Představení účastníků ME 2016 - Wales
Po osmapadesát let se Wales krčil v pozadí a sledoval úspěchy ostatních národních mužstev. Čtyřicet, pokud budeme brát vypadnutí v play-off kvalifikace na čtyřtýmové Euro 1976 jako latentní čtvrtfinále. Nyní je čas, aby se rudý Velšský drak naplno rozlétl a začal chrlit oheň. Velšané navíc do své historicky první základní skupiny mistrovství Evropy dostali rivala z Anglie.
Na kontinentu se jim říká Bale a spol. Ne snad, že by křídelník Realu Madrid nebyl naprosto esenciální složkou základní jedenáctky, tou samozřejmě je. Při pohledu na soupisku, a předpokládanou jedenáctku především, uvidíme mnoho jmen, která pozornějším fotbalovým fanouškům vnuknou myšlenku, že Wales přece jen nebude tým jednoho muže. Ramsey, Allen, Ledley, kapitán Williams nebo gólman Hennessey jsou oporami neméně důležitými.
Po zkušenostech z kvalifikace můžeme Colemanovu Walesu odškrtnout jednu z tradičních slabin. Velšané měli dříve velký sklon sesypat se za nepříznivého stavu — zkrátka poráželi sebe samotné. Hned v prvním zápase při cestě na Euro však dokázali otočit výsledek na otřesném hřišti v Andoře, a to až v samotném závěru. Pak udrželi vedení proti Kypru, když hráli poločas v oslabení. Psychiku zkrátka Ostrované vypucovali na vyšší úroveň, což je na šampionátu klíčové.
Turnajové týmy, které nejsou schopny dosáhnout úspěchu dominantním fotbalem, jako třeba Španělé na posledních dvou Eurech, zpravidla dokonale brání a využijí každou příležitost v útoku. Wales prošel deseti kvalifikačními zápasy s pouhými čtyřmi inkasovanými brankami — na šest výher a tři remízy mu pak stačilo jedenáct branek. Efektivita zn.: Dokonalost.
Vězte, že "Y Dreigiau" budou ve Francii vycházet z dokonale zabezpečené a organizované defenzivy, kterou neochvějně řídí stoper Swansea Ashley Williams. V kvalifikaci udrželi sedm čistých kont, což překonali pouze Španělé, Angličani a Rumuni. Favoritovi skupiny Belgii navíc Wales nedovolil ani jedinou branku.
Jen dva týmy, Anglie a Skotsko, mají delší historii než Wales — první mezistátní zápas odehrál už v roce 1876 právě se Skotskem. Přesto jsou dějiny tohoto ostrovního celku velmi chudé. Na závěrečný šampionát se Draci probojovali jednou jedinkrát v roce 1958, a to ještě dost kontroverzní cestou.
V asijské kvalifikaci totiž Súdán i Egypt odmítli hrát proti Izraeli, který se tak stal kontumačním vítězem. FIFA jej ale odmítla na mistrovství světa pustit bez toho, aby nastoupil do kvalifikace — proto rozhodla, že se uskuteční baráž mezi jedním z týmů z druhých míst v evropské kvalifikaci. Prvně vylosovaná Belgie hrát odmítla a jako druhý z osudí vzešel Wales, jenž ve dvojutkání s Izraelem uspěl.
Zadařilo se mu i ve Švédsku, kde vypadl až ve čtvrtfinále proti pozdějšímu vítězi Brazílii. Ale od té doby až dodnes to byla zase bída. Jedinou výjimkou byl zmíněný "československý rok" 1976, kdy byli Velšané krůček od kvalifikace na závěrečný turnaj. Mezi nejlepší čtyřku se však nedostali a skončili tak de facto ve čtvrtfinále.
Pak následovalo devět neúspěšných cest za první vysněnou účastí na Euru. Vyšlo to konečně až letos. Předtím byl Wales nejblíže v kvalifikaci na šampionát v roce 2004. Tehdy ztroskotali až v baráži na reprezentaci Ruska.
I tentokrát skončili svěřenci Chrise Colemana ve skupině na druhé příčce, rozšířený formát Eura na 24 týmů však Walesu zajistil dokonce přímý postup do Francie.
V kvalifikaci přitom museli měřit síly s řadou těžkých i nevyzpytatelných soupeřů. Belgie byla jasným favoritem, zatímco Bosna a Hercegovina měla jít suverénně pro druhé místo. Velšané byli coby tým ze čtvrtého koše bráni spolu s Izraelem jako pouhý vyzyvatel. Ani výlet na Kypr není pro ostrovní týmy nic extra příjemného.
Jenže Wales své rok a půl dlouhé putování zvládl naprosto s přehledem. První zakolísání s Andorrou Bale a spol. zažehnali a potom už to byla spanilá jízda. Ve dvojzápasech s Izraelem, Kyprem ani Belgií neprohráli, takže mohli už kolo před koncem kvalifikace slavit postup. A to i přesto, že bezprostředně před boucháním šampaňského poprvé padli s Bosnou a Hercegovinou.
Rodák ze Swansea a kdysi urostlý obránce spojil svůj fotbalový život se dvěma kluby. Kromě města svého mládí, kde na sklonku svého dospívání čtyři roky úspěšně hrál, zanechal silnou stopu ještě ve Fulhamu. V roce 1997 se stal tehdy rekordní posilou bohatého byznysmena Mohameda Al-Fayeda, jenž vytáhl Cottagers z League Two až do Premier League.
Coleman za londýnský celek nastupoval dlouhých pět sezón. V roce 1999 vyhrál třetí nejvyšší soutěž, o dva roky později dokonce i tu druhou. Na konci ročníku 2001/02 ukončil aktivní kariéru, ale se západolondýnským celkem se nerozloučil. Plynule tam totiž započal svoji bohatou trenérskou éru.
