři...

"Byl to velmi dobrý zápas, každý tým měl pasáže, ve kterých dominoval. Bordeaux nám na začátku prvního poločasu vše hodně komplikovalo svým napadáním, ale i tak se nám povedlo dát gól. Soupeř hodně rychle vyrovnal a díky tomu se hrálo otevřeně," řekl po utkání kouč Lyonu Claude Puel.

Skóre utkání otevřel už v desáté minutě Lisandro Lopez, za hosty o čtyři minuty později vyrovnal Marouane Chamakh. Ve 32. minutě poslal Lyon znovu do vedení Bastos, v 77. minutě pak proměněnou penaltou stanovil konečný stav Lisandro.

"Druhý poločas jsme začali hodně ospale. Bordeaux bylo lepší a málem se mu podařilo vyrovnat, následně jsme si šance vytvořili i my, dali jsme na 3:1 a měli další tři nebo čtyři šance na zvýšení na 4:1. Nebylo to z naší strany špatné, ale Bordeaux má stále šanci," dodal Puel.

Lisandro dal včera dvě branky a v tuto chvíli je jisté, že se netrefí v odvetě, jelikož včera dostal osudovou žlutou kartu. Stejně je na tom i Sidney Govou. "Budeme bez Govoua a Lisandra. Bordeaux se do sestavy vrátí Diarra, takže je to otevřené. Šance mají oba týmy, je to padesát na padesát. Byl to jenom první zápas, oba týmy mají šanci a my půjdeme do odvety s tím dát gól," zakončil Puel.

Bordeaux si v Lize mistrů nikdy nezahrálo v semifinále, v PMEZ se mezi nejlepší čtyři naposledy podívalo v sezoně 1984/1985. "Měli jsme mezery v obraně. Když se podíváte na naše obránce, tak se jedná o mladé hráče bez velkých zkušeností. V odvetě budeme muset stavět na dnešním výkonu s tím, že zlepšíme obranu. Planus a Diarra jsou důležití a jejich zkušenosti chyběly. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, Planus je zraněný, Diarra byl v trestu. Na další zápas bude připraven, zatímco Lyonu budou kvůli kartám dva hráči chybět," prohlásil kouč Bordeaux Laurent Blanc.

Blanc se nevymlouval na absence dvou defenzivních hráčů a výmluvy nehledal ani v případě pokutového kopu, z něhož Lisandro dal na konečných 3:1. Penaltu vybojoval Cissokho, který vystřelil a jeho pokus zastavil rukou Chalme. "Míč zasáhl jeho ruku. Když jdete do skluzu, tak nemůžete udržet ruku u těla. Rozhodčí nařídil penaltu a my tím výsledek omlouvat nebudeme," dodal Blanc.

Autor: Tomáš Pavlík / fifa.com