Plzeň v přípravě porazila Karlsruhe. Sparta přehrála Trnavu 3:0

05.07., 16:22, aktualizováno 05.07., 19:49
Aktuality
Christophe Kabongo a Daniel Kolář (© FC Viktoria Plzeň)

Plzeň v prvním utkání na herním soustředění v Rakousku porazila Karlsruhe 2:0 a vyhrála i čtvrtý zápas letní přípravy. O góly se v Kufsteinu proti druholigovému německému týmu postarali Daniel Vašulín a Christophe Kabongo. Oba jsou v týmu novými tvářemi. Sparta ve druhém utkání letní přípravy porazila Spartak Trnava 3:0 a navázala na vítězství nad AIK Stockholm (3:1). O góly se postarali Tomáš Wiesner, Victor Olatunji a Tomáš Schánělec. Český mistr nastoupil doma na Letné ještě bez reprezentantů z Eura, zápas sledovalo 5 938 diváků. V neděli zamíří na soustředění do Německa.

Viktoria si poradila s Karlsruhe

Viktoria vyrazila do Westendorfu ještě bez reprezentantů z Eura, kteří se mají k mužstvu připojit během dneška. Ústřední postavou prvního poločasu byl útočník Vašulín. Posila z Hradce Králové měla několik šancí, jednu z nich proměnila. Plzeň několikrát podržel brankář Martin Jedlička. Po přestávce šancí ubylo, v závěru výhru pojistil Kabongo, jemuž připravil gólovou trefu Tom Slončík. Kabongo navázal na hattrick z minulého utkání proti Lafnitzu.

Přípravné utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - Karlsruhe 2:0 (1:0)

Branky: 6. Vašulín, 81. Kabongo.

Sestava Plzně:

I. poločas: Jedlička - Míka, Séne, Jemelka - Jirka, Kalvach, Panoš, Souaré - Vydra, Mosquera - Vašulín.

II. poločas: Jedlička - Havel, Séne, Dweh - Kopic, Sojka, Deml, Cadu - Bello, Slončík (86. Metsoko) - Kabongo. Trenér: Koubek.

Zvítězila také Sparta

V prvním poločase si premiéru v prvním týmu připsal osmnáctiletý Vojtěch Hranoš, navíc s kapitánskou páskou. Po přestávce, když se celá jedenáctka vyměnila, ji předal Ermalu Krasniqimu. Kosovský reprezentant, který přestoupil z Rapidu Bukurešť, poprvé oblékl rudý dres.

Druhý poločas nabídl mnohem více šancí. A také branky. Suchomelův centr hlavou zužitkoval Wiesner, stejně jako pak později Sadílkův pas Olatunji. Druhou gólovou akci rozjel právě Krasniqi. V závěru se po rohu prosadil Schánělec, navrátilec ze Zlína. Za Trnavu hráli bývalý sparťan Lukáš Štetina nebo Miloš Kratochvíl, čerstvá posila z Jablonce.

Na soustředění v Německu čekají Spartu dva soupeři, Bröndby Kodaň a Salcburk.

Přípravné utkání:

Sparta Praha - Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Branky: 62. Wiesner, 80. Olatunji, 89. Schánělec.

Sestava Sparty:

I. poločas: Vindahl - Sörensen, Panák, Večerka - Pešek, Pavelka, Vydra, Ryneš - Daněk, Tuci, Hranoš.

II. poločas: Vorel - Uhrinčať, Kukučka, Zelený - Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel - Krasniqi, Olatunji, Schánělec. Trenér: Friis.

Liberec přemohl soupeře z Rumunska

Liberec nastoupil v úvodním utkání na soustředění v Rakousku proti rumunskému prvoligovému celku Universitatea Kluž a zvítězil 2:0. Do zápasu naskočili téměř všichni hráči Slovanu. Duel se rozhodoval až ve druhém poločasu, kdy nejprve proměnil penaltu Michael Rabušic a v samotném závěru uzavřel skóre efektní střelou do růžku branky Ivan Varfolomejev.

Přípravné utkání v Ottensheimu:

Slovan Liberec - Universitatea Kluž 2:0 (0:0)

Branky: 52. Rabušic z pen., 90. Varfolomejev.

Sestava Liberce:

I. poločas: Bačkovský - Plechatý, Ševínský, Purzitidis - Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali - Frýdek, Letenay, Kok.

II. poločas: Bačkovský - Lehoczki, Polyák, Mikula - Penner, Kop, Varfolomejev, Preisler - Višinský - Rabušic, Kulenovič (81. Letenay). Trenér: Kováč.