Manažerem Fulhamu se stal v dubnu 2003 a na horkém křesle vydržel čtyři roky. Poté si vyzkoušel španělskou štaci v Realu Sociedad, než převzal Coventry City a v lednu roku 2012 konečně i reprezentaci Walesu.
V poledním cyklu se Coleman pohyboval mezi třemi různými systémy, které umně variuje i během zápasů a leckdy tak soupeře dovede překvapit. Jeho nejoblíbenějším rozestavením je 3-4-2-1, které dává Garethu Baleovi na podhrotu dostatečnou volnost. Občas se dračí klenot pohybuje i na hrotu při selekci 5-3-2, velšský trenér navíc umí nastavit efektivní systém i při rozestavení 4-3-3.
O Garethu Baleovi toho není potřeba psát příliš. Původem levý bek se v Tottenhamu vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů Premier League, načež po něm sáhl Real Madrid, který se nezdráhal zaplatit přes dvě a půl miliardy korun. V reprezentaci jeho hvězda září snad ještě víc, což dokázal hlavně v uplynulé kvalifikační fázi.
Baleova osobnost je pro Wales skutečně absolutně nepostradatelná. Vždyť bez něj Coleman dovedl svůj tým k vítězství v jediném z devíti případů. Dva březnové přáteláky bez hvězdy Realu Madrid pak ukázaly, jak strašně jsou Velšané na své ikoně závislí. Ofenzivní impotence proti Severnímu Irsku a Ukrajině byla alarmující.
Hrdina lidu Hal Robson-Kanu se sice v posledních měsících hodně zlepšil, ale žádný gólostroj to vážně není. Ve třiceti startech vstřelil pouhé dvě branky. Sam Vokes se v 39 zápasech trefil šestkrát a Simon Church zavěsil třikrát z 35 případů. A to je ze střeleckých záznamů útočníků v reprezentaci všechno. I proto se Wales v deseti kvalifikačních zápasech radoval jen z jedenácti gólů. I proto musel sedm z nich vstřelit právě Bale.
Gareth Bale je tvůrce hry i zakončovatel, vůdce i součást party. Co je ale pro Wales hlavní, není to žádná jednostranná hrozba. Umí totiž hrozit z protiútoků, umí rozložit uzavřenou obranu. Dovede zakončit ranou z dálky, zblízka, hlavou i z přímých kopů. Když je ve formě, je prakticky nezastavitelný.
Ofenzivnímu univerzálovi bylo v květnu už sedmadvacet let, o nějakém prahu slávy se tedy dá hovořit jen velmi nadneseně. Pro Hala Robson-Kanua platí spíš přízvisko "unsung hero", tedy upozaděný, či chcete-li neopěvovaný hrdina. S tím by však zase nesouhlasili fanoušci Walesu. Robson-Kanu je totiž miláčkem ochozů, jakýmsi lidovým hrdinou — a právě jemu jsou adresovány nejčastější popěvky a chorály při domácích i venkovních zápasech velšského nároďáku.
Celým jménem Thomas Henry Alex Robson-Kanu se narodil v Anglii, za kterou hrál mezistátní zápasy ještě ve výběru do 20 let. Až pak se rozhodl přijmout nabídku Walesu, s nímž ho národnostně pojí jeho babička. Od roku 2010 stihl odehrát rovných třicet utkání, ale jeho gólová sbírka napovídá tomu, že to zkrátka není žádný velký střelec.
Branky vstřelil pouze dvě, tu poslední navíc před téměř dvaceti měsíci. To mu však nebrání v tom, aby zápas co zápas nastupoval v základní sestavě a kromě srdcí fanoušků si získával i to manažerovo. Chris Coleman jej využil v devíti z deseti kvalifikačních klání, což dokonale odráží jeho přínos pro tým.
Robson-Kanu je založením křídelník, umí nastoupit i v čtyřčlenné záloze. Ve Walesu je nicméně pravidelně využíván na hrotu, kde víří vodu a připravuje půdu pro Garetha Balea či z druhé vlny nabíhajícího Aarona Ramseyho. Ve společnosti těchto dvou individualit je zkrátka potřeba někoho částečně obětovat. A Hal je na tuto místy nevděčnou roli ideálním borcem.
Nejoblíbenější systém Walesu a jeho manažera Chrise Colemana je tříobráncové rozestavení 3-4-2-1. Před stabilní brankářskou jedničkou Waynem Hennesseym se zpravidla pohybuje kapitán a lídr defenzivy Ashley Williams, po jehož boku nejčastěji nastupují James Chester a Ben Davies. Střední obranu bude jistit i velezkušený James Collins. Čas od času dostane mezi stopery příležitost i Chris Gunter, který jinak tráví čas u pravé lajny.
Když tomu tak je, hraje falešné pravé křídlo fulhamský Jazz Richards. Na levém kraji hřiště kraluje Neil Taylor, jenž má za sebou povedenou sezónu ve Swansea a Coleman na něj bude hodně spoléhat. Příjemné starosti má šéf velšské reprezentace uprostřed zálohy, kde má jisté místo pouze Aaron Ramsey.
Zbylé dva posty však nejsou žádným dogmatem. V základní sestavě proti Slovensku pravděpodobně nastoupí Joe Ledley, jenž je z hvězdného středu pole nejschopnější při hře směrem dozadu. Mezi ním a Ramseym se ovšem strhne bitva o jedno místečko, a to především mezi anglickým šampionem z Leicesteru Andym Kingem a Joe Allenem z Liverpoolu. O fous navrch by měl mít druhý jmenovaný 'velšský Pirlo'.
V roli jakési spojky bude dozajista operovat největší hvězda, nejlepší hráč a suverénně nejlepší střelec Gareth Bale, jehož forma a zdravotní stav bude alfou a omegou potenciálního úspěchu Dragons na francouzském fotbalovém festivalu. Otazník visí nad rolí jediného hrotového hráče. Hal Robson-Kanu je sice stabilní postavou v základní sestavě, ale jako útočník má prachbídnou gólovou efektivitu. Kdyby Baleovi zvlhnul střelný prach, mohl by mít Wales obrovské potíže. Na šanci proto čekají zmínění Simon Church a Sam Vokes.
Na kontinentu se jim říká Bale a spol. Ne snad, že by křídelník Realu Madrid nebyl naprosto esenciální složkou základní jedenáctky, tou samozřejmě je. Při pohledu na soupisku, a předpokládanou jedenáctku především, uvidíme mnoho jmen, která pozornějším fotbalovým fanouškům vnuknou myšlenku, že Wales přece jen nebude tým jednoho muže. Ramsey, Allen, Ledley, kapitán Williams nebo gólman Hennessey jsou oporami neméně důležitými.
Po zkušenostech z kvalifikace můžeme Colemanovu Walesu odškrtnout jednu z tradičních slabin. Velšané měli dříve velký sklon sesypat se za nepříznivého stavu — zkrátka poráželi sebe samotné. Hned v prvním zápase při cestě na Euro však dokázali otočit výsledek na otřesném hřišti v Andoře, a to až v samotném závěru. Pak udrželi vedení proti Kypru, když hráli poločas v oslabení. Psychiku zkrátka Ostrované vypucovali na vyšší úroveň, což je na šampionátu klíčové.
Turnajové týmy, které nejsou schopny dosáhnout úspěchu dominantním fotbalem, jako třeba Španělé na posledních dvou Eurech, zpravidla dokonale brání a využijí každou příležitost v útoku. Wales prošel deseti kvalifikačními zápasy s pouhými čtyřmi inkasovanými brankami — na šest výher a tři remízy mu pak stačilo jedenáct branek. Efektivita zn.: Dokonalost.
Vězte, že "Y Dreigiau" budou ve Francii vycházet z dokonale zabezpečené a organizované defenzivy, kterou neochvějně řídí stoper Swansea Ashley Williams. V kvalifikaci udrželi sedm čistých kont, což překonali pouze Španělé, Angličani a Rumuni. Favoritovi skupiny Belgii navíc Wales nedovolil ani jedinou branku.
Historie
Jen dva týmy, Anglie a Skotsko, mají delší historii než Wales — první mezistátní zápas odehrál už v roce 1876 právě se Skotskem. Přesto jsou dějiny tohoto ostrovního celku velmi chudé. Na závěrečný šampionát se Draci probojovali jednou jedinkrát v roce 1958, a to ještě dost kontroverzní cestou.
V asijské kvalifikaci totiž Súdán i Egypt odmítli hrát proti Izraeli, který se tak stal kontumačním vítězem. FIFA jej ale odmítla na mistrovství světa pustit bez toho, aby nastoupil do kvalifikace — proto rozhodla, že se uskuteční baráž mezi jedním z týmů z druhých míst v evropské kvalifikaci. Prvně vylosovaná Belgie hrát odmítla a jako druhý z osudí vzešel Wales, jenž ve dvojutkání s Izraelem uspěl.
Zadařilo se mu i ve Švédsku, kde vypadl až ve čtvrtfinále proti pozdějšímu vítězi Brazílii. Ale od té doby až dodnes to byla zase bída. Jedinou výjimkou byl zmíněný "československý rok" 1976, kdy byli Velšané krůček od kvalifikace na závěrečný turnaj. Mezi nejlepší čtyřku se však nedostali a skončili tak de facto ve čtvrtfinále.
Pak následovalo devět neúspěšných cest za první vysněnou účastí na Euru. Vyšlo to konečně až letos. Předtím byl Wales nejblíže v kvalifikaci na šampionát v roce 2004. Tehdy ztroskotali až v baráži na reprezentaci Ruska.
Infograficky
autor: Víťa Horák
Cesta na šampionát
I tentokrát skončili svěřenci Chrise Colemana ve skupině na druhé příčce, rozšířený formát Eura na 24 týmů však Walesu zajistil dokonce přímý postup do Francie.
V kvalifikaci přitom museli měřit síly s řadou těžkých i nevyzpytatelných soupeřů. Belgie byla jasným favoritem, zatímco Bosna a Hercegovina měla jít suverénně pro druhé místo. Velšané byli coby tým ze čtvrtého koše bráni spolu s Izraelem jako pouhý vyzyvatel. Ani výlet na Kypr není pro ostrovní týmy nic extra příjemného.
Jenže Wales své rok a půl dlouhé putování zvládl naprosto s přehledem. První zakolísání s Andorrou Bale a spol. zažehnali a potom už to byla spanilá jízda. Ve dvojzápasech s Izraelem, Kyprem ani Belgií neprohráli, takže mohli už kolo před koncem kvalifikace slavit postup. A to i přesto, že bezprostředně před boucháním šampaňského poprvé padli s Bosnou a Hercegovinou.
Trenér — Chris Coleman
Rodák ze Swansea a kdysi urostlý obránce spojil svůj fotbalový život se dvěma kluby. Kromě města svého mládí, kde na sklonku svého dospívání čtyři roky úspěšně hrál, zanechal silnou stopu ještě ve Fulhamu. V roce 1997 se stal tehdy rekordní posilou bohatého byznysmena Mohameda Al-Fayeda, jenž vytáhl Cottagers z League Two až do Premier League.
Coleman za londýnský celek nastupoval dlouhých pět sezón. V roce 1999 vyhrál třetí nejvyšší soutěž, o dva roky později dokonce i tu druhou. Na konci ročníku 2001/02 ukončil aktivní kariéru, ale se západolondýnským celkem se nerozloučil. Plynule tam totiž započal svoji bohatou trenérskou éru.
Manažerem Fulhamu se stal v dubnu 2003 a na horkém křesle vydržel čtyři roky. Poté si vyzkoušel španělskou štaci v Realu Sociedad, než převzal Coventry City a v lednu roku 2012 konečně i reprezentaci Walesu.
V poledním cyklu se Coleman pohyboval mezi třemi různými systémy, které umně variuje i během zápasů a leckdy tak soupeře dovede překvapit. Jeho nejoblíbenějším rozestavením je 3-4-2-1, které dává Garethu Baleovi na podhrotu dostatečnou volnost. Občas se dračí klenot pohybuje i na hrotu při selekci 5-3-2, velšský trenér navíc umí nastavit efektivní systém i při rozestavení 4-3-3.
Tahoun týmu — Gareth Bale (Real Madrid)
zdroj: stuff.co.nz
O Garethu Baleovi toho není potřeba psát příliš. Původem levý bek se v Tottenhamu vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů Premier League, načež po něm sáhl Real Madrid, který se nezdráhal zaplatit přes dvě a půl miliardy korun. V reprezentaci jeho hvězda září snad ještě víc, což dokázal hlavně v uplynulé kvalifikační fázi.
Baleova osobnost je pro Wales skutečně absolutně nepostradatelná. Vždyť bez něj Coleman dovedl svůj tým k vítězství v jediném z devíti případů. Dva březnové přáteláky bez hvězdy Realu Madrid pak ukázaly, jak strašně jsou Velšané na své ikoně závislí. Ofenzivní impotence proti Severnímu Irsku a Ukrajině byla alarmující.
Hrdina lidu Hal Robson-Kanu se sice v posledních měsících hodně zlepšil, ale žádný gólostroj to vážně není. Ve třiceti startech vstřelil pouhé dvě branky. Sam Vokes se v 39 zápasech trefil šestkrát a Simon Church zavěsil třikrát z 35 případů. A to je ze střeleckých záznamů útočníků v reprezentaci všechno. I proto se Wales v deseti kvalifikačních zápasech radoval jen z jedenácti gólů. I proto musel sedm z nich vstřelit právě Bale.
Gareth Bale je tvůrce hry i zakončovatel, vůdce i součást party. Co je ale pro Wales hlavní, není to žádná jednostranná hrozba. Umí totiž hrozit z protiútoků, umí rozložit uzavřenou obranu. Dovede zakončit ranou z dálky, zblízka, hlavou i z přímých kopů. Když je ve formě, je prakticky nezastavitelný.
Na prahu slávy — Hal Robson-Kanu (Reading)
zdroj: football.co.uk
Ofenzivnímu univerzálovi bylo v květnu už sedmadvacet let, o nějakém prahu slávy se tedy dá hovořit jen velmi nadneseně. Pro Hala Robson-Kanua platí spíš přízvisko "unsung hero", tedy upozaděný, či chcete-li neopěvovaný hrdina. S tím by však zase nesouhlasili fanoušci Walesu. Robson-Kanu je totiž miláčkem ochozů, jakýmsi lidovým hrdinou — a právě jemu jsou adresovány nejčastější popěvky a chorály při domácích i venkovních zápasech velšského nároďáku.
Celým jménem Thomas Henry Alex Robson-Kanu se narodil v Anglii, za kterou hrál mezistátní zápasy ještě ve výběru do 20 let. Až pak se rozhodl přijmout nabídku Walesu, s nímž ho národnostně pojí jeho babička. Od roku 2010 stihl odehrát rovných třicet utkání, ale jeho gólová sbírka napovídá tomu, že to zkrátka není žádný velký střelec.
Branky vstřelil pouze dvě, tu poslední navíc před téměř dvaceti měsíci. To mu však nebrání v tom, aby zápas co zápas nastupoval v základní sestavě a kromě srdcí fanoušků si získával i to manažerovo. Chris Coleman jej využil v devíti z deseti kvalifikačních klání, což dokonale odráží jeho přínos pro tým.
Robson-Kanu je založením křídelník, umí nastoupit i v čtyřčlenné záloze. Ve Walesu je nicméně pravidelně využíván na hrotu, kde víří vodu a připravuje půdu pro Garetha Balea či z druhé vlny nabíhajícího Aarona Ramseyho. Ve společnosti těchto dvou individualit je zkrátka potřeba někoho částečně obětovat. A Hal je na tuto místy nevděčnou roli ideálním borcem.
Předpokládaná sestava
Nejoblíbenější systém Walesu a jeho manažera Chrise Colemana je tříobráncové rozestavení 3-4-2-1. Před stabilní brankářskou jedničkou Waynem Hennesseym se zpravidla pohybuje kapitán a lídr defenzivy Ashley Williams, po jehož boku nejčastěji nastupují James Chester a Ben Davies. Střední obranu bude jistit i velezkušený James Collins. Čas od času dostane mezi stopery příležitost i Chris Gunter, který jinak tráví čas u pravé lajny.
Když tomu tak je, hraje falešné pravé křídlo fulhamský Jazz Richards. Na levém kraji hřiště kraluje Neil Taylor, jenž má za sebou povedenou sezónu ve Swansea a Coleman na něj bude hodně spoléhat. Příjemné starosti má šéf velšské reprezentace uprostřed zálohy, kde má jisté místo pouze Aaron Ramsey.
Zbylé dva posty však nejsou žádným dogmatem. V základní sestavě proti Slovensku pravděpodobně nastoupí Joe Ledley, jenž je z hvězdného středu pole nejschopnější při hře směrem dozadu. Mezi ním a Ramseym se ovšem strhne bitva o jedno místečko, a to především mezi anglickým šampionem z Leicesteru Andym Kingem a Joe Allenem z Liverpoolu. O fous navrch by měl mít druhý jmenovaný 'velšský Pirlo'.
V roli jakési spojky bude dozajista operovat největší hvězda, nejlepší hráč a suverénně nejlepší střelec Gareth Bale, jehož forma a zdravotní stav bude alfou a omegou potenciálního úspěchu Dragons na francouzském fotbalovém festivalu. Otazník visí nad rolí jediného hrotového hráče. Hal Robson-Kanu je sice stabilní postavou v základní sestavě, ale jako útočník má prachbídnou gólovou efektivitu. Kdyby Baleovi zvlhnul střelný prach, mohl by mít Wales obrovské potíže. Na šanci proto čekají zmínění Simon Church a Sam Vokes.
Tip redakce na umístění: osmifinále
Program zápasů - skupina B
11.06.2016
Bordeaux
16.06.2016
Lens
20.06.2016
Toulouse
Konečná nominace
Datum nar.
24.01.1987
22.06.1993
17.03.1987
Datum nar.
23.08.1983
24.04.1993
21.07.1989
23.01.1989
12.04.1991
07.02.1989
23.08.1984
Datum nar.
14.03.1990
16.07.1989
03.02.1986
29.10.1988
23.01.1987
26.12.1990
18.02.1983
09.10.1993
Datum nar.
04.12.1987
10.12.1988
21.05.1989
21.10.1989
07.09.1995
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Představení účastníků ME 2016 - Island
09.06.2016, 20:15
Představení účastníků ME 2016 - Rakousko
09.06.2016, 14:13
Představení účastníků ME 2016 - Maďarsko
09.06.2016, 08:42
Představení účastníků ME 2016 - Portugalsko
08.06.2016, 19:54
Představení účastníků ME 2016 - Švédsko
08.06.2016, 12:30
Představení účastníků ME 2016 - Irsko
08.06.2016, 08:14
Představení účastníků ME 2016 - Belgie
07.06.2016, 21:51
Představení účastníků ME 2016 - Itálie
07.06.2016, 13:00
Představení účastníků ME 2016 - Turecko
07.06.2016, 08:34
Představení účastníků ME 2016 - Česko
06.06.2016, 20:20
Představení účastníků ME 2016 - Španělsko
06.06.2016, 14:22
Představení účastníků ME 2016 - Chorvatsko
06.06.2016, 09:31
Představení účastníků ME 2016 - Severní Irsko
05.06.2016, 19:02
Představení účastníků ME 2016 - Ukrajina
05.06.2016, 13:09
Představení účastníků ME 2016 - Polsko
05.06.2016, 08:00
Představení účastníků ME 2016 - Německo
04.06.2016, 18:04
Představení účastníků ME 2016 - Slovensko
04.06.2016, 13:00
Představení účastníků ME 2016 - Anglie
03.06.2016, 19:17
Představení účastníků ME 2016 - Rusko
03.06.2016, 13:00
Představení účastníků ME 2016 - Švýcarsko
03.06.2016, 08:18
Představení účastníků ME 2016 - Albánie
02.06.2016, 21:51
Představení účastníků ME 2016 - Rumunsko
02.06.2016, 14:00
Představení účastníků ME 2016 - Francie
02.06.2016, 08:05
Komentáře (169)
Přidat komentářvelšský Pirlo
Semifinále. Gareth tam všem provětrá zadky.
Je docela možný, že se z šatny Realu něco přiučil.
R.I.P Cassius
Rest in RIP
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s526x395/13240631_714470495360924_7425003180534117113_n.png?oh=f54157666abc94de684bea99748f82c8&oe=5808AB87
Wales - Slovensko - Rusko
Týmy na téměř stejné úrovni (momentálně).
Na to, jak se tyto týmy v tabulce poskládají bych si ani netroufnul hádat.
ja jo: Anglie, Wales, Slovensko, Rusko
To by bylo ideální.
Tak Anglie je asi jasná, ale tamto se prostě nedá odhadnout,stejně jako pořadí v "efku" po Portugalsku.
efko bude taky jasne :) POR, AUT, ISL, HUN :)
Je to možný,ale rozhodně to není nic jasnýho. Rakušáci z druhýho koše budou největši zklamání turnaje si myslím.
nn tam to vidim na jasne CF :)
Skupinu mají lehkou, to je fakt. Ale všam ještě nedávno se kopali za uši. Třeba Island nebo Maďarsko překvapí.
Chlapci tipovať sa to nedá, môžete si to len myslieť :D ale tvrdiť, že Wales a Rusko v momentálnej forme sú na úrovni Slovenska tak to chce odvahu, však tieto dva týmy v posledných rokoch neporazili žiaden silný tým, poprípade nemajú takú víťaznú šnúru bez prehry ako my a to sme nehrali s mužstvami typu Malta,Andorra Albánsko atď
preboha o čom točíš?
https://images.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fwww.feintzebra.co.uk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F06%2Fmonkeys-that-look-like-bale-02-550x275.jpg&f=1
cerny kun turnaje myslim, ze maji i na SF pri dobre konstelaci hvezd :)
Na každém postu lepší hráč, než má Slovensko (sorry) . Otázka je, jestli toho dokáží využit.
Ja už ti chcel posielat peniaze, ale potom vidím, aký si len provokacny picus často, snad to ani nemas za potreby..
sorry, moje komentáře jsou vždycky trochu nadsazené, jinak proti Slovensku nemám nic
Neomlouvej se, tady máš pravdu.
Sorry, poslem ti i tak love
Hamšík je lepší než Ramsey.
A tím to končí
Tohle dělání hvězd z nekopů v anglický lize už se přeneslo i na kádr Walesu?
Tohle přílišné podceňování PL hráčů se tady objevilo kdy? Poslední dny tady toho přilezlo nějak moc.
Kucka je lepší než Allen i Ledley.
dohromady
Není.
sasek
No máš co dohánět.
Po vzájemném zápase prozreš.
Zápas to rozlouskne ...to mluví za vše.
lepsi nez Joe "Andrea" Allen je podle me uz jen Tom Cleverley
Ďuriš je asi taky lepší než někdo, kdo dá za sezonu tři góly za Reading.
tak mne to tak tiez pripada, ale hrame dost dobre teamovo takze to az tak nevadi. Ja som od nasej repre pred kvalifikaciu nic moc necakal ale uz tolko krat ma prekvapili, ci uz proti Spanielom, Nemcom, Ukrajina, napr. proti Svajciarom sme 55 minute v priatelskom zapase vyhravali 3-0 takze tie papierove predpoklady ajked niesu v nas prospech budeme im vyrovnany super
Ja by som tiež mohol napísať, že ste outsider celej skupiny a máte na každom poste horšieho hráča ako Turecko :D no ako se ti líbi borče?
Libi se mi tvuj komplex
to teda vevím.. minimálně záloha?
Ačkoliv Slováky nemusím tak fakt ne
Mají dva hráče, bez nich jsou nejhorší tým Eura.
To zas neee.
to muzes rict podle me o dost tymech, kdyz jim seberes dva nejklicovejsi hrace
A která repre je horší, kdyby Wales neměl ty dva? Napadá mě jen Sev. Irsko.
Celá obrana je kvalitní. Záloha taky není z nejhorších.
A můžu taky z portugalské sestavy odebrat dva nejlepší hráče, ať je to porovnání fér? Nebo ze slovenské? polské? švédské?
a kdyz najdes dva kvalitni hrace v albanskym vyberu, muzes i tam
No, tak s tou portugalskou zase pr
Kdo sou vůbec ty dva? Bale a Ramsey? Střed zálohy je složenej z hráčů, co sou poměrně výrazný i v rámci PL, obrana stojí na oporách Swansea (za normálních okolností jednoho z lepších týmů PL), sám Williams se řadí k širší stoperský špičce ligy. Jako já vim, že si tohle všechno shrneš pod "PL dřeváci se přeceňujou", ale ten tým rozhodně neni o jednom muži.
Už jen to, že zvládá velmi dobře naplňovat neortodoxní rozestavení (který mimochodem samo může v tomhle poměrně ortodoxnim prostředí působit jako výhoda), myslim o kvalitě toho kolektivu leccos vypovídá.
párkrát jsem je viděl hrát a nějakej líbivej fotbal to nebyl, hodně nepřesností, ale bojovnej kolektivní výkon s tim, že Bale hraje taky dost týmově, akorát prostě je schopnej si vytvořit 1-2 šance za zápas a proměnit to v gol, Ramseyho bych jako nějakýho nenahraditelnýho hráče neviděl, celkově je to u nich o kolektivnim výkonu
No však to víceméně píšu. Bude to určitě vycházet spíš z defenzívy, což samo o sobě vypovídá o tom, že ti dva vyloženě ofenzivní hráči Ramsey s Balem asi nebude *až tak* esenciální, respektive ten úspěch určitě nedělali sami.
Maďaři? Albánci? Rumuni?
Ba ne, já už Ševčenka chápu... tyhle tři se nepočítají, páč tam ani "ty dva" nenajdeš
Věc názoru asi, Rumuny bych teda rozhodně nepodceňoval, ale holt nehrají PL no. Já sem chtěl hlavně poukázat na to, jaky rozdíl ti dva v repre dělají, stačí se podívat kdo střílel góly v kvaldě. (dobře, Ramseyho přínos asi přeceňuju). Ale beru, že asi mají kvalitní obranu, ale jako favority na postup bych je teda rozhodně nepovažoval.
Ty děláš, jako by hraní PL bylo něco méněcenného než rumunská/maďarská liga nebo nevím...
To už stačí i fotka slavícího Ramseyho, aby to někdo odnes?
repre vo hovně
ver ze bys chtel hrace jako jsou Bale, Ramsey, Williams nebo Ledley v nasem narodaku
Balea bych teda nechtěl
Proč taky, vždyť je jenom o deset parníků lepší než jakýkoliv hráč z české reprezentace
je to kopyto z Realu
To je pravda, ale nijak to nevylučuje to, co jsem psal výše
Já souhlasím. Jen co se týče repre, je mi ta česká nějak ukradená. Klub je pro mě víc.
V tom jsme výjimečně za jedno.
klub kdesi v prdeli v katalánsku, ale to nevadí...dám si do nicku katalánštinu do profilovky na facebooku fotku messiho a je ze mě hrdej Culé
A co jako, to musíš někomu fandit, jenom proto, že ses tam narodil, aniž bys to mohl ovlivnit?
Tak pokud jim fandi cely zivot, parkrat si zajede na Nou Camp, tak proc ne?
Ano, přesně to říkám
at si každý fandí komu chce..ale přijde mi zvláštní fandit týmu, který mnozí ani v životě nenavštíví a fandí mu kvůli tomu, že byl zrovna úspěšný v době kdy začali sledovat fotbal...a nejvtipnější je pročítat ty diskuze mezi fans realu a barcelony...takový hádky na život a na smrt snad mezi sebou nevedou ani ti španělé
Tak dost lidi je normalnich a dost lidi je dementnich, ti dementi se hadaji porad
To už je pak otázka, intenzity toho fandění, já třeba Realu fandím 14 let, jednou ročně jezdím do Madridu na zápas, zbožňuji Španělsko, kam jezdím tak často, jak to jen jde, zajímám se o historii Madridu i Španělska, zbožňuji španělskou kuchyni, učím se španělsky...
Btw. Ani tymu z eura 2004 jste nefandili? Tomu neslo nefandit . Jinak chapu. Ja se celkove na euro tesim, ale ted uz to neprozivam jako driv. Jsem rad za tezkou skupinu, aspon to bude zajimave, chci jen aby jsme to odehrali solidne a aby Rosa odehral vsechno
Věřím jim na druhé místo ve skupině
I was in a bar Saturday night, and had a few drinks. I noticed two large women by the bar. They both had strong accents so I asked, "Hey, are you two ladies from Ireland?"
One of them screamed, "It's Wales you idiot!"
So, I immediately apologized and said, "Sorry, are you two whales from Ireland?"
That's all I remember.
To je starý...
Zajímavý tým, jejich zápasy si určitě nenechám ujít
OT: Copa America se tu nebude nijak propagovat?
EUROfotbal.
(-.-)
Konečně jsem se dopracoval do situace, kdy už mé typické komentáře píšou ostatní za mě.
Dopracoval ses k tomu v suchým triku.
Už mi to píše půlka twitteru.
jsme v tom s tebou
Kolik je tam vůbec max počet hráčů na lavičce? Nebo mi jen blbne livescore.
Na každém velkém turnaji může na lavičku celá soupiska, pokud se nepletu
v základních skupinách maximálně souhrn po každém kole + po zajímavějších zápasech článek s ohlasy, previews a komentáře od čtvrtfinále
Chlapci z Walesu sú sympaťáci a majú veľmi dobrú organizáciu hry smerom z defenzívy. Ja ale verím Janovi Kozákovi a našim
Ja tiež verím našim, len mi trocha príde úsmevné,že nás všetci pasujú do role toho outsidera aj napriek výsledkom sme pre nich druhotriedny, sám to vidiš aj podľa tých príspevkov od Čechov a od diskutujúcich zo zahraničných stránok, nech už to začne,nech znova môžeme šokovať svet :)
Na provokatérov radšej nikdy nereagujem, lebo týmto patologickým prípadom nikdy nejde o argumentáciu, len o ponižovania a výsmech. A dobre len pre nás, že nás podceňujú, aspoň nevznikne na tím tlak a Kozák sa bude môcť sústrediť na svoju robotu. Tí krátkozrakí huráfanúšikovia, čo sa automaticky považujú za lepších, lebo sú zo západnej Európy, sú absolútne nepodstatní, aj tak ten ich ostrovný futbal dostáva na držku každý turnaj.
Hned po ČR fandím vám,nepodceňuju vás, ale ruku na srdce, 1-2 zápasy v kvladě a přátelák s lavičkářema z Německa, když předtím jste 5 let téměř nic neuhráli, to není důvod proč vás farozivat nad Ruskem. ( na druhou stramu Wales je zase až moc přeceňovanej)
Opakuji,že toto není nijak útočný komentář.
Jeden-dva zápasy v kvalde...ok. Španieli, dve čisté kontá s Ukrajinou, suverénna forma vonku, v zàpase s Macedónskom doma úplne dominantný výkon, za aký by sa nemuselo hanbiť svetové mužstvo, priateľské výhry nad Švajčiarskom, Islandom, Nemeckom...Sorry, ale píš niečo o lavičkároch, až aj ČR porazí Nemcov. Tiež no offence, dúfam, že to nevezmeš osobne.
Od kvalifikacie na MS sme porazili tieto musztva: Spanielsko, Nemecko, Turecko, Ukrajina, Polsko, Svajciarsko, Turecko, Bielorusko, Gruzinsko, Cesko, Izrael, Ciernu Horu, Macedonsko, Luxembursko,
Prehrali sme s Ruskom, Spanielskom a nestastne s Bieloruskom.
Ale skusil si
Pardon za to Turecko. A dokoncal to bolo pod Patom a MAtom
Miesto jedneho Turecka este Island.
Ste dáki premotivovaní chlapci. Ani pár vyhraných kvalifikačných zápasov z nás žiadnych favoritov nerobí. Pozícia outsidera nám úplne vyhovuje, horšie bude, keď zrazu začnú očakávania. Ja hovorím, poďme do toho skromne s hlavami dole a ak sa niečo podarí, tak to môžme osláviť. Zatiaľ sme postúpili na ME..tot vsjo.
rubbish
wales ako krajina a ludia (co poznam zopar odtial) su mi neskutocne sympaticki a okrem nasich im budem drzat palce (plus islandu). a ked uz kvoli nicomu inemu, tak wales ma podla mna uplne top hymnu - https://www.youtube.com/watch?v=AM4mIlYKG9s
Manchester United are exploring the potential of a sensational move to bring Barcelona forward Lionel Messi, 28, to Old Trafford.(Daily Mail)
Arsenal midfielder Jack Wilshere, 25, is the shock name at the top of Manchester City boss Pep Guardiola's list of summer transfer targets. (Sun)
Real Madrid will again make a move to sign Manchester United goalkeeper David de Gea this summer, but new Red Devils boss Jose Mourinho is determined to keep the 25-year-old at Old Trafford. (AS)
Spaniard De Gea has assured Manchester United's supporters that he is staying at the club to work under "winner" Mourinho. (Daily Mirror)
Manchester United manager Jose Mourinho wants to sign Roma midfielder Miralem Pjanic, 26, as he sets about reinforcing his team's spine. (Manchester Evening News)
Saturday's Sun back page
Saturday's Sun back page
Former England striker Emile Heskey insists that Marcus Rashford has already shown his game-changing ability for Manchester United, but it is "too soon" for the striker to start at Euro 2016. (Squawka)
Everton want to conclude a deal to make Southampton manager Ronald Koeman their new boss within the next 24 hours. (De Telegraaf - in Dutch)
The Saints are facing an exodus of players with midfielder Victor Wanyama and strikers Shane Long and Graziano Pelle set to follow Ronald Koeman out of St Mary's. (Sun)
Liverpool defender Martin Skrtel, 31, is wanted by at least two Turkish clubs this summer, including title-winners Besiktas. (Liverpool Echo)
Chelsea could turn to Liverpool striker Christian Benteke, 25, as a cut-price Plan B if they fail to re-sign Romelu Lukaku, 23, from Everton this summer. (Daily Mail)
Chelsea are preparing an offer for Lazio's Italian international winger Antonio Candreva, 29. (Il Tempo - in Italian)
Saturday's Daily Mirror back page
Saturday's Daily Mirror back page
Barcelona have joined Chelsea and Manchester City in the race to sign 21-year-old Atletico Madrid defender Jose Gimenez. (Talksport)
Manchester City captain Vincent Kompany, 30, has been assured of his Manchester City future - despite manager Pep Guardiola targeting central defenders Aymeric Laporte, 22, of Athletic Bilbao and Everton's John Stones, 22. (Manchester Evening News)
Stoke have won the race to sign £10m-rated Norwich winger Nathan Redmond, 22, who is refusing to sign a new contract at Carrow Road. (Daily Mirror)
Sunderland have lodged an £11m bid for West Ham striker Diafra Sakho, 26. (Sun)
Wolfsburg left-back Ricardo Rodriguez, 23, has claimed he would be excited to unite with international team-mate Granit Xhaka at club level amid reports he could be bound for Arsenal. (Evening Standard)
Tottenham are considering creating their very own "Wembley" pitch at the club's training ground as boss Mauricio Pochettino prepares for his side's Champions League campaign at the national stadium. (Daily Telegraph)
West Ham are in talks to sign Besiktas' Canada international midfielder Atiba Hutchinson, 33. (Talksport)
Messi do MU
Trapaci podepisujou hrace, my upravujem treninkove hriste. Rovnou nam toho usaka dejte
Manchester United are exploring the potential of a sensational move to bring Barcelona forward Lionel Messi, 28, to Old Trafford.(Daily Mail)
You just know it's that time of the year again..
EL mu jeste chybi ve sbirce
Jojo, Benteke, Candreva
candreva by mohl bejt v pohode, kdyz ho conte dobre zna z repre, kvalitni back up na kridlo
Wales sa príliš preceňuje podľa mňa uhrajú iba remízu s Ruskom a týmto končí
Můžou jen překvapit. Rusáky snad zmáknou, zápas se Slovenskem bude o všechno. I když Anglie s Woyem taky nemá nic jistého, ale byla by to totální ostuda.
Tak třeba Rusové proti nám byli otřesní, SVK má podobně jako Wales na některé posty super hráče a jinde je to horší a Anglie je na turnajích jedno selhání za druhým. Navíc Bale je hráč, který může patřit na turnaji k nejlepším a brali by ho všichni trenéři.
Když někdo věří Švédsku jen díky Zlatanovi, proč nevěřit Walesu díky Baleovi?
Tak na šampionáte to bude o inom Rusi určite zahrajú lepšie a ja napríklad neverím tímom z jedným rozdielovým hráčom lebo tie tímy budú hlavne stavať na tých hráčoch ako je Bale či Ibrahimovič a to býva niekedy kameňom úrazu ale tak môžem sa mýliť ale viac verím našim čo vedia podať srdcový tímový výkon a Anglicku.
Tak to ale ty potom precenuješ iných, ked Walesu proti nám a Rusom v podstate nedávaš šancu. Ja si myslím, že s nami odohrajú úplne vyrovnaný zápas, ktorý rozhodnú detaily, malé chybičky. Budem rád za remízu. Musíme dať dole Rusov.
sympatický tým snad s Anglii postup
Škoda že z téhle skupiny nemůžou vypadnout všichni
Kolko timov ocakavate v Rusku o dva roky z ostrovnych mancaftov? Ja si myslim, ze sa kvalifikuje Anglicko a mozno Irsko.
To ti řeknu max. po losu, ale teďka bych řekl, že to bude Anglie a Skotsko.
Sak uz kvalifikacia je vyzrebovana. Wales podla mna neuhra ani baraz, Skotsko aj Severne Irsko tiez nie. Priamo postupi Anglicko a Irsko mozno do baraze.
Ajo... Anglie určitě... Skotsko možná, to bude o štěstí... a Wales/Irsko mají cca. stejnou šanci, ale víc věřím Rakousku.
Srbsko uz musi na nejaky turnaj, uz to musi zlomit a kvalifikovat sa. Rakusko bude dalej napredovat, v BL maju kopu hracov a podla mna tu skupinu dokazu vyhrat.
japonsko
Objektívne majú najväčšie šance tí, ktorých spomínaš, hoci aj Severné Írsko má momentálne slušnú formu. Tam to ale na postup cez Čechov nevidím. Čo sa týka Írov, dosť bude záležať aj od formy súperov, napr. od Walesu obhájenie postupových priečok neočakávam a naopak dúfam, že sa zlepšia Srbi. Rakúšania sú pre mňa favoritmi. Aj Škótsko môže za istých okolností prehovoriť do boja o postup, hádam sa im podarí ošklbať Anglánov.
Nechajme sa prekvapiť. Osobne by som tam nechcel vidieť žiadnych, iné tímy hrajú pre mňa zaujímavejší futbal.
Pouze Anglie. Jsem přesvědčenej už jen po pohledu na skupiny v kvaldě.
No už sem dajte ten článok o Slovensku ako sme najslabsi tím na ME, skončíme poslední v skupine a anketu či inkasujeme 6, 10 alebo 20+ gólov
Na poslední místo ve skupině už byli pasováni Rusové.
Mozno ze na papieri Wales vyzera slusne ale ich muzstvo nehra spolu 6-7 rokov ako nase, takze pri vyrovnanosti bude toto rozhodujuci detail. Cela kostra muzstva Pekarik, Hubocan,Skrtel, Durica, Kucka, Hamsik, Weiss hrala uz v 2010 na MS JAR. K tomu vyborny Duris, zlepsujuci sa Mak a niekto z trojice Skriniar, Pecovsky, Hrosovsky na DM. Tento tim pojde daleko
A nebo taky ne, bude záležet na čí stranu se přikloní štěstí.
My máme ale Jana Kozáka
Pecovsky-Kucka, ti dvaja budu sediet.
no už sem jebnite nás.
Inak sa mi páči ako mali v kvalifikácii nádherné originálne dresy a na EURO im adidas je*ne najobyčajnejší katalógový aký má
bff, to vypadá jak trička
Ked vidim Ramseyho, je mi zle.
Egocentrik.
No vidiš, to máte zrovna společný, pokrytčce
Ideal by byl postup Anglie, Cobolaku a i Whalesu. Tak uvidime.
3. místo ale bez postupu
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